Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#1 13. 2. 2006 10:54

Martinaaa
Host

Hudba v prenatalnim obdobi

Ahoj holky,
nevite nektera nahodou jaka hudba je vhodna pro miminko v prenatalnim obdobi? Jsme ve 20.tt a chtela bych neco poslouchat. Nekde jsem slysela, ze je vhodny Mozart.  Nevite jak to je?
Dik.

 

#2 13. 2. 2006 11:00

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Zlínský kraj
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 26781

Re: Hudba v prenatalnim obdobi

já si myslím, že záleží i na tom, co se líbí Tobě - nemá cenu poslouchat něco, co Ty sama nemůžeš ani slyšet jen kvůli tomu, žes někde četla, že je to dobré... ale celkově vážná a relaxační - klidná hudbe je dobrá. I když švagrová pouštěla neteři v bříšku pomjěrně tvrdší hudbu a na malé to nějaké následky nenechalo big_smile jde hlavně o to, aby ses dobře cítila Ty - spokojená maminka = spokojené miminko wink

Není tady

 

#3 13. 2. 2006 11:15

Misha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2846

Re: Hudba v prenatalnim obdobi

soulasím s lenulkou, poslouchej to, co se líbí tobě. Když budeš mít husinu, tak se to miminku moc líbit nebude. Bude cítit křeč smile Já poslouchala Shakiru a Quano Apes, takže dost rozdílné žánry a malé se pořád líbí oboje smile


http://lbyf.lilypie.com/TikiPic.php/FPcAl2n.jpghttp://lbyf.lilypie.com/FPcAp1.png
         1. rok Veru              Další roky Veru

Není tady

 

#4 13. 2. 2006 11:30

sunflower
♥♥♥♥---
Místo: Jihlavsky kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 308

Re: Hudba v prenatalnim obdobi

Ahoj holky, taky se zapojím....
Někde jsem četla, že celkově je vhodnější klidnější, relaxační hudba - ale miminko si samo řekne, co se mu nelíbí - protože okamžitě začne v bříšku "vyvádět" smile
A co je úplně nejlepší - je vlastní zpěv maminky (na děťátko se totiž přenese pohoda a radost maminky a navíc ještě slyší její hlas).
Hezký den. Sun


[

Není tady

 

#5 13. 2. 2006 11:37

martinaaa
Host

Re: Hudba v prenatalnim obdobi

No jooo, ale kdyz neumim zpivat?? :-(( nemuze mu to spis ublizit?

 

#6 13. 2. 2006 11:40

sunflower
♥♥♥♥---
Místo: Jihlavsky kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 308

Re: Hudba v prenatalnim obdobi

smile))) přesně takovou reakci jsem čekala - určitě mu to nemůže ublížit, když to bude z radosti a od srdce (otázkou je co na to sousedi) smile


[

Není tady

 

#7 13. 2. 2006 11:45

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Zlínský kraj
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 26781

Re: Hudba v prenatalnim obdobi

Marťo a taky jsem slyšela a je to i ověřené, že když malému budeš zpívat sama, tak bude mít dobré předpoklady pro zpěv a dobrý hudební sluch. Ale jak píše sunflower - není nad zpěv matky. Jedním z důvodů je i to, že tak malé miminko má problém s hudbou, kde se prolíná víc zvuků, zatímco zpěv je jen jakoby jedna "stopa" a je pro malé mnohem jednodušší se orientovat a chytat smile
a mimochodem, je to ověřené i na mě - mamka mi zpívala hodně i když jsem byla malá a já umím zpívat celkem slušně a hudební sluch mám absolutní - zvládám bez problémů několik hud.nástrojů. A to podotýkám, že mamka je naprostý hudební antitalent big_smile a u nás v rodině taky na hudbu kromě mě a bráchy nikdo moc není....
Takže s chutí do toho a ať si sousedi nakašlou big_smile

Není tady

 

#8 13. 2. 2006 13:38

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: Hudba v prenatalnim obdobi

Martinooo souhlasim s holkama a podle zkušeností nejvíc se sunflower - náš Domča když byl v bříšku, tak jsem hodně poslouchala skupinu Kabát (máme jí rádi oba s manželem a on to jeden čas hodně často pouštěl) a Domča se vždycky "probral" a vrtěl se jako by tancoval smile Pak když byl na světě, tak asi od 3 měsíců když jsme třeba večeřeli, vzali jsme si ho do autosedačky a pustili mu Kabát a byl moc spokojenej. Líbí se mu dodneška smile

Není tady

 

#9 13. 2. 2006 13:45

Leňulínek
♥♥♥♥---
Místo: Liberec
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 267

Re: Hudba v prenatalnim obdobi

no neumím si představit,že bych v těhotenství poslouchala metal - to by byl ale fičák v bříšku:-)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů