Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 23. 11. 2009 10:56

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Léčba knihou

Terci na tom odkazu jsou právě Trnkovy obrázky hjarta Ale vyšlo do i od Sekory, to mᚠpravdu. Sekoru jsem měla ráda, mám doma všechny Ferdy Mravence a Brouky Pytlíky...jejda lidi zastavte mě, nebo tohle vláknio úplně zahltím big_smile


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#27 23. 11. 2009 11:14

macík*
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 8. 2008
Příspěvky: 272

Re: Léčba knihou

Když jsem byla dítě, tak na mě Trnkovo obrázky působily depresivně. Zato Zmatlíkovou jsem měla moc ráda, knížky s jejími ilustracemi jsem si prohlížela pořád dokola.
Teď jsem si vzpoměla na Dobrodružství Toma Sawyera a Dobrodružství Huckleberryho Finna.......asi si vezmu pár dní volno a budu jenom číst a číst big_smile

Není tady

 

#28 23. 11. 2009 14:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Léčba knihou

Mám knihu Rozprávky celého sveta s ilustráciami Zmatlíkovej... tummenupp ale aj Trnkova Zahrada sa mi hrozne páčila... už od detstva... tongue


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#29 23. 11. 2009 15:42

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Léčba knihou

Koukám, že jsme všichni četli to samý :-)).  Karafiátovy Broučky si pamatuju jenom tak matně, ale taky mě nějak moc neslovily, Neználek se mi v té době taky líbil, akorát zpětně si uvědomuju, že to tedy byla šílená propaganda.
A pamatuju si jakousi knihu srbských pohádek, byla tam spousta sprostých slov, to  mě jako dítě  naprosto fascinovalo :-)-

Není tady

 

#30 23. 11. 2009 17:56

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Léčba knihou

Selimo - ta Trnkova Zahrada - není to ilustrace k Hrubínově Pohádce o Květušce? Tu mám taky moc ráda.
Málem bych zapomněla na nádherné Pohádky B. Němcové s ilustracemi Artuše Scheinera.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#31 23. 11. 2009 18:08

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Léčba knihou


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#32 23. 11. 2009 18:16

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Léčba knihou

Aha, no to může být  krásná kniha. Ta Pohádka o Květušce je taky o zahrádce. Díky.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#33 23. 11. 2009 19:01

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Léčba knihou

Judyna napsal(a):

Málem bych zapomněla na nádherné Pohádky B. Němcové s ilustracemi Artuše Scheinera.

Ty jsou nádherný!!! Pohádka o Květušce měla krásné borázky, ale byla tuze smutná.
Z dalších krásných, ale smutných knéžek pro děti mě moc berou Bratři Lví Srdce od Lindgrenová. To je zcela jistě jediná dětská  knížka, která začíná tím, že hlavní hrdina umře. va


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#34 23. 11. 2009 19:50

Blossom
Host

Re: Léčba knihou

Skoro to tu vypadá, jako by existovaly jen knihy dětské...wink smile

Mě na splíny největší vždycky zabíral román Jih proti severu.
Svým způsobem je to taková skoro červená knihovna, ovšem mistrovsky napsaná. Když mi bývalo hodně blbě, otevřela jsem ji náhodně kdekoli a za chvíli jsem se chtě nechtě celá zanořila do děje... A to mi pomáhalo oprostit se a aspoň na chvíli si odpočinout od aktuálních stresů...

 

#35 24. 11. 2009 9:22

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Léčba knihou

Ve starším dětském věku jsem hltala klasicky Foglara. Totálně mě jeho knihy dostávaly do děje. Ježiš a bobříky jsem dokonce začala lovit. Jen bobříka mlčení jsem nikdy neulovila big_smile


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#36 24. 11. 2009 9:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Léčba knihou

Jéj, ja som mala Rýchle šípy ešte ako zdedené komiksy... zošity schraňované ako relikvie celý socík... Ktovie, kde im je koniec. grater kapitulation Po Plyšáku som si kúpila knihu o RŠ a tá by ešte niekde mohla by... Ja som práve ulovila aj bobríka mlčania... gloria Neuveritežné.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#37 24. 11. 2009 9:31

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Léčba knihou

Ad komiksy: Mám doma ejden úžasný, vydaný vo forme brožovaných kníh... Argentínske dievčakto Mafalda mudruje o svete. Je to úžasný komiks, ale ani náhodou nie je vhodný pre deti.... wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#38 24. 11. 2009 10:11

macík*
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 8. 2008
Příspěvky: 272

Re: Léčba knihou

Rychlé šípy a foglarovky vůbec jsem taky hodně četla. Ale z komiksů vždycky vedl Čtyřlístek smile Měla jsem celou sbírku, kdoví kde je jí konec.

Blossom, Jih proti severu mám nachystaný na dlouhé zimní večery smile Nikdy jsem to nečetla, tak jsem docela zvědavá, jak mě to osloví.

Ještě k té léčbě knihou. Jednou, když jsem měla fakt hnusnou angínu tak jsem přečetla Vojnu a mír yikes ..... kupodivu to zabralo big_smile

Není tady

 

#39 24. 11. 2009 10:38

Blossom
Host

Re: Léčba knihou

Klubko napsal(a):

Ve starším dětském věku jsem hltala klasicky Foglara. Totálně mě jeho knihy dostávaly do děje. Ježiš a bobříky jsem dokonce začala lovit. Jen bobříka mlčení jsem nikdy neulovila big_smile

Taky jsem v dětství hltala foglarovky, myslím, že mě velmi, velmi ovlivnily. A o svém lovení bobříků bych mohla psát humoristické povídky. wink 

Zvláštní a zajímavé je to, že když jsem pak otevřela foglarovky v dospělém věku, připadaly mě šíleně, ale šíleně uhozené, prvoplánově napsané.
Ale před Foglarem se skláním, do mentality staršího dítěte se strefil dokonale a uměl dětskou duši celoživotně ovlivnit ve smyslu morálních hodnot, nebo jak to říct. To byla ne léčba, ale přímo výchova knihou (knihami).

Dík pane Foglare!! godlike

 

#40 24. 11. 2009 10:53

marg
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 3. 2009
Příspěvky: 158

Re: Léčba knihou

Eduard Štorch - Lovci mamutů a další + ilustrace pana malíře Buriana. Betty McDonaldová /je hrozné, že na tu tuberkulózu nakonec ve 40-ti letech zamřela/. Agatha Christie a její rafinované vraždy, ovšem její vlastní rukou psaný životopis je psán s humorem, nadhledem na dobu, ve které žila. Murphyho zákony. Jak jsem vyhrál válku od P. Ryana. Jules Verne - jak byl předvídavý.
Historické romány z českých dějin. A pochopitelně od Loukotkové - A básník zpívá /o F. Villonovi/.
Z dětství - Božena Němcová, stará dobrá Leporela /J. Lada je nezapomenutelný/, Tisíc a jedna noc od Erbena a Ferda Mravenec.
Fakt je toho hodně, až mne to dojalo.


Nuzota z lidí vlky činí a vlky z lesů žene hlad.
F. Villon

Není tady

 

#41 24. 11. 2009 11:00

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Léčba knihou

Knihy - nádhera ..
To je lék na všechno. Buď tam člověk  radu či postup bo náhled na věc najde rovnou,( myslím porozuměním obsahu - nemyslím jednou větou coby instantní návod..) a nebo si navodí atmosféru bo rovnou přeskočí na jinou kolej, která mu změní směr a třeba i prioritu úvah a prioritu důležitostí všemožných starostí a problémů..

Všechny knihy (téměř), o kterých se zde psalo jsem četla. Jsou krásné..hjarta
Doplním svoji poměrně nově oblíbenou autorku Simonu Monyovou, u které se směju i nahlas.

Také jsem moc romantické literatury nečetla, nebaví mě, ale sem tam se mi i pár dobře napsaných knih v tomto žánru do rukou dostalo, tak je všechny   šmahem nezatracuju. Zrovna nedávno jsem četla znovu, asi po 15ti letech knihy od Andrewsové, které byly dobré. Nebo Fieldingová s jejími psychologickými romány - je moje stálice.

Zdena Frýbová je moje jednička absolutní. (jako naše Penny:lol: - pardon - vidíte ten dosah reklam v tv)
Ještě třeba S.  Leacock -nejraději čtu (stále dokola) jeho Literární poklesky - povídky o jaru, bance apod. 

A Jih proti severu ? co dodat..smilehjarta

Z dětských jsem milovala Gabru a Málinku - ale to asi neznáte ..od Amálie Kutinové

Není tady

 

#42 24. 11. 2009 11:09

macík*
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 8. 2008
Příspěvky: 272

Re: Léčba knihou

Wiki díky za připomenutí Literárních poklesků - to je klasika. U nás doma se ta knížka častým čtením rozpadla smile

Není tady

 

#43 24. 11. 2009 11:17

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Léčba knihou

Z dětských jsem milovala Gabru a Málinku - ale to asi neznáte
Ale známe... někteří... http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png
Před pár lety ji vydali znova - to byl ten boom Kájů Maříků a pod. - ale nevím, jaká je uvnitř, jen mi padla do oka kdesi v knihkupectví.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#44 24. 11. 2009 11:20

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Léčba knihou

macík* napsal(a):

Wiki díky za připomenutí Literárních poklesků - to je klasika. U nás doma se ta knížka častým čtením rozpadla smile

Ano, tento problém jsem vyřešila koupí nové, ale stejně čtu stále tu starou slepenou...
mmch....Macíku, už se taky těšíš na jaro, až na dvorku zahlédneš umbrověindigověsepiovou slepici?? lol

A ještě mi teď napadlo, to asi budeš znát i Hlavu XXII ??
Existuje ovšem více překladů, mně se dostaly do rukou dva a musím říct, že ten jeden by mě znudil po pár stránkách, kniha o ničem... Naštěstí se mi prvně dostal do ruky ten "správný" překlad.

Upravil(a) Wiki (24. 11. 2009 11:23)

Není tady

 

#45 24. 11. 2009 11:21

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Léčba knihou

helena napsal(a):

Z dětských jsem milovala Gabru a Málinku - ale to asi neznáte
Ale známe... někteří... http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png
Před pár lety ji vydali znova - to byl ten boom Kájů Maříků a pod. - ale nevím, jaká je uvnitř, jen mi padla do oka kdesi v knihkupectví.

smile

Není tady

 

#46 24. 11. 2009 11:28

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Léčba knihou

No a když máme ten advent - znáte od Kožíka Svátky krásné hvězdy? Snad nejkrásnější "vánoční" knížka pro děti i dospělé.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#47 24. 11. 2009 11:46

macík*
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 8. 2008
Příspěvky: 272

Re: Léčba knihou

Wiki napsal(a):

macík* napsal(a):

Wiki díky za připomenutí Literárních poklesků - to je klasika. U nás doma se ta knížka častým čtením rozpadla smile

Ano, tento problém jsem vyřešila koupí nové, ale stejně čtu stále tu starou slepenou...
mmch....Macíku, už se taky těšíš na jaro, až na dvorku zahlédneš umbrověindigověsepiovou slepici?? lol

A ještě mi teď napadlo, to asi budeš znát i Hlavu XXII ??
Existuje ovšem více překladů, mně se dostaly do rukou dva a musím říct, že ten jeden by mě znudil po pár stránkách, kniha o ničem... Naštěstí se mi prvně dostal do ruky ten "správný" překlad.

Prostě klasika big_smile Moje nejoblíbenější povídka je o pánovi, který přišel na krátkou návštěvu a nakonec zůstal mnoho let, a pak tam zemřel. Mám na jazyku název povídky, ale nemůžu si vzpomenout.
Taky si koupím nový výtisk, ta rozpadlá už je bůhví kde a kdo z rodiny má novou tak nechce moc půjčovat...vůbec se nedivím wink

Hlavu XXII znám a při nejbližší příležitosti po ní zase sáhnu. Myslím, že se mi bude pěkně hodit do mojí momentální nálady smilesmile. Problém s překladem jsem u ní neměla (měla jsem dva výtisky, oba stejný překlad), akorát jí z neznámýho důvodu nedokážu přečíst do konce, asi 5 x jsem přečetla do půlky nebo do třičtvrtě, dál ani uk.

Není tady

 

#48 24. 11. 2009 12:01

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Léčba knihou

Poviekdy mám vôbec vežmi rada, čítajú sa lepšie ako 600-stranové romány... Na pohladneie duee, ale i poučneie W. Saroyan.. Na pobavenie Ižf a Petrov... Inak všeobecne o´Henry. Detské - no, nie je to vemži pre deit, ale hozne sa mi páčili poviekldy Isaaca Bahsevisa Singera Príbehy detstva. Píše na striedačku staré požsko-židovksé mýty, rozprávky a spomienky na detstvo v už neexistujúcom svete chasidských Židov pred 2. svetovou vojnou...
Z romantických som zvládla ten Juh proti severu, u nás Odviate vetrom... a potom Knihy o Anne zo Zeleného domu.  stolt Tie som fakt milovala. Krátko nato som ksúsila Angeliku a plynule prešla na Remarqua(to je tiež romantika ako sviňa) a práve onoho Hellera.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#49 24. 11. 2009 12:30

Nefritt
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 11. 2009
Příspěvky: 108

Re: Léčba knihou

Jéé Anna ze zeleného domu..moc pěkný,foglarovky,Gabra a Málinka,Pipi dlouhá punčocha,Hrad mistra kloboučníka,moje oblíbená Martínkova čítanka,Heidi děvčátko z hor,taky tady zmíněná Krása vesmírná,Řecké báje a pověsti atd.
Jak psala Wiki o Monyové,mám s ní problém.Čtu ji večer v posteli a bohužel budím manžela,protože se u ní taky směju.. a nahlas big_smile Mám snad všechny její knížky.

Není tady

 

#50 24. 11. 2009 12:40

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Léčba knihou

Hodně jsem se nasmála kdysi u prvního vydání Robina a nedávno nad knížkou Návštěvy se nežerou... Vzhledem k tomu, že čtu v MHD a jezdím ráno kolem páté, měla jsem dojem, že mě rozespalí navrčení spolucestující buď nechají rovnou odvézt, nebo inzultujou na fleku http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů