Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Právní
  •  » Nesouhlas s ničím při rozvodu-rozvod s psychicky narušenou manželkou

#76 30. 10. 2009 9:35

Nuni
♥♥♥----
Registrovaný: 17. 11. 2008
Příspěvky: 162

Re: Nesouhlas s ničím při rozvodu-rozvod s psychicky narušenou manželkou

helena napsal(a):

... jakou budoucnost připravuješ takovým vztahem sama sobě nebo dětem. Mᚠna háku nějaké své morální zásady a baví Tě dělat Matku Terezu
Jestliže holčina ví, do čeho šla (což ví velmi dobře), tak si pravděpodobně uvědomuje i to, jaká asi bude budoucnost. A myslíš, že je jaksi morálnější opustit nemocnou manželku a spolehnout se na to, že se postarají děti?

Nikde netvrdím, že má opustit manželku. A každý ty zásady máme někde jinde a nějak jinak. Reagovala jsem na: A už čekám tu vlnu, která se tady strhne na moji adresu, co se tahám s ženatým chlapem:-)


Život je boj, tak se klidně pozabíjejte a já bych s dovolením prošla ..........

Není tady

 

#77 30. 10. 2009 9:49

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Nesouhlas s ničím při rozvodu-rozvod s psychicky narušenou manželkou

Nuni napsal(a):

helena napsal(a):

... jakou budoucnost připravuješ takovým vztahem sama sobě nebo dětem. Mᚠna háku nějaké své morální zásady a baví Tě dělat Matku Terezu
Jestliže holčina ví, do čeho šla (což ví velmi dobře), tak si pravděpodobně uvědomuje i to, jaká asi bude budoucnost. A myslíš, že je jaksi morálnější opustit nemocnou manželku a spolehnout se na to, že se postarají děti?

Nikde netvrdím, že má opustit manželku. A každý ty zásady máme někde jinde a nějak jinak. Reagovala jsem na: A už čekám tu vlnu, která se tady strhne na moji adresu, co se tahám s ženatým chlapem:-)

Jistě, protože každý vyřčený problém tady končí stejně.-) takže jen posílám podporu mereze a držím palce:-)

Není tady

 

#78 30. 10. 2009 10:10

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland
Registrovaný: 23. 7. 2008
Příspěvky: 503

Re: Nesouhlas s ničím při rozvodu-rozvod s psychicky narušenou manželkou

Pridavam se k tem, kteri maji pocit, ze pro nektere zde na B existuje pouze jedine mozne schema rozpadu manzelstvi, a to "bidak zaletny manzel - uboha obet manzelka - mizera hamizna milenka". Je docela dobre mozne, ze Merezin pritel ma na hlave vetsi "kus masla" nez priznava, a mozna je to taky pekny vytecnik (dluhy atd., to muzeme jen spekulovat), ale to prece proboha nevylucuje, ze manzelka je magor???

Znala jsem jeden par, kde manzel nebyl zadne nevinatko, byl manzelce neverny v dobe, kdy byla tehotna.  Kdyz pozdeji tvrdil, ze ho manzelka napadla rozbitou lahvi, nikdo mu to neveril, jen ja, protoze jsem kdysi byla bohuzel nedobrovolnym svedkem toho, jak v opilosti ztropila hysterickou scenu s agresivnimi vylevy. Nezbyva nez zopakovat stare klise, ze pravda bude zrejme nekde uprostred.


Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

 

#79 30. 10. 2009 11:23

Rozárka*
♥♥♥----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 102

Re: Nesouhlas s ničím při rozvodu-rozvod s psychicky narušenou manželkou

Opravdu mě hodně zaráží, jak někteří tady dokáží "radit"!!! Pokud zadám dotaz na právní mám za to, že se mi dostane právní rady a nebo rady laika, který má s podobnou situací své zkušenosti a ne že se na mě sesype roj těch co začnou soudit a vymýšlet konspirace, jak ten daný příběh ve skutečnosti byl.... Prosím, na právním raďte praktické rady k danému tématu a pokud chcete rozpitvávat něčí pohnutky, tak na psychologickém, ten je k tomu tuším určený. Vůbec se nedivím, že někteří tady ani nemají chu se se svým problémem svěřit aby se na něj nesnesla snůška hnoje... Reagujte prosím na daný problém (i kdyby byl vymyšlený) a ne na to, proč to tak je, jste na právním, ne v nějaké drbárně. Děkuji za sebe.

Není tady

 

#80 30. 10. 2009 12:13

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: Nesouhlas s ničím při rozvodu-rozvod s psychicky narušenou manželkou

Co tedy radíš ty, Rozárko*?


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 

#81 30. 10. 2009 12:30

Vladena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 12. 2007
Příspěvky: 1732

Re: Nesouhlas s ničím při rozvodu-rozvod s psychicky narušenou manželkou

Rozárko, právní odpovědi se jí dostalo hned na začátku. Každý může požádat o rozvod. V případě potřebnosti manželky i po rozvodu, bude BM hradit nejnutnější výživné (pokud to bude třeba). Do třech let po rozvodu musí dojít k majetkovému vyrovnání. Při nedohodě nastupují soudy.To vše již bylo napsané.

Jinak jsem chodila též na jiné fórum a administrátor udělal nový zásah.Striktně se dožadoval používání ,,chlívečků".
Pořád někoho upozorňoval, přendával dotazy jinam až je fórum mrtvé. Nikdo nepíše. Zde je fajn, že i přes ,,nekázeň" některých z nás, je pořád co číst. Babinet je oblíbený a vždy něco najdeš podle svého gusta.Mereza už se s námi rozloučila, poděkovala za příspěvky a tyto nové úvahy na dané téma jsou vlastně diskuzí a ,,kecárnou". Počet příspěvků napovídá, že téma je zajímavé a poučné. Snad jen dodatek,že už se nemusí vůbec týkat Merezy, podobnost je čistě náhodná.smile

Upravil(a) Vladena (30. 10. 2009 12:33)

Není tady

 

#82 30. 10. 2009 13:23

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Nesouhlas s ničím při rozvodu-rozvod s psychicky narušenou manželkou

anais.de napsal(a):

Pridavam se k tem, kteri maji pocit, ze pro nektere zde na B existuje pouze jedine mozne schema rozpadu manzelstvi, a to "bidak zaletny manzel - uboha obet manzelka - mizera hamizna milenka". Je docela dobre mozne, ze Merezin pritel ma na hlave vetsi "kus masla" nez priznava, a mozna je to taky pekny vytecnik (dluhy atd., to muzeme jen spekulovat), ale to prece proboha nevylucuje, ze manzelka je magor???

Znala jsem jeden par, kde manzel nebyl zadne nevinatko, byl manzelce neverny v dobe, kdy byla tehotna.  Kdyz pozdeji tvrdil, ze ho manzelka napadla rozbitou lahvi, nikdo mu to neveril, jen ja, protoze jsem kdysi byla bohuzel nedobrovolnym svedkem toho, jak v opilosti ztropila hysterickou scenu s agresivnimi vylevy. Nezbyva nez zopakovat stare klise, ze pravda bude zrejme nekde uprostred.

anais.de, pokud jde o konkrétní případ Merezy: já osobně si nemyslím, že Mereza je nějaká vypočítavá mrcha s postranními úmysly. Podle mě je to mladá, zamilovaná žena ještě bez životních zkušeností, která se PTÁ. A tak nějak mám oprávněné obavy, aby tzv. "nenaletěla".
Manželka může být opravdu psychicky nemocná, to nezpochybňuju ... já na Merezině místě bych se ale trošku víc zajímala o minulost tohoto manželství, konkrétně co předcházelo přepisu poloviny domu na manželku. Nebudu daleko od pravdy, když se domnívám že se tak stalo na základě nějakého závažného problému, zřejmě dluhů a hrozbou exekuce, která šla výlučně za manželem. Ukažte mi manželku, která takovéhle dusno rozdýchá nez újmy na duševním zdraví - na úspěšné přežití takového maléru je potřebná hodně velká hroší kůže a tu chudák ženská zřejmě neměla. Ptoto asi skončila tam, kde skončila.
Merezo, právní rady ohledně rozvodu manželství a dělení majetku jsi tady dostala.
Já bych se na Tvém místě ale velmi rozpakovala, zda do mého života bude patřit takovýto - vysoce rizikový - přítel, který si v životě dokázal akorát tak nasekat dluhy, zatáhnout do nich celou svoji rodinu a potom vzít zbaběle nohy na ramena, aby začal s novou přítelkyní novou dráhu za životním štěstím.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#83 30. 10. 2009 13:36

mereza
♥------
Registrovaný: 27. 10. 2009
Příspěvky: 8

Re: Nesouhlas s ničím při rozvodu-rozvod s psychicky narušenou manželkou

Dobrý den
nechtěla jsem se už tomuto problému vyjadřovat,ale musím.Vím co předcházelo, nebo lépe řečeno bylo důvodem přepisu domu na jeho rodiče a jeho ženu a dluhy ani exekuce to nebyly.Nejsem tak naivní jak si myslíte,a bylo by dobré si přečíst vše co jsem napsala,než sem dáte nějaké soudy.Jeho žena se nezbláznila vedle něj,její první pokus byl již v jejich 16 letech,když se jí nelíbilo na škole.Byla již jednou vdaná a i v případě prvního manžela se pokusila o to samé 2x.Přítel si ji vzal i přesto, že znal její způsob řešení problémů.A věřil, že spolu to zvládnou.Bohužel i za doby trvání jejich manželství se toto stalo.Znala jsem je dříve než jsem si s ním začala a byla jsem svědkem jejího neadekvátního chování.A vzhledem k tomu, že se podřezala i za dozoru v léčebně o něčem svědčí... přestante prosím tady vymýšlet nesmyslné teorie co udělal nebo neudělal, já chtěla jen radu co dělat v takové situaci....Děkuju mockrátkapitulation

Upravil(a) mereza (30. 10. 2009 13:44)

Není tady

 

#84 30. 10. 2009 14:44

Rozárka*
♥♥♥----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 102

Re: Nesouhlas s ničím při rozvodu-rozvod s psychicky narušenou manželkou

Vějířovka napsal(a):

Co tedy radíš ty, Rozárko*?

Já k tomu nemám co dodat, protože právně tady Mereze už napsalo pár lidí a vzhledem k tomu, že s tímto nemám zkušenost, ani nejsem právník, tak nezanáším tohle vlákno ničím neužitečným. Nemám potřebu vymýšlet proč to takhle je a soudit jednu nebo druhou stranu.

Není tady

 

#85 30. 10. 2009 14:54

Rozárka*
♥♥♥----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 102

Re: Nesouhlas s ničím při rozvodu-rozvod s psychicky narušenou manželkou

Vladena napsal(a):

Rozárko, právní odpovědi se jí dostalo hned na začátku. Každý může požádat o rozvod. V případě potřebnosti manželky i po rozvodu, bude BM hradit nejnutnější výživné (pokud to bude třeba). Do třech let po rozvodu musí dojít k majetkovému vyrovnání. Při nedohodě nastupují soudy.To vše již bylo napsané.

Jinak jsem chodila též na jiné fórum a administrátor udělal nový zásah.Striktně se dožadoval používání ,,chlívečků".
Pořád někoho upozorňoval, přendával dotazy jinam až je fórum mrtvé. Nikdo nepíše. Zde je fajn, že i přes ,,nekázeň" některých z nás, je pořád co číst. Babinet je oblíbený a vždy něco najdeš podle svého gusta.Mereza už se s námi rozloučila, poděkovala za příspěvky a tyto nové úvahy na dané téma jsou vlastně diskuzí a ,,kecárnou". Počet příspěvků napovídá, že téma je zajímavé a poučné. Snad jen dodatek,že už se nemusí vůbec týkat Merezy, podobnost je čistě náhodná.smile

Vím Vladeno, že Mereza dostala právní radu již na začátku, mě to vysvětlovat nemusíš. Jen nechápu ty některé, proč tohle vlákno už od počátku zanáší svými pocity a napadají Merezu, že ona něco dělá z vypočítavosti, když nikdo osobně nezná její příběh. A to, že pokud nebude mít k vláknu nikdo další co říct po právní stránce myslím taky není od věci...určitě Mereze více pomůžou 3 rady, které se týkají problému, než dalších 50 smyšlenek, které ji nic neřeknou, jen ji a jejího partnera odsuzují. A že vlákno zanikne pokud se k němu nebudou ostatní vyjadřovat jen podle doměnek? No a co? Myslíš že to někomu pomůže? Na tyhle smyšlenky může dojít na jiném vlákně na psychologické. Těmahle, s prominutím, kecama se to zaneřádí tak, že Mereza bude mít problém najít smysluplné rady a odradí ji to, aby se tady ještě s nějakým problémem obrátila... Když to takhle vidím a kdyby se mě některé téma taky týkalo a hledala bych radu, než se prokousávat těmahle kecama, tak to raději zavřu, než louskat jeden příspěvek za druhým, který nění k tématu!

Není tady

 

#86 30. 10. 2009 15:06

Vladena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 12. 2007
Příspěvky: 1732

Re: Nesouhlas s ničím při rozvodu-rozvod s psychicky narušenou manželkou

Rozárko, Merezo, máte pravdu.

Upravil(a) Vladena (30. 10. 2009 15:07)

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Právní
  •  » Nesouhlas s ničím při rozvodu-rozvod s psychicky narušenou manželkou
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů