Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 12. 11. 2009 16:24

elderxxx
♥♥♥----
Registrovaný: 10. 11. 2009
Příspěvky: 125

Zmysel existencie ako takej...

Pisal som prispevok a napadla ma tato myslienka s ktorou uz dlho koketujem a tou myslienkou je prave zmysel existencie...
Co mysliete aky je zmysel existencie ako takej?


"Nic není tak vzácné jako skutečně dobré srdce - ti, kteří si osobě myslí, že je mají, jsou obvykle jen buď měkké, nebo přímo slabé povahy."
Francois de la Rochefoucauld

Není tady

 

#2 12. 11. 2009 16:48

katafyge
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 755

Re: Zmysel existencie ako takej...

smile zvládnu ju

     eld, ty tu mᚠnápady takto podvečer dumbom sova

Není tady

 

#3 12. 11. 2009 17:04

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Zmysel existencie ako takej...

najít ten smysl

Není tady

 

#4 12. 11. 2009 17:50

elderxxx
♥♥♥----
Registrovaný: 10. 11. 2009
Příspěvky: 125

Re: Zmysel existencie ako takej...

Dievcata premyslajte! mozog je najlepsi pocitac sveta predsa sa nebude stazovat na podvecer big_smile

Tak filozofujme smile

Mne existencia pripada v kazdom ohlade nezmyselna... preco?
Vezmime si existenciu ako ju vnima veda...
Na co je cloveku zivot? Len na to aby vznikol? Cely zivot sa ucil a nakoniec umrel a rozlozil sa pre zivot dalsich organizmov? Potom na co studium? Preco tak dlhy zivot? Dava to zmysel?

Vezmime si existenciu ako ju vnima nabozenstvo....
Existencia teda "ja" sme z masa a kosti plus obsahujeme doplnok tzv. dusu
Duch cloveka prebyva v docasnej schranke aby ziskaval skusenosti na zaklade fyzickej existencie...
Tak ideme na to lebo toto je zlozitejisia tema
Ak clovek ma ziskavat skusenosti na zaklade fyzickej existencie potom preco ?
Preco Boh nedal kazdej stvorenej duchovnej existencii vsetky moznosti a zazitky uz pri stvoreni duse?
Preco tvoril dalsiu dusu (okrem seba)? A preco pribudaju (teda tvori dalsie)?

Pravdu povediac neviem o co tu ide neviem aky ma existencia zmysel ale ludia radi ignoruju tento zmysel jednoducho ziju ked uz su tu a uvedomuju si svoju existenciu... Neviem ako vam ale mne to nestaci :-(

Ja viem ze je tu vela otazok ale ja si neviem rady preto dufam ze tu  mozno je clovek co na tieto otazky dokaze odpovedat alebo aspon sa ich snazit vysvetlit :-)


"Nic není tak vzácné jako skutečně dobré srdce - ti, kteří si osobě myslí, že je mají, jsou obvykle jen buď měkké, nebo přímo slabé povahy."
Francois de la Rochefoucauld

Není tady

 

#5 12. 11. 2009 19:48

katafyge
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 755

Re: Zmysel existencie ako takej...

elderxxx napsal(a):

Dievcata premyslajte! mozog je najlepsi pocitac sveta predsa sa nebude stazovat na podvecer big_smile

Tak filozofujme smile

Mne existencia pripada v kazdom ohlade nezmyselna... preco?
Vezmime si existenciu ako ju vnima veda...
Na co je cloveku zivot? Len na to aby vznikol? Cely zivot sa ucil a nakoniec umrel a rozlozil sa pre zivot dalsich organizmov? Potom na co studium? Preco tak dlhy zivot? Dava to zmysel?

Vezmime si existenciu ako ju vnima nabozenstvo....
Existencia teda "ja" sme z masa a kosti plus obsahujeme doplnok tzv. dusu
Duch cloveka prebyva v docasnej schranke aby ziskaval skusenosti na zaklade fyzickej existencie...
Tak ideme na to lebo toto je zlozitejisia tema
Ak clovek ma ziskavat skusenosti na zaklade fyzickej existencie potom preco ?
Preco Boh nedal kazdej stvorenej duchovnej existencii vsetky moznosti a zazitky uz pri stvoreni duse?
Preco tvoril dalsiu dusu (okrem seba)? A preco pribudaju (teda tvori dalsie)?

Pravdu povediac neviem o co tu ide neviem  aky ma existencia zmysel ale ludia radi ignoruju tento zmysel jednoducho ziju ked uz su tu a uvedomuju si svoju existenciu...Neviem ako vam ale mne to nestaci :-(

Ja viem ze je tu vela otazok ale ja si neviem rady preto dufam ze tu  mozno je clovek co na tieto otazky dokaze odpovedat alebo aspon sa ich snazit vysvetlit :-)

otázkou je aký zmysel  bude ma pre teba - Tvoja existencia
tam niekde asi začínam po našprtaní všetkého možného aj nemožného
pri podobných otázkach, ako mᚠty, a začínam dodnes dumbom lol lol tongue  prehodnocujem, triedim...
   na ten všeobecný zmysel, ktorý si predstavuješ platný aj pre teba asi neprídeš polopate tak, že ti niekto niečo povie, prečítaš, dozvieš sa akurát- tak verbálne, nič z toho  nemôžeš získa - jeho skúsenos, emócie, život, existenciu...

Není tady

 

#6 12. 11. 2009 20:03

elderxxx
♥♥♥----
Registrovaný: 10. 11. 2009
Příspěvky: 125

Re: Zmysel existencie ako takej...

katafyge

No moja existencia nema zmysel ak nema zmysel existencia ako taka rozumies?  Lebo ja nie som oddelena bytost som sucast tej existencie...

Aj ty aj ja zijeme vo vesmire a teda sme jeho sucastou... Ak nema zmysel vesmir nema zmysel ani nasa existencia sme len nahodny produkt vesmiru alebo sme plan a produkt je vesmir?

Ak sme plana teda vesmir je vytvoreny pre nas potom aky mame zmysel ?
Nech mi nikto nehovori ze sa na to neda odpovedat lebo sme podla veriacich vedomie a vedomie musi chapat zmysel svojho ja...

Skusenost emocie a zivot su produkty existencie ale aky maju zmysel ? :-)

Vsetko na svete pravdepodobne mozeme vysvetlit a doplnit tomu zmysel teda vodu pijeme lebo je potrebna pre nas zivot ale nejdem do detajlov ide len o zmysel pitia vody atp.

Ale ked mame vysvetlit preco sa zrodil vesmir tapeme... Co a aka sila nutila vesmir vzniknut? Co urcilo pravidla pre vznik vesmiru? A nakoniec kto je ten alebo ta alebo to kto urcoval tie pravidla ?
Je vesmir iluzia? Ak hej potom pre koho zabavu sme? :-)

Viem tazke pemyslanie ale aspon clovek premysla myslenim este nikto neosprostel ... :-)

Upravil(a) elderxxx (12. 11. 2009 20:05)


"Nic není tak vzácné jako skutečně dobré srdce - ti, kteří si osobě myslí, že je mají, jsou obvykle jen buď měkké, nebo přímo slabé povahy."
Francois de la Rochefoucauld

Není tady

 

#7 12. 11. 2009 20:34

katafyge
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 755

Re: Zmysel existencie ako takej...

elderxxx napsal(a):

katafyge

No moja existencia nema zmysel ak nema zmysel existencia ako taka rozumies?  Lebo ja nie som oddelena bytost som sucast tej existencie...

Aj ty aj ja zijeme vo vesmire a teda sme jeho sucastou... Ak nema zmysel vesmir nema zmysel ani nasa existencia sme len nahodny produkt vesmiru alebo sme plan a produkt je vesmir?

Ak sme plana teda vesmir je vytvoreny pre nas potom aky mame zmysel ?
Nech mi nikto nehovori ze sa na to neda odpovedat lebo sme podla veriacich vedomie a vedomie musi chapat zmysel svojho ja...

Skusenost emocie a zivot su produkty existencie ale aky maju zmysel ? :-)

Vsetko na svete pravdepodobne mozeme vysvetlit a doplnit tomu zmysel teda vodu pijeme lebo je potrebna pre nas zivot ale nejdem do detajlov ide len o zmysel pitia vody atp.

Ale ked mame vysvetlit preco sa zrodil vesmir tapeme... Co a aka sila nutila vesmir vzniknut? Co urcilo pravidla pre vznik vesmiru? A nakoniec kto je ten alebo ta alebo to kto urcoval tie pravidla ?
Je vesmir iluzia? Ak hej potom pre koho zabavu sme? :-)

Viem tazke pemyslanie ale aspon clovek premysla myslenim este nikto neosprostel ... :-)

... aaaale rozumiem smile    na čo sa pýtaš tongue
   na tvoje otázky ( ale aj tie treba vedie položi ) existuje milión wink  a jedna odpoveď či teória, podža toho s kým budeš o tom hovori,  v niečom sa zhodnú, v niečom nie
   
   táto otázka sa mi páči stolt
   Ak hej potom pre koho zabavu sme? :-)

Není tady

 

#8 13. 11. 2009 8:31

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: Zmysel existencie ako takej...

Malá metaforka ju? wink

"Jednoho dne jsem si koupil počítač. Měl jsem počítaš a k němu velký manuál - znal jsem tedy teoreticky všechny jeho funkce, všechny možnosti použití, které mohl zpracovávat. Tak jsem ho pustil. Zpočátku se mi tam ukazovaly nějaké rámečky a moc dobře jsem nechápal k čemu je to dobré. Po chvíli jsem zjistil, že jdou různě otevírat a zavírat a že je tam několik úrovní, do kterých se dá dostat. Tak jsem si s tím chvíli hrál a celkem mě to chytlo. Pak jsem spustil nějaký program. Zase mi chvíli trvalo než jsem vůbec pochopil na co je mi dobrý a vůbec jak se jím proklikat, aby to aspoň trochu dělalo to co bych si asi tak představoval. Trvalo mi hodiny a dny, než jsem s ním získal určité zkušenosti, ale práce mi začala jít od ruky lépe a byl jsem s jejími výsledky daleko víc spokojen. Přesto jsem věděl, že zde existuje daleko víc funkcí, ale ještě jsem do nich nestihl proniknout ...

...Uplynula nějaká doba...

Program jsem už zvládal celkem hravě, sice se sem tam objevilo i něco nového co jsem neznal, ale byl jsem schopen ze bez toho obejít a udělat potřebné i s tím co jsem měl k dispozici a znal dobře. Byl to fakt super pocit, že jsem vše tak dobře ovládal, čím víc jsem uměl, tím větší potěšení mi má práce s programem přinášela a tím lepší byly i moje výsledky. Pak přišel kámoš a donesl mi upgrade mojeho programu..." big_smiledumbom

elderxxx napsal(a):

Ak hej potom pre koho zabavu sme?

Že by Billa Gatese? wink


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#9 13. 11. 2009 9:13

elderxxx
♥♥♥----
Registrovaný: 10. 11. 2009
Příspěvky: 125

Re: Zmysel existencie ako takej...

Andromeda

Teraz si mi to stazila nie len ze hladam zmysel existencie ale aktualne aj zmysel toho tvojho prispevku big_smile
ale inak celkom dobreee nasiel som sa v tom prispevku tak nejak som zacinal s PC...


"Nic není tak vzácné jako skutečně dobré srdce - ti, kteří si osobě myslí, že je mají, jsou obvykle jen buď měkké, nebo přímo slabé povahy."
Francois de la Rochefoucauld

Není tady

 

#10 13. 11. 2009 10:48

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: Zmysel existencie ako takej...

Jak píšu už v úvodu, je to od začátku až po konec celé jen metafora a tak je to třeba brát wink


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#11 13. 11. 2009 11:47

elderxxx
♥♥♥----
Registrovaný: 10. 11. 2009
Příspěvky: 125

Re: Zmysel existencie ako takej...

Andromeda napsal(a):

Jak píšu už v úvodu, je to od začátku až po konec celé jen metafora a tak je to třeba brát wink

Ved ja som to aj tak bral preto ten smile na konci ..


"Nic není tak vzácné jako skutečně dobré srdce - ti, kteří si osobě myslí, že je mají, jsou obvykle jen buď měkké, nebo přímo slabé povahy."
Francois de la Rochefoucauld

Není tady

 

#12 13. 11. 2009 14:20

DaiTerr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Valašsko
Registrovaný: 13. 3. 2009
Příspěvky: 1450

Re: Zmysel existencie ako takej...

Smysl existence pochopíme v době, kdy nám to bude připadat už nepodstatné.. (filozoficky)

Smysl existence chápe ten, kdo pochopil všech (11) rozměrů.. Znáte někoho takového? (vědecky)


Nehledejme dokonalých květů.. nebo všechny květy jsou dokonalé.  Všichni jsme naprosto dokonalí a naše cesta životem - to je postupné uvědomování si této dokonalosti.

Není tady

 

#13 14. 11. 2009 18:44

elderxxx
♥♥♥----
Registrovaný: 10. 11. 2009
Příspěvky: 125

Re: Zmysel existencie ako takej...

DaiTerr napsal(a):

Smysl existence pochopíme v době, kdy nám to bude připadat už nepodstatné.. (filozoficky)

Smysl existence chápe ten, kdo pochopil všech (11) rozměrů.. Znáte někoho takového? (vědecky)

Heh pekne povedane :--)
Kazdopadne ma to neuspokojilo big_smile


"Nic není tak vzácné jako skutečně dobré srdce - ti, kteří si osobě myslí, že je mají, jsou obvykle jen buď měkké, nebo přímo slabé povahy."
Francois de la Rochefoucauld

Není tady

 

#14 14. 11. 2009 19:02

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Zmysel existencie ako takej...

Zajímavé je, že smysl existence mě zajímal a pátrala jsem po něm, pokud jsem byla v nějaké nepříjemné etapě života. Když jsem v příjemné etapě života, absolutně po tom nepátrám, ale snažím se co nejvíce se užít, abych co nejvíce (kvantitativně i kvalitativně) stihla. smile

Když už jsme tady, tak zkrátka tady jsme, a abychom neplacatěli , tak si život můžeme zpříjemňovat, košatět a užít a využít  - napsat si příběh coby autor, zároveň zrežírovat a nakonec si ho i zahrát.

Mně sedí smysl života, jako růst, opakovaný, učení se atd.
Když už jsme tady, tak na výběr moc nemáme. Můžu se sice na všechno vykašlat, třeba živořit, ale to by mě nebavilo..

Není tady

 

#15 15. 11. 2009 14:04

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 894

Re: Zmysel existencie ako takej...

Wiki napsal(a):

Zajímavé je, že smysl existence mě zajímal a pátrala jsem po něm, pokud jsem byla v nějaké nepříjemné etapě života. Když jsem v příjemné etapě života, absolutně po tom nepátrám, ale snažím se co nejvíce se užít, abych co nejvíce (kvantitativně i kvalitativně) stihla. smile

Když už jsme tady, tak zkrátka tady jsme, a abychom neplacatěli , tak si život můžeme zpříjemňovat, košatět a užít a využít  - napsat si příběh coby autor, zároveň zrežírovat a nakonec si ho i zahrát.

Mně sedí smysl života, jako růst, opakovaný, učení se atd.
Když už jsme tady, tak na výběr moc nemáme. Můžu se sice na všechno vykašlat, třeba živořit, ale to by mě nebavilo..

Moc pěkně napsané.


Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

 

#16 15. 11. 2009 16:02

majkafa
Host

Re: Zmysel existencie ako takej...

Smysl existence - to ví jen ten někdo někde, příroda, podvědomí, nebo jak někdo psal - nazývejme ho pracovně Bůh.
Kdysi mě tahle otázka dokonce i trápila, k čemu jsem vůbec tady. Teď už ne. Asi jsem přestala být zvědavá, protože jsem si jista, že se to jednou, někdy, někde, nějak - na "konci světa?" dozvím. big_smile
Mým osobním smyslem života je prožít ho co nejlépe tak, aby mně samotné se sebou a mým blízkým se mnou bylo hezky.
Abych byla oporou mé věčnosti - mým dětem.
Teď vnímám o to víc, že tady pevně stojím na vlastních nohách a jsem tu pro své děti, že se naší dcerce narodí naše první vnoučátko.
Myslím si, že děti jsou naší věčností. Má věčnost bude pokračovat.

Přemýšlím o ženách, které děti mít nemůžou. Myslím, že i tehdy si můžou vzít dítě z dětského domova a ony ponesou něco z nich do své "věčnosti".

Teď  mě napadlo něco poprvé, a to, že vlastně matky synů si nemohou být úplně jisty, jestli jsou jejich vnoučátka jejich vlastní krev.
Ale myslím, že "vlastní krev" není tolik důležitá, jako láska, kterou můžeme dát dítěti. Kterémukoliv.

 

#17 15. 11. 2009 17:56

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 2557

Re: Zmysel existencie ako takej...

Maji, já si jistá jsem big_smile  ten nᚠbrouček je úplně celý z naší rodiny lol

Tada ale co se ti honí hlavou... gloria


Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

 

#18 15. 11. 2009 18:11

elderxxx
♥♥♥----
Registrovaný: 10. 11. 2009
Příspěvky: 125

Re: Zmysel existencie ako takej...

Wiki
Ja na rozdiel od teba nema psychicky problem :-)
Som taky filozof od narodenia co patra po veciach ktore su pre zivot potrebne ak niekoho zaujima zmysel zivota len v case kedy je na tom horsie mal by sa zamysliet nad svojou psychikou... (nic v zlom)
To ci ti seti zmysel zivota ako rast ci ucenie atp. nieje podstatne lebo ani to nema zmysel v pripade zivotnosti cloveka lebo do hrobu si vedomosti nevezmes a po smrti su ti na dve veci...


"Nic není tak vzácné jako skutečně dobré srdce - ti, kteří si osobě myslí, že je mají, jsou obvykle jen buď měkké, nebo přímo slabé povahy."
Francois de la Rochefoucauld

Není tady

 

#19 15. 11. 2009 18:16

elderxxx
♥♥♥----
Registrovaný: 10. 11. 2009
Příspěvky: 125

Re: Zmysel existencie ako takej...

majkafa

Zmysel existencie ta trapil a teraz uz nie? nuz vzdala si sa :-)
Mna nezaujima osobny zmysel zivota cloveka ... Clovek je viac menej pre vesmir nepodstatny vesmir tu bude aj ked clovek nebude existovat a teda podstata zmyslu existencie je stale otvorena...


"Nic není tak vzácné jako skutečně dobré srdce - ti, kteří si osobě myslí, že je mají, jsou obvykle jen buď měkké, nebo přímo slabé povahy."
Francois de la Rochefoucauld

Není tady

 

#20 15. 11. 2009 18:23

majkafa
Host

Re: Zmysel existencie ako takej...

elderxxx napsal(a):

majkafa

Zmysel existencie ta trapil a teraz uz nie? nuz vzdala si sa :-)
Mna nezaujima osobny zmysel zivota cloveka ... Clovek je viac menej pre vesmir nepodstatny vesmir tu bude aj ked clovek nebude existovat a teda podstata zmyslu existencie je stale otvorena...

Nevzdala. Tak to nazývaš ty. Ja to tak nenazývam.
Mňa nezaujíma, že teba nezaujíma. Napísala som to, čo som chcela napísa. big_smile A nie som Boh, aby som si osobovala akokožvek sa zmieňova ku zmyslu existencie ako takej. Napísala som - viem, že sa to raz dozvieme. Nech už akokožvek. Mne prísluší zamýšža sa len nad svojím osobným zmyslom života. Tak to cítím a ja obvykle robím to, čo cítim.  smile

 

#21 15. 11. 2009 18:25

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Zmysel existencie ako takej...

elderxxx napsal(a):

Co mysliete aky je zmysel existencie ako takej?

Byt tim cim JE. smile  Byt sama v sobe, sama o sobe.   Lip to momentalne slovy lip nevykouzlim.  styrka
Treba me pomuzes. wink


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#22 15. 11. 2009 22:16

DaiTerr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Valašsko
Registrovaný: 13. 3. 2009
Příspěvky: 1450

Re: Zmysel existencie ako takej...

hirondel napsal(a):

elderxxx napsal(a):

Co mysliete aky je zmysel existencie ako takej?

Byt tim cim JE. smile  Byt sama v sobe, sama o sobe.   Lip to momentalne slovy lip nevykouzlim.  styrka
Treba me pomuzes. wink

Smysl existence?  Je to "ověření teorií v praxi.." wink


Nehledejme dokonalých květů.. nebo všechny květy jsou dokonalé.  Všichni jsme naprosto dokonalí a naše cesta životem - to je postupné uvědomování si této dokonalosti.

Není tady

 

#23 18. 11. 2009 8:01

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: Zmysel existencie ako takej...

Celkem zajímavý pohled na věc je zde. Akorát je tam použitá trochu méně obvyklá terminologie, ale myslím, že se s trochou úsilí tomu porozumět dá wink


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#24 19. 11. 2009 11:37

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Zmysel existencie ako takej...

elderxxx napsal(a):

Wiki
Ja na rozdiel od teba nema psychicky problem :-)
Som taky filozof od narodenia co patra po veciach ktore su pre zivot potrebne ak niekoho zaujima zmysel zivota len v case kedy je na tom horsie mal by sa zamysliet nad svojou psychikou... (nic v zlom)
To ci ti seti zmysel zivota ako rast ci ucenie atp. nieje podstatne lebo ani to nema zmysel v pripade zivotnosti cloveka lebo do hrobu si vedomosti nevezmes a po smrti su ti na dve veci...

Ovšem když to vezmeš tak, že jsi tady řekněme na nějakých 80let (vzala jsem nějaký průměrný život nějakého průměrného člověka) - dostal jsi prostor - tak co s ním?

Já jdu potom, abych těch (př. 80let) měla spokojených. To samozřejmě nevzniklo , tento názor a pocit a přání hned, po narození, to mi vykrystalizovalo až dnes...ve cca 40letech.

Učení si sebou nevezmeš...jistě ..nejde o vzorečky a slovíčka - myslím "učením" jako rozvoj celé osobnosti. Tam už je po*né, zda si ji s sebou vezmu nebo ne. Pokud se cizeluje moje duše, což je jedna z teorií, tak tu si s sebou vezmu. Bo ne?

A když se vykašlu na to, co bude po smrti, tak je jasné, že si ten život, který mám nyní k dispozici, užiju na maximum. Proto ho plánuji vyplnit příjemnými věcmi, tak abych byla spokojená. Jedna z oněch příjemností je pro mě to učení (všeho, i těch slovíček, i tím růstem ..). Vyplním ho dalšími příjemnostmi, které plánuju. Zevrubně, spíše vytyčím směr...takto já cítím smysl svého života - vytáhnout ze sebe maximum na příjemné a pohodové bázi. Je-li opakovaný život, jsou-li naše duše reinkarnovány, tak ho využiju úplně stejně...takže na tom mi nesejde, nic na mém plánu se nemění...

Smyl života je zajímavé téma - napiš mi prosím, jaký je smysl života pro tebe...

Není tady

 

#25 20. 11. 2009 17:05

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Zmysel existencie ako takej...

elderxxx napsal(a):

Dievcata premyslajte! mozog je najlepsi pocitac sveta predsa sa nebude stazovat na podvecer big_smile

Tak filozofujme smile

Mne existencia pripada v kazdom ohlade nezmyselna... preco?
Vezmime si existenciu ako ju vnima veda...
Na co je cloveku zivot? Len na to aby vznikol? Cely zivot sa ucil a nakoniec umrel a rozlozil sa pre zivot dalsich organizmov? Potom na co studium? Preco tak dlhy zivot? Dava to zmysel?

Vezmime si existenciu ako ju vnima nabozenstvo....
Existencia teda "ja" sme z masa a kosti plus obsahujeme doplnok tzv. dusu
Duch cloveka prebyva v docasnej schranke aby ziskaval skusenosti na zaklade fyzickej existencie...
Tak ideme na to lebo toto je zlozitejisia tema
Ak clovek ma ziskavat skusenosti na zaklade fyzickej existencie potom preco ?
Preco Boh nedal kazdej stvorenej duchovnej existencii vsetky moznosti a zazitky uz pri stvoreni duse?
Preco tvoril dalsiu dusu (okrem seba)? A preco pribudaju (teda tvori dalsie)?

Pravdu povediac neviem o co tu ide neviem aky ma existencia zmysel ale ludia radi ignoruju tento zmysel jednoducho ziju ked uz su tu a uvedomuju si svoju existenciu... Neviem ako vam ale mne to nestaci :-(

Ja viem ze je tu vela otazok ale ja si neviem rady preto dufam ze tu  mozno je clovek co na tieto otazky dokaze odpovedat alebo aspon sa ich snazit vysvetlit :-)

Pozri si od Monty Pythons Meaning of Life... Možno nenájdeš odpovede, ale aspoň sa krážovsky zabavíš...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů