Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#151 27. 11. 2009 13:23

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Léčba knihou

Od J. Londona je výživná jeho kniha "Démon alkohol". Kam se hrabe Martin Eden nebo Tulák...


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#152 27. 11. 2009 13:29

macík*
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 8. 2008
Příspěvky: 272

Re: Léčba knihou

Klubko tak to mᚠpravdu.
Já mám J. Londona moc ráda, i když jsem si cestu k němu našla až později. Když jsem chodila jako malá do oddílu, tak jsme museli povinně číst Bílého tesáka a zkoušeli nás z toho a to mi ho na čas znechutilo.
Nejvíc mě od něho dostala knížka Cesta, tu jsem přečetla na jeden zátah (ani Jack Kerouac mě tak nebavil).

Není tady

 

#153 27. 11. 2009 13:39

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: Léčba knihou

Daniela S. napsal(a):

A znate nekdo Svycarskeho Robinsona? O rodine, ktera ztroskota na tropickem ostrove, kde jaksi roste a zije vsechno nutne k pohodlnemu zivotu? Chlebovnik, bavlna, buvoli, pstrosi.......

Znám, četl jsem to v době, když mi bylo asi 15 a moc se mi to líbilo...


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#154 27. 11. 2009 14:41

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Léčba knihou

Jo, Beatníci a tzv."životem zhrzení spisovatelé". To jsem žrala tak v 17ti, protože jsem se potřebovala v té době najít a tam jsem se tenkrát našla:))) Čím větší depka, tím lepší.

Bukowski, Kerouac, Magor Jirous, H. Miller (slavná trilogie Nexus, Plexus, Sexus).. k tomu do přehrávače Visáče nebo Plastiky, batikované tričko, oholená hlava s modrým copánkem, bombáááá. Vítej dospělosti lol lol  lol fuckyou


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#155 27. 11. 2009 15:02

macík*
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 8. 2008
Příspěvky: 272

Re: Léčba knihou

Klubko napsal(a):

Jo, Beatníci a tzv."životem zhrzení spisovatelé". To jsem žrala tak v 17ti, protože jsem se potřebovala v té době najít a tam jsem se tenkrát našla:))) Čím větší depka, tím lepší.

Bukowski, Kerouac, Magor Jirous, H. Miller (slavná trilogie Nexus, Plexus, Sexus).. k tomu do přehrávače Visáče nebo Plastiky, batikované tričko, oholená hlava s modrým copánkem, bombáááá. Vítej dospělosti lol lol  lol fuckyou

Ježiš Visáči big_smile, v létě jsem je viděla, po letech. Jen jsem tak postávala klidně opodál, pozorovala křepčící mládež pod pódiem a říkala si: to jsem byla taky taková?  cool

Beatnici, prokletí básníci, J.H.Krchovský (toho čtu tedy dodnes), Gellner, Kafka, Jáchym Topol....to byla moje pubertální literatura, tam jsem se hledala, občas se i našla wink
Hlavně to nesmělo být veselé, optimistické, romantické a s dobrým koncem big_smile

Není tady

 

#156 27. 11. 2009 15:53

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: Léčba knihou

No pravda, sakrys, Henry Miller ve ctrnacti, z knihovny, v obalu na sesity, melo to takovy pomerne vymluvny prebal... Krchovsky, Kerouac, ti tak k tem sedmnacti. A nad Rimbaudem brecim dnes stolt
Jen toho Kafku jsem pres vsechnu snahu nestravila. A Coelha teda, to je podle me desny kyc, co se snazi tvarit jako literatura. Neco jako Saudek a fotografie.

Vidim ale, ze jak jsem se s tou svou cetbou citila desne originalni, tak jsem vlastne byla uuuuplne normalni. V notysku citace z Posledniho kabrioletu, slohove prace o Sophiine volbe a prvni schuzky s chlapci v divadle na Zlocinu a trestu, Revizorovi... roll to mlaaaaadi!

Není tady

 

#157 27. 11. 2009 15:54

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: Léčba knihou

Klubko napsal(a):

Od J. Londona je výživná jeho kniha "Démon alkohol". Kam se hrabe Martin Eden nebo Tulák...

A Zabijak od Zoly!

Není tady

 

#158 27. 11. 2009 18:51

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Léčba knihou

No, Zolu jsem asi tak v 17 hltala taky. Dnes by se mi do něj vůbec nechtělo.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#159 28. 11. 2009 17:50

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Léčba knihou

Wiki: Nechtěla jsem kafrat něco v tom smyslu, že lístky na ně sehnat NELZE . Pro mimopražáka už vůbec...

Jééé, Wiki, lze... byla jsem na nich před měsícem tady u nás, na východě smile. V Praze bylo dosavadní shánění lístků marné i přes dva schopné a obětavé kamarády smile.
S tím Kafkou.... no já ho teda mám docela "v zaměřovači" smile, občas se k němu vracím, ale kdysi kdesi (možná tady?) někdo trefně a vtipně poznamenal, že Kafka nerozuměl ani sám sobě, natož aby ho pochopil někdo jinej big_smile.

Není tady

 

#160 28. 11. 2009 18:59

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Léčba knihou

K nám taky občas zajedou, lístky jsem sehnala vždy. Bylo to pokaždé super.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#161 2. 12. 2009 11:33

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Léčba knihou

Holky, nevím jak to říct,...ale prosím Vás, jestli mi někdo napíše do soukromé pošty jak a kde bych mohla ("u Vás") sehnat lístky na COKOLIV  od J.C. , tak můj vděk nezná hranic. .. Myslím, že rámec Středočeského kraje i kousek dál....bych brala ihned.
Prosím o tyto informace.. Kde, kdy co i jak...(i zač big_smile - pod 2 tisíce kč tedy..nejraději..ehm..). Děkuji mnohokrát.

Nějak jsem si totiž myslela, bůhvíproč, že lístky se prodávaj jaksi centrálně jen v Praze.

A doplním  knihu - Via Mala  od někoho..(jmelí)- zejména pro účastníky Alkohol vlákna.
+ knihy od Beate Hellmann, (Dvě ženy a další, kt. nevím jak se už jmenují)
četl někdo??

Není tady

 

#162 2. 12. 2009 13:56

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: Léčba knihou

Jo, Via Mala jsem cetla, dejem celkem romanek pro sluzky, ale tak desive prostredi a okolnosti, brr, jeste po deseti letech si na to obcas v nejake te soutesce, kam slunce nezasviti, jak je rok dlouhy, vzpomenu.

Není tady

 

#163 2. 12. 2009 15:16

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Léčba knihou

Via Mala John Knittel. Dobré aj ako kniha, aj ako film s charizmatickým Jurkom Kukurom. tongue


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#164 2. 12. 2009 16:49

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Léčba knihou

Selima napsal(a):

Via Mala John Knittel. Dobré aj ako kniha, aj ako film s charizmatickým Jurkom Kukurom. tongue

jsem neviděla..Kukuru zabili??

Není tady

 

#165 4. 12. 2009 5:43

Judi
♥♥-----
Registrovaný: 14. 11. 2009
Příspěvky: 66

Re: Léčba knihou

Když nemám náladu,sáhnu po Panu Kaplanovi nebo po knížce Patricka Ryana Jak jsem vyhrál válku a chmury jsou za chvíli pryč.smile

Není tady

 

#166 4. 12. 2009 10:17

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Léčba knihou

Judi napsal(a):

Když nemám náladu,sáhnu po Panu Kaplanovi nebo po knížce Patricka Ryana Jak jsem vyhrál válku a chmury jsou za chvíli pryč.smile

Jak jsem vyhrál válku - To je ten, co když pochodoval, tak mu šly vždy pravá ruka a pravá noha dopředu a pak zase levá ruka a zárověeň levá noha?? a podle něj pak pochodovala celá rota?
je to z té knihy nebo jsem to spletla s jinou?

Není tady

 

#167 4. 12. 2009 10:18

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Léčba knihou

Wiki napsal(a):

Selima napsal(a):

Via Mala John Knittel. Dobré aj ako kniha, aj ako film s charizmatickým Jurkom Kukurom. tongue

jsem neviděla..Kukuru zabili??

Tuším, už si nepamätám... On tam bol krásavec - záp.o.r.ň.á.k.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů