Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 6. 11. 2009 15:45

luckylucky
♥------

Je tohle chování oprávněné ?

dobrý den,
potřebovala bych vědět,jestli když mi doveze ta kurýrní služba ppl něco,co jsme si objednali na internetu a když to platím jí.Jestli má řidič právo mi říct,že mi zboží nedá,když nebudu mít přesně a a si to du někam rozměnit.
Prý a si přečtu obchodní podmínky,ale proč,já sem s nima nic neuzavřela,ne?jen s tou firmou na internetu.
dávala sem mu dvě tisícky a mělo to stát asi tisíc pět set a on mě tak sprdl. va
je na to nějaký zákon nebo nařízení,že na to má právo.
děkuju za odpovědi

Není tady

#2 6. 11. 2009 16:17

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

Re: Je tohle chování oprávněné ?

luckylucky napsal(a):

dobrý den,
potřebovala bych vědět,jestli když mi doveze ta kurýrní služba ppl něco,co jsme si objednali na internetu a když to platím jí.Jestli má řidič právo mi říct,že mi zboží nedá,když nebudu mít přesně a a si to du někam rozměnit.
Prý a si přečtu obchodní podmínky,ale proč,já sem s nima nic neuzavřela,ne?jen s tou firmou na internetu.
dávala sem mu dvě tisícky a mělo to stát asi tisíc pět set a on mě tak sprdl. va
je na to nějaký zákon nebo nařízení,že na to má právo.
děkuju za odpovědi

objednávám si dost často dovezení zboží PPL a nikdy jsem s tím problém neměla.To je jako bys platila v obchodě, taky musí mít na vrácení

Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

#3 6. 11. 2009 16:59

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Setkala jsem se jednou , když jsem objednávala přes internet foták, že pošták (dovezla mi to pošta) neměl nazpátek, ale za půl hodky přijel znova a já jsem zaplatila a on mi vrátil nazpět.
Jinak vše bez problémů.

Upravil(a) dusička (6. 11. 2009 16:59)

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#4 6. 11. 2009 20:05

martina33
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Kladno
Web

Nikdy jsem se s tím nesetkala, že by chlapík od PPL neměl na zpátky, asi to byl nějakej nerudnej dědek, co ho to prostě nebaví.

http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjI0MjaztFSyBlwwFZgC2w,,26.png

18.3.2009 v 14:05 h 3540g a 50cm, 18.3.2010 váha 9.5kg a 75 cm, 18.3.2011 váha 12kg a 87cm

Není tady

#5 6. 11. 2009 21:14

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Rozdíl je asi v tom, že řidič PPL,DHL.... začíná rozvážku a nemá žádné peníze na vracení /pokud nemá své vlastní/ Pokladní v obchodě má nějaký limit - základ a má z čeho vracet.   Tak asi jsi byla mezi prvními a neměl z čeho vrátit.

Není tady

#6 6. 11. 2009 21:14

javena
♥♥♥♥♥♥-

To je asi spíš podle nálady toho konkrétního pracovníka. Máme sámošku u bankomatu a na tísícovku a nedejbože dvoutisícovku koukaj, jako že jsi spadla z třešně na hlavu. Jasně, mají jich v pokladně spoustu a pak nemají logicky nazpět. Ale stejně se mi stalo, že když jsem tam platila drobnými dvě stovky 50-sáti a 20-ceti a 10-ti korunovými mincemi, koukali na mě stejně. dumbom Jsem se nas.rala, sebrala ty "drobný" a hodila na tácek dvoulitr, paní se zarazila a byla jak milius, že prej raději ty drobný... Tak jsem jí vysvětlila, že proto jsem je tam vysázela, protože je znám, když jsou u toho bankomatu a nevím, proč se tváří a od té doby mě tam mají rádi. big_smile

Není tady

#7 6. 11. 2009 21:19

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Není tady

#8 7. 11. 2009 0:26

luckylucky
♥------

nebyla sem první,on přijel sem až ve 2 odpoledne.z info mi napsali,že mám balík čekat a tak mám být připravená va
ale já sem chtěla vědět,jestli na to mají právo jako že podle některého zákonu?on měl totiž stejně kapsy plné bankovek,tak nevím,co to mělo za důvod? sad

Není tady

#9 7. 11. 2009 2:19

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

S těmi penězi je to sice nepříjemné, určitě se prodejce má vynasnažit vyjít zákazníkovi vstříc.

Ale a je (nebo má být) vztah zákazníka a obchodníka jakýkoliv, obchodní podmínky jakékoliv, stačí trochu zapřemýšlet: kdo by měl být víc "připravený"?
Já, která chce nějaké jedno jediné zboží a to jedno jediné zboží určitou dobu očekávám, tudíž tu sumu peněz můžu mít připravenou, nebo ten PPLák, který možná veze 150 balíčků? Kdyby měl očekávat od každého dvoutisícovku, musel by s sebou vozit osobního bankéře big_smile.
Co když mu zaplatilo většími penězi 20 zákaznic před Tebou? To má ten řidič jako lítat někde po hyperkách a žadonit u kasy o směnu bankovek nebo zastavovat u bank měnit prachy? big_smile

Neodiskutovatelným faktem je, že se prodejce měl chovat  slušně a snažit se s Tebou dohodnout.

Ale jako zákazník - když vím, že jsem si něco v určité hodnotě objednala, zboží očekávám a doveze mi to chlap v autě, kde s sebou určitě nevozí trezor smile, peníze si radši nachystám přesně.

Není tady

#10 7. 11. 2009 8:16

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Pokud  již řidič peníze měl, pak to byl v.ů.l a neměl svůj den,nechoval se profesionálně.   Opravdu lítají jako prasata, jsou přetěžovaní, proto tu práci nikdo nechce dělat. Přítel to vozil, ráno vstával ve 4 hodiny, za den najezdil i 400 km, "musel" rozvézt takových 100-200 balíků a balíčků, od jednoho zákazníka vyjížděl, již volal dalšímu, peněz měl všude, za které odpovídá, ty pak do 21 hod. musel stihnout na poštu. Když mu chybělo.doplatil ze svého. Jí a pije se zásadně za volantem, o hygieně ani nemluvě. Rychle domů a ráno nanovo. Mzda neodpovídala práci, proto raději odešel. Takže já jsem k takovým řidičům tolerantní, já bych to nedělala ani na 20 tisíc, které oni nemají! Když bude jezdit dle předpisů, nestihne rozvoz, nemá výplatu, takže jsou nuceni k tomu, posušovat vše, co se porušit dá, když dostane pokutu, platí ji ze svého Volno je problém.....asi tak nějak.....choval se určitě nevhodně, pokud si budeš stěžovat, přijde o peníze.....a možná raději odejde na pracák.

Není tady

#11 7. 11. 2009 9:37

KatjaCat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: nad Brniskem
Web

Nemám taky dobrou zkušenost. PPL mi přivezlo zboží já zrovna byla nemocná a těhotná, navíc byla zima a všude sníh. Neměla jsem přesně, tak mi řidič řekla a si to jdu někam rozměnit, že 5 minut počká hmm, na vesnici těžko kde v okolí jsou všichni sousedi v práci a obchod 20 min pěšky. Tak jsem mu bohužel dala o 200 CZK víc s tím, že se dušoval, že až pojede druhej den kolem tak mi je vrátí, nejsem naivní a nevěřila jsem mu, ale chtěla jsem ho mít z krku, protože mi fakt nebylo dobře. Nikdy jsem ho už neviděla neutral, stěžovala jsem si na jeho chování na centrále. Takovýho hulváta jsem ještě nezažila a to nakupuji na internetu celkem často a nikdy jsem s nikým neměla problém.
Každopádně mám pro příště ponaučení a vše buď platím převodem na účet nebo mám nachystáno přesně na korunu.

hjarta
http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/iyACml8.jpghttp://lb3f.lilypie.com/iyACp2.png

Není tady

#12 7. 11. 2009 13:17

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥

Takovehle objednavky je nejlepsi platit kartou po internetu rovnou pri objednani.

Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

#13 7. 11. 2009 16:28

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Existuje zákon, podle kterého obchodník musí mít na vrácení. Jak je to u balíkových služeb ovšem nevím. Lidská hlediska a omluvy jsou jedna věc, ale s právem a slušným chováním k zákazníkovi nemají nic společného.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#14 7. 11. 2009 18:40

Vladena
♥♥♥♥♥♥-

Ještě bych doplnila..pokud prodavač nemá na vrácení, lítá on a změní si. Ty čekáš. Samozřejmě,že nemění tvoji bankovku,ale lítá a mění hotovost z kasy.

Není tady

#15 7. 11. 2009 18:58

Horacio
Host

KatjaCat napsal(a):

Nemám taky dobrou zkušenost. PPL mi přivezlo zboží já zrovna byla nemocná a těhotná, navíc byla zima a všude sníh. Neměla jsem přesně, tak mi řidič řekla a si to jdu někam rozměnit, že 5 minut počká hmm, na vesnici těžko kde v okolí jsou všichni sousedi v práci a obchod 20 min pěšky. Tak jsem mu bohužel dala o 200 CZK víc s tím, že se dušoval, že až pojede druhej den kolem tak mi je vrátí, nejsem naivní a nevěřila jsem mu, ale chtěla jsem ho mít z krku, protože mi fakt nebylo dobře. Nikdy jsem ho už neviděla neutral, stěžovala jsem si na jeho chování na centrále. Takovýho hulváta jsem ještě nezažila a to nakupuji na internetu celkem často a nikdy jsem s nikým neměla problém.
Každopádně mám pro příště ponaučení a vše buď platím převodem na účet nebo mám nachystáno přesně na korunu.

Nevěřím svým očím,takové jednání a ještě Tě okrade.Rozum zůstává stát.Každý řidič má trasu určenou a pokud napíšeš přesný den,hodinu a adresu,musí to jejich dispečer řešit minimálně jako přestupek.Nedej se,napiš jim email a ještě písemnou stížnost.Upozorni je,že v žádném případě nehodlᚠsmířit s takovým jednáním a ony se ledy pohnou,uvidíš a peníze Ti vrátí.Nejlépe s adresou řidiče,kterému by měl Tvůj partner osobně poděkovat.To je velmi účinné řešení a na hulváta to nejlepší.smile

#16 7. 11. 2009 21:09

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-

Horacio napsal(a):

KatjaCat napsal(a):

Nevěřím svým očím,takové jednání a ještě Tě okrade.Rozum zůstává stát.Každý řidič má trasu určenou a pokud napíšeš přesný den,hodinu a adresu,musí to jejich dispečer řešit minimálně jako přestupek.Nedej se,napiš jim email a ještě písemnou stížnost.Upozorni je,že v žádném případě nehodlᚠsmířit s takovým jednáním a ony se ledy pohnou,uvidíš a peníze Ti vrátí.Nejlépe s adresou řidiče,kterému by měl Tvůj partner osobně poděkovat.To je velmi účinné řešení a na hulváta to nejlepší.smile

Nevím,jak je to u PPL dnes,ale před asi 8 lety to bylo přesně jak píše Aneri.Takovou honičku za pár šupů jim nezávidím,a taky se jim tam nikdo moc nehrne a nebo tam dlouho nevydrží,takže jim asi moc velký postih nehrozí.Jsou rádi za každýho,kdo tam chvíli vydrží.

Není tady

#17 8. 11. 2009 18:35

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Ivčo a Aneri, přesně tak neutral. Slušnost je neodiskutovatelná záležitost, ale lidi jsou opravdu nejrůznějších povah... Člověk si může stěžovat, ale taky co ten dispečer nadělá, když o takovou práci není zájem. A co taky strhnout z jeho minimální mzdy, viď... Takový řidič práskne klíčem od auta a druhý den ho neuvidíš. A služba "musí" fungovat. Ruku na srdce, nejsem si jistá, že by zákazníci chtěli platit dvoj- až trojnásobek poplatku za službu proto, aby tu práci dělal lépe placený, slušnější řidič, že? wink

Není tady

#18 10. 11. 2009 9:50

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

Jo takhle je běžnej model u všech messengerů a podobnejch, nikdy nemají drobný. Občas ani když člověk platí dejme tomu účet 180 korun dvoustovkou.

Podle mě na to právo nemá a být tebou tak udělám pořádný bugr u nich na firmě.

Není tady

#19 10. 11. 2009 9:53

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

Jo a ještě jedna věc - jejich práce může být těžká a asi taky je, ale upřímně, to mě jako zákazníka zajímat nemusí a taky nezajímá. Drobné na vrácení jsou jejich problém a když nemají, tak si bude někde lítat a rozměňovat on, ne já.

Není tady

#20 10. 11. 2009 10:22

kosatka
♥♥♥----

Občasná situace z malého obchůdku:

Zákazník - zboží v hodnotě např. 10 kč platí dvoutisícovkou
Prodavačka (omluvně) : Jejda pane, nezlobte se, ale bohužel nemám na vrácení, dnes se mi tu už od rána sešlo hodně tisícovek, dvoutisícovek, kdybyste byl tak moc hodnej, jsem tu sama, naproti je banka, skočte si tam, ještě jednou se omlouvám......
Zákazník (naštvaně ) : vᚠproblém
Prodavačka (klidně) :  hodí na sebe bundu, vezme klíče a obrátí se k ostatním zákazníkům: prosím vás, když budete tak hodní, pojďte všichni ven, musím tady zamknout a jít  naproti do banky rozmněnit, nemám pánovi jak vrátit.
Zákazníci se sunou ke dveřím, když si onen zákazník vzpomene: tak počkejte, já jsem tady ještě našel stovku, tak tady máte.
Nebo druhá varianta - zákazník skutečně nemá, musí čekat až prodavačka rozmění a s ním čekají další zákazníci.
Někteří to vzdají a jdou do jiného obchodu.

Upravil(a) kosatka (10. 11. 2009 10:28)

Není tady

#21 15. 11. 2009 3:30

BaraBara
♥♥-----

S oběma případy jsem se setkala. I s tím, že mi prodavač řekl, poté co neměl na vrácení, že se mu to nevyplatí někde běhat, takže mi ho neprodá, což je jeho právo, protože to je vše smluvní vztah...Každpárdně PPL mi vezlo akorát pračku a ta byla zaplacena, ale za platbu hotově mi dost často vozí UPS a tam mi opravdu volají den předem a slušně i slečny žádají jestli to můžu mít přesně, že když ne se nic neděje, ale prostě poprosí a kupodivu je problém vyřešen..mám to přesně, protože prostě počítám s tím, že když čekám zboží domů za 1600, tak nemám celou 5tis. a hotovo. I když by mi nevolali....

Není tady

#22 15. 11. 2009 10:05

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha

Ano, jako všechno, je to o lidech. Když čekám zboží za pár stovek, mám je připravené a nebudu mu cpát pětitisícovku. Ale v situaci, že bych to z nějakého důvodu předem zařídit nemohla a on se choval jako hulvát, řekla bych mu, a si ten balíček tedy někam nabouchá a napsala stížnost.

Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

#23 15. 11. 2009 10:46

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Tiina: Podle mě na to právo nemá a být tebou tak udělám pořádný bugr u nich na firmě.

Tiino, Tiino, Ty se ještě mᚠv životě co učit big_smile big_smile wink
Bugr sice udělat můžeš, ale to bude asi tak jediné.... Bez zboží budeš TY a řidičovi to bude srdečně jedno (pokud je to salámista). Je to pro něj jen mizerně placená práce, kterou najde kdekoliv jinde, a lidi, kteří makají za minimum, si na sebe nějakýho šéfa zrovna moc vyskakovat nenechají.
A zkusila sis už představit, že by se na takovou práci všichni vykašlali? big_smile Jako zákazník pla poplatek místo stovky pětistovku a bude u PPL pracovat slušný člověk vědomý si svých povinností za solidní výplatu.wink Ale to by se Ti nechtělo, viď? wink Dost lidí žije v představě, že ostatní pro ně musí udělat "zadarmo maximum"...... Samozřejmě ten pocit taky občas mám big_smile - ale člověk z toho vystřízliví tím, že si na kritizovaném postu zabrigádničí wink.

Ostatně, myslíš si, že TY se do podobné situace nikdy nedostaneš? wink

Jak už tu bylo řečeno - pochopení je třeba na obou stranách.
A vlastně: jak to dopadlo s autorkou vlákna? Řešila něco "na centrále"? smile

Upravil(a) Tercila (15. 11. 2009 10:48)

Není tady

#24 15. 11. 2009 12:51

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha

Pozor, on nedělá PRO MĚ - on dělá pro toho, kdo ho platí. Mně, jako zákazníkovi, je úplně jedno, jestli mi přinese ten balík nějaký čičmunda nebo ředitel té firma a kolik za to bere

Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

#25 18. 11. 2009 16:52

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

Tercilo je mi líto, ale co učit se mᚠpodle všeho ty. Pracovní vztah je záležitost dobrovolná, čili jinými slovy ten řidič, pro tu firmu pracuje dobrovolně, za dohodnutých podmínek. Pokud se mu to nelíbí, může odejít. Nicméně...tohle je problém jeho a jeho zaměstnavatele, nikde do toho  nevstupuji já, jako klient. Já nejsem zodpovědná za jeho plat, pracovní dobu, atd. A mě, jako zákazníka, skutečně nemusí zajímat, jak si má zařídit, aby měl na vrácení, to je jeho problém.

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí