Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 11. 2009 20:26

Meloe
♥------
Registrovaný: 10. 4. 2006
Příspěvky: 14

Tai-ji a zablokovaná žebra

Dobrý den, zhruba před dvěma měsíci jsem začala chodit do tai-ji a asi po stejnou dobu mám problém se zablokovanými žebry. Až dnes, kdy mi bylo cvičení vyloženě nepříjemné, mě napadlo si dát tyto dvě věci do souvislost. Všude čtu, že tai-ji jen pomáhá, proto bych ráda věděla, jestli někdo máte podobnou negativní zkušenost?
(Několik let aktivně sportuju a nikdy jsem podobné problémy neměla.)

Není tady

 

#2 2. 11. 2009 22:14

Nefrit
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 8. 2007
Příspěvky: 501

Re: Tai-ji a zablokovaná žebra

Chce to dobrého cvičitele  a není to jednoduché cvičení.Jde i o přenos energie mezi cvičícími.Třeba Ti tohle cvičení  prostě nejde: Cvičím ho rok ,tohle Tě musí chytnout .To že aktivně sportuješ,neznamená ,že Ti vyhovuje smile

Není tady

 

#3 4. 11. 2009 15:33

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Tai-ji a zablokovaná žebra

Tai-či som cvičila krátko, ale skôr ma uvožňovalo. Skús sa spýta cvičiteža/cvičitežky. Problém je, že možno nerobíš niektoré cviky dobre, a ak a neopraví.... hmm Zablokova sa dá aj pri zle cvičenej jóge alebo orientálnom tanci, ktoré sú normálne jednoznačne pozitívne.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#4 4. 11. 2009 17:42

Nharte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 1158

Re: Tai-ji a zablokovaná žebra

To je hodně zvláštní. Co cvičíš a kde? Vypadá to na špatný postoj. To by ale mělo být v prvních měsících hlavním úkolem- soustředění se na osu, ukotvení, jemné podsazení pánve, jemná zatažení brady. To je ve skutečnosti ten jediný podstatný "cvik".

Jak se cítíš při cvičení? Nejen fyzicky, ale i psychicky? Taj- či je je velmi tělo-mysl-duchovní cvičení, takže je potřeba si sledovat všechny složky.

Řekni to cvičiteli/mistrovi. My všechny obtíže okamžitě hlasíme. A většinou se právě opravuje postoj, nebo zjemňuje rozsah pohybu.


Fly or Die. Punk je od punkevních jeskyní? smile

Není tady

 

#5 10. 11. 2009 15:33

Nefritt
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 11. 2009
Příspěvky: 108

Re: Tai-ji a zablokovaná žebra

Nharte to napsala pěkně smile. Např. nás není v tělocvičně tolik a naše cvičitelka si hodně všímá,jak kdo cvičí a kde dělá chybu.Když u někoho vidí třeba špatnej postoj ,hned se ptá jestli s tím nemá problém . Hodně vysvětluje.
Snad ještě Meloe napíše ,jak se s tím pere big_smile.

Není tady

 

#6 10. 11. 2009 15:49

Nefritt
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 11. 2009
Příspěvky: 108

Re: Tai-ji a zablokovaná žebra

A ještě jsem chtěla dodat,že občas se cvičí rychleji ,než by se mělo a člověk si zafixuje ,obvzl᚝ nováček, třeba špatný pohyb a spíš mu to po zdravotní stránce ublíží,jak pomůže.

Není tady

 

#7 14. 11. 2009 20:01

Meloe
♥------
Registrovaný: 10. 4. 2006
Příspěvky: 14

Re: Tai-ji a zablokovaná žebra

děkuji moc všem za rady. cvičení jsem nechala, nemělo to smysl. myslím, že to bylo cvičitelem - nic nám nevysvětlil, neopravoval... teď chodím na rehabilitace, dám se dohromady a od příštího roku bych to ráda zkusila znovu, samozřejmě někde jinde :-)

Není tady

 

#8 14. 7. 2014 7:29

wuti
Host

Re: Tai-ji a zablokovaná žebra

Taichi je velice prospěšné cvičení pro lidské zdraví,ovšem za předpokladu,že jej vede opravdu kvalitní učitel,či spíše mistr...Bohužel v čechách a na západě obecně,narazíte často na cvičení,které se taichi moc nepodobá.
Lidé kteří taichi vyučují,mají často závažné nedostatky,protože se jej naučili na víkendovém semináři,či ho cvičí velice krátkou dobu.
Často se najdou i lidé,kteří taichi upravují,a vytvářejí nové cviky a sestavy,ale to už je opravdu hazard.
Jinak zablokovaná žebra pokud to opravdu bylo díky taichi,je možné z několika důvodů...

1.špatné pozice,kde vznikají určité tlaky,které at fyzicky či energeticky blokují energii chi.

2.Špatné dýchání,jeho špatné vedení atd.které pak zapříčiní uvedený problém.
Samozřejmně to může být i více věcí,ale podobné potíže mohou být i při špatném cvičení Jogy atp.

Obecně dle vlastních zkušeností mohu taichi vřele doporučit,protože je to dopré jak fyzické,duševní a duchovní cvičení,bojové umění,filozofie a mnoho dalšího...A to hlavní v dnešní době je to,že naučí ovládat stres,dobít energií.
Toto mohu posoudit po 27letech cvičení.smile

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů