Oznámení

9.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.srpna : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#1 13. 2. 2006 9:32

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Zlínský kraj

moc prosím ABC o radu či názor

vidím, že se tady na Vás obrací sposta lidí, proto i já se přidávám a prosím o radu... překopíruji svůj dotaz z jiného příspěvku:

Dobrý den, chci se zeptat, zda jsem povinna platit storno poplatek, pokud jsem se z vážných zdravotních důvodů (neplánovaný operativní zákrok a následná rekonvalescence) nemohla zúčastnit "zájezdu" na hory (kurz při studiu na VŠ). O storno poplatku jsme byli upozorněni poněkud nepřesným upozorněním, které si lze vykládat i jinak a to třeba tak, že pokud se do určitého data na tento pobyt nezapíšu, budu muset hradit poplatek za to nevyjádření a ne za případnou změnu vyjádření... Je mi jasné, že to tak dotyčný nemyslel, ale chybná formulace upozornění je jejich problém.
Cituju přesně upozornění:
"Student je povinen do 15.11.2005 vyjádřit se ke své účasti či neúčasti na kurzu podpisem na papír přímo na nástěnce nebo e-mailem dle návratky. V opačném případě budou studentům účtovány náklady na ubytování a režii(cca1000Kč)."

Nyní po mě chtějí storno poplatek ve výši 1000.-Kč a ohání se nějakým zákonem (bez bližšího určení).
Opět cituji:
"Ze zákona a podmínek jednotlivých cestovních kanceláří plyne že výše stornopoplatku je 70%(1750Kč) z celkové částky(2520Kč). Po domluvě s ubytovatelem vypsal fakturu 1000Kč za osobu, což není ani 50% celkové částky."

Ještě stojí za to dodat, že přesnou cenu (alespoň za ubytování a stravu) nám neřekli ani těsně před odjezdem a jednalo se jen o odhady. Dle mého názoru, pokud by měli nějakou smlouvu s CK, museli by být přece schopni nám přesně napsat částku o jakou se bude jednat a případné poplatky při neúčasti...

Moc Vás tedy prosím o názor a případně odkaz na zákon....
Mnohokrát děkuju.

Není tady

#2 13. 2. 2006 9:42

ABC
♥♥♥♥---

Re: moc prosím ABC o radu či názor

Stornopoplatky je oprávněna po vás požadovat cestovka prostřednictvím školy. Tyto poplatky nejsou uvedeny v zákoně, ale přímo ve všeobecných podmínkách té které cestovní kanceláře. Jestliže jste odřekla zájezd (z jakýchkoliv důvodů) před odjezdem, jste povinna tyto poplatky uhradit. S každou cestovní kanceláří máte pro tyto účely možnost sjednat připojištění, v tom případě za vás pojištovna tyto náklady uhradí, ale zase platíte poplatky za vyřízení (neřeknu vám přesně procenta, to se liší u každé cestovní kanceláře a u každé pojišťovny). Takže pokud jste se přihlásila na zájezd, následně jste ho zrušila, určitě nějaké poplatky zaplatit musíte. Je otázka pouze výše a k tomu je potřeba znát cestovní smlouvu nebo smlouvu, kterou uzavřela škola s cestovní kanceláří.

Upravil(a) ABC (13. 2. 2006 9:43)

Není tady

#3 13. 2. 2006 9:53

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥

Problém je ale v tom, že jsem nepodepsala se školou ani s nikým jiným žádnou smlouvu a podle mého názoru bych měla být o ceně a případných stornopoplatcích a podmínkách (např.odřeknutí 14 dnů před - storno poplatek xxx Kč apod.) seznámena už před odjezdema a ne až několik dnů po příjezdu. Další problém je v tom, že jsem o tom, že ze zdrav.důvodů (operační zákrok) nemohu jet jsem se dotyčného snažila upozornit už předem, ale vůbec na mé maily nereagoval. Ještě jednou prosím o odpověď.

Není tady

#4 13. 2. 2006 10:04

ABC
♥♥♥♥---

a přihlásila jste se na ten zájezd? Jste vedena na nějakém seznamu účastníků? Za vás podepisovala smlouvu škola a tedy škola ručí cestovní kanceláři za počet účastníků a za zaplacení plné ceny zájezdu. Takže žádejte od školy doklad, že musela za vás nějaký stornopoplatek zaplatil. Pokud vám škola takové potvrzení předloží, je oprávněná po vás částku požadovat. Je ovšem otázka, s jakým předstihem jste svou neúčast škole oznámila a jestli nebylo možné sehnat za vás náhradníka.

Není tady

#5 13. 2. 2006 10:18

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥

hlásila jsem to zhruba 10 dnů předem, protože to bylo opravdu nečekané a neplánované. Jsem (bohužel:))podepsaná na seznamu účastníků. Nemyslím si, že to škola řešila přes nějakou CK - spíš si zajišťovali všechno sami. Kdybych věděla, že se můžu připojistit, abych případně storno poplatek platit nemusela, určitě bych toho využila... ale jediné info jsme dostali v říjnu a kromě základních a dle mého i nedostatečných informací tam nic nebylo. jen odhadovaná výše ceny a upozornění, které si lze vysvětlit naprosto jinak než bylo myšleno...:
"Student je povinen do 15.11.2005 vyjádřit se ke své účasti či neúčasti na kurzu podpisem na papír přímo na nástěnce nebo e-mailem dle návratky. V opačném případě budou studentům účtovány náklady na ubytování a režii(cca1000Kč)."
Myslíte, že mám nějakou šanci se poplatku vyhnout? co pro to mám udělat? těch 1000.- kč je pro mě s manželem opravdu hodně...

Není tady

#6 13. 2. 2006 17:54

ABC
♥♥♥♥---

lenulko, tedy pokud škola všechno zajišťovala sama, někomu musela za vás stornopoplatky uhradit - provozovali ubytovacího zařízení? I tak by měla mít doklad. Jinak škole tím, že jste se zájezdu neúčastnila, žádná škoda vzniknout nemohla - pouze náklady na volné lůžko. Píšete, že termín přihlášení byl 15.11. - v tomto termínu jste se tedy přihlásila a pak 10 dní před odjezdem jste svou účast zrušila? Proč jste nezkusila za sebe sehnat náhradu? Z té věty zcela jasně vyplývá, že do 15.11. jste se měla zapsat na seznam a potvrdit tak, že se zájezdu účastníte či nikoliv. Pokud se nezapíšete, škola bude s vaší účastí počítat, ale pokud se neúčastníte, zaplatíte uvedený poplatek. Pokud tedy škola za vás nic nikomu nehradila, z jejího upozornění nevyplývá, že pokud zájezd odřeknete, budete platit pokutu. Měla byste zjistit, o jaký přesně poplatek jde, co za vás škola musela uhradit a jaké jí vaší neúčastí vznikly náklady či pokuty. Není směrodatné, že škola cituje jakési předpisy cestovních kanceláří, pokud zájezd přes cestovku sjednán nebyl. Stornopoplatek musíte zaplatit pouze v případě, že škola opravdu něco za vás hradila, což vám musí doložit.

Upravil(a) ABC (13. 2. 2006 17:54)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí