Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 9. 12. 2009 18:41

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Duchovní bytosti

Selima napsal(a):

Nie nemyslíme... ale ja osobne zato neprestanem jes... a nehcápem, prečo by osm mala by ohúrená skupinou žudí, ktroá sa rozhodla, že LEN ONA POZNÁ PRAVDU a vie rozhodnú, že zvieratá sú vyššie ako rastliny, a preto rastliny môžeme jes, ale zvieratá nie... Mmch, Hitler bol milovník zvierat a vegetarián... stolt

Teda Seli,ja jsem tezko citelna ale Tebe precist je pro mne dost drina. smile

Kdo je ONA? kdo pozna pravdu?  Pravda je preci zavisla na kazdem jednom z nas. Pro jednoho pravda ,pro druheho ne.

Seli,ciste k zamysleni: Kdyz rozriznes rajce,poznas ze ho to boli?  A co takovy kralik treba,poznas  ze ho boli kdyz mu slapnes na tlapku? Co Je rozdil mezi zeleninou a zveri je snad naprosto jasne.Ze zvire ma vyssi miru vedomi,ma emoce.


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#52 9. 12. 2009 21:21

Janina Matějková
♥------
Registrovaný: 31. 10. 2009
Příspěvky: 13

Re: Duchovní bytosti

Ahoj všíchni,toto téma ohledně jídla se začíná zvrhat "kamsi".To není dobře.Každý má nějaké své naučené zvyky a to se těžko předělává.Já osobně se řídím tímto:"své milé a blízké berme takové,jací jsou a ne jací by měli být.Nepředělávejme je,stejně je nezměníme.Važme si jich pro jejich dobré vlastnosti a neodsuzujme je pro ty špatné.Buď je nám člověk milý a pak jeho drobné nedostatky tolerujme a když nám neni milý,pak si udržujme odstup a k jeho prohřeškům pokud se nás to netýká,se raději nevyjadřujme,nebo,to může být v budoucnu nᚠnepřítel.To vše je obtížné,ale je to tak."To je můj názor a já se tohoto"hesla"snažím držet.Zatím nemám sice žádné nepřítele,snad i pro to,že se snažím v každém najít aspoň kousek dobra,podle "hesla-kdo hledá,najde"a nikoho neodsuzuji,snažím se každému pomoct a nemusí jít vždy o velké činy.Někdy stačí vlídné slovo,příjemný úsměv.

Není tady

 

#53 10. 12. 2009 9:01

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Duchovní bytosti

No, mne sa práve zdá dos zjednodušené a smiešne to delenie žudstva na "dobrých" vegtaiánov a "zlých" masotaiánov, ktorí keby nejedli mästo, tak by na svete enbolo utpenia. Každému, čo jeho jest, ale ja to tak nemám takto jednoducho nstavené. Podža mňa má zmysel bojova za lepšie podmienky pre život - žudí ja zvierat - a proti ZBYTOČNÉMU zabíjaniu a ZMYTOČNÉMU utrpeniu. Hoci aj o tom, čo je zbytočné, sa dá polemizova. A že sú vegetariáni duchovnejší? Hm... dočítala som sa, že aj Dalajláma si občas dá mäso... zato ten hItler bo lfakt dôsledný vegetarián. So what?
Nevrátime sa z offtopic spä k zaujímavej téme muža, čo vidí na diažku a ovláda telepatiu?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#54 10. 12. 2009 11:27

Nefritt
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 11. 2009
Příspěvky: 108

Re: Duchovní bytosti

Asi tak nějak Selimo stolt

Abych nebyla offtopic smile. Myslím si,že takových lidí se určitě najde dost,kteří mají takové schopnosti.Je otázka ,jestli s tím chtějí na světlo.Nemají potřebu to někde prezentovat,pokud nechtějí třeba působit veřejně jako léčitelé ,jasnovidci apod.Pak záleží na štěstí,pokud dotyčný člověk to s námi myslí dobře a věříme mu,že někoho takového potkáme.A zneužít se dá všechno ,že jo ?!
Tuhle mě napadlo,že Janina je celkem odvážná,napsat na veřejný fórum ,takový dotaz.Přece jen ,kdo se s tím nesetkal nebo tomu nevěří,může se na ni dívat všelijak.
A jsem ráda ,že se najdou i tací ,kteří ví nebo tuší o čem je řeč a podpoří ji hjarta

Není tady

 

#55 10. 12. 2009 12:09

dixina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 2750

Re: Duchovní bytosti

Nikdy jsem se s takovým člověkem nestkala, ale věřím, že existují.
Tvůj příběh mě vážně zajímá.
Můžu být impertinentní?
Už jste Janino souložili na dálku?
Bez ironie. kapitulation


Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

 

#56 10. 12. 2009 14:45

Ra
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 5. 2006
Příspěvky: 952

Re: Duchovní bytosti

omlouvám se, chápu, že vás zajímá soulož na dálku...

Ještě bych chtěla připsat k té diskusi, kterou ukončujete, když se začaly přidávat i další hlasy pro vegetariánství, jednu myšlenku o našich zvyklostech. Připomnělo mi to jeden pokus vědců na opicích:
Skupina vědců umístila 5 opic do klece ve které stál uprostřed žebřík na jehož vrcholu byly banány.
Vždy, když některá opice lezla na žebřík, vědci polili ostatní opice studenou vodou.

Po nějaké době ostatní opice vždy ztloukly tu, která se snažila vlézt na žebřík.
Po nějakém čase se i přes velké pokušení žádná opice neopovážila vlézt na žebřík.
Potom se vědci rozhodli jednu z opic nahradit jinou.

První věcí, kterou nová opice udělala bylo, že se pokusila vylézt na žebřík. Ostatní opice ji hned začaly bít.
Po několika výprascích se nový člen naučil nelézt na žebřík, i když nikdy nepochopil proč.

Potom byla nahrazena druhá opice a všechno se opakovalo. První nahrazená opice, tak jako ostatní, bila druhou nahrazenou opici. Po postupné výměně třetí i další opice se všechno (bití) opakovalo. Tak byla nahrazena i poslední pátá opice.

Zůstala skupina pěti opic, které nikdy nedostaly studenou sprchu, ale napříč tomu pokračovaly v bití každé opice, která se pokusila vylézt na žebřík.

Kdyby bylo možné zeptat se opic, proč bijí opici, která se pokusí vylézt na žebřík… vsadím se s vámi, že obpověď by byla: …“ Nevím, ale je to tu takový zvyk.“…

Nepřipomíná vám to něco? Proč se některé věci dělají stále stejným, „divným“, určitým způsobem, i když je tu úplně jiná možnost?
Proč lidé zavrhují ty s odlišným názorem?

hjarta

Upravil(a) Ra (10. 12. 2009 14:48)

Není tady

 

#57 10. 12. 2009 14:59

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Duchovní bytosti

Ra napsal(a):

Nepřipomíná vám to něco? Proč se některé věci dělají stále stejným, „divným“, určitým způsobem, i když je tu úplně jiná možnost?
Proč lidé zavrhují ty s odlišným názorem?

hjarta

Krasna otazka.  smile   
To by se naramne hodilo na duchovni vlakno.  smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#58 10. 12. 2009 15:38

Nefritt
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 11. 2009
Příspěvky: 108

Re: Duchovní bytosti

Ono se to dá i otočit.Proč třeba ti s odlišným názorem,někdy zavrhují ty ostatní.A možná je to špatný slovo "zavrhovat",spíš nechápou.Ale nakonec je to přece o tom ,tolerovat toho druhého,ne ?
Mě je docela jedno ,jestli komunikuju s vegetariánem,veganem,věřícím,nevěřícím,důležité je pro mě osobně se s takovým člověkem domluvit smile.
Ten pokus s opicemi je opravdu hodně k zamyšlení.

Není tady

 

#59 10. 12. 2009 15:43

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Duchovní bytosti

Ra napsal(a):

omlouvám se, chápu, že vás zajímá soulož na dálku...

Ještě bych chtěla připsat k té diskusi, kterou ukončujete, když se začaly přidávat i další hlasy pro vegetariánství, jednu myšlenku o našich zvyklostech.
Nepřipomíná vám to něco? Proč se některé věci dělají stále stejným, „divným“, určitým způsobem, i když je tu úplně jiná možnost?
Proč lidé zavrhují ty s odlišným názorem?
hjarta

Ra, ak a tak strašne baví debatova o vegetariánstve, otvor si vlastné vlákno a nezaprasuj vlákna druhých, ktoré sú celkom o inom... Lenže tam by asi nikto debatova neprišiel, tak sa treba naupírči na živé vlákno niekoho druhého a šikovne zvrtnú tému smerom k svojej propagande... Ešte tu chýba link na tvoju webstránku Smr požieračom mäsa... roll
A mne je tvoj názor fuk(môžeš jes aj hmyz alebo živi sa slnečnými lúčmi), preto by som na tvoje vlákno ani debatova neprišla, ale tu si fakt vytrvale a beznádjene offtopic , nenapísala si ani slovko k téme, ale furt melieš len o svojom... prečo tak strašne duchovní žudia nie sú schopní tolerova ostatných a necha ich ži po svojom...? A nesvini vlákna iných žudí svojimi úplne offtopikovými názormi?

Upravil(a) Selima (10. 12. 2009 15:44)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#60 10. 12. 2009 16:20

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Duchovní bytosti

Selima napsal(a):

A mne je tvoj názor fuk(môžeš jes aj hmyz alebo živi sa slnečnými lúčmi), preto by som na tvoje vlákno ani debatova neprišla, ale tu si fakt vytrvale a beznádjene offtopic , nenapísala si ani slovko k téme, ale furt melieš len o svojom... prečo tak strašne duchovní žudia nie sú schopní tolerova ostatných a necha ich ži po svojom...? A nesvini vlákna iných žudí svojimi úplne offtopikovými názormi?

Seli,
uvedomuju si ze Te timhle mym vstupem muzu i vytocit a nemusim (zalezi na Tobe),ale vzhledem k tomu ze i kdyz pises ze by jsi na vlakno o tehle teme neprisla debatovat,tady ses prave i Ty stala jednou z tech ucastniku ,ktery se podilel na debate o necem jinem nez bylo predmetem puvodniho tematu a to znamena ze jsi spoluzodpovedna za zasirani vlakna.
A pokud jsi spoluzodovedna se svou spoluucasti nazoru na offtopiku proc ukazujes na ty druhe a ptas se jich proc to delaji?  Je prilis snadny trik ukazovat na ty druhe ale uz ne prilis snadne uvedomit si sve ciny.


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#61 11. 12. 2009 10:52

Ra
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 5. 2006
Příspěvky: 952

Re: Duchovní bytosti

Sel,
čtu, že tě tyto otázky znepokojují a hodně vytáčí.
Nemyslím si, že bych toto vlákno zanášela, odvracela se od tématu. V prvním příspěvku č. 33 jsem se ptala, jak to ta duchovní bytost má a čekala na odpovědi:

Ahoj Jani,

zajímalo by mě, jak může takto citlivá duchovní bytost v klidu pojídat řízek?
Jak cítí duchovní bytost utrpení toho zvířete, jehož tkáň právě kouše?

Anebo by duchovní bytost nechtěla být příčinou zabíjení a ani by jí řízek za cenu bolesti, utrpení a smrti jiné bytosti nechutnal a tak si dá raději něco jiného?

jak to je?

Ve druhém č. 38 jsem se omlouvala a čekala spíš na vysvětlení případně reakce toho duchovního přítele:

Jani,
zajímavé otázky, napadá mě zeptat se na ně tvého duchovního přítele. …..
....
Vegetariánství tady propagovat nechci, na to mají své stránky, knihy a tak; ani to, že žít někdo dokáže bez jídla.

Jen mě zaujal tvůj duchovní přítel, který si ten řízek dá, který miluje na dálku.

Není to mimo mísu. To, že se sem přidají další a evokuje to další otázky, je přirozené. Jak říká Hirondel, stala jsi se sama tvůrcem tohoto vlákna a my reagovaly.

Vidím, že tyto otázky zde, vadí tolik tobě. Nevidím důvod proč by duchovnim bytostem, jistě již empatickým, a tomuto tématu měly vadit.

hjarta

Upravil(a) Ra (11. 12. 2009 10:53)

Není tady

 

#62 13. 12. 2009 12:08

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 894

Re: Duchovní bytosti

Ra napsal(a):

omlouvám se, chápu, že vás zajímá soulož na dálku...

Ještě bych chtěla připsat k té diskusi, kterou ukončujete, když se začaly přidávat i další hlasy pro vegetariánství, jednu myšlenku o našich zvyklostech. Připomnělo mi to jeden pokus vědců na opicích:
Skupina vědců umístila 5 opic do klece ve které stál uprostřed žebřík na jehož vrcholu byly banány.
Vždy, když některá opice lezla na žebřík, vědci polili ostatní opice studenou vodou.

Po nějaké době ostatní opice vždy ztloukly tu, která se snažila vlézt na žebřík.
Po nějakém čase se i přes velké pokušení žádná opice neopovážila vlézt na žebřík.
Potom se vědci rozhodli jednu z opic nahradit jinou.

První věcí, kterou nová opice udělala bylo, že se pokusila vylézt na žebřík. Ostatní opice ji hned začaly bít.
Po několika výprascích se nový člen naučil nelézt na žebřík, i když nikdy nepochopil proč.

Potom byla nahrazena druhá opice a všechno se opakovalo. První nahrazená opice, tak jako ostatní, bila druhou nahrazenou opici. Po postupné výměně třetí i další opice se všechno (bití) opakovalo. Tak byla nahrazena i poslední pátá opice.

Zůstala skupina pěti opic, které nikdy nedostaly studenou sprchu, ale napříč tomu pokračovaly v bití každé opice, která se pokusila vylézt na žebřík.

Kdyby bylo možné zeptat se opic, proč bijí opici, která se pokusí vylézt na žebřík… vsadím se s vámi, že obpověď by byla: …“ Nevím, ale je to tu takový zvyk.“…

Nepřipomíná vám to něco? Proč se některé věci dělají stále stejným, „divným“, určitým způsobem, i když je tu úplně jiná možnost?
Proč lidé zavrhují ty s odlišným názorem?

hjarta

Moc pěkné podobenství smile


Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

 

#63 13. 12. 2009 13:22

Vanilka69
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2007
Příspěvky: 2669

Re: Duchovní bytosti

Seli, já si myslím, že není třeba se tak na Ra rozčilovat.

Jak já jsem to pochopila, tak jen Ra předkládá svoji představu duchovní bytosti a to je zcela k tématu.

Pro mne osobně je obdivuhodnou duchovní bytostí každý, kdo se nestará jen o sebe a uspokojení svých potřeb, ale stejnou měrou  myslí  a dělá vše pro druhé, pro blaho celku, kterého je součástí.

Takže takové kousky, jako cestování v čase nebo telepatie pro mne ještě důkazem "bílé" duchovní bytosti nejsou. Jsou totiž lidé s velkými "nadpřirozenými" schopnostmi, kterým jde ale především o sobecké zájmy, těchto svých schopností využívají především pro svůj prospěch.

A k tomu jezení masa - být vegetariánem samo o sobě také neznamená podle mne být duchovní bytostí v tom dobrém slova smyslu.

Pokud je někdo vegetariánem čistě ze sobeckých důvodů, viz třeba Hitler, tak asi to o jeho míře empatie ještě nesvědčí.ĄMmch hodně mocní černí mágové bývají často vegetariáni.

Ale pokud mám být konkrétní, já osobně také nechápu, že někdo duchovně hodně daleko jí maso, i když má možnost volby ho nejíst, když stejně dobře se v našich podmínkách dá  žít jako vegetarián.

A zase chápu, že maso jí někdo, kdo necítí rozdíl mezi zabitím psa, koně nebo prasete a utržením jablka, rajčete nebo vytrhnutím mrkve.

Upravil(a) Vanilka69 (13. 12. 2009 13:23)

Není tady

 

#64 14. 12. 2009 7:53

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: Duchovní bytosti

Jo, možná je těch střípků, které tvoří ucelenou duchovní bytost (ve smyslu, ve kterém se tohle spojení užívá v téhle diskuzi) obrovské množství. A každý se ve svém současném životě drží jen těch, které jemu přijdou "nejdůležitější" a ty se snaží kolem sebe šířit a třeba ty ostatní zase opomíjí a nevidí je. tongue Někdo radši mrkev a jiný zase toleranci. Aspoň, že si je co předat wink


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#65 17. 12. 2009 18:25

Vladena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 12. 2007
Příspěvky: 1732

Re: Duchovní bytosti

Janina Matějková napsal(a):

Poznala jsem člověka,který mi vidí do hlavy i do duše,ví věci,které nikdo nemůže znát jen já.Několikrát jsem se o tom přesvědčila,mluví o mé minulosti.Říkal,že má smlouvu s časem,že na vše zná odpovědi,že musí mluvit jen pravdu,jinak ho to bolí pokud by řekl lež.Za každý dobrý čin se mu přičtou roky,že je mu 500a něco už nevím.Dokáže se přenést do jakékoliv doby,tělem být jinde a duchem taky,několikrád jsem cítila jak mne hladí po vlasech a to jsem byla v postely a pak i celá pod peřinou i hlavu,takže neni možné že by tam byl průvan,vánek. A mnoho dalšího umí,ale to je ještě dlouhý psaní.Jsem člověk který 2x měří pak řeže tj. že vše prověřím 2x a to ještě ze všech stran a pak trochu uvěřím.Prosím všechny kdo maj podobnou zkušenost nebo mi můžou poradit s kým mám asi tu čest a jak si to mohu potvrdit a prostě mi třeba jen pomůže že i jiní to zažili a že nejsem cvok.

Janino,dala jsi sem na vlákno docela zajímavou otázku a pro Tebe zkušenost. Potom si se dokázala z toho kouzelně
vyvléci. Přijde mi, že si děvče něco přes 20 let. Zarazila mi od Tebe věta,že si vlastně už prošla peklem nebo jak si to chtěla naznačit. Celé vlákno vlastně otáčíš úplně jinam od prvního příspěvku. Potom jsi se našla a už zkušeně mluvíš o duchovnu. Nebude se ti to líbit, ale mně to přijde hodně divadelní nebo školské. Svésti celou diskuzi jinam, kde se cítíš jako ryba ve vodě. Přijde mi to od Tebe hodně neupřímné. Škoda, mohlo to být zajímavé poznání..........butter

Není tady

 

#66 17. 12. 2009 22:36

Nefritt
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 11. 2009
Příspěvky: 108

Re: Duchovní bytosti

Vladeno.proč to bereš jako neupřímnost? Proč to nebereš prostě jako opatrnost.Janina svůj příspěvěk brala asi jako zjišující,jestli není blázen smile a zjistila ,že není a nemá potřebu dál o tom psát. Proč ti to přijde jako divadelní a školské.člověk ,který se ocitl poprvé v takové situaci a píše o tom,si může přijít jako divadelní a školský.Proto  já o takových zážitcích radši ani nepíšu.A přečti si pozorně,kdo tady někdo něco otočil.Ale to neberte jako výtku.Je to diskuze a ze všeho si něco každý vybere.A jen mě napadlo..zkušeně o duchovnu? Kdo může mluvit zkušeně o duchovnu ?Ta oblast je tak široká smile

Není tady

 

#67 18. 12. 2009 7:26

Vladena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 12. 2007
Příspěvky: 1732

Re: Duchovní bytosti

Janina zde na začátku něco nakousla a potom se odvolává,že podrobnosti psala té a té. Nevím, pokud se rozhodnu otevřít takové téma (nemyslím si,že si chtěla ověřit,že je cvok tongue-psala dost suveréně) musím být už rozhodnutá.
Využiji Tvoji větu: Proto  já o takových zážitcích radši ani nepíšu. Tak tímto myslím upřímnost, nechci psát, tak nepíšu.  A co jsem myslela tím psát zkušeně o duchovnu? Každý má svůj slovník, většinou přijímáme do své slovní zásoby slova přečtená, slyšená..... Podle vyjadřování poznᚠzda dotyčný-á něco o tom tématu načetl (a) z odborných knih nebo jsou to vnitřní pocity laika,který se nutně potřebuje svěřit.
Kdo může mluvit zkušeně o duchovnu ?Ta oblast je tak široká Souhlasím, proto jsem se chtěla od Janiny něco dozvědět, co jinde nevyčteš.Není nad osobní zkušenost,ale zde zůstala hluboko pod pokličkou, tak proč ten příspěvek,vlastně???! sad

Není tady

 

#68 18. 12. 2009 8:53

Nefritt
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 11. 2009
Příspěvky: 108

Re: Duchovní bytosti

Občas se stane,že sem člověk hodí příspěvek a nedomyslí ,jak se může diskuze rozvinout.Zvl᚝ ,když je nováček.
A ještě jsem chtěla dodat...dá se občas někde něco vyčíst,ale ty střípky si dotyčný musí poskládat sám.Když se někomu něco podobnýho přihodí,sám to vůbec nechápe,proč se to tak děje.Ty zážitky bývají docela intimní a spíš je musíš prožívat než jim rozumět .Ze začátku jsem taky chtěla logické vysvětlení,teď jsem to pustila za hlavu a snažím se přijímat ,to co se mi děje .To jen tak na vysvětlenou Vladeno smile
Možná ,kdyby se mi určitý věci přihodily před 10 lety,tak bych se taky někde veřejně ptala,dneska už ne.

Není tady

 

#69 18. 12. 2009 11:43

Vladena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 12. 2007
Příspěvky: 1732

Re: Duchovní bytosti

Nefritt, rozumím. Asi jsem očekávala více......jako vždycky.smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů