Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 27. 10. 2009 21:54

Matrioshka
♥♥-----
Místo: Bullerbyn
Registrovaný: 25. 10. 2009
Příspěvky: 36

Mít vůbec dítě?

Zdravím, nedávno jsem se sem přihlásila, okukovala a dnes se rozhodla, že se taky svěřím. Sice nevím, jestli jsem až v tak správné kategorii tak mi kdyžtak odpuste...
Je mi 35 let, jsem svobodná, s partnerem jsme spolu za měsíc 10 let. Nikdy jsem nijak zvl᚝ netíhla k dětem, dokonce jsem podstoupila dvě interupce, ale bylo to prostě tak. Stalo se. Ale najednou jsem začala přemýšlet, jestli bych měla mít někdy dítě nebo ne. Přítel nechce. Je mu 38. Jeho bratr je v pohodě, má dvě děti. Má sestra 44 je bezdětná. Vždy když na toto téma narazím, přítel zamete téma pod koberec a řekne, že mám ještě čas... vypadám mladší i se tak asi chovám, možná si to neuvědomuje... Můj problém tedy je... nebo spíš, chci se zeptat, kde se v ženě vezme ta touha a odvaha mít dítě? Je se mnou něco špatně, že jsem to dosud nepocítila? Vím, že budou negativní ohlasy, ale možná potřebuju jen dodat odvahu.. ale zase lámat to přes koleno... jsem zmatená a začíná mi zvonit hrana (mám po loňské operaci jen jeden vaječník)... díky


Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.

Není tady

 

#2 28. 10. 2009 8:01

ARZINOE
♥♥-----
Registrovaný: 27. 4. 2009
Příspěvky: 93

Re: Mít vůbec dítě?

Poslala jsem Ti soukromou zprávu,tak se mrkni.

Není tady

 

#3 28. 10. 2009 9:38

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Mít vůbec dítě?

Rozhodnutí "mít/nemít" dítě je každého zcela intimní záležitost. Podle mě by měl každý dělat to, na co se cítí. Pokud se na dítě necítíš nebo je nechceš, neměj ho...je to jednoduché. Já osobně bych se nenechala lámat tlakem věku, společnosti apod. Pro dítě jsem se rozhodla až tehdy, když jsem to sama uznala za vhodné a uvědomila jsem si, že ho chci skutečně já. Rozkývala jsem se taky až po třicítce, dříve mě to ani ve snu nenapadlo. Znám bezdětné páry...dobrovolné i nedobrovolné...to je každého věc. Nedělám soudy, co je správné nebo nesprávné.

Není tady

 

#4 28. 10. 2009 11:05

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Mít vůbec dítě?

Irik napsal(a):

Rozhodnutí "mít/nemít" dítě je každého zcela intimní záležitost. Podle mě by měl každý dělat to, na co se cítí. Pokud se na dítě necítíš nebo je nechceš, neměj ho...je to jednoduché. Já osobně bych se nenechala lámat tlakem věku, společnosti apod. Pro dítě jsem se rozhodla až tehdy, když jsem to sama uznala za vhodné a uvědomila jsem si, že ho chci skutečně já. Rozkývala jsem se taky až po třicítce, dříve mě to ani ve snu nenapadlo. Znám bezdětné páry...dobrovolné i nedobrovolné...to je každého věc. Nedělám soudy, co je správné nebo nesprávné.

souhlasím s tebou. Člověk by neměl mít děti jen proto, že se to od něj očekává.Ale na druhou stranu, v produktivním věku, kdy má člověk práci a spoustu koníčků mu to nepřijde, protože si vyplní čas jinak, ale až přijde stáří a nemoci, bude možná litovat, že neměl děti a že zůstal sám.


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#5 28. 10. 2009 11:49

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Mít vůbec dítě?

Laminanonte, záměrně jsem nevytahovala negativa, která mohou s rozhodnutím nemít dítě / děti souviset. Myslím, že si je zakladatelka diskuze sama uvědomuje. Já osobně nejsem nijak zvl᚝ mateřský typ...MD dovolená mě celkem ubíjí, popravdě se velmi nudím. Dovedla bych svůj produktivní věk trávit lépe podle svých představ. Ale jak píšeš, stáří si nedovedu představit v samotě. Nedovedu si představit, že bych kolem sebe neměla děti, vnoučata, když už mi věk a zdraví třeba nedovolí takové aktivity jako dříve.

Ještě jsem se chtěla vrátit ke tvému partnerovi. Z toho, co píšeš, mi připadá, že by nejraději nechtěl dítě /děti vůbec. Myslím, že by byl nejvyšší čas si na toto téma vážně promluvit. Mohlo by se klidně stát, že třeba za 3 roky se v tobě něco zlomí, zatoužíš po dítěti a partner řekne ne. Nedávno zde proběhla na toto téma podobná diskuze. Paní sháněla všechny možné informace, jak by mohla uměle otěhotnět bez partnera...najednou jí přišlo ve 40 letech, že bez dítěte nechce být. U mě bylo toto uvědomění taky prakticky ze dne na den...nikdy nevíš...

Není tady

 

#6 28. 10. 2009 13:03

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Mít vůbec dítě?

Já také nechtěla dítě. Ale pak jsem viděla těhotnou paní, jak si ji partner něžně vede a jak jsou oba šastní, tak jsem se naráz rozhodla, že ano. Musím také říci, že péče o domácnost a dítě mě nenaplňuje, ale zase bez dítěte je to smutné. Nemusíš být typ, který vidí v péči o dítě smysl života, ale to neznamená, že své dítě nebudeš mít ráda. Partnera také můžeš mít ráda sebevíc, ale žehlení jeho slipů a ponožek tě naplňovat nemusí wink .


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#7 28. 10. 2009 19:55

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: Mít vůbec dítě?

laminanonte napsal(a):

Irik napsal(a):

Rozhodnutí "mít/nemít" dítě je každého zcela intimní záležitost. Podle mě by měl každý dělat to, na co se cítí. Pokud se na dítě necítíš nebo je nechceš, neměj ho...je to jednoduché. Já osobně bych se nenechala lámat tlakem věku, společnosti apod. Pro dítě jsem se rozhodla až tehdy, když jsem to sama uznala za vhodné a uvědomila jsem si, že ho chci skutečně já. Rozkývala jsem se taky až po třicítce, dříve mě to ani ve snu nenapadlo. Znám bezdětné páry...dobrovolné i nedobrovolné...to je každého věc. Nedělám soudy, co je správné nebo nesprávné.

souhlasím s tebou. Člověk by neměl mít děti jen proto, že se to od něj očekává.Ale na druhou stranu, v produktivním věku, kdy má člověk práci a spoustu koníčků mu to nepřijde, protože si vyplní čas jinak, ale až přijde stáří a nemoci, bude možná litovat, že neměl děti a že zůstal sám.

no muzu ti rict, ze mi tata vypravel, jak pracoval urcitou dobu v domove duchodcu, delal tam nejake technicke veci, ale mel moznost pozorovat co se tam deje a dodnes ma trauma z toho co videl, jak deti za rodici nechodili bud vubec, nebo jen jednou za mesic, aby jim sebrali duchod (!!!)
tak takovi lide napr by aspon usetrili ten duchod dumbom
hnusny priklad co, ale je i to je realita aspon pro nektere lidi, a asi jich spis bude pribyvat nez ubyvat, to vis duchodcu je cim dal tim vic a deti cim dal tim min...
cetla jsem jeden clanek o cinanech, jak dnesni cinan vyrusta a zije se strasnym tlakem toho (v cine je povoleno jen jedno dite, jak asi vite) ze musi studovat, pracovat, zvladat naroky dnesniho moderniho sveta, ktere se porad stupnujou, a pritom si uvedomuje ze se bude muset sam postarat o svoje rodice, prarodice a mozna praprarodice, protoze prumerny vek se porad prodluzuje..no a sourozence mu rodice doprat nemuzou. a i financne ze, nekdo na to vse musi vydelat..
no neni to jen v cine, i tady to asi bude podobne...vlastne nevim jestli to souvisi s tim na co se ptas, jen me tak napadlo tohle vsechno najednou..smile

Není tady

 

#8 28. 10. 2009 20:02

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: Mít vůbec dítě?

Tulipánka napsal(a):

Já také nechtěla dítě. Ale pak jsem viděla těhotnou paní, jak si ji partner něžně vede a jak jsou oba šastní, tak jsem se naráz rozhodla, že ano. Musím také říci, že péče o domácnost a dítě mě nenaplňuje, ale zase bez dítěte je to smutné. Nemusíš být typ, který vidí v péči o dítě smysl života, ale to neznamená, že své dítě nebudeš mít ráda. Partnera také můžeš mít ráda sebevíc, ale žehlení jeho slipů a ponožek tě naplňovat nemusí wink .

ty fakt zehlis slipy a ponozky?? godlike na to bych se vybodla..teoreticky je nikdo krome tebe neuvidi lol

Není tady

 

#9 28. 10. 2009 20:13

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: Mít vůbec dítě?

Irik napsal(a):

Nedávno zde proběhla na toto téma podobná diskuze. Paní sháněla všechny možné informace, jak by mohla uměle otěhotnět bez partnera...najednou jí přišlo ve 40 letech, že bez dítěte nechce být. .

je irik co to bylo za diskuzi nebo vlakno?? je dost mozny ze takovy info budu taky potrebovat. napis prosim..
nejsem si jista ze chci chlapa (teda ne za kazdou cenu: chtela bych lasku rodna ale ta neni na vyzadani, takze kdovi jak to dopadne..) ale skoncit uplne bez mimina by me teda asi mrzelo..
takze si obcas rikam ze nez mit dite s nekym koho nemiluju, tak snad radsi spermabanku, nevim mozna pro nekoho divna uvaha, ale ja to tak citim.. taky jsem strasne nerozhodna, v podobne situaci asi jako autorka vlakna..

Není tady

 

#10 28. 10. 2009 20:26

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Mít vůbec dítě?

no muzu ti rict, ze mi tata vypravel, jak pracoval urcitou dobu v domove duchodcu, delal tam nejake technicke veci, ale mel moznost pozorovat co se tam deje a dodnes ma trauma z toho co videl, jak deti za rodici nechodili bud vubec, nebo jen jednou za mesic, aby jim sebrali duchod (!!!)

to je taky hodně zapříčiněno výchovou v rodině a celkovou atmosférou  ve společnosti,kdy důchodci jsou mnohými vnímáni jako přítěž, která ujídá ze společného koláče, když stát by měl hlavně pomáhat rodinám s dětmi.

Moje babička má 4 děti, strejda bohužel zemřel, ale 3 zbylé dcery se o ní starají v tom směru, že jí uvaří, vyperou,nakoupí, jinak je dost soběstačná i v 85 letech. Důchod má jen pro sebe a pokud chce dát někomu z rodiny peníze, tak je jí vždy doporučeno, a si koupí třeba nové boty..Já osobně miluju velká rodinná setkání, kdy je vždycky velká pohoda.

takže abych to shrnula, pokud někdo nechává růst děti jak dříví v lese, svoje svědomí zahání tím, že dítěti kupuje dárky a cpe peníze, své rodiče považuje za obtížný hmyz, který je třeba uklidit do domova důchodců, ten nemůže čekat, že si ho vlastní děti jednou vezmou na vejminek.

Upravil(a) laminanonte (28. 10. 2009 20:27)


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#11 29. 10. 2009 8:17

Matrioshka
♥♥-----
Místo: Bullerbyn
Registrovaný: 25. 10. 2009
Příspěvky: 36

Re: Mít vůbec dítě?

Diky vsem za nazory a za soukrome zpravy. Pritel neni moc schopny rici proc je vlastne nechce. Snad se drzi toho, ze jsem v 25 letech kdy jsem mela bezva praci a prijmy v modnim casaku po detech netouzila a davala to najevo. A myslel si, ze to tak mam navzdy. Jenze je to 10 let zpatky a kdo nemeni nazory, nevyviji se. No ne? Ted jsme si poridili na hypo 2+1 a to je dalsi argument. Neni moc mista.


Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.

Není tady

 

#12 29. 10. 2009 9:21

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Mít vůbec dítě?

Matrioshka napsal(a):

Diky vsem za nazory a za soukrome zpravy. Pritel neni moc schopny rici proc je vlastne nechce. Snad se drzi toho, ze jsem v 25 letech kdy jsem mela bezva praci a prijmy v modnim casaku po detech netouzila a davala to najevo. A myslel si, ze to tak mam navzdy. Jenze je to 10 let zpatky a kdo nemeni nazory, nevyviji se. No ne? Ted jsme si poridili na hypo 2+1 a to je dalsi argument. Neni moc mista.

2+1 není garsonka. Dřív lidé bydleli spíš v menších bytech, měli víc dětí a šlo to.


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#13 29. 10. 2009 20:21

Berberka
♥♥♥----
Registrovaný: 17. 5. 2008
Příspěvky: 174

Re: Mít vůbec dítě?

Nečetla jsem, jak je mým neblahým zvykem, všechny reakce, takže možná budu něčí názor opakovat. Mně bylo 30. Dítě chci a jsem si tím jistá a můj manžel je na tom podobně. Takže v tomhle problém není. Už se druhým rokem snažíme a nic. Přitom jsme oba podle lékařů v pořádku, takže zrovna uvažuju o IVF. Jak píšeš, už 2x jsi otěhotněla, takže mᚠslušnou šanci, že se to stane potřetí. Kdybych byla ve Tvé situaci, a byla bych si jista, že dítě chci, neptala bych se už více partnera, co si o tom myslí, a prostě bych se pokusila otěhotnět. Všechny víme, jak na to, ne? A se s tím pak vyrovná jak chce. Jsem v tomhle mrcha. Je to přístup, jako při školní klasifikaci - partner má u mně známku 1, ale děti 1*. Pokud bych ve Tvé situaci neotěhotněla, pak bych teprve řešila partnerovo chci x nechci, protože pak bych potřebovala jeho spolupráci.
Je otázka, jestli děti opravdu chceš. Jak se to pozná? Nevím. Tohle jsem, jako většina žen s mateřským pudem, nikdy nemusela řešit. Vezmi to tedy z racionálního hlediska - jak Ti bude bez dětí, když Ti bude 40? 50? 80? Bude To pro Tebe pořád košer? Pokud ano, přestaň děti řešit a nic neměň. Pokud ne...nu...pak je to jen na osobním rozhodnutí. Je taky třeba vznést další racionální otázky typu - Co si od dětí slibuju? Jak to změní můj život? Je tato změna vyvážena tím, co mi to v budoucnu přinese? V budoucnu, kdy mi bude 80? Pokud mohu mluvit za sebe, nedovedu si představit, že mi bude 80 a nebudu mít okolo sebe vnuky a pravnuky. Že nebudu mít komu předávat, co vím, koho učit, s kým si hrát...
Hodně štěstí při rozhodování i řešení.


Imperare sibi maximum imperium est.

Není tady

 

#14 30. 10. 2009 13:42

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland
Registrovaný: 23. 7. 2008
Příspěvky: 503

Re: Mít vůbec dítě?

Berberka napsal(a):

Nečetla jsem, jak je mým neblahým zvykem, všechny reakce, takže možná budu něčí názor opakovat. Mně bylo 30. Dítě chci a jsem si tím jistá a můj manžel je na tom podobně. Takže v tomhle problém není. Už se druhým rokem snažíme a nic. Přitom jsme oba podle lékařů v pořádku, takže zrovna uvažuju o IVF. Jak píšeš, už 2x jsi otěhotněla, takže mᚠslušnou šanci, že se to stane potřetí. Kdybych byla ve Tvé situaci, a byla bych si jista, že dítě chci, neptala bych se už více partnera, co si o tom myslí, a prostě bych se pokusila otěhotnět. Všechny víme, jak na to, ne? A se s tím pak vyrovná jak chce. Jsem v tomhle mrcha. Je to přístup, jako při školní klasifikaci - partner má u mně známku 1, ale děti 1*. Pokud bych ve Tvé situaci neotěhotněla, pak bych teprve řešila partnerovo chci x nechci, protože pak bych potřebovala jeho spolupráci.
Je otázka, jestli děti opravdu chceš. Jak se to pozná? Nevím. Tohle jsem, jako většina žen s mateřským pudem, nikdy nemusela řešit. Vezmi to tedy z racionálního hlediska - jak Ti bude bez dětí, když Ti bude 40? 50? 80? Bude To pro Tebe pořád košer? Pokud ano, přestaň děti řešit a nic neměň. Pokud ne...nu...pak je to jen na osobním rozhodnutí. Je taky třeba vznést další racionální otázky typu - Co si od dětí slibuju? Jak to změní můj život? Je tato změna vyvážena tím, co mi to v budoucnu přinese? V budoucnu, kdy mi bude 80? Pokud mohu mluvit za sebe, nedovedu si představit, že mi bude 80 a nebudu mít okolo sebe vnuky a pravnuky. Že nebudu mít komu předávat, co vím, koho učit, s kým si hrát...
Hodně štěstí při rozhodování i řešení.

No, Berberko, mne to vytucnene pripada jako recept na "jak se stati svobodnou matkou snadno a rychle". Je pravda, ze nekteri muzi si "nejsou jisti" zda dite opravdu chteji a radi by odkladali donekonecna, ale kdyz dite nakonec prijde, zhosti se sve otcovske ulohy se cti. Nicmene jsou i taci, kteri jsou si naprosto jisti ze deti nechteji, a takoveho muze fotka z ultrazvuku fakt neroznezni, zvlaste v pripade, ze ma duvodne podezreni, ze partnerka na nej udelala podraz v podobe tajneho vysazeni antikoncepce.

Resila jsem nedavno podobne dilema jako Matrioshka. Nakonec jsem se rozhodla, ze do toho pujdu. Mam to stesti, ze muj partner se mnou dite chce, ale mame na to oba ten nazor, ze budeme zkouset prirozene, a v pripade neuspechu to nebudeme hrotit a budeme si uzivat zivota (mam uz taky vyssi vek a navic PCOS). Nevim jak bych se zachovala v pripade, ze by parter deti nechtel a pro me to byla priorita cislo jedna, asi bych volila rozchod.

Jinak souhlasim s tim, ze je to velmi osobni rozhodnuti. Pro me existuje jen jeden dobry duvod proc mit dite, a to ten, ze ho oba rodice chteji. Racionalne oduvodnovat jednu ci druhou volbu nelze, oba zivotni styly (s detmi nebo bez) maji sva pro a proti.


Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

 

#15 30. 10. 2009 16:11

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: Mít vůbec dítě?

Tak to jsem rada, ze je nas vic. Rikam, ze deti nemam, protoze jak by k tomu chudinky prisly, mit takovou matku. Starani o deti jsem si uzila asi v te nejhorsi konstelaci (naprosto nezkusena, tri kousky naraz od kojence po druhaka, spolu se zamestnanim a vysokou skolou. Zahul, po dvou letech jsem se zhroutila.). Asi se mam prilis rada, neumim si vubec predstavit, jak se JA nekomu obetuju v nejzakladnejsich vecech (nemoct se VYSPAT kdy chci! Nemoct se VYS.AT kdy chci, koneckoncu...). Kolem svych rodicu a prarodicu se nebatolim, co jsem zacala rozum brat, a setkavani s nimi casteji nez jednou mesicne me po pravde receno obtezuje. Nejsem staraci typ. Heledte, a oni si ty deti/vnoucata udelali a stejne jsou v osmdesati sami, ba co vic - tlaci na me, abych JIM ty vnoucata/pravnoucata poridila, aby se batolily. No co je to za system...
Takze, nez stoprocentne dnes litovat a trpet s ditetem s tim, ze jednou budu rada, to budu radeji rada rovnou bez ditete s tim, ze mozna pozdeji budu litovat.

Není tady

 

#16 30. 10. 2009 17:13

Matrioshka
♥♥-----
Místo: Bullerbyn
Registrovaný: 25. 10. 2009
Příspěvky: 36

Re: Mít vůbec dítě?

Berberka napsal(a):

Nečetla jsem, jak je mým neblahým zvykem, všechny reakce, takže možná budu něčí názor opakovat. Mně bylo 30. Dítě chci a jsem si tím jistá a můj manžel je na tom podobně. Takže v tomhle problém není. Už se druhým rokem snažíme a nic. Přitom jsme oba podle lékařů v pořádku, takže zrovna uvažuju o IVF. Jak píšeš, už 2x jsi otěhotněla, takže mᚠslušnou šanci, že se to stane potřetí. Kdybych byla ve Tvé situaci, a byla bych si jista, že dítě chci, neptala bych se už více partnera, co si o tom myslí, a prostě bych se pokusila otěhotnět. Všechny víme, jak na to, ne? A se s tím pak vyrovná jak chce. Jsem v tomhle mrcha. Je to přístup, jako při školní klasifikaci - partner má u mně známku 1, ale děti 1*. Pokud bych ve Tvé situaci neotěhotněla, pak bych teprve řešila partnerovo chci x nechci, protože pak bych potřebovala jeho spolupráci.
Je otázka, jestli děti opravdu chceš. Jak se to pozná? Nevím. Tohle jsem, jako většina žen s mateřským pudem, nikdy nemusela řešit. Vezmi to tedy z racionálního hlediska - jak Ti bude bez dětí, když Ti bude 40? 50? 80? Bude To pro Tebe pořád košer? Pokud ano, přestaň děti řešit a nic neměň. Pokud ne...nu...pak je to jen na osobním rozhodnutí. Je taky třeba vznést další racionální otázky typu - Co si od dětí slibuju? Jak to změní můj život? Je tato změna vyvážena tím, co mi to v budoucnu přinese? V budoucnu, kdy mi bude 80? Pokud mohu mluvit za sebe, nedovedu si představit, že mi bude 80 a nebudu mít okolo sebe vnuky a pravnuky. Že nebudu mít komu předávat, co vím, koho učit, s kým si hrát...
Hodně štěstí při rozhodování i řešení.

No já právě nechci, aby do toho partner spadl nevědomky (pokud se to tak dá nazvat), myslím si, že i on má právo se rozhodnout, jestli chce být otec nebo ne. Navíc může mít jinou představu o matce svých dětí, za rok se rozejdeme a on si najde jinou.... kdo ví.... třeba to zatím tají... Asi před dvěma lety mi řekl, že se mnou dítě chce, když jsem to nedávno zmínila, tvářil se, že si nepamatuje... ale což, už vás s tím nebudu unavovat. Já to mám prostě obráceně, pro mne je hlavní muž a pak až děti...  to jste si asi všimli wink


Mé mamce je 70, měla mne v 35 (mám už starší ségru) a že bych jí nějak přehnaně navštěvovala se říct nedá... teď budu za mrchu dceru, ale chci tím říct, že ani vlastní děti nejsou záruka, že nebudu osamělá... tedy myslím...


Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.

Není tady

 

#17 30. 10. 2009 23:11

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Mít vůbec dítě?

Mattrioshko jsi chytrá holka a určitě si na to nakonec přijdeš sama, co je pro tebe nejlepší. Souhlasím s tebou v tom, že napřed je chlap a potom případné děti. Takhle to mám i já. Můj manžel je například plodný jen velmi málo, ale já budu raději s ním, i kdyby to znamenalo být bez dětí, než s někým jiným. I když po dětech toužím.

Nesouhlasím s tím, nechat do toho chlapa spadnout bez jeho vědomí. To je podle mě podraz. Navíc když se rozejdete, chlap bude muset platit alimenty na dítě, které bys na něj upletla bez jeho vědomí? usch
Trochu něco jiného je, pokud ženská dítě opravdu chce a partner nikde a ona se rozhodne pro "dárce spermatu", prostě se s někým vyspí bez ochrany a pak od něj nic nechce, protlopuká se s dítětem sama. Ale ušít tohle na svého partnera, na to bych žaludek asi neměla.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#18 31. 10. 2009 8:23

ARZINOE
♥♥-----
Registrovaný: 27. 4. 2009
Příspěvky: 93

Re: Mít vůbec dítě?

Matrioshko mᚠSZ.

Není tady

 

#19 31. 10. 2009 12:48

Matrioshka
♥♥-----
Místo: Bullerbyn
Registrovaný: 25. 10. 2009
Příspěvky: 36

Re: Mít vůbec dítě?

Ronja napsal(a):

Mattrioshko jsi chytrá holka a určitě si na to nakonec přijdeš sama, co je pro tebe nejlepší. Souhlasím s tebou v tom, že napřed je chlap a potom případné děti. Takhle to mám i já. Můj manžel je například plodný jen velmi málo, ale já budu raději s ním, i kdyby to znamenalo být bez dětí, než s někým jiným. I když po dětech toužím.

Nesouhlasím s tím, nechat do toho chlapa spadnout bez jeho vědomí. To je podle mě podraz. Navíc když se rozejdete, chlap bude muset platit alimenty na dítě, které bys na něj upletla bez jeho vědomí? usch
Trochu něco jiného je, pokud ženská dítě opravdu chce a partner nikde a ona se rozhodne pro "dárce spermatu", prostě se s někým vyspí bez ochrany a pak od něj nic nechce, protlopuká se s dítětem sama. Ale ušít tohle na svého partnera, na to bych žaludek asi neměla.

Díky smile přesně, já bych to na něj taky nikdy neupletla... to mi přijde nefér... ani bych ho neopustila kdyby byl sterilní... kdyžtak bychom se pokusili o adopci i když vím, že to je složité....


Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.

Není tady

 

#20 31. 10. 2009 13:06

Berberka
♥♥♥----
Registrovaný: 17. 5. 2008
Příspěvky: 174

Re: Mít vůbec dítě?

Nu, já jsem až extrémně upřímný člověk a docela si zakládám na tom, že jednám s lidmi fér. Proto můj přítel, posléze partner a manžel, věděl už od prvního dne, kdy jsme se znali, že chci mít děti. Před tím, než jsem ho potkala, jsem byla na počátku hledání biologického otce pro své potomky. Ne, že by se mi to líbilo bez partnera, ale životní okolnosti mě k podobnému rozhodnutí více méně donutily. Stalo se jinak a já jsem za to ráda. A taky jsem docela ráda, že vím už od začátku, co chci, protože rozhodovat se později musí být obtížné.
Jinak ta osamocenost i přes to, že má někdo potomky...hmmm...pokud žádné mít nebudu, budu to mít skoro na 100%. Já dávám přednost poměrné než žádné jistotě. Ostatně moje matka se o babičku i prababičku starala až do konce, moji rodiče na tom budou podobně a v rodině mého manžela je zvykem to samé. Takže šance celkem slušné smile
Hodně štěstí při rozhodování wink


Imperare sibi maximum imperium est.

Není tady

 

#21 31. 10. 2009 13:10

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland
Registrovaný: 23. 7. 2008
Příspěvky: 503

Re: Mít vůbec dítě?

Matrioshka napsal(a):

Ronja napsal(a):

Mattrioshko jsi chytrá holka a určitě si na to nakonec přijdeš sama, co je pro tebe nejlepší. Souhlasím s tebou v tom, že napřed je chlap a potom případné děti. Takhle to mám i já. Můj manžel je například plodný jen velmi málo, ale já budu raději s ním, i kdyby to znamenalo být bez dětí, než s někým jiným. I když po dětech toužím.

Nesouhlasím s tím, nechat do toho chlapa spadnout bez jeho vědomí. To je podle mě podraz. Navíc když se rozejdete, chlap bude muset platit alimenty na dítě, které bys na něj upletla bez jeho vědomí? usch
Trochu něco jiného je, pokud ženská dítě opravdu chce a partner nikde a ona se rozhodne pro "dárce spermatu", prostě se s někým vyspí bez ochrany a pak od něj nic nechce, protlopuká se s dítětem sama. Ale ušít tohle na svého partnera, na to bych žaludek asi neměla.

Díky smile přesně, já bych to na něj taky nikdy neupletla... to mi přijde nefér... ani bych ho neopustila kdyby byl sterilní... kdyžtak bychom se pokusili o adopci i když vím, že to je složité....

Ja to tedy mam taky tak, ze je u me partner na prvnim miste, doufam ze to tak i zustane, a myslim, ze on to vnima podobne (ma deti z predchoziho vztahu). Nechci tim rict, ze jsem PRED detmi, moc je miluje a ma s nimi pekny vztah, ale nejsem ani ZA, jestli mi rozumite. Psala jsem sice, ze bych se rozesla s partnerem, ktery nechce deti, kdyby pro me vlastni deti byly jedinym ci hlavnim smyslem a naplnenim zivota, ale dikybohu to tak u me neni. Nicmene vim, ze existuje hodne lidi, zejmena zen, ktere to tak maji, myslim, ze za tim stoji trochu i soucasna neumerna glorifikace materstvi a stigmatizovani bezdetnosti. Dost me sokovalo, kdyz se odbornik vyjadril v reality show s neplodnym parem v tom smyslu, ze neplodnost je stejne, ci dokonce vice traumatizujici nez rakovina. No, ja jsem si celkem spokojene zila 34 let bez toho abych tusila zda jsem plodna ci ne (je docela mozne, ze nejsem vzhledem k diagnoze PCOS) a troufam si tvrdit, ze moje kvalita zivota je celkem slusna po vsech strankach.   Myslim, ze totez nelze rici o pacientech s rakovinou (studovala jsem medicinu, takze jsem mela prilezitost potkat par takovych, kteri byli v mem veku, ci dokonce jeste mladsi) a proto mi podobne tvrzeni pripadne trochu hystericke.

Pro me osobne predstavuje vysazeni antikoncepce bez vedomi partnera podraz par excellence a nikdy bych to neudelala. Pokud bych po diteti touzila tak zoufale, radeji bych volila ten rozchod. Navic si myslim, ze dite si zaslouzi prijit do prostredi, kde je 100% vitano a milovano, nikoli vnimano jako komplikace nebo otravna nehoda.


Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

 

#22 31. 10. 2009 14:41

Matrioshka
♥♥-----
Místo: Bullerbyn
Registrovaný: 25. 10. 2009
Příspěvky: 36

Re: Mít vůbec dítě?

Berberka napsal(a):

Nu, já jsem až extrémně upřímný člověk a docela si zakládám na tom, že jednám s lidmi fér. Proto můj přítel, posléze partner a manžel, věděl už od prvního dne, kdy jsme se znali, že chci mít děti. Před tím, než jsem ho potkala, jsem byla na počátku hledání biologického otce pro své potomky. Ne, že by se mi to líbilo bez partnera, ale životní okolnosti mě k podobnému rozhodnutí více méně donutily. Stalo se jinak a já jsem za to ráda. A taky jsem docela ráda, že vím už od začátku, co chci, protože rozhodovat se později musí být obtížné.
Jinak ta osamocenost i přes to, že má někdo potomky...hmmm...pokud žádné mít nebudu, budu to mít skoro na 100%. Já dávám přednost poměrné než žádné jistotě Ostatně moje matka se o babičku i prababičku starala až do konce, moji rodiče na tom budou podobně a v rodině mého manžela je zvykem to saméTakže šance celkem slušné smileHodně štěstí při rozhodování wink

Takové vztahy jsou super godlikegodlike, tak to většinou mají rodiny z jižní Evropy, Italové, Španělé, Řekové... i více generací pohromadě a žádné šoupnutí staroušků do LDN nebo Domovů... ale to je už OFF TOPIC.

Upravil(a) Matrioshka (31. 10. 2009 14:42)


Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.

Není tady

 

#23 31. 10. 2009 18:13

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Mít vůbec dítě?

Anais naprosto beru, co píšeš, včetně glorifikace mateřství. O tom, že ten doktor přirovnal psychickou zátěž z neplodnosti k onemocnění rakovinou, jsme se tu už s holkama, co s neplodností bojují a shodly jsme se, že i když je to velká psychická zátěž, přece jen je to tvrzení značně přehnané.

Jsem docela tvrďák, ale podle mě pokud má holka pocit, že její život bez dětí nemá smysl, potažmo je mateřství jediným smyslem jejich života, tak mě je líto těch dětí...udělat si z nich životní cíl a jediný svůj životní úspěch, to jsou ty děcka pak často chudáci. Vyrovnaná ženská, která zná svou cenu a dokáže se zabavit/uplatnit/realizovat i mimo rodinu (a tím nemyslím na úkor rodiny) má podle mě lepší šanci předat děti do života přiměřeně vybavené a sebevědomé.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#24 31. 10. 2009 18:35

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Mít vůbec dítě?

Matrioshka napsal(a):

Berberka napsal(a):

Nu, já jsem až extrémně upřímný člověk a docela si zakládám na tom, že jednám s lidmi fér. Proto můj přítel, posléze partner a manžel, věděl už od prvního dne, kdy jsme se znali, že chci mít děti. Před tím, než jsem ho potkala, jsem byla na počátku hledání biologického otce pro své potomky. Ne, že by se mi to líbilo bez partnera, ale životní okolnosti mě k podobnému rozhodnutí více méně donutily. Stalo se jinak a já jsem za to ráda. A taky jsem docela ráda, že vím už od začátku, co chci, protože rozhodovat se později musí být obtížné.
Jinak ta osamocenost i přes to, že má někdo potomky...hmmm...pokud žádné mít nebudu, budu to mít skoro na 100%. Já dávám přednost poměrné než žádné jistotě Ostatně moje matka se o babičku i prababičku starala až do konce, moji rodiče na tom budou podobně a v rodině mého manžela je zvykem to saméTakže šance celkem slušné smileHodně štěstí při rozhodování wink

Takové vztahy jsou super godlikegodlike, tak to většinou mají rodiny z jižní Evropy, Italové, Španělé, Řekové... i více generací pohromadě a žádné šoupnutí staroušků do LDN nebo Domovů... ale to je už OFF TOPIC.

to mᚠpravdu, až na to že to nemůžeš srovnávat. uvědom si v kolika dnes chodí lidi v tomto státě do důchodu a situace se bude zhoršovat. a většina lidí si bohužel nemůže dovolit zůstat doma a starat se o nemohoucího stařečka.

Není tady

 

#25 31. 10. 2009 18:35

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Mít vůbec dítě?

anais.de napsal(a):

Dost me sokovalo, kdyz se odbornik vyjadril v reality show s neplodnym parem v tom smyslu, ze neplodnost je stejne, ci dokonce vice traumatizujici nez rakovina.

To opravdu někdo řekl? Kdo?

A jak to přesně řekl? Možná že to je vytržené z kontextu a řekl to jinak (třeba že "představa neplodnosti je stejne, ci dokonce vice traumatizujici nez představa rakoviny". Pro takové vyjádření už bych měla víc pochopení, protože představa neplodnosti, ztráta práce a partnera je pro hodně mladých lidí větší strašák než to, že by mohli onemocnět, natož zemřít (k mládí se ještě člověk obvykle těší pevnému zdraví a nad nemocemi nepřemýšlí).

Upravil(a) Fidorka (31. 10. 2009 18:46)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů