Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

• Diskuse
  •  » Naše děti
  •  » metoda pevného objetí je při výchově účinnější než fyzický trest

#26 26. 11. 2009 11:04

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Web

Re: metoda pevného objetí je při výchově účinnější než fyzický trest

sugar napsal(a):

Pokud je pro tebe, Dito, přijatelnější představa, že v případě tvého vzteku ti někdo jednu vrazí, než že tě pevně obejme, je to tvůj soukromý pocit, který ti neberu.
Neříkám, že jsem nikdy svým dětem "jednu nevrazila", ale většinou (nemluvím o extrémech, kdy facka může být výjimečně, jak ty říkáš, výchovný prostředek) jsem to považovala za svoje selhání.
A to, že doma nepoužíváš "násilí" ti nebrání vysvětlit dětem, jak se násilí bránit, jak už jsem jednou řekla. Není to o tom, že se tváříš, že v životě žádné násilí neexistuje. Anebo si myslíš, že musíš dítě seřezat, aby pochopilo, že se v životě může setkat s úchyláky?

Případně na něj rovnou jít s nožem lol stolt
Fakt mi přijde nesmysl, že když dítě v životě nedostane facku od rodičů, tak nepobere existenci násilí. Však ono si těch facek užije habakuk ve školce, škola, na hřišti....

Dito - facka jako výchovný prostředek? Jen tak mezi řečí jednu někomu natáhnout? No sorry, ale to mi přijde násilný dost hmm

MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

#27 26. 11. 2009 11:30

sugar
♥♥♥♥---

Dita.L napsal(a):

sugar napsal(a):

Neříkám, že jsem nikdy svým dětem "jednu nevrazila", ale většinou (nemluvím o extrémech, kdy facka může být výjimečně, jak ty říkáš, výchovný prostředek) jsem to považovala za svoje selhání.
?

Neni to selhani. Kazdy ma svuj limit, ktery kdyz se prekroci, tak je zle. Kdyz se poperoou v hospode, nebo jednu flaknes muzskymu, ktery te obtezuje je to stejny pripad. Branis se (podvedome jecicimu diteti, vedome uchylakovi nebo ozralovi) Je to normalni reakce. Neni treba se za to obvinovat. Stane se to kazdemu. I me.

Hm, jenže když se poperou dospělí, jsou síly jakžtakž vyrovnané. Pokud uhodíš dítě, vystupuješ z pozice fyzické převahy... sad

Není tady

#28 26. 11. 2009 11:43

Petuli80
♥♥♥♥♥♥-

sugar napsal(a):

Dita.L napsal(a):

sugar napsal(a):

?

Neni to selhani. Kazdy ma svuj limit, ktery kdyz se prekroci, tak je zle. Kdyz se poperoou v hospode, nebo jednu flaknes muzskymu, ktery te obtezuje je to stejny pripad. Branis se (podvedome jecicimu diteti, vedome uchylakovi nebo ozralovi) Je to normalni reakce. Neni treba se za to obvinovat. Stane se to kazdemu. I me.

Hm, jenže když se poperou dospělí, jsou síly jakžtakž vyrovnané. Pokud uhodíš dítě, vystupuješ z pozice fyzické převahy... sad

Nejsem zastance fyzickych trestu. Nerikam nikdy ... protoze moje dite je jeste male a vztekani je teprve v zacatcich a kdo vi, jak se s tim v budoucnu "poperu". Ale chci jen reagovat na to, ze pri metode pevneho obejti mi taky pripada, ze vystupujes z pozice fyzicke prevahy. Fakt nevim...ale predstava, ze me nekdo pevne stiskne/obejme, kdyz mam potrebu se vyvztekat, mi je hodne neprijemna.

Není tady

#29 26. 11. 2009 11:49

sugar
♥♥♥♥---

Petuli80 napsal(a):

sugar napsal(a):

Dita.L napsal(a):

Nejsem zastance fyzickych trestu. Nerikam nikdy ... protoze moje dite je jeste male a vztekani je teprve v zacatcich a kdo vi, jak se s tim v budoucnu "poperu". Ale chci jen reagovat na to, ze pri metode pevneho obejti mi taky pripada, ze vystupujes z pozice fyzicke prevahy. Fakt nevim...ale predstava, ze me nekdo pevne stiskne/obejme, kdyz mam potrebu se vyvztekat, mi je hodne neprijemna.

Tak můžu reagovat podobně jako na Ditu: Když máš potřebu se vyvztekat, pomůže ti facka?

Není tady

#30 26. 11. 2009 11:56

Petuli80
♥♥♥♥♥♥-

sugar napsal(a):

Petuli80 napsal(a):

sugar napsal(a):

Tak můžu reagovat podobně jako na Ditu: Když máš potřebu se vyvztekat, pomůže ti facka?

Ne, nepomuze, ale vzdyt jsem to psala, ze nejsem zastance fyzickych trestu. Ja prece nerikam, ze misto metody pevneho objeti pouziju fyzicky trest. Ja mam jen neprijemny pocit i z toho pevneho objeti.
Mozna jsem to nenapsala presne, ale doufam, ze Viki neuhodim...jen se bojim pouzit slovo nikdy.
V zadnem pripade neodsuzuju zastance ani jednoho "tabora". Proste vychova ditete je induvidualni stejne jako deti samotne a zadny zaruceny recept asi neexistuje.

Není tady

#31 26. 11. 2009 12:03

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥

sugar napsal(a):

Dita.L napsal(a):

sugar napsal(a):

?

Branis se (podvedome jecicimu diteti, vedome uchylakovi nebo ozralovi) Je to normalni reakce.

Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

#32 26. 11. 2009 12:05

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥

sugar napsal(a):

Petuli80 napsal(a):

sugar napsal(a):

Muzes mi popsat, jak se citis pri predstave napr. kdy tvuj partner dorazi domu z hospody/nedorazi vcas z prace/utrati veskere penize na uctu...... dodej si sama, neco, co te nepricetne vytoci a v momente, kdy to zacnete resit te pevne stiskne a nepusti? Vzij se do tech pocitu i s tim prisernym vztekem ktery v tom okamziku mas.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png

Není tady

#33 26. 11. 2009 12:08

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥

Definitiv napsal(a):

sugar napsal(a):

Pokud je pro tebe, Dito, přijatelnější představa, že v případě tvého vzteku ti někdo jednu vrazí, než že tě pevně obejme, je to tvůj soukromý pocit, který ti neberu.
A to, že doma nepoužíváš "násilí" ti nebrání vysvětlit dětem, jak se násilí bránit, jak už jsem jednou řekla. Není to o tom, že se tváříš, že v životě žádné násilí neexistuje. Anebo si myslíš, že musíš dítě seřezat, aby pochopilo, že se v životě může setkat s úchyláky?

Případně na něj rovnou jít s nožem lol stolt
Fakt mi přijde nesmysl, že když dítě v životě nedostane facku od rodičů, tak nepobere existenci násilí. Však ono si těch facek užije habakuk ve školce, škola, na hřišti....

Dito - facka jako výchovný prostředek? Jen tak mezi řečí jednu někomu natáhnout? No sorry, ale to mi přijde násilný dost hmm

..... dobra, a nejhorsi na tom je, mezi fackou a obetim neni zadny rozdil. Snad jen mezi nasilim fyzickym a nasilim psychickym. Zastavam fyzicke nasili pred psychickym tyranim.

Není tady

#34 26. 11. 2009 12:17

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet

Kdosi tu naprosto brilantně napsal, tuším PavlaH, že ty techniky nejsou samospasitelné. Každá se musí umět použít a hlavně použít ji ve správnou chvíli.
Sama jsem zažila chvíle, kdy jedna dobře mířená na zadek bez emocí zastavila dítě, které mě měsíc šikanovalo a slovní vysvětlování se jaksi míjelo účinkem. A zažila jsem chvíli, kdy bych si nejradši nafackovala, protože místo ječení jsem to dítě měla obejmout. Chyby se zkrátka stávají. Je důležité se z nich poučit a jít dál.
Ve výchově je důležitá sebejistota a vyrovnanost, jakékoliv extrémy jsou podle mě ku škodě. Navíc když se k tomu připočte to, že každé děcko je jiné, tak je o zábavu postaráno.

I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

#35 26. 11. 2009 16:24

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Dita.L napsal(a):

sugar napsal(a):

Petuli80 napsal(a):

Muzes mi popsat, jak se citis pri predstave napr. kdy tvuj partner dorazi domu z hospody/nedorazi vcas z prace/utrati veskere penize na uctu...... dodej si sama, neco, co te nepricetne vytoci a v momente, kdy to zacnete resit te pevne stiskne a nepusti? Vzij se do tech pocitu i s tim prisernym vztekem ktery v tom okamziku mas.

Srovnáváš nesrovnatelné dumbom , protože tuto situaci nevyřešíš ani tím, že mu jednu hvízdneš.
Vztekající dítě skutečně uklidníš tím, že ho obejmeš, hladíš a třeba něco šeptáš do oška a snažíš se odvést jeho pozornost jinam wink. Těžko mu budeš něco šeptat do ouška a hladit ho když ho fackuješ kapitulation .

Není tady

#36 26. 11. 2009 20:17

sugar
♥♥♥♥---

Myslím, Dito, že dítě nezlobí proto, aby tě nepříčetně vytočilo. Navíc, já nechápu pevné objetí jako fyzické násilí ... no, každý to máme jinak ... ale měla bys asi říct manželovi, že občas nějaká facka by ti neškodila. wink

Není tady

#37 26. 11. 2009 21:01

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥

aprill napsal(a):

Dita.L napsal(a):

sugar napsal(a):

Srovnáváš nesrovnatelné dumbom , protože tuto situaci nevyřešíš ani tím, že mu jednu hvízdneš.
Vztekající dítě skutečně uklidníš tím, že ho obejmeš, hladíš a třeba něco šeptáš do oška a snažíš se odvést jeho pozornost jinam wink. Těžko mu budeš něco šeptat do ouška a hladit ho když ho fackuješ kapitulation .

me se treba osvedcilo vztekle dite ignorovat. fungovala stara dobra fraze ze "kde neni publikum, nejsou ani herci"

Není tady

#38 26. 11. 2009 23:42

javena
♥♥♥♥♥♥-

Já tedy nejsem žádný příznivec násilí, ale metoda pevného objetí je taky mimo moje chápání, pokud se týká vymezení mantinelů. Neumím si nějak představit mého pubertálního syna, jak se zklidní, když ho pevně obejmu a šeptám mu do ucha, jak ho mám ráda, když na mě předtím házel s jeho kámošema ksichtíky doprovázené nějakými trefnými hlody. By se asi smíchy protrhli...
Jedna dobře mířená má smysl. Pořád mám u té rozumné výchovy takovou trapnou představu, že postupovat takto, jednou mě vezme "bejsbolkou" a předtím pronese - "sorry matko, mám tě fakt rád"...
Ale tohle asi prověří čas. hmm Zatím mám teda kliku. smile

Není tady

#39 27. 11. 2009 6:10

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Dita.L napsal(a):

me se treba osvedcilo vztekle dite ignorovat. fungovala stara dobra fraze ze "kde neni publikum, nejsou ani herci"

To je sice pravda. Ale když ty děti si vybírají zrovna situace, kdy je početné publikum..big_smile

Pro okolí to vyjde na stejno, ať jako matka raeguješ jakkoliv, vždycky pro ně budeš špatná matka.
Protože chování dítěte si automaticky spojí s tím, že Ty jsi mu to "dovolila".
Když budeš dítě mlátit, budeš tyranka, když ho na zemi překročíš a necháš vztekat, zase se dozvíš od okolí, jak jsi mu měla jednu fláknout...
To nemyslím konkrétně na Tebe, ale obecně, taky jsem to zažila.

Jediné pro mě správné řešení je jednat v souladu s tím, jak to mám já, jak to cítím já. Protože nikdo jiný nezná náš vztah s dítětem ani nás jednotlivě natolik, aby mohl posuzovat, co je v tu chvíli nejlepší udělat.

Není tady

#40 27. 11. 2009 9:15

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Web

javena napsal(a):

Já tedy nejsem žádný příznivec násilí, ale metoda pevného objetí je taky mimo moje chápání, pokud se týká vymezení mantinelů. Neumím si nějak představit mého pubertálního syna, jak se zklidní, když ho pevně obejmu a šeptám mu do ucha, jak ho mám ráda, když na mě předtím házel s jeho kámošema ksichtíky doprovázené nějakými trefnými hlody. By se asi smíchy protrhli...
Jedna dobře mířená má smysl. Pořád mám u té rozumné výchovy takovou trapnou představu, že postupovat takto, jednou mě vezme "bejsbolkou" a předtím pronese - "sorry matko, mám tě fakt rád"...
Ale tohle asi prověří čas. hmm Zatím mám teda kliku. smile

Obávám se že u puberťáka je na pevný objetí poněkud pozdě lol Ale pokud mu před kamarádama vyšiješ facku, tak si u něj určitě šplhneš tummenupp To tě bude mít o moc radši, puberťáci takový ponížení nejradši wink

MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

#41 27. 11. 2009 9:33

sugar
♥♥♥♥---

mám syna 11 let, pubertu už má v plným proudu (viz některé mé příspěvky) a ještě rád se přijde nechat obejmout, "polísat" a většinou v momentě kdy je na zabití a já jsem vzteky bez sebe a to si piště, že ho zmáčknu pořádně ... Vím, že je to trochu něco jinýho, ale stejně to svědčí o potřebě fyzického kontaktu i u starších dětí.

Není tady

#42 27. 11. 2009 9:52

javena
♥♥♥♥♥♥-

Definitiv, přestože jsem své děti nevychovávala metodou pevného objetí a občas nějaká ta výchovná přistála, nemusím je fackovat, natož před kamarády. Tak tupá nejsem ani já, ani moje děti. Ani nemusím zvýšit hlas a vědí, že tohle už je přes limit a zklidní hormony... wink
Sugar, nikde nepíšu, že děti neobjímám. smile
Není to tak, že kdo neobjímá, ten mlátí. Jedno nebo druhý a nic mezi tím... Z týhle debaty mám takový pocit.
Možná jsem si měla přečíst nějakou tu knihu o těch indiánech, abych zapadla do nějaký škatulky. tongue
Ale to jsem celá já, jdu na to intuitivně, žádný příručky. smile

Není tady

#43 27. 11. 2009 10:07

sugar
♥♥♥♥---

Javeno, mezi námi, já ty příručky taky nečetla wink  a taky spoléhám na intuici a jak jsi řekla: až čas ukáže ... nedávno měl syn velký průšvih, myslela jsem si, že tohle by nikdy neudělal ... a musela jsem se s tím srovnat a snažit se dál, jak to umím ve výchově nejlíp (ale netvrdím, že je to nejlíp obecně).

Není tady

#44 27. 11. 2009 21:04

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥

javena napsal(a):

Není to tak, že kdo neobjímá, ten mlátí. smile

Ja mam spis pocit, ze tady se to bere obracene. Kdo mlati, tak automaticky neni schopen nejakeho citu k diteti a neobjima

Není tady

#45 27. 11. 2009 21:07

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥

Damila napsal(a):

Dita.L napsal(a):

To je sice pravda. Ale když ty děti si vybírají zrovna situace, kdy je početné publikum..big_smile

Pro okolí to vyjde na stejno, ať jako matka raeguješ jakkoliv, vždycky pro ně budeš špatná matka.
Protože chování dítěte si automaticky spojí s tím, že Ty jsi mu to "dovolila".
Když budeš dítě mlátit, budeš tyranka, když ho na zemi překročíš a necháš vztekat, zase se dozvíš od okolí, jak jsi mu měla jednu fláknout...
To nemyslím konkrétně na Tebe, ale obecně, taky jsem to zažila.

Jediné pro mě správné řešení je jednat v souladu s tím, jak to mám já, jak to cítím já. Protože nikdo jiný nezná náš vztah s dítětem ani nás jednotlivě natolik, aby mohl posuzovat, co je v tu chvíli nejlepší udělat.

Souhlasim. Me je uplne jedno, co si o me mysli druzi, jednam spontane a otevrene. A ze si deticky meji vybrat mista ... lol lol

Není tady

#46 16. 12. 2009 11:31

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Web

Ra napsal(a):

tummenupp

... jak to dopadlo? Vztekají se jejich děti? wink

hjarta

špatně položená otázka! reta

Takže odpovím stejně: ať sem dělala co sem dělala, nenarazila jsem na pasáž, která by se zmínila, jak se chovají jejich děti v supermarketu, případně jak snáší fakt, že jejich maminka musí kromě nich ještě dennodenně kloubit  (bez pomoci často zmiňovaného širokého ženského společenství) péči o domácnost, další děti, do toho částečně pracovat a vydělávat a ve zbylém čase aspoň trochu pracovat sama na sobě a to ještě nesmíme zapomenout na vztah s manželem wink

Takže sorry hjarta hjarta hjarta, ale pokud svoje dítě vychovávám v džungli západní civilizace, pak ho musím připravovat především na život v západní civilizaci. Mmch. taky jsem si pořídila šlechtěné plemeno kočky, určené k chovu v bytě. Mám ho učit chytat myši a vyhnat ho do přírody? To těžko, stejně jako vesnickou kočku domácí kterou máme na chalupě, nebudu tahat do městského bytu a česat a snažit se jí zaujmout plyšovou myškou nebo labutěnkou wink Jeden a tentýž živočišný druh a přitom diametrálně odlišný. Tak jako malý Čech versus malý Yequan.

Každopádně ale módní vlnu KK považuju za mnohem přijatelnější než třeba zmiňované sprchování studenou vodou, nebo jiné poněkud spartánské postupy minulé doby: neexistující rooming-in v porodnici nebo i při pozdější hospitalizaci dítěte, nechávání dětí "vyřvat", zavírání do postýlek a ohrádek na celé hodiny apod.

Jo a k fackám: dobře mířená facka ve správný čas je podle mě určitě efektivní výchovný prostředek, který nemůže nikoho poznamenat. Navíc mě přijde láskyplnější včas a klidně opakovaně klepnout dítě přes prsty, než ho nechat si je jednou nevratně spálit o kamna (obrazně řečeno).

Naproti tomu řezání dětí nebo naopak laxní přístup bez reflexe mi přijde strašný sad

Upravil(a) Fidorka (16. 12. 2009 11:34)

Není tady

#47 17. 12. 2009 20:57

javena
♥♥♥♥♥♥-

Mě teda ve spojení s těmi indiány, co na děti nekřičí napadlo spíš, kolik z nich uštknul nějaký jedovatý had, když na ně rodiče nekřičí. Jak to asi dělají v nějakém takovém nebezpečí. Jistěže děti vědí, že je nesmějí hladit a hrát si s nimi a když ho vidí, že musí jít pryč, ale co když ho nevidí a dospělý jo. Při představě, jak se kolem mého dítěte plazí nějaká ta jedovatá potvora, kterou on nevidí, no asi bych řvala na celou buš...
Moje děti taky vědí, že na přechodu musí být opatrní, ale zrovna nedávno dcera při hovoru s kamarádkou - vešly obě na červenou do silnice. No, zařvala jsem na ně. Už jsem prostě taková. hmm
Kdybych to neudělala, no, jelo auto... radši nedomýšlím. Zajímavý je, že při cestě ze školy (vidím na školu) občas koukám, jak přecházejí. Rozhlídnou se, stojí, já si říkám, nic nejede, proč nejdou? A za chvíli vidím auto. Raději čekají, až je úplně prázdno - ještěže to není frekventovaná silnice, by do tý školy nedošly... Ale tím, jak šli s dospělými se prostě spolehly na nás. I když šli, spíš poskakovaly, dva metry před námi a byl tam semafor.
Nějak se mi vybavili ti indiáni. Asi, jak jsem na ně zařvala, ať stojí...
Některý věci jsou prostě nepřenosný. hmm

Není tady

#48 18. 12. 2009 9:29

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥

Vzpomnela jsem si na jednu prihodu z obdobi, kdy byl Luc malej. Rval segru za vlasy, busil do ni, stoural ji prstama do oci atd atd. Furt jsme mu rikali "ne ne ne" a furt to bylo k nicemu, az jsem ho jednou poradne sekla pres ruku a rekla mu "vidis jak to boli? " Od te doby uz to nikomu neudelal.

To jen, ze by me zajimalo, jak dlouho by trvalo, nez by si dal rict stupidnim "nenene" roll

mimochodem, Javeno, ja rvu furt lol Jeden cas jsem se pokousela spis o autoritativni hluboky hlas, ale jenom do te doby, nez jsem zjistila, ze ti moji smradi z toho maji bzundu lol lol

Není tady

#49 18. 12. 2009 21:10

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Web

Javeno, o úmrtnosti dětí do 5 let tam není ani zmínka wink

I když teda samozřejmě je tam pochvalná kapitola o tom, kterak malí Yequáni samosebou instinktivně od plenek (teda oni vlastně pleny nenosí a kálí bezplenkově tongue) vědí co je pro ně potenciálně nebezpečné a co nikoli.
Zatímco naše západní děti chráníme odmala, otupujeme jim smysly a zbavujeme je tak odpovědnosti za sebe sama a výsledkem je, že se při první příležitosti přizabijí.
Například když oplotíme bazén, jakmile jednou zapomeneme zavřít vrátka, naše západní dítě se v bazénu hned utopí. Takových tragédií už se napříč amerikou stalo bezpočet, zatímco statisticky ještě žádný malý Yequán v bazénu neutonul.

Není tady

#50 19. 12. 2009 20:31

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥

Fidorka napsal(a):

, zatímco statisticky ještě žádný malý Yequán v bazénu neutonul.

.... a neni tam taky zminka o tom, jak daleko to ma maly Yequan k tomu bazenu? reta lol lol

Není tady

• Diskuse
  •  » Naše děti
  •  » metoda pevného objetí je při výchově účinnější než fyzický trest
NÁŠ TIP:

Zápatí