Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

• Diskuse
  •  » Naše děti
  •  » metoda pevného objetí je při výchově účinnější než fyzický trest

#51 19. 12. 2009 20:46

Nick3594
Host

Re: metoda pevného objetí je při výchově účinnější než fyzický trest

Období vzdoru jsou normální, dítě zjišťuje, kde jsou jeho hranice a také neumí pracovat s emocemi (ruku na srdce, to umí málokdo z nás, že?), takže je prostě vyjadřuje tak, jak je cítí.

Když má malý vzdorovací a vztekací chvíle, nechám ho být, a nevšímám si ho. Většinou si zaleze do kouta a ječí, ale když se k němu přiblížím a chci ho obejmout, se zlou se potáži. Proto jsem zjistila, že nejlépe je nechat ho vyvztekat a za chvíli mu přijít nabídnout náruč a pohlazení. Co mám zkušenost, když chvilku vzdoru pomine a malý se klidní, vrhne se mi do náručí sám smile.

A se scénou v obchodě..... jednou mi přišel klip z USA, kde maminka se taktéž vrhne na zem v supemarketu, začne ječet a mlátit rukama a nohama lol. To mě fakt uzemnilo a je to divné, ale fakt to zabírá lol. Takže když Ondra začne ječet a vztekat se, začnu dělat totéž a v tu ráno je ticho lol. No ale je faktem, že v krámě jsme to ještě nezkoušeli, zatím tam nadšeně pozoruje regály a nic nechce big_smile.

#52 19. 12. 2009 21:26

javena
♥♥♥♥♥♥-

Re: metoda pevného objetí je při výchově účinnější než fyzický trest

Jé, to jsem měla vědět tenkrát, když jsem v šestém krámě odmítla klukovi koupit rohlík. V těch pěti ze mě vždycky něco vymámil, tak jsem řekla ne... Stropil scénu - týraný chlapec na pokraji smrti hladem, kterou mu dokonale sežrala jedna starší občanka a sjela mě pohledem, na který nezapomenu. big_smile Ještě na ulici jsem se ohlížela, jestli nejde za mnou, aby mohla prásknout sociálce kde bydlí tyranka. Vypadala odhodlaně. tongue Kdybych sebou tenkrát flákla na zem, dokonale bych zmátla asi nejen ji. Jen nevím, kam bych pak chodila nakupovat. lol lol

Není tady

• Diskuse
  •  » Naše děti
  •  » metoda pevného objetí je při výchově účinnější než fyzický trest
NÁŠ TIP:

Zápatí