Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 10. 11. 2009 14:55

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

ZiziPizi napsal(a):

Nevim, jak by to souviselo s detstvim... Maximalne s tim, ze si v sobe nesu neco z predchozich vztahu, ktery nikdy nebyly hezky... A ze mam bohuzle notnou zkusenost s neverama, a vsim hnusnym co si clovek dokaze predstavit. To mame oba. Ale detstvi jsem mela krasny. Proc mam pocit, ze jsem ta druha? Asi proto, ze nebudu prvni, s kym bude mit dite big_smile Je to tak tezke pochopit??? Nevim, zrejme jsem jedina, kdo se neumi vyrovnat s tim, ze pritel ma dite nekde jinde jako by o nic neslo... a ze neco takoveho nebudeme oba prozivat spolu poprve...Pro me to bude zazrak, pro nej to ale zadny zazrak ktery nikdy nezazil, nebude. A jeste s nekym, s kym by vetsina lidi dite mit rozhodne nechtela... Ze se tenkrat rozhodl, ze nekdo "takovy" je zrejme ten pravy, aby s nim zalozil rodinu a ja to nedokazu pochopit. Asi proto, ze jsem si vyslechla detaily, ktery se mi pokazdy vynori v pameti a ktery mi neustale pripominaji, ze pro nej to nic noveho nebude. Je tady nekdo, kdo byl ve stejne situaci? Nekdo, kdo mluvi z vlastni zkusenosti?

Asi ti to moc nepomůže a nejsem v té situaci, ale vím, že já bych dítě z bývaleho vztahu neunesla. Asi je to tím, že k dětem mám dost chladný vztah a představa , že bych ho musela snášet a nebo se o něj starat co 14 dní např. je naprosto mimo.
Já to , ale o sobě vím, tak bych pravděpodobně podobný vztah ukončila hned po zjištění této skutečnosti.

Není tady

 

#52 10. 11. 2009 15:46

katafyge
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 755

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

ZiziPizi napsal(a):

Zijeme spolu 3 roky.

myslela som si, že ste spolu smile minimálne o 1/2 menej


   offtopic   Zizi buď rada, že má len jedno  yikes dumbom gloria lol
   
    aspoň čo je moja skúsenos, chlap, ktorý to má v sebe odžité, nerieši
     čoho sa bojíš, že je to niekedy ažké, bude v niečom asi ažké, alebo...
    s každým je to sem tam na zabitie dumbom cool

Není tady

 

#53 10. 11. 2009 15:57

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

ZiziPizi napsal(a):

Blossom: Ver mi, ze nepolibeneho panice opravdu nechci smile Ale vedet, ze budu mit jeho byvalou prakticky celej zivot pred ocima, to prijemny neni, a ja se s tim tezko srovnavam. Specielne pokud je to nekdo, kym opravdu opovrhuju a nejde mi do hlavy, ze s nekym takovym vubec pritel mohl byt a jeste si s nim poridit dite- to mi prijde jako hodne velky krok, a ja se nemuzu srovnat s tim, ze pritel byl tak hloupy, i kdyz to mozna vyzni blbe. K byvalkam obecne nemam pratelsky vztah, nemam duvod. Ty jsi tohle zazila, a dokazala ses s tim levou zadni vyrovnat? Myslim, ze je jasny, jakym zpusobem mi jeho minulost zasahuje do pritomnosti a budoucnosti -  v podobe jeho syna a jeho byvale. Tohle ale nejlip pochopi fakt ten, co je ve stejne situaci :-( nejsem zadna magorka, ktery vadi, ze pritel mel prede mnou nejaky jiny zivot. Dokud mi jeho minulost nekomplikuje muj zivot, je mi to sumak a nemam duvod to resit.

Ak je ONA taká hrozná, ako to, že má tvoj priatež taký otrasný vkus? wink Skús popremýšža o tom... a potom sa už netýraj niečím, čo nemôžeš nijakovsky zmeni. Ak ti to vadí, tak si nájdi iného, ktorého bývalka bude fantastická a budeš s ňou kamoška a ich diea budeš ma rada. Iná rada mi nenapadne.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#54 10. 11. 2009 16:01

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

ZiziPizi napsal(a):

Nevim, jak by to souviselo s detstvim... Maximalne s tim, ze si v sobe nesu neco z predchozich vztahu, ktery nikdy nebyly hezky... A ze mam bohuzle notnou zkusenost s neverama, a vsim hnusnym co si clovek dokaze predstavit. To mame oba. Ale detstvi jsem mela krasny. Proc mam pocit, ze jsem ta druha? Asi proto, ze nebudu prvni, s kym bude mit dite big_smile Je to tak tezke pochopit??? Nevim, zrejme jsem jedina, kdo se neumi vyrovnat s tim, ze pritel ma dite nekde jinde jako by o nic neslo... a ze neco takoveho nebudeme oba prozivat spolu poprve...Pro me to bude zazrak, pro nej to ale zadny zazrak ktery nikdy nezazil, nebude. A jeste s nekym, s kym by vetsina lidi dite mit rozhodne nechtela... Ze se tenkrat rozhodl, ze nekdo "takovy" je zrejme ten pravy, aby s nim zalozil rodinu a ja to nedokazu pochopit. Asi proto, ze jsem si vyslechla detaily, ktery se mi pokazdy vynori v pameti a ktery mi neustale pripominaji, ze pro nej to nic noveho nebude. Je tady nekdo, kdo byl ve stejne situaci? Nekdo, kdo mluvi z vlastni zkusenosti?

Vychovávala som jeho diea s bývalým, vlastne jeden čas DVE deti... spolu sme diea nemali. S bývalkou sa nestýkal(vlastne s jednou trochu, s matkou syna, ktorého sme spolu vychovávali, vôbec). Mohla som ňou pohŕda, lebo odložila svoje sedemmesačné diea u susedov a už nikdy sa oň nezaujímala, sedela za neplatenie alimentov... ale priznám sa, že som nad ňou prakticky nikdy nerozmýšžala. Nežiarlila som, nezaoberala sa ňou. Mala som rada malého a jeho otca a žila som prítomnosou. Pomôže ti to nejako?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#55 10. 11. 2009 16:06

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

ZiziPizi napsal(a):

PavlaH: a podle ceho si na lidi delas nazor ty, kdyz takto to neni spravne? Podle ceho jineho si mam na ni udelat nazor, kdyz ne podle toho, jestli souhlasim s tim, jaky ma charakter? To by me celkem zajimalo... Me zadne jine aspekty nenapadaji, to by si pak clovek nesmel dovolit udelat si obrazek o nikom ne... A to je, uprimne, naprosto nemozne a neznam nikoho, kdo by byl opravdu schopny nedelat si zadny obrazek o nikom ve svem okoli. Pokud nekdo tvrdi, ze ano, bude asi trochu pokrytecky to tvrdit...

Jinak s tim prvnim mistem, nevim, kde jsi na to prisla. Zdaleka nejsem ve vsem prvni, ani nahodou, a opravdu se kvuli tomu nehroutim v depresich. Jsem uplne normalni holka. Koukam, ze jsem v dnesni dobe asi hodne na hlavu, kdyz mi vadi, ze se pritel bude do konce sveho zivota stykat s byvalou, ktera me proste nesedi. To teda ziram, netusila jsem, ze dnesni doba uz je natolik pokrocila, ze je toto pro ostatni normalni a naprosto to neresi.... Ja jen mela doted dojem, ze pro zdrave fungujici vztah je celkem uzitecne, aby partner mel doresenou minulost a aby clovek nemusel resit byvale partnery. Koukam, ze jsem v partnerske psychologii asi dost pozadu...

Ty ju ale SÚDIŠ, a to je rozdiel. Možno, že keby tu písal o tebe niektorý z tvojich bývalých(s ktorými ste sa nerozišli priatežsky) neoprieme si tu o teba ani bicykel.... Je ošemetné robi si obraz na základe jednostranných informácií ohrdnutého bývalého. wink

Upravil(a) Selima (10. 11. 2009 16:07)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#56 10. 11. 2009 16:08

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

Natálie napsal(a):

helena napsal(a):

[b]Pro bezdětnou holku jako jsi ty je určitě těžké se vyrovnat se situací, že musíš vídat jeho bývalku a tolerovat jeho dítě z předchozího vztahu.
Tak tohle je perla... Proč se tedy hrnete do vztahů, kde je nutno "vídat" a "tolerovat"? Speciálně to "tolerovat" se mi líbí - skoro jako "i s menší těl. vadou"...

Helenko,

perla? Přečti si, prosím, můj příspěvek ještě jednou, než začneš moralizovat, psát jak učebnice a vytrhávat věty z kontextu.
Já jsem to napsala ZuziPizi tak, že se dokážu vcítit dobře do její situace. Určitě ten vztah je o něčem jiném, než když jsou dva svobodní a bezdětní, to musíš sama uznat.

A prečo si teda nenájdeš slobodného a bezdetného? Tam nemusíš tolerova nič... a našastie ešte je z čoho vybera. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#57 10. 11. 2009 16:13

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

ZiziPizi napsal(a):

avlaH: ale to je prece to, co celou dobu resim a na co hledam odpoved - JAK to prijmout. To je to, co se tu snazim najit od zacatku. Jasne, je snadne rict, proste se s tim srovnej. Ja ale hledam zpusob, jak to udelat, protoze doted se pokazdy zdalo, ze to jde dobre, ale v urcitych chvilich se vzdycky ukaze, ze to jeste neni idealni.

Tak tomu skús da čas a netlači na pílu. Stýka sa budú asi vždy, ale po čase to zrejme prebolí, ich kontakty sa zabehajú a budú rutinné - a tebe budú narušova veci minimálne. Bola som vlastne v inej situácii, ale v niečom bola podobná - musela som vyrovna s vecmai(mnohými), ktoré som nerozhodla, nespôsobila, a mala na ne dos malý vplyv. Vždy som si povedala: Cheš tu by, s týmto mužom a s jeho synom? Odpoveď znela: Chcem! A potom som teda hžadala spôsob, ako sa vyrovna  s tým všetkým...

Upravil(a) Selima (10. 11. 2009 16:19)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#58 10. 11. 2009 16:32

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

Ivana*M napsal(a):

ZiziPizi napsal(a):

Nevim, jak by to souviselo s detstvim... Maximalne s tim, ze si v sobe nesu neco z predchozich vztahu, ktery nikdy nebyly hezky... A ze mam bohuzle notnou zkusenost s neverama, a vsim hnusnym co si clovek dokaze predstavit. To mame oba. Ale detstvi jsem mela krasny. Proc mam pocit, ze jsem ta druha? Asi proto, ze nebudu prvni, s kym bude mit dite big_smile Je to tak tezke pochopit??? Nevim, zrejme jsem jedina, kdo se neumi vyrovnat s tim, ze pritel ma dite nekde jinde jako by o nic neslo... a ze neco takoveho nebudeme oba prozivat spolu poprve...Pro me to bude zazrak, pro nej to ale zadny zazrak ktery nikdy nezazil, nebude. A jeste s nekym, s kym by vetsina lidi dite mit rozhodne nechtela... Ze se tenkrat rozhodl, ze nekdo "takovy" je zrejme ten pravy, aby s nim zalozil rodinu a ja to nedokazu pochopit. Asi proto, ze jsem si vyslechla detaily, ktery se mi pokazdy vynori v pameti a ktery mi neustale pripominaji, ze pro nej to nic noveho nebude. Je tady nekdo, kdo byl ve stejne situaci? Nekdo, kdo mluvi z vlastni zkusenosti?

Asi ti to moc nepomůže a nejsem v té situaci, ale vím, že já bych dítě z bývaleho vztahu neunesla. Asi je to tím, že k dětem mám dost chladný vztah a představa , že bych ho musela snášet a nebo se o něj starat co 14 dní např. je naprosto mimo.
Já to , ale o sobě vím, tak bych pravděpodobně podobný vztah ukončila hned po zjištění této skutečnosti.

Ivano, toto mě docela upoutalo. Je asi těžké něco takového napsat, proto si toho cením.

Není tady

 

#59 10. 11. 2009 16:33

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

Selima napsal(a):

ZiziPizi napsal(a):

Nevim, jak by to souviselo s detstvim... Maximalne s tim, ze si v sobe nesu neco z predchozich vztahu, ktery nikdy nebyly hezky... A ze mam bohuzle notnou zkusenost s neverama, a vsim hnusnym co si clovek dokaze predstavit. To mame oba. Ale detstvi jsem mela krasny. Proc mam pocit, ze jsem ta druha? Asi proto, ze nebudu prvni, s kym bude mit dite big_smile Je to tak tezke pochopit??? Nevim, zrejme jsem jedina, kdo se neumi vyrovnat s tim, ze pritel ma dite nekde jinde jako by o nic neslo... a ze neco takoveho nebudeme oba prozivat spolu poprve...Pro me to bude zazrak, pro nej to ale zadny zazrak ktery nikdy nezazil, nebude. A jeste s nekym, s kym by vetsina lidi dite mit rozhodne nechtela... Ze se tenkrat rozhodl, ze nekdo "takovy" je zrejme ten pravy, aby s nim zalozil rodinu a ja to nedokazu pochopit. Asi proto, ze jsem si vyslechla detaily, ktery se mi pokazdy vynori v pameti a ktery mi neustale pripominaji, ze pro nej to nic noveho nebude. Je tady nekdo, kdo byl ve stejne situaci? Nekdo, kdo mluvi z vlastni zkusenosti?

Vychovávala som jeho diea s bývalým, vlastne jeden čas DVE deti... spolu sme diea nemali. S bývalkou sa nestýkal(vlastne s jednou trochu, s matkou syna, ktorého sme spolu vychovávali, vôbec). Mohla som ňou pohŕda, lebo odložila svoje sedemmesačné diea u susedov a už nikdy sa oň nezaujímala, sedela za neplatenie alimentov... ale priznám sa, že som nad ňou prakticky nikdy nerozmýšžala. Nežiarlila som, nezaoberala sa ňou. Mala som rada malého a jeho otca a žila som prítomnosou. Pomôže ti to nejako?

To bylo hezký Selim, a já ti věřím doslova a dopísmene, že to je tak, jak píšeš. Jsi třída. tummenupp

Není tady

 

#60 10. 11. 2009 17:23

Rozmarila
Zablokovaný
Registrovaný: 20. 7. 2009
Příspěvky: 1407

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

Selima napsal(a):

ZiziPizi napsal(a):

Vychovávala som jeho diea s bývalým, vlastne jeden čas DVE deti... spolu sme diea nemali. S bývalkou sa nestýkal(vlastne s jednou trochu, s matkou syna, ktorého sme spolu vychovávali, vôbec). Mohla som ňou pohŕda, lebo odložila svoje sedemmesačné diea u susedov a už nikdy sa oň nezaujímala, sedela za neplatenie alimentov... ale priznám sa, že som nad ňou prakticky nikdy nerozmýšžala. Nežiarlila som, nezaoberala sa ňou. Mala som rada malého a jeho otca a žila som prítomnosou. Pomôže ti to nejako?

A proč už s nimi nejsi ??Ty vždycky zapomeneš říct to hlavní,  holka ......dávᚠza příklad jeden ze svých četných nepodařených vztahů a happyend se nikdy nekonal.........tak těžko můžeš radit a dávat se za příklad...Těžko bude ženská řešit bývalou, kterou nikdy neviděla ........


A si komplikujete život sebevíc, on sám se zjednoduší.

Není tady

 

#61 10. 11. 2009 17:24

laureene
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 2. 2009
Příspěvky: 450

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

Zizipizi,
můj názor...
jen se vypovídej, pomáhá to. Když budeš chtít, klidně napiš všechno, co Tě na té potvoře bývalce štve, taky to pomáhá. Občas Tě tu někdo zkritizuje, ale to se dá vydržet, protože ta Tvá potřeba to ze sebe dostat je větší. Taky je dobrý jí to všechno napsat, namluvit (ale neposlat samozřejmě), co si o ní myslíš, nebo to vyřvat z plných plic někde v lese nebo v autě, když řídíš...
Když čtu příspěvky od Tebe, cítím z nich velkou energii...ale promiň, takovou trochu nešastně namířenou.
Nebudeš první? No a co? Tak budeš druhá, která porodí jeho dítě. Ale mᚠšanci být první, se kterou to bude takové, jaké to má být. V tomhle mᚠoproti ní ohromnou výhodu, to už ta paní bývalá nedokáže, protože si to s Tvým partnerem, tehdy asi taky nevyzrálým, pohnojili. Tak tu šanci nezahoď.

Není tady

 

#62 10. 11. 2009 17:29

Rozmarila
Zablokovaný
Registrovaný: 20. 7. 2009
Příspěvky: 1407

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

Kromě toho ty seš první Zizi, to že jsi druhá,  je jen v tvý hlavě ,......to sis prostě vsugerovala a řešíš to, nevím proč . Kazíš si tím zážitky, který by jinak mohly být krásný .

A na přítele se nezlob, každej z nás nadělal mnoho chyb......já jsem třeba v 22 letech čekala dítě s Romem.....kterýho jsem viděla asi 5 krát v životě .......a kluci, ty dělaj ještě větší blbosti ......myslej trochu jinak, než my. Musíš na naučit žít víc v přítomnosti ...ta tvoje reakce na bývalku je neurotická . Je přehnaná.


A si komplikujete život sebevíc, on sám se zjednoduší.

Není tady

 

#63 10. 11. 2009 17:48

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

ZiziPizi, jestli Ti můžu poradit - vykašli se na bejvalku a ignoruj ji. Jakmile pozná, že do Tebe stačí jen maličko šouchnout a Ty začneš bublat jako přetopenej kotel, bude mít z Tebe škodolibou radost a schválně Tě začne vytáčet.
Pak by se Ti mohlo stát, že se Tvůj vztah nerozpadne ani tak kvůli bejvalce, ale kvůli Tobě. Prostě začneš nějak špatně reagovat, začneš ji řešit a neviditelná bejvalka bude s Vámi ráno, v poledne, večer, pomalu i v noci a tohle bude začátek konce.
Víš, ZiziPizi ... v každém vztahu se vyskytují nějaké překážky, se kterými je třeba bojovat. Někomu vrtá do vztahu tchyně, někomu zase bejvalka ... prostě si nevybereš, protože ideál neexistuje a všude zkrátka něco je. Dala ses na partnera s dítětem, takže Ti přibyly navíc i problémy, které bys se svobodným partnerem neměla - to jsi ale musela vědět od začátku, do čeho jdeš. Jestli Ti na vztahu se svým přítelem záleží, budeš to muset ustát někdy i za cenu hodně velkého skřípání zubů, jinak Vᚠvztah díve či později půjde do kopru stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#64 10. 11. 2009 18:39

ZiziPizi
♥♥-----
Registrovaný: 10. 11. 2009
Příspěvky: 45

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

Holky, diky za vsechny prispevky, je zajimavy si to cist. S mnohym souhlasim, s necim zase ne. JInak to asi ani byt nemuze smile
Moje reakce na byvalou muze byt prehnana, to ano, ale vzdycky to z neceho vychazi a spoustu veci clovek ani popsat nemuze, z ceho to prameni, a ani ja urcite nevim o vsem, co zpusobuje co citim. Na to clovek casto prijde az casem nebo zpetne.

Selima: Myslim, ze na vsechny tve otazky je odpoved uz v mych minulych prispevcich ;-)

laureene: jj, opravdu to pomohlo, a hodne. Nejhorsi je kdyz to clovek nema kde vypustit, a pak se u malickosti nakupi do obrovske hromady a clovek je jako papinak.

Vite, mozna to bude znit na hlavu, ale me na tom nejvic mrzi to, kdyz vidim, jak to nici pritele. Kdyz vidim, jak se v nem uz tri roky snazi pri kazde prilezitosti vyvolat povit viny. Je mi lito to, ze mu 3 roky vtlouka do hlavy, ze vsechno co udela je spatne a on tomu zacina verit. Je tezky, kdyz se druheho zeptate, co teda chce, abyste udelali, aby to bylo tak jak on chce a byl spokojeny, a on vam nepokryte rekne, ze NEVI co chce, ale ze takhle je to proste spatne. Pritel je skvely tata, stara se o prcka suprove a myslim, ze lecktery jiny tatinek by se od nej mohl ucit. A ja nevim, jak mu pomoct, aby neveril tomu, ze je jako tata totalni nula.

Oba mame dve prace, pracujeme i o vikendu, vstavame v pet rano a domu se vracime pozde vecer, prakticky se jen vyspat. I tak vyjdeme financne jen tak tak, ale penize na maleho posleme vzdycky a prakticky i kvuli tomu jsme si dalsi praci nasli. Na sebe nemame moc casu, a volny cas vetsinou travime s jeho synem. A i tak musime poslouchat, ze pritel nema pravo jakkoli kecat do vychovy sveho syna, protoze ho prece nevychovava, ze s nim nezije. Pritel ma jen povinnosti, zadna prava. Kdyz mu chceme koupit boticky nebo obleceni, vmete nam byvala do tvare, ze o to nestoji, protoze nam nechce byt za nic vdecna. Ale v dalsi vete vam rekne, ze vi ze ji davame nejmin kolik jako jde, a ze jako aby asi zrala suchej chleba...Ale ze i kdyby mela chcipnout hlady, tak od nas nic nechce. Takze vsechno spatne. Pak prijde prcek v malych botickach se zkryplenyma prstama na nohou, a kdyz mu koupime vetsi novy, taky je to spatne.To ze s nim nemuze byt pritel tak casto jako ona je celkem logicky, protoze je porad v praci, aby ji mohl davat penize, a neni na materske jako ona. To ale taky nebere v potaz. At udelame cokoli, vzdycky je vsechno spatne. Je tezky to vsechno ignorovat, opravdu. Ale oba se o to snazime. Snad trochu pochopite, proc ve me bouchly saze, kdyz tohle vsechno nemam s kym resit :-) Diky za ucho ;-) Nepotrebuju reseni, spis jenom zrelaxovat nervy a sily.

Není tady

 

#65 10. 11. 2009 18:46

Rozmarila
Zablokovaný
Registrovaný: 20. 7. 2009
Příspěvky: 1407

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

Na to, aby mu moh někdo něco vyčítat musej bejt dva ....ona a tvůj přítel kterej to dovolí...když si to necháte líbit takový kecy, tak ona to dělá a bude to dělat víc a víc......vy ste dvě trdla ,se kterýma ona mává a ničí vám spaní ....ale to je vᚠproblém......jinej by s ní zamet.


A si komplikujete život sebevíc, on sám se zjednoduší.

Není tady

 

#66 10. 11. 2009 18:51

ZiziPizi
♥♥-----
Registrovaný: 10. 11. 2009
Příspěvky: 45

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

To by me teda zajimalo, jak si takovy zametani s ni predstavujes big_smile My jeji vydirani ignorujeme, o nejakym zametani s nama nemuze byt rec. Ale zacpat pusu ji muzeme jne tezko, a ji ignorace ocividne nevadi. Navic pokud s ni chce byt clovek za dobre, chce aby prcek vyrustal v klidu a nechce se nakonec soudit o to, na co ma jeho otec narok, tak s ni budeme nejak extra zametat jen tezko. Nemluve o tom, ze na neco takovyho nemame ani naladu, ani energii. Jak si myslis, ze se jako zabranuje tomu, aby rikala takovy veci? Aby se zmenila v tom, ze co slovo, to vycitka?  To by me docela zajimalo. Vycitat se da vsechno, i kdyz pomalu neni co, a pusu ji zalepit nemuzeme big_smile

Není tady

 

#67 10. 11. 2009 18:55

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

ZiziPizi napsal(a):

Vite, mozna to bude znit na hlavu, ale me na tom nejvic mrzi to, kdyz vidim, jak to nici pritele. Kdyz vidim, jak se v nem uz tri roky snazi pri kazde prilezitosti vyvolat povit viny. Je mi lito to, ze mu 3 roky vtlouka do hlavy, ze vsechno co udela je spatne a on tomu zacina verit.

Tak tohle už je jiný kafe, žejo smile Pokud mezi váma (a hlavně pak Tvému příteli) dělá jeho bejvalka dusno, pak chápu, že seš z toho, mírně řečeno, naštvaná, a že Ti občas "bouchnou saze" - to beru.
Ale když jsi tu původně napsala, že Ti vadí, že "pořád budeš až ta druhá", že "to spolu nebudete prožívat oba poprvé", tak mi připadalo, promiň mi tu upřímnost, že to sem píše nějaká nevyzrálá šestnáctka, silně ovlivněná romantickými filmy... big_smile big_smile big_smile


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#68 10. 11. 2009 18:57

ZiziPizi
♥♥-----
Registrovaný: 10. 11. 2009
Příspěvky: 45

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

Mikes: neni vsechno tak jak se muze na prvni pohled zdat. Ono pismenka reknou jen malo z cele pravdy. A cloveka vetsinou ovlivnuje globalne uplne vsechno, co se deje kolem, a co se ani do pismenek narvat neda ;-) Ono to vsechno souvisi se vsim. Ted je mi treba uplne fajn ;-)

Není tady

 

#69 10. 11. 2009 19:04

Rozmarila
Zablokovaný
Registrovaný: 20. 7. 2009
Příspěvky: 1407

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

Chyba je, že to na sebe pouštíte ........prostě bych se s ní nebavila a nechala jí mlít, co chce ....to nejde ??Nemůžeš ohlídat 50 věcí.......když už to s váma tak cvičí a ničí vám to vztah .......když ti všichni budou říkat, co jsi zkazila, tak to bude pravda ??Snad přítel ví, jak to je né??Tak at si mele co chce........
Každej ti ublíží jen tolik kolik mu dovolíš.


A si komplikujete život sebevíc, on sám se zjednoduší.

Není tady

 

#70 10. 11. 2009 19:07

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

Pokud je to tak jak píšeš, berete si slova oné paní moc osobně. Přítel udělal chybu ve výběru. Stalo se. Když bude pro malého dělat věci jak on chce a proč chce, neměly by s ním slova bývalky hnout. Protože to nedělá pro ni, pro její vděčnost, ale pro prcka. Vše co děláte, byste měli dělat s vědomím , že to děláte pro něj a co tomu řekne maminka je vlastně fuk (pokud to není proti zdravému rozumu, a to věci které píšete nejsou). CHovejte se dospěle a nenechte s sebou manipulovat. Když ona začne s těmito výroky, nejlépe je glosovat stylem - je to všechno , co jsi k tomu chtěla říci? A pak odejít. Nulová odezva a ji to přestane "bavit". Je to jen hra. Společenská hra.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#71 10. 11. 2009 19:12

ZiziPizi
♥♥-----
Registrovaný: 10. 11. 2009
Příspěvky: 45

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

Rozmarila: To nerikej me, ale priteli. Jinak cti co pisu. On se s ni nikdo nebavi, a to, ze to pritele stve, vim jenom ja. Nejsme padli na hlavu, abychom ji behali za zadkem a snazili se ji udobrovat nebo davat najevo, ze nam svyma recma leze na nervy.A kdyz ti nekdo uz od narozeni tvyho syna opakuje, ze stojis za h****, a navic se mu nemuzes venovat tolik, kolik ty sama chces, tak to s nejakym pocitem "skveleho rodice" nijak slavny nebude u nikoho. Specielne, kdyz jediny clovek, ktery je schopen ti otevrene do oci rict, ze jsi skvely rodic, je tvoje nastavajici, kterou muzes vnimat jako zaujatou. Me kdyby partner, se kterym zakladam rodinu, zacal hustit do hlavy, ze jsem mama na h****, taky bych asi nebyla vysmata. Ono se to snadno radi, ale o dost hur dela vis. Ignorace nepomaha, ignorujeme jeji reci uz tri roky a porad ji to bavi. Pro ni je to prirozene, ona nad tim nepremysli, ona tak komunikuje s kazdym. Nejenom s nami

Není tady

 

#72 10. 11. 2009 19:17

ZiziPizi
♥♥-----
Registrovaný: 10. 11. 2009
Příspěvky: 45

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

PavlaH: svyma recma nikdy nedocilila niceho, ignorujeme ji uz tri roky. Ona vycitkama komunikovala vzdy a s kazdym, neni to jen o mem priteli. Myslim, ze to ma bohuzel od maminky. Jinak nas dotaz na to, jak by si to teda predstavovala aby to bylo ok, to jsme se zeptali kdysi davno, a byla to recnicka otazka aby ji doslo, ze se chova fakt hloupe a ze si neskutecne protireci v tech vsech vycitkach a poznamkach... Bohuzel ji to nedoslo. Pro prcka se snazime delat vsechno dobre, jenze ne pokazdy to jde, kdyz se do toho vlozi ona no. Prala bych si, aby ji doslo, ze pokud ji jde opravdu o prcka, tak bychom meli tahnout za jeden provaz

Není tady

 

#73 10. 11. 2009 19:17

Rozmarila
Zablokovaný
Registrovaný: 20. 7. 2009
Příspěvky: 1407

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

Samozřejmě, že jí to baví, protože na to naskakujete ........to ona nějak pozná ....já když něco někomu řeknu a on se rozčílí, tak to budu dělat pořád a budu se bavit tím, jak mu to vadí ....pokud ho nebudu mít ráda ........pokud na to nebude reagovat, nenadělám nic a budu mít po zábavě ....
Ona to pozná......a jestli si myslíš že mi můj bejvalej nevyčítal věci....tak to se mýlíš...ale mě to bylo fuk, byl totiž hluboko pode mnou , dole........
nemůže vás každej mučit, jak se mu zachce .......

Každej si o vás¨může říkat uplně co chce .....ale to je jeho pohled a jeho problém...ne vᚠ!!

Upravil(a) Rozmarila (10. 11. 2009 19:18)


A si komplikujete život sebevíc, on sám se zjednoduší.

Není tady

 

#74 10. 11. 2009 19:26

ZiziPizi
♥♥-----
Registrovaný: 10. 11. 2009
Příspěvky: 45

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

Rozmarila: no nevim, jak by to poznala - protoze nejradsi vycita po internetu a sms, a na ty ji nikdo neodpovida, a nebo odpovida jen na vecne zalezitosti, a zbytek ignorujeme. Jindy nema prostor pro vycitani.

No ale jak rikam - ono to neni o tom, ze by chtene chtela planovane nekomu neco vrazit do tvare. Ji ani nedochazi, ze tim ublizenym postojem mluvi s kazdym a je jedno, za jakych okolnosti. Podle me je to proste silene nestastna zenska, v zivote sem nevidela ji se smat, pokazdy ma clovek pocit, ze se v pristi chvili rozbreci, jako by to byl uz jeji zivotni styl. Mam pocit, ze neumi byt stastna, a ze jediny, do ceho si promita nejaky to stesti je jeji syn, coz je bohuzel spatne. To je muj nazor. Dokud nebude psychicky v pohode, tezko bude v pohode na lidi okolo, specielne na ty stastny a spokojeny. Jenze s tim my nic neudelame. Jediny obdobi, kdy to je ok, je kdyz ma nejakej novej objev a nema cas resit nas dva. Jenze to uz to bylo snad 10x a nejdyl to bohuzel vydrzelo jen tri mesice. Ale to je jen muj nahled a nazor. Beru to podle sebe.

Není tady

 

#75 10. 11. 2009 19:33

lea64
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2009
Příspěvky: 1130

Re: Jak se vyrovnat s minulosti,kdyz zasahuje do pritomnosti a budoucnosti

Můj současný muž má taky BM, se kterou má syna, spolu děti nemáme, já mám z 1. manželství taky syna. Byly doby, kdy můj muž s BM vůbec nevycházel, ale opravdu vůbec. Když jsme začali žít spolu,  tak jsem měla zájem, aby kluk k nám chodil, opravdu jsem se na něho těšila  a vztahy mezi mým mužem a jeho BM se začaly normalizovat.. V současné době se s BM mého muže a jejím partnerem přátelíme, zrovna tam jedeme na víkend. Kdo to naopak neustál je můj BM, který nám nemůže přijít na jméno, ale s tím nic nenaděláme. S jeho druhou ženou, teď už taky bývalou jsme se taky spřátelili. Tím jsem chtěla říct, že nic nemusí trvat věčně, vztahy se mohou upravit. A necítím se jako druhá, i když děti spolu nemáme. Myslím, že se k sobě hodíme, tak jsem první.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů