Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 9. 11. 2009 19:49

Rozmarila
Zablokovaný
Registrovaný: 20. 7. 2009
Příspěvky: 1407

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

Ne tahle situace je hrozně náročná .......já jsem jí nikdy nezvládla i když hrozilo,  že se s někým sestěhujeme, nakonec jsem to vzdala , prostě jsem nemohla překonat ty rozdíly v názorech ........dobře je to taky vidět na diskuzi, která tu byla před časem ......jak si paní nastěhovala domů pána, kterej kvůli ní zmenil práci a bydliště .....a docela brzo se začali hádat , nezvládli to ani jeden ......

http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=39967


A si komplikujete život sebevíc, on sám se zjednoduší.

Není tady

 

#27 9. 11. 2009 20:01

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

Já taky. Vždycky, když "hrozilo" sestěhování, nějak jsem z toho vycouvala, ačkoli jsem v jádru třeba i chtěla, syn měl přítele rád, jezdili jsme na výlety, dovolené, byl u nás o víkendu, celé Vánoce.... a všechno bylo v pohodě. Prostě jsem do toho nešla. Člověk neví, jak se to nakonec vyvrbí a bála jsem se, aby syn neztratil svůj domácí klid a pohodu, kterou jsme spolu měli. Dokonce mi možná šlo i o tu moji pohodu a na syna jsem to sváděla big_smile - nevím, dneska už to neumím vyhodnotit

Od té doby, co je dospělý, je to něco jiného. Provdala jsem se a s  manželem jsou paráci

Upravil(a) mashanka (9. 11. 2009 20:03)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#28 10. 11. 2009 8:43

Sára6
♥♥♥♥---
Registrovaný: 15. 12. 2006
Příspěvky: 353

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

ahoj, sice jsem všechny příspěvky nečetla, ale ten tvůj, který je hlavní až do konce.
Můžu říci, že jsem tento problém také řešila, možná trošku jiný také řešila a není to nic příjemného. Řešila jsem to s psycholožkou a také dětskou doktorkou.....a závěr, tvé děti by měli tvého partnera respektovat, ale nečekej, že ho budou brát se vším všudy (i to je jedna z variant, která může nastat) a taky se může jednoho krásného dne stát, že mu řeknou, že on není jejich táta, tak ho nebudou poslouchat, ale s tím nic neuděláš, nikdy nedonutíš dítě, aby brala přítele jako náhradu za tátu.  Zkus se vžít do role svých dětí.....např. můj syn (jsem rozvedená, jedno dítě, žiji s přítelem který má 2 děti z před.manželství) přítele moc nebere, raději je sám se mnou a příteli dává najevo, že ho moc nebere, že mu dělá naschvály, že ho neposlouchá. Já to samozřejmě poznám, donutím syna, a se omluví....ale je to pořád dokola. Synovi bylo 7 let, když k nám přišel, píše se , že tak do 6 let děti nějak přijmou partnera rodiče a já s tím fakt souhlasím a hlavně to vidím v reálu.

a každé dítě je jiné, já vím, jak na svého syna. Přítel používá metody, že dost zvýší hlas a něco nařídí, přísnost atd. A to vůbec na mého syna neplatí a když to přítel zkusí na mé dítě, tak vůbec nepochodí a je to ještě horší..

Není tady

 

#29 10. 11. 2009 9:27

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

mu řeknou, že on není jejich táta, tak ho nebudou poslouchat, ale s tím nic neuděláš...
??? Teda já jsem ještě ta stará škola, ale bývalo dobrou zvyklostí, že (skoro) každý dospělý byl pro dítě určitá autorita - nejen rodiče. No a jestli jsou spolu "nuceni" žít a bydlet, měla by tam aspoň ta elementární slušnost být... v tom smyslu, že nový partner nebude dítě zbytečně buzerovat, ale na druhou stranu by ho dítko v běžných požadavcích mělo poslechnout stejně jako mámu, myslím.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#30 10. 11. 2009 9:31

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

Sári, ale ak ho tovj syn neberie, tak je zrejme odhodlaný neposlúcha ho, takže on je svojím spôsobom nútený zvýši hlas a dožadova sa svojho(alebo nič od neho nechcie, ale to je asi náročné, ak spolu bývate). Ja si myslím, že diea by poslúchnu malo, ale milova iného človeka ho samozrejme nikto na svete nemôže násilím donúti. Poslúchanie a istý rešpekt je iná vec - aj v škole musí poslúcha, a učitežov si itež nevyberie. No rodičia by zasa nemali tlači na pílu a núti diea, aby predsteiralo nejaké vrúcne city tam, kde žiadne nie sú... Nakoniec, s tým môže by problém aj  v"pôvodnej" rodine.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#31 10. 11. 2009 10:03

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

Já nevím, v reálu jsem to ještě neřešila, ale asi budu házet couvačku jako Mashanka a Rozmarila... smile Nějak si to neumím představit, že se ke mě nastěhuje nějakej chlap, no  - žije se mi fajn, proč prát další fusekle...
Nemyslím, Sáro, že je to jen o věku. Dost udělá výchova.
Všichni náhradní tatínci, co já znám, se podílejí finančně i na zaopatření dítěte partnerky, pokud spolu žijí, jako rodina...
Já bych po opakovaných vyjádřeních svého dítěte na adresu partnera, že ho nemusí poslouchat a že není jeho táta a pod. vzala tyhle nadstandardy nepořízené z alimentů, co mu na ně partner přispěl a pak může sekat patky. Ono mlátit hubou a např. čumět z okna místo do počítače je jiný, než když ti skorofotřík připlatí na nový komp a ty si na něj můžeš ještě otevřít papulu... protože ho nebereš.
Jiná věc je, když to funguje "umbaj kví - každej svý"... Tam je na místě slušnost v rámci běžných vztahů - jak psala Helena.

Není tady

 

#32 10. 11. 2009 15:30

Rozmarila
Zablokovaný
Registrovaný: 20. 7. 2009
Příspěvky: 1407

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

Já si nemůžu pomoct ,ale jak by ten chlap zvýšil hlas na moje dítě .........tak by ze mně byla matka lvice a jel by........a mohl by mi dávat třeba celou vejplatu ......prostě ty děti si vytrpěly svý kolem rozchodu a ted je má buzerovat cizí chlap ??To nikdy nepochopím , jak ženský nechaj třeba i zneužívat svý dítě a postaví se proti němu ,jen  aby si udržely chlapa.

Ale přítele tazatelky chápu .....pze já když jsem u ségry a vidím , jak kluky nezvládá , tak mě svrbí pusa ......ale nemůžu nic říct .....až u ní jsem pochopila , jak to vypadá, když  matka nezvládá svý děti.


A si komplikujete život sebevíc, on sám se zjednoduší.

Není tady

 

#33 10. 11. 2009 15:37

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

Rozmarila napsal(a):

Já si nemůžu pomoct ,ale jak by ten chlap zvýšil hlas na moje dítě .........tak by ze mně byla matka lvice a jel by........a mohl by mi dávat třeba celou vejplatu ......prostě ty děti si vytrpěly svý kolem rozchodu a ted je má buzerovat cizí chlap ??To nikdy nepochopím , jak ženský nechaj třeba i zneužívat svý dítě a postaví se proti němu ,jen  aby si udržely chlapa.

Ale přítele tazatelky chápu .....pze já když jsem u ségry a vidím , jak kluky nezvládá , tak mě svrbí pusa ......ale nemůžu nic říct .....až u ní jsem pochopila , jak to vypadá, když  matka nezvládá svý děti.

jenže co když má pravdu?
představ si, že dotyčný o něco dítě požádá a ono nic. co má podle tebe dělat? přece nechceš aby běhal za tebou a žaloval....hele já mu řekl to a to a on neposlechl. jdi to zařídit.

Není tady

 

#34 10. 11. 2009 15:47

Rozmarila
Zablokovaný
Registrovaný: 20. 7. 2009
Příspěvky: 1407

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

Jasně,  že může mít pravdu .......proto říkám, že ta situace je strašně těžká pro všechny ......já prostě nemám právo chtít po svých dětech, aby ještě snášely nějakýho chlapa a jeho pravdy...............navíc pravda je relativní.........on je zvyklý na určitý styl , my na jiný ......prostě já dala přednost samotě s dětma.


A si komplikujete život sebevíc, on sám se zjednoduší.

Není tady

 

#35 10. 11. 2009 19:01

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

agewa napsal(a):

Rozmarila napsal(a):

Já si nemůžu pomoct ,ale jak by ten chlap zvýšil hlas na moje dítě .........tak by ze mně byla matka lvice a jel by........a mohl by mi dávat třeba celou vejplatu ......prostě ty děti si vytrpěly svý kolem rozchodu a ted je má buzerovat cizí chlap ??To nikdy nepochopím , jak ženský nechaj třeba i zneužívat svý dítě a postaví se proti němu ,jen  aby si udržely chlapa.

Ale přítele tazatelky chápu .....pze já když jsem u ségry a vidím , jak kluky nezvládá , tak mě svrbí pusa ......ale nemůžu nic říct .....až u ní jsem pochopila , jak to vypadá, když  matka nezvládá svý děti.

jenže co když má pravdu?
představ si, že dotyčný o něco dítě požádá a ono nic. co má podle tebe dělat? přece nechceš aby běhal za tebou a žaloval....hele já mu řekl to a to a on neposlechl. jdi to zařídit.

přesně. Taky mě napadlo že prostě jsou situaci kdy ano. Neříkám že by měl furt moje děti buzerovat, to bych taky nezkousla, ale pokud si to zaslouží a máme jednou společnou domácnost, tak pravidla nějaká být musí

Není tady

 

#36 10. 11. 2009 19:17

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

Rozmarila napsal(a):

Já si nemůžu pomoct ,ale jak by ten chlap zvýšil hlas na moje dítě .........tak by ze mně byla matka lvice a jel by........a mohl by mi dávat třeba celou vejplatu ......prostě ty děti si vytrpěly svý kolem rozchodu a ted je má buzerovat cizí chlap ??To nikdy nepochopím , jak ženský nechaj třeba i zneužívat svý dítě a postaví se proti němu ,jen  aby si udržely chlapa.

Ale přítele tazatelky chápu .....pze já když jsem u ségry a vidím , jak kluky nezvládá , tak mě svrbí pusa ......ale nemůžu nic říct .....až u ní jsem pochopila , jak to vypadá, když  matka nezvládá svý děti.

Mám to nastaveno stejně, jsou to moje děti a já jim budu dávat povely a příkazy wink .

Není tady

 

#37 10. 11. 2009 20:10

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

Nojo, ale to je potom těžké fungovat skutečně jako rodina. Vždy v takové situaci musíš být všude u všeho fyzicky přítomna. Těžko partnerovi svěřit dítě na hlídání s tím, že mu uvaří večeři, naservíruje, umyje po něm nádobí, ale nesmí po něm chtít, aby si před jídlem umylo ruce a po něm alespoň ten talíř odneslo do dřezu, To není fér. Za takových podmínek bych cizí dítě ohlídat odmítla


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#38 10. 11. 2009 20:37

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

Rozumnej chlap nepotřebuje buzerovat děti svojí partnerky, pokud jsou úměrně věku samostatné. Jenže zakladatelka vlákna má sama s dětmi problém a i když do výchovy zasahuje BM a jeho rodina, doma by měla mít nastavený pravidla, která budou děti (i partner) respektovat. Když přijdu domů z práce, nebrodím se oblečením, nemám stůl plný nádobí od snídaně a kdybych měla, nemusel by zvyšovat hlas kdokoli jiný - srovnám si je sama. Já si srovnám i děti kamarádek, který hlídám - a žádný nikdy neřeklo, že ke mně nechce. Děti moc dobře vědí, co si u koho můžou dovolit... Chlapa, co má přehnané nároky na moje děti bych taky vyrazila, ale mně nepřijde, že je to případ tazatelky.

Není tady

 

#39 10. 11. 2009 20:43

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

Mne sa páči, že JÁ jim budu dávat povely, jsou to MOJE děti... a nechodia do školy? Alebo tam nemusia poslúcha, lebo ako deti Aprill majú výnimku...? va A keď môžu poslúcha lautr cudzích žudí v škole(ktorých im nemôžem celkom vybra), prečo by nemohli poslúchnu človeka, ktorého JA uznám za vhodného, aby s nimi komunikoval? A ak nie je vhodný, tak s ním proste nie som ani ja. wink Alebo ho aspoň nedovediem domov a nesimulujem rodinu...  Nebavilo ma len povinnosti a právo akurát tak drža hu... ústa.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#40 10. 11. 2009 20:46

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

Selima napsal(a):

Mne sa páči, že JÁ jim budu dávat povely, jsou to MOJE děti... a nechodia do školy? Alebo tam nemusia poslúcha, lebo ako deti Aprill majú výnimku...? va A keď môžu poslúcha lautr cudzích žudí v škole(ktorých im nemôžem celkom vybra), prečo by nemohli poslúchnu človeka, ktorého JA uznám za vhodného, aby s nimi komunikoval? A ak nie je vhodný, tak s ním proste nie som ani ja. wink Alebo ho aspoň nedovediem domov a nesimulujem rodinu...  Nebavilo ma len povinnosti a právo akurát tak drža hu... ústa.

Zveličuješ! Můj partner rozhodně nemá a nikdy neměl žádné povinnosti vůči mým dětem . Psala by jsi jinak kdyby jsi měla vlastní děti.

Není tady

 

#41 10. 11. 2009 20:56

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

Já mám vlastní dítě, April. A bylo by mi také proto srsti, aby ho úkoloval cizí chlap, proto jsem v době, kdy byl malý, doma žádného nezabydlela. Ale druhý důvod byl, že by mi bylo proto srsti i to, aby s námi můj partner žil v rodině a neměl tam pocit plnohodnotného dospělého člověka, který mi pomáhá - nejen vydělávat a uklízet, ale i vychovávat. Že tam nemá žádné slovo. Ty děti vycítí, že NESMÍ do ničeho mluvit a podle toho se potom k němu chovají. Asi to není nic příjenmého

Na druhou stranu si myslím, že, při rozumném přístupu a bez zbytečného tlačení na pilu, si rozumný partner může časem získat u dětí přirozenou autoritu a je po problému.

Upravil(a) mashanka (10. 11. 2009 20:58)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#42 10. 11. 2009 20:57

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

Nemá povinnosti? Vy máte oddelené financie a peniaze na domácnos? On im nikdy neuvarí ani čaj či kakao? Ja som bola naopak v úlohe toho "parnera" vychovávajúceho nevlastné diea. wink  Našastie s rozumným chlapom (aspoň v tomto), s ktorým sme sa na výchove zhodli. Keby mi povedal, že jeho decku nemám čo hovori alebo prikazova, tak by som odišla. A chlapa, o ktorého výchovných metódach či príkazoch by som pochybovala, nenechám s demi osamote ani na chvížu, nepustím ho k nim ani len na dovolenke.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#43 10. 11. 2009 20:59

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

javena napsal(a):

Rozumnej chlap nepotřebuje buzerovat děti svojí partnerky, pokud jsou úměrně věku samostatné. Jenže zakladatelka vlákna má sama s dětmi problém a i když do výchovy zasahuje BM a jeho rodina, doma by měla mít nastavený pravidla, která budou děti (i partner) respektovat. Když přijdu domů z práce, nebrodím se oblečením, nemám stůl plný nádobí od snídaně a kdybych měla, nemusel by zvyšovat hlas kdokoli jiný - srovnám si je sama. Já si srovnám i děti kamarádek, který hlídám - a žádný nikdy neřeklo, že ke mně nechce. Děti moc dobře vědí, co si u koho můžou dovolit... Chlapa, co má přehnané nároky na moje děti bych taky vyrazila, ale mně nepřijde, že je to případ tazatelky.

PŘESNĚ TAK- případ tohoto vlákna evidentně není zbytečná buzerace dětí od nového partnera, ale střet s rozmazlenými dětmi. Děti samozřejmě zkouší co si mohou dovolit, kam až mohou zajít, aby měly "pohodu".

Hanko, myslim že bys měla spíš stát při svém partnerovi. Já kdybych žil s ženou s dítětem, tak bych taky nechtěl mít doma bugr jen proto, že dítko nemá základní návyky jako je uklízet si po sobě.

Není tady

 

#44 10. 11. 2009 21:00

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

A chlapa, o ktorého výchovných metódach či príkazoch by som pochybovala, nenechám s demi osamote ani na chvížu, nepustím ho k nim ani len na dovolenke.

S tím souhlasím tummenupp

Upravil(a) mashanka (10. 11. 2009 21:01)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#45 10. 11. 2009 21:03

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

Hani v tvém případě ta otázka nezní, jak moc nechat muže zasahovat. V tvém případě je potřeba s ním svoje síly spojit a dát dětem hranice, které potřebují, a to rukou společnou a nerozdílnou. Přeju ti, aby se ti toho ještě hodně pomohlo změnit.

Upravil(a) Ronja (10. 11. 2009 21:58)


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#46 10. 11. 2009 21:04

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

Selima napsal(a):

Nemá povinnosti? Vy máte oddelené financie a peniaze na domácnos? On im nikdy neuvarí ani čaj či kakao? Ja som bola naopak v úlohe toho "parnera" vychovávajúceho nevlastné diea. wink  Našastie s rozumným chlapom (aspoň v tomto), s ktorým sme sa na výchove zhodli. Keby mi povedal, že jeho decku nemám čo hovori alebo prikazova, tak by som odišla. A chlapa, o ktorého výchovných metódach či príkazoch by som pochybovala, nenechám s demi osamote ani na chvížu, nepustím ho k nim ani len na dovolenke.

Vidíš ty by jsi odešla a on zůstal wink . Tím ovšem nechci říct, že pochybuju o jeho výchovných kvalitách. Rozhodně nepochybuju, ale svoje děti jsem si vychovala sama a myslím, že dobře, nemusím se za ně stydět a ráda se dnu pýchou při jejich úspěších wink .

Není tady

 

#47 10. 11. 2009 21:07

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

aprill napsal(a):

Selima napsal(a):

Nemá povinnosti? Vy máte oddelené financie a peniaze na domácnos? On im nikdy neuvarí ani čaj či kakao? Ja som bola naopak v úlohe toho "parnera" vychovávajúceho nevlastné diea. wink  Našastie s rozumným chlapom (aspoň v tomto), s ktorým sme sa na výchove zhodli. Keby mi povedal, že jeho decku nemám čo hovori alebo prikazova, tak by som odišla. A chlapa, o ktorého výchovných metódach či príkazoch by som pochybovala, nenechám s demi osamote ani na chvížu, nepustím ho k nim ani len na dovolenke.

Vidíš ty by jsi odešla a on zůstal wink . Tím ovšem nechci říct, že pochybuju o jeho výchovných kvalitách. Rozhodně nepochybuju, ale svoje děti jsem si vychovala sama a myslím, že dobře, nemusím se za ně stydět a ráda se dnu pýchou při jejich úspěších wink .

Ale důvodem rozchodu nebyl rozdílný pohled na výchovu... vissla
Já mám děti taky vychovaný, ale Z- hanka se v tom sama dost plácá...

Není tady

 

#48 10. 11. 2009 21:14

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

javena napsal(a):

aprill napsal(a):

Selima napsal(a):

Nemá povinnosti? Vy máte oddelené financie a peniaze na domácnos? On im nikdy neuvarí ani čaj či kakao? Ja som bola naopak v úlohe toho "parnera" vychovávajúceho nevlastné diea. wink  Našastie s rozumným chlapom (aspoň v tomto), s ktorým sme sa na výchove zhodli. Keby mi povedal, že jeho decku nemám čo hovori alebo prikazova, tak by som odišla. A chlapa, o ktorého výchovných metódach či príkazoch by som pochybovala, nenechám s demi osamote ani na chvížu, nepustím ho k nim ani len na dovolenke.

Vidíš ty by jsi odešla a on zůstal wink . Tím ovšem nechci říct, že pochybuju o jeho výchovných kvalitách. Rozhodně nepochybuju, ale svoje děti jsem si vychovala sama a myslím, že dobře, nemusím se za ně stydět a ráda se dnu pýchou při jejich úspěších wink .

Ale důvodem rozchodu nebyl rozdílný pohled na výchovu... vissla
Já mám děti taky vychovaný, ale Z- hanka se v tom sama dost plácá...

Jo plácá, ale nemůže za to přítel, může si za to sama, protože si neujasnila výchovné metody se s rodinou svého BM.

Není tady

 

#49 10. 11. 2009 21:15

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

Určitě by mi taky vadilo, kdyby partner na děti zvyšoval hlas.
Asi bych se snažila s partnerem podebatit a vysvětlit mu, proč dítka jsou rozmazlená, že jsem jim doted dávala volnou ruku díky tchánům dumbom proč si nepřiznat chybu.
A byla bych na děti hlavně přísnější já. Hanko - ty se nesmíš dát, musíš dítka nejdřív ty začít vést k pořádku, pak teprve partner.
Jen nevím. Co jsem četla, že dítko partnera vzalo koštátko a lopatko a šlo po sobě pod stolem uklízet. Jestli partner není až moc hygienička. To by pak moc bylo těžký.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#50 10. 11. 2009 21:16

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak moc nechat přítele zasahopvat do výchovy mých děti?

aprill napsal(a):

Selima napsal(a):

Nemá povinnosti? Vy máte oddelené financie a peniaze na domácnos? On im nikdy neuvarí ani čaj či kakao? Ja som bola naopak v úlohe toho "parnera" vychovávajúceho nevlastné diea. wink  Našastie s rozumným chlapom (aspoň v tomto), s ktorým sme sa na výchove zhodli. Keby mi povedal, že jeho decku nemám čo hovori alebo prikazova, tak by som odišla. A chlapa, o ktorého výchovných metódach či príkazoch by som pochybovala, nenechám s demi osamote ani na chvížu, nepustím ho k nim ani len na dovolenke.

Vidíš ty by jsi odešla a on zůstal wink . Tím ovšem nechci říct, že pochybuju o jeho výchovných kvalitách. Rozhodně nepochybuju, ale svoje děti jsem si vychovala sama a myslím, že dobře, nemusím se za ně stydět a ráda se dnu pýchou při jejich úspěších wink .

Neviem, čo je to "dnu pýchou" (dmu?)... Chlapovi možno bolo ažšie vychováva diea sám, neviem. Fakt je, že vo finále odišiel on a jeho syna som chvížu vychovávala sama a potom šiel k babičke. Takže teória je nanič, platí prax. A opakujem, keď diea môžu vychováva - od škôlky - úplne cudzí žudia, ktorých akosi nemôžem celkom vybra ja, tak pri nevlastnom rodičovi, ktorého som vybrala ja, by som sa pomerne spožahla. Lenže ja som ten typ, že nemusím "všetko já, já, já, jenom já" lebo "ja som najlepšia a nikto to tak neurobí ako ja". Ale každý máme svoje metódy a svoje priority, pravda.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů