Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#226 20. 12. 2008 15:18

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 2. 2006
Příspěvky: 6124

Re: ženská na mateřský=služka

Někdy mám pocit, že i když vařím, uklízím a doma dělám vše , krom zatápění... tak i to vse je hrozne malo ...

Není tady

 

#227 20. 12. 2008 18:29

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: ženská na mateřský=služka

Kamchinka napsal(a):

Někdy mám pocit, že i když vařím, uklízím a doma dělám vše , krom zatápění... tak i to vse je hrozne malo ...

A komu je to málo? Tobě nebo manželovi?

Není tady

 

#228 20. 12. 2008 19:43

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: ženská na mateřský=služka

Kamchinka napsal(a):

Někdy mám pocit, že i když vařím, uklízím a doma dělám vše , krom zatápění... tak i to vse je hrozne malo ...

http://i.dama.cz/s/e295.gif jak se ti to mohlo stát... asi tak nenápadně, žejo, ale holčička už není tak maličká, najdi si něco - nějaký kroužek, pravidelný, třeba cvičení nebo korálkování nebo pletení košíků, to je úplně jedno pro začátek... abys tam odešla a nebyla pár hodin doma a aby se musel postarat, aspoň po tu dobu co budeš pryč.
Nezkoušela jsi prosadit ten jeden den pro tebe - třeba sobotu? Opravdu nevstat, nepracovat doma a nechat to na partnera??? Nemusíš ani chodit z domu, ale aby jeden den on uvařil, uklidil, postaral se o dítě??? JEDEN DEN??? Pro začátek to může být třeba jen půlden! Když to nechᚠtak, tak se to nikdy nezlepší.... opravdu.
A jestli si myslíš, že když to všechno budeš pořád sama dělat, že to někdo ocení a bude vděčnej, tak to se mýlíš - bude to brát jako samozřejmost, a postupem času bude pořád horší a horší se z toho vymanit.

Upravil(a) Bety (20. 12. 2008 19:45)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#229 20. 12. 2008 19:46

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: ženská na mateřský=služka

Bety napsal(a):

Kamchinka napsal(a):

Někdy mám pocit, že i když vařím, uklízím a doma dělám vše , krom zatápění... tak i to vse je hrozne malo ...

http://i.dama.cz/s/e295.gif jak se ti to mohlo stát... asi tak nenápadně, žejo, ale holčička už není tak maličká, najdi si něco - nějaký kroužek, pravidelný, třeba cvičení nebo korálkování nebo pletení košíků, to je úplně jedno pro začátek...
nezkoušela jsi prosadit ten jeden den pro tebe - třeba sobotu? Opravdu nevstat, nepracovat doma a nechat to na partnera??? Nemusíš ani chodit z domu, ale aby jeden den on uvařil, uklidil, postaral se o dítě??? JEDEN DEN??? Pro začátek to může být třeba jen půlden! Když to nechᚠtak, tak se to nikdy nezlepší.... opravdu.

já si myslím, že  teď už je pozdě a navíc partner není zralý pro rodinu

Upravil(a) aprill (20. 12. 2008 19:46)

Není tady

 

#230 20. 12. 2008 19:48

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: ženská na mateřský=služka

snad ne ....


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#231 20. 12. 2008 20:08

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: ženská na mateřský=služka

Nikdy není pozdě....já blbka jsem to vydržela čtvrt století, než jsem s tím začla něco dělat. grater A dá se to i tak..... tummenupp Sice s řevem, ale dá lol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#232 20. 12. 2008 20:36

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: ženská na mateřský=služka

Kamchi, četla jsi příběh o ženě = ledničce? Jestli ne, někde ti ho vyhrabu, ale pro začátek, nebud jako lednička.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#233 21. 12. 2008 15:01

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 2. 2006
Příspěvky: 6124

Re: ženská na mateřský=služka

smile holky hezky se to cte, hur uskutecnuje.... doma je dusno i tak ted, nejak vazne komunikace. No parkrat jem rekla at si veceri udela sam a byl ohen na strese, protoze on dela fyzickou praci aje unavenej a ja jsem doma, a kdyz mala spi, nebo si hraje, tak jsem mohla udelat veceri. ja ji obvykle udelam, jsou dny, kdy to proste nestiham, nebo se mi fakt moc nechce:(... s malou opravdu stiham uklidit atd, ale zacala pred 4 dny lezt a zacina to byt vesele, uz to nejde tak lehce...

Jsem hloupa, nastavila jsem si to tak od zacatku, chtela jsem aby nic nechybelo, protoze pod nami bydlela jeho mama do asi rijna, a kdyz nemel jidlo tady, tak mrmlal a sel dolu, tak to ja byla spatna a nez poslouchat kecy, tak jsem sem tam varila jidla vecer(nekdy jen omeletu atd) kdyz jsem chodila do prace. Nyni "jsem doma" ... ona nemusi byt tepla vecere kazdy den,ale ja delam snidane, obedy, vecere, pod nosanek... jinak vidim protazeny ksicht... a ted jak jsem psala je doma dusno i tak, a nemam chut se pres vanoce hadat a mit tu ticho:( ach jo, je to kruh, ktery jsem si udelala sama a lituju toho.

Není tady

 

#234 21. 12. 2008 16:28

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: ženská na mateřský=služka

ach jo... pussa


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#235 21. 12. 2008 18:56

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: ženská na mateřský=služka

kamchi co na to říct - pěkně blbě sis ho naučila sad


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#236 21. 12. 2008 20:03

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: ženská na mateřský=služka

Kamchinko, zkus ho zapojit přes svátky, to je vhodná příležitost - klidně řekni, že toho mᚠmoc a nestíháš, a nakoupí nebo hlídá holčičku nebo cokoliv! žádné "pomoz mi tohle" ale "je třeba udělat tohle" a rovnou s termínem, ne někdy.... nestav to tak, že ti pomáhá, to je špatně....  zkus to navléct tak, že jste oba povinní v domácnosti pracovat. Ne nějak násilně, ale po kapkách....  svátky si nekaz, jen to trošku zkus, teď je víc práce v domácnosti, to jistě ví i on. pussa


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#237 22. 12. 2008 10:22

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 2. 2006
Příspěvky: 6124

Re: ženská na mateřský=služka

tak ja kdyz jdu nakoupit tak malou hlida, nebo kdyz jsem byla na srazu ze stredni uz od peti, tak taky hlidal do noci. (byly pak ksichty, ze jsem se neozvala prisla az v jednu)...

Není tady

 

#238 23. 12. 2008 9:12

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: ženská na mateřský=služka

kami tak tohle je snad samozřejmý, ne dumbom je to taky jeho dítě hmm


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#239 1. 2. 2009 15:19

Dey
♥♥♥♥♥--
Místo: obývák
Registrovaný: 1. 12. 2008
Příspěvky: 570
Web

Re: ženská na mateřský=služka

ještě na mateřské nejsem, ale jako služka si připadám, a taky jako korunovaná kr.va.. Manžel nemá práci a jediná jeho akce doma je to, že hraje hru na počítači, a nedej bože když něco řeknu nebo začnu trochu zvyšovat hlas, že nic nedělá. Odpoví mi, že já si taky můžu dělat co chci a on že se u televize nudí a že se nudit nechce. Zrovna teď odešel někam pryč, jsem ráda. Začíná mi připadat, že naše ukázkové manželství vzalo za své a že by mi bylo líp bez něj sad Jakmile cokoli řeknu, otočí to proti mě takovým způsobem, že pak půl dne probrečím. A to se opakuje snad každý den.


http://lb2f.lilypie.com/OxQ6p2.png

Není tady

 

#240 3. 3. 2009 20:10

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 2. 2006
Příspěvky: 6124

Re: ženská na mateřský=služka

No tak holky, dostala jsem ted peknou ne kapku ale sprchu ... pritel me silene nastval(slusne slovo), a ted zacinam tedy bojovat za svůj volny cas, za spolecny cas nasi rodiny a za dalsi veci co se rodiny a spolecneho zivota tykaji... protoze fakt jsem byla ted od soboty vyrizena, ubrecena, mam toho dost, a asi jakobych se probrala, ....

Dey: jinak ja jsem taky dost dalo by se rict plactiva, nerada se hadam, a proste se to spusti samo:( nikdy jsem hadky nemela rada, uz kdyz se rodice hadali, tak jsem byla hotova, jako bych v tom byla i ja, pamatuju si ten pocit kdy me bylo hrozne... ale rodice jsou jini a jsou pohodove manzelstvi, zahejkaj si,ala bavi se dal dobre, ja se proste po nejakym velkym dohadovani, sporu uzavru a chce se mi brecet:(
strasne me to stve, tak rada bych se poahdala, byla akcnejsi, a v sboe uvnitr sileny boje a vztek citim,ale navenek ho neumim dat najevo:(abych zarvala, zanadavala si nahlas... ale budu se to sama pro sebe pomalu ucit, je to fakt dobra vec

Není tady

 

#241 3. 3. 2009 20:19

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: ženská na mateřský=služka

Kamchinko... ježíš tak dělej, já myslela že jsi už dávno začala... zkus to, jinak to bude čím dál horší. Když to budeš pořád trpně snášet, tak páníček si bude lebedit čím dál víc, a věnovat se jen svému koníčku a svojim záležitostem... pussa


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#242 3. 3. 2009 20:43

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 2. 2006
Příspěvky: 6124

Re: ženská na mateřský=služka

bety: jasny:supr:

Upravil(a) Kamchinka (3. 3. 2009 20:43)

Není tady

 

#243 3. 3. 2009 20:50

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: ženská na mateřský=služka

tummenupp netvářím se, že to pro tebe bude jednoduché, ale časem by to bylo ještě horší,  a co až dítě povyroste, nemůžeš všechno dělat jen sama a pořád posluhovat, možná by pomohlo říct přesně co potřebuješ aby udělal a taky termím kdy a dát to vědět třeba s předstihem (ve středu večer jdu cvičit a potřebuju abys byl doma a postaral se...) atd.. a vybrat si takovou chvíli kdy víš že v tu dobu on zrovna nic nemá, snad se ti to povede podle tvojich představ, ty to vystihneš jak na něj, na každého platí něco jiného


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#244 3. 3. 2009 21:05

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 2. 2006
Příspěvky: 6124

Re: ženská na mateřský=služka

bety: uz se na tom pracuje... naplanovano par veci mam, a hovor byl dlouhy

Není tady

 

#245 20. 1. 2011 10:58

Sanka
♥♥-----
Registrovaný: 11. 1. 2011
Příspěvky: 29

Re: ženská na mateřský=služka

Teraz som našla toto vlákno. Nečítala som to celé, prešla som si asi polovicu a v mnohých príspevkoch som sa našla. O svojich problémoch v inej oblasti manželstva som písala na Rozvodoch a rozchodoch, ale ako slúžka fungujem aj ja. Kým som bola na materskej (2 roky), to bol stále jeho argument, že on predsa chodí do roboty a prerába dom (iba cez leto), tak iné už robi nebude. Som už pár mesiacov v práci a môj denný program vizerá nasledovne:
ráno vstávam o piatej - postarám sa o zvieratstvo, zobudím dcérku, nachystám ju a seba, dám jej raňajky, odveziem ju ku svokrovcom (starajú sa o ňu, kým pôjde do škôlky) a idem do práce.
Po práci nakúpim, vyzdvyhnem dcérku, doma sa venujem jej, popri tom musím uprata, postara sa o teplo (dokurujeme kachžovými pecami) - donies drevo, zakúri, vyžehli, pripravi večeru. Okolo ôsmej dávam dcérku spa a potom ešte obriadim zvieratstvo a idem unavená spa.
Manžel robí na smeny, dvanástky. Denná, nočná, dva dni vožna. Má kopu času pre seba, ráno keď nemá dennú vyspáva,  keď ide do práce, ešte ho musím zobudi, postará sa o seba a hotovo. Inokedy buď nie je doma (neviem kde chodí, mne sa nezveruje), alebo si hrá na gitare, alebo vyložené nohy pred TV.
Nespokojná som už dávno a jasne som mu to povedala. No jeho názory sú v tomto ohžade úplne scestné. Až teraz som zistila, odkiaž ich má. Takto to funguje u nich doma. Lenže jeho mama to až doteraz úspešne zatajovala. Mne tvrdila, ako sa jej muž staral o deti, ako je pomáhal, atď. Až teraz keď nosím Malú k nim z nej vyliezlo, ako to vlastne je a je z toho zúfalá a dlhodobo nešastná, lenže má už 70. Neskoro na zmenu. A tak som si uvedomila, že ja takto skonči nechcem. Som vežmi naklonená rozvodu. Môj muž vidí, že už je to vážne a začal sa snaži. Dokonca si vzal vožno a bude s dcérkou 3 dni doma. Svokru totiž seklo v chrbte. Lenže je už príliš neskoro na snahy. Tie tu už boli a vždy to skončilo rovnako. Plus iné problémy. Tak som mu otvorene povedala, že ja už v tomto manželstve ži nechcem. Na to mi on odpovedal, že on chce a rozvod odmieta. Býva u mňa. Čo mám teraz robi? Som finančne nezávislá, na dcérku mi nedáva nič, len polovicu základných výdajov (elektrina, strava, úver, ...), býva máme kde, jeho odchodom mi odbudnú starosti a budem konečne ži podža svojho bez výčitiek svedomia, že si dovolím venova sa svojmu koníčku 2 hodiny, 2 x v týždni. Nevyvolávam hádky, nemá to žiadny význam a nechcem aby bolo do toho vahované diea, ale už tiež nechcem doma každý deň stretáva jeho.

Není tady

 

#246 20. 1. 2011 12:06

Hepina155
♥♥-----
Registrovaný: 15. 9. 2010
Příspěvky: 86

Re: ženská na mateřský=služka

Zrejme už nemᚠani rada svojho "pána", keď rovno píšeš o rozvode. O ten vᚠzverinec sa prečo on nestará, alebo kúrenie, nosenie dreva, pomoc s nákupmi... ? To vyžduje chlapské ruky.


"Najodvážnejším činom je myslie sama za seba. A nahlas!"

Není tady

 

#247 20. 1. 2011 12:41

Sanka
♥♥-----
Registrovaný: 11. 1. 2011
Příspěvky: 29

Re: ženská na mateřský=služka

Prečo sa nestará? Na to nepoznám presnú odpoveď. Keď som sa ho pýtala, prečo sa nestará o dcérku keď tvrdí, že on s ňou chce by a ako ju má rád, tak mi povedal, že sa mu nevenujem, tak stratil motiváciu dumbom
Zvieratstvo som mala pred tým, než sme sa vzali, akurát psa sme si kúpili spoločne. Ale ani s tým nejde von. A ešte mi povie, že sa doma nudí  a že hádam nechcem, aby mi sedel pri zadku. No, teraz to už naozaj nechcem.
O kúrenie sa stara nechce, lebo je to pracné a takto sa podža neho kúrilo v 15 storočí. Keď som sa o to starala počas materskej výhradne ja, všade bolo teplučko, triesky narúbané, drevo nanosené, tak to mu nijako náročné neprišlo. Až teraz, keď chodím do práce a teda cez deň nezakúrim a nenanosím a je zima, tak už je to zrazu strašne zlé riešenie vykurovania.
Nákupy. On nakupuje strašne rád (to čo chce) a hlavne strašne rád utráca. Po pár nepríjemných skúsenostiach, keď nakúpil a utratil podstatne viac než čo bolo treba, nákupy vybavujem radšej ja. Hlavne keď máme stanovený dos nízky rozpočet na potraviny.

Není tady

 

#248 20. 1. 2011 15:15

Sanka
♥♥-----
Registrovaný: 11. 1. 2011
Příspěvky: 29

Re: ženská na mateřský=služka

Práve som mu z práce volala, ako im to doma ide a je celý na nervy. Včera som im pripravila na dnešný obed palacinky a dostala som sprdnuté, že polievku som neurobila.
Pýtala som sa, či si môžem zajtra vzia auto keď budú doma. No ale čo si to predstavujem, že keď už musí kysnú doma pri Malej, tak auto mi nedá. Pôjdu vraj do mesta a Malá prespí u svokrovcov. Bolo mi hneď jasné, že snaha dlho nevydrží. Sžuby a slová sú niečo iné než realita.
Keď ja som bola doma s dcérkou 2 roky a chcela som auto tak v žiadnom prípade, lebo veď on chodí do práce (potreboval ho každý deň bez ohžadu na to, či mal smenu alebo nie) a vari som musela nie len sebe a jej, ale aj jemu. No ale to sa nedá porovnáva!
Ja mám normálne takú zlos, že ho až nenávidím.

Není tady

 

#249 21. 1. 2011 9:44

Hepina155
♥♥-----
Registrovaný: 15. 9. 2010
Příspěvky: 86

Re: ženská na mateřský=služka

Tak u toho Tvojho je to jasná diagnóza " tulenia nemoc", tá je nevyliečitežná. Tiež som niečo také mala doma. Šastne som sa rozviedla a nežutujem.


"Najodvážnejším činom je myslie sama za seba. A nahlas!"

Není tady

 

#250 21. 1. 2011 10:30

Sanka
♥♥-----
Registrovaný: 11. 1. 2011
Příspěvky: 29

Re: ženská na mateřský=služka

Čo je to "tulenia nemoc"?
Hepina, ako prebiehal tvoj rozvod? Bolo to vežmi hektické, alebo ste sa v kžude dohodli?

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů