Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#51 20. 11. 2009 10:09

werena30
♥♥♥♥---

Re: změny chování přítele

Wiki napsal(a):

Myslíš, že by mu přidalo na kvalitě, kdyby jí povyprávěl co a kde se mu stalo a co pěkného, kde, s kým a jak zažil? A hlavně - myslíš , že by se V. ulevilo kdyby se jí svěřil?

Účtenka na stole je kravina..to ano, mohl být pečlivější, ale pořád je ve svém bytě a pochybuji, že to byl úmysl.

Ne,ale nechápu proč se s ní snaží udržovat nějaký křečovitý přátelský kontakt. Tedy pochopila bych to,kdyby měli děti.

Není tady

#52 20. 11. 2009 10:45

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

No, asi sa potrebuje utvrdi v tom, že vlastne robí dobre, že sa nič nedeje, že si navzájom neodídu zo života... Ćo nie je až také scestné, ale v tom prípade mal by v prvom rade úprimný a v druhom rade jej da čas vôbec si na novú situáciu ZVYKNڍ.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#53 20. 11. 2009 11:44

werena30
♥♥♥♥---

Selima napsal(a):

No, asi sa potrebuje utvrdi v tom, že vlastne robí dobre, že sa nič nedeje, že si navzájom neodídu zo života... Ćo nie je až také scestné, ale v tom prípade mal by v prvom rade úprimný a v druhom rade jej da čas vôbec si na novú situáciu ZVYKNڍ.

Přesně to si myslím také, jen to neumím tak výstižně napsat. stolt

Není tady

#54 20. 11. 2009 12:24

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Ano jistě, všichni /chny bychom se takto chtěli /y rozcházet....

Události se staly, už je změnit nejde, mohl to pán udělat jinak lépe, mohl to udělat i hůře. Já si myslím, že pro Veronku je nejlepší v tuto chvíli - vybrat z toho všeho pozitiva - což se dá (pár jich je) a jít dál. Pokud to budeš chtít vidět celé pozitivně, tak to uvidíš.

Nemyslím, že je moc chlapů, kteří se ve způsobu rozchodů chovají ohleduplně a dají partnerce čas zvyknout si.. Málokdo v tomto umí chodit, musel by být velmi nad věcí, velmi ohleduplný, aby nezpůsobil bolest. A koneckonců každý jsme jiný, každý z nás zareguje jinak. ..Proto bych ani tak ohleduplný rozchod  nečekala. (dnes už)

A věřím, že je jí z toho smutno, že je jí to líto, měla krásnou iluzi o vztahu (tak jako mnohá z nás..smile ), ale teď je potřeba zaujmout postoj, který ji povede dál dopředu a posílenou zkušenostmi, nikoli touhou po tom "jak se bude tvářit až mu to řekne".. to bych tímto Veronce chtěla říct. A za měsíc se na tuto událost také budeš dívat jinak a po roce už jen zavzpomínᚠna to pěkné a budeš žít svůj nový život.smile

Není tady

#55 20. 11. 2009 19:03

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

veronka83 napsal(a):

JInak jsem přesvědčená, že si najdu - za čas - skvělýho chlapa, ale holt mě tohle mrzí, protože jsem tomuhle vztahu a chlapovi hrozně moc věřila.

No jasne veronko,vzdyt jsi tak mlada jeste a tolik casu mas jeste pred sebou. Jestlize tenhle muzskej neni tim spravnym pro Tebe,pak na Tebe ceka teprve ten koho skutecne hledas.   smile

Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

#56 20. 11. 2009 19:37

Koi
♥♥♥♥---

Veronko, muži někdy bývají na svých minulých láskách trošku závislačci. Jen tak ze zvyku zjistí, jestli je zájem, myslím z tvé strany. Takže opravdu nic nerozpitvávej a s graciezností s ním komunikuj, pokud musíš.
A účtenka? Holčičko zlatá, to je prkotina proti tomu, co jsou schopni přehlédnout muži když jsou naladěni do jinam.....
Zachovej si tvář, ty řeči o tom,  proč vᚠvztah ukončil  si neber osobně. Nejlepší obrana je útok a v milostném životě to většinou takto funguje. Abych nebyl špatný já, nahážu to na toho druhého. Držím ti pěsti, aby ses uměla rychle odpoutat od bolestivého období

Pane, daruj mi klid, abych přijal věci, které nemohu změnit, odvahu změnit to, co mohu změnit, a moudrost, abych dokázal rozeznat jedno od druhého.

Není tady

#57 10. 12. 2009 15:18

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Web

laminanonte napsal(a):

sunshine.x napsal(a):

Ahoj Veronko asi tě také nepotěším, můj názor - na 99,9 procent v tom bude jiná žena. Pokud ti tvá intuice říká to samé pravděpodobně to tak bude, sama to tak cítíš a namlouvat si a vytvářet si různé teorie proč je jiný tě uklidní jen na chvíli nebo jen do další jeho lži. Je to tak průhledné a navíc u všech postižených tak stejné. Co ale radit, je tak těžké ale někde jsem četla že pokud muž zapírá a lže tak proto, že nechce přijít o svůj dosavadní vztah a to je dobré znamení. Takže  to zkus nějakou dobu vydržet a neřešit to, koneckonců je to jeho problém jestli někoho má tak a si ho vyřeší, ty to za něj neřeš, měl by to moc jednoduché a ta druhá strana také. Také bych toto podstupovala jen v případě že víš že ti tento muž za to opravdu stojí protože jsi ještě mlaďounká a dalších ženichů mᚠkolem sebe určitě spostu.

nevím, jestli bych chtěla vedle sebe chlapa, který mi zahýbá už ve fázi chození

?? to znamená, že když už chlap zahýbá, tak preferuješ chlapa, který by zahnul až ve fázi těhotenství nebo třeba po 3. dítěti?

Není tady

#58 10. 12. 2009 15:37

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Ja za seba: Bolo by mi to tak nejako žudsky pochopitežnejšie...

Brita

Není tady

#59 11. 12. 2009 8:55

javena
♥♥♥♥♥♥-

Za sebe Nicolasi - když zahýbá už ve fázi chození, kdy ještě není ve vztahu tolik stereotypu, co bude dělat za deset let? winkhmm

Není tady

#60 11. 12. 2009 10:53

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Web

?? co bude dělat za 10 let? To já přeci nevím. Ztloustne o 10 kg, bude mít 10x méně vlasů a bude zahýbat 10x více? To mi z toho automaticky nevyplývá.
Stejně tak mi nevyplývá automaticky ani to, že když už ve fázi chození mluví o společné budoucnosti a dětech, že se o ně bude za 10 let pěkně starat. Ale to jsou všechno domněnky a spekulace. To jsem nechtěl.

Spíš jsem jen chtěl vědět, jestli je pro tebe to zahýbání (když tomu není vyhnutí) přijatelnější později, tzn. při prvním či druhém dítěti (jako třeba pro Selimu - ta odpověděla jasně).

Není tady

#61 11. 12. 2009 11:36

javena
♥♥♥♥♥♥-

Tak abych ti odpověděla - preferuji muže, který nemá potřebu svou partnerku podvádět v žádné fázi jejich vztahu.

Není tady

#62 11. 12. 2009 13:30

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Web

Ty mi připomínᚠklasickou vytáčku: Ptejte se mě, na co chcete. Já, na co chci, odpovím.
Ale v pohodě, nemá smysl někoho do odpovědi nutit, když sám nechce.

Není tady

#63 11. 12. 2009 13:59

javena
♥♥♥♥♥♥-

va Nikolasi, ale ty ses ptal laminy, jestli teda, když jí vadí chlap zahýbající už ve fázi chození, preferuje chlapa, co zahne až když je na cestě dítě, nebo až když mají tři...
Odpovídám naprosto vážně, že preferuji chlapa, který nemá potřebu zahýbat v žádné fázi společného života. Co ti na tom připadá vyhýbavé? A poprosím tě o odpověď.

Upravil(a) javena (11. 12. 2009 14:00)

Není tady

#64 11. 12. 2009 15:33

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Web

Jee, fakt se nechci pouštět do slohových půtek :-)

Touhle otázkou pro tebe "Spíš jsem jen chtěl vědět, jestli je pro tebe to zahýbání (když tomu není vyhnutí) přijatelnější později, tzn. při prvním či druhém dítěti (jako třeba pro Selimu - ta odpověděla jasně).", jsem myslel

"rád bych věděl, jestli je pro tebe to zahýbání (když TOMU NENÍ VYHNTÍ = daný panáček prostě někdy zahne, a ty mᚠna výběr z několika variant času, kdy on zahne. Buď buď ve fázi chození nebo někdy potom) přijatelnější v té pozdější fázi, např. při prvním či druhém dítěti."

Každopádně jde o otázku, kde je na výběr bud anebo. Výběr z daných variant. Nejde o otázku, která nechává široširý prostor, jakého chlapa vlastně preferujeme. Lépe to asi už nedokážu vysvětlit. Můj motiv byl zjistit, co ze dvou špatných variant (bereme-li tedy za "špatné" to, že panáček zahýbá nezávisle na čase, kdy tak činí) by asi bylo přijatelnější. Nic víc. Ale jak říkám, je to v pohodě :-)

Není tady

#65 11. 12. 2009 17:44

javena
♥♥♥♥♥♥-

Aha, to jsem nepochopila, že je na výběr jen z těch tří variant. tongue
Tak to teda a se ptáček radši ukáže ve fázi chození. Je o dost jednodušší rozhodovat se sama za sebe, než když už ve vztahu figurují děti. hmm

Není tady

#66 11. 12. 2009 21:04

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Nico,

já si myslím, že tohle je stejně strašně zjednodušené: tři varianty, lepší je když.... bla bla bla.
Stejně je to vždycky o mně.
Pokud nejsem slepice, která je ráda, že konečně lapila svého kohouta a nevdám se do půl roku od seznámení, nejsem tupá jak nože z márketu, slepá a hluchá jak volič před volbami a naprosto poblblá, tak nepotřebuji hned zahýbání, abych si všimla, že...

Jsou různé způsoby, jak v různých fázích vztahu mohu poznávat dobré, ale i ty zápo*né stránky partnera.
Když ale pořád jen zavírám oči a melu si: on se z velké lásky ZMĚNÍ, on se srovná, až... nebo si prostě jen nevšimnu, považuji za roztomilé, že...  nu tak halt všeho do času.
Musím dostat takovou pumelici, abych si konečně všimla.
A velmi často nikolivěk toho, jaký to zmetek přírody je po mém boku, ale taky jaký to zmetek jsem já sama.
Co všechno je ve mně blbě, zhovadile ba přímo zvrhle nastaveno. Co všechno si nesu s sebou a rvu to horem dolem i těm ostatním nebo to naopak před nimi pečlivě skrývám stolt

Podle mne je také důležité uvědomit si fakt,  že vztah není o majetnictví. Jako nemohu vlastnit svoje děti (rodiče NEdávají svou dceru, ale ona sama se přece rozhodla..), tak nemůžeme vlastnit ani své partnery.
Tak jako jsou zoufalci, kteří skáčou z postele do postele v blahé představě, že v té cizí to už přece MUSÍ být ono, tak jsou prostě i kultivovaní lidé, kteří i tuhle zkoušku potřebují, z nějakého důvodu dokonce i jim samotným neznámého, absolvovat. Třeba proto, aby si uvědomili, že výhra vždy není nepodlehnout, ale "dát to" pokud možno bez ztráty kytičky. Spousta lidí odsuzuje, co sami vlastně vůbec neznají, nemají ani tucha, co je to za energie, tak halt dostanou šanci si to vyzkoušet, aby zkrotli a soudit druhé přestali.
Jiní zase ukazují prstem, protože jsou dřevěný hrůzou, že by někdo mohl ukázat na ně - poznat, jak moc by chtěli, ale jak se děsně bojí.

Je spousta možností a spousta různých "výchovných" lekcí, které nám uděluje život, protože rodiče, vlastně celý nᚠrod, to nezvládli stolt
Jo, kdo sám nedostal, nemůže dávat dál, že?
Nicméně vymlouvat se na to donekonečna nelze stolt

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#67 11. 12. 2009 22:19

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥

Pandorraa napsal(a):

Podle mne je také důležité uvědomit si fakt, že vztah není o majetnictví.

Tohle by měl asi říkat oddávající, a to velmi důrazně, protože si to asi mnoho lidiček pořád neuvědomuje smile

Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

#68 11. 1. 2010 22:43

veronka83
♥------

Zdravím po delší době...dlouho jsem se neozvala, mám za sebou docela těžké období, a i když jsem už několikrát měla napsaný příspěvek do tohoto tématu, vždycky jsem to radši smazala. Další vývoj byl takový, že jsem se dozvěděla, že už minimálně měsíc a půl před naším rozchodem měl někoho jiného - kolegyni z nové práce. První měsíc po rozchodu to docela šlo- měla jsem spoustu zařizování s bytem, pak přišly vánoce a to pro mě bylo hodně těžké období. O vánocích mě ex-přítel pozval na večeři, dal mi dárky a hrozně se divil, že já pro něj nic nemám. Vždycky když jsme ho viděla, tak mě to zas sebralo, sesypala se v práci, tak dva dny jsem byla úplně špatná. Když ho nevidím, tak v pohodě. Ještě minulý víkend jsem mu volala a brečela do telefonu, že ho hrozně miluju a  že bych si přála, aby se vše vrátilo. Je zvláštní, že vždycky, když se vidíme, řešíme nᚠvztah- jako kdybychom vedli úplně normální partnerskou debatu, řešíme, co bylo, co bylo dobře a co špatně, co jsme měli dělat jinak....

Pak se něco stalo, na co nejsem zrovna hrdá, ale co mi pomohlo- při návštěvě u něj v mém bývalém domově se stalo, že jsem zdemolovala pár věci v bytě, zejména věcí dotyčné slečny- kosmetika, oblečení a tak. Vůbec nevím, co to do mě vjelo, ale hrozně se mi tím ulevilo- jednak proto, že jsem mu - z mého pohledu- taky udělala něco špatného, jednak jsem taky viděla jeho fotky z vánoc s tou jeho slečnou, a v tu chvíli tak jsem zcela jasně pochopila, že už je vše passé a že pokud mě nemiluje, nemůžu ho nutit, aby byl se mnou. Hrozně se mi potom ulevilo a dokonce se teď s ním dokážu úplně normálně bavit a už je mi to všechno tak nějak jedno. Prostě to nevyšlo tak to pro mě nebyl ten pravý. Takže teď, necelé tři měsíce po rozchodu se konečně dokážu dívat do budoucnosti a nelitovat ničeho, co mohlo být a nebude...

Upravil(a) veronka83 (11. 1. 2010 22:46)

Není tady

#69 11. 1. 2010 23:06

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

No, až na zdemolovanie tých vecí to znie dobre. (Mmch  - čo TEBE urobila ona? Možno ani netuší, že existuješ... Prečo si nedzemolovala veci JEMU? On klamal tebe, možno aj jej... hmm ). Ale hlavne, že už si schopná ís ďalej.

Brita

Není tady

#70 12. 1. 2010 7:40

javena
♥♥♥♥♥♥-

Veronko, asi to potřebovalo ven - proto ten demoliční zkrat. wink
To má asi každej, ne, že by demoloval věci nové partnerky, ale nějak to musí vyventilovat. Já po rozvodu - měla jsem takový záchvat. Seděla jsem na zemi a řvala jak hyena, nadávala... lol Nevím proč, muselo to ven. I když rozvod jsem iniciovala já - kdybych nemusela, nerozváděla bych se... Byl to takovej divnej moment. Chvilka, ve který to všechno odešlo. Pak už mi bylo dobře a je doteď... Kdyby se to nestalo, možná bych z toho měla vředy, jak by mě to tlačilo... lol
A probírání vztahu - co bylo dobře, co špatně... to dělá taky dost párů, které se dál z nějakého důvodu stýkají... Mě už to pak dost vadilo, řešila jsem jiný věci, co bylo, bylo... tak jsem tyhle debaty utla s tím, že mluvit jsme měli předtím...
Takže podle mě je vᚠprůběh rozchodu naprosto v normě - i s tou demolicí tongue.

Není tady

#71 12. 1. 2010 9:37

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

No, ak a slečna nezažaluje. Ale možno sa ustrnula nad hysterkou... Skús nájs nejaký neškodnejší spôsob, ako "vypusti paru" (rozstirha fotky s bývalým sa mi vidí skoro ako prínosné...).

Brita

Není tady

#72 12. 1. 2010 10:36

werena30
♥♥♥♥---

Veroniko, s tím se netrap, a jí koupí hadříky nový. Mě přijde,že si u tebe furt kupuje čisté svědomí . . . kafíčka, dárečky.
Takhle jsem manželovi málem vyhodila noas za třicet litrů z okna lol . Nakonec to odnesly jen jeho fotky, kytka a čajová konvička.

Není tady

#73 12. 1. 2010 19:22

veronka83
♥------

Selima - já vím, že to je ode mě hysterická reakce, nejsem na to pyšná. A proč se moje agresivita projevila vůči ní - ano, měla se projevit vůči ex, protože ten mi z mého pohledu ublížil, ale jeho mám (bohužel) stále ráda a nic se na tom nezměnilo ani tím, co se stalo. Nedokážu k člověku během tak krátké doby úplně změnit city na opačné. K ní cítím zlobu, protože nade vší pochybnost věděla, že on má mě (když jí bral k nám domů a já tam měla svoje věci, jmenovku na dveřích a přitom viděla že máme společnou postel a nejsme tedy jen spolubydlící) a prostě nemůžu si pomoci, nezamlouvá se mi, když si ženská vyhlédne zadaného chlapa a začne na něm pracovat. JInak co se týká těch věcí, odnesly to asi 2 kusy kosmetiky, 1 kalhotky a nějaký časopisy.

Není tady

#74 12. 1. 2010 22:50

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Tak to ys nie je tragédia... ale aj tak by som asi radšej niečo vyviedla jemu... Vcelku vzaté, jej môžeš by ukrndutá, to jemu malo na tebe záleža. Ale hlavne, že už to je minulos a ty vieš, na čom si, a môžeš sa zaža lieči z ilúzií, zo vzahu a pozera do budúcnosti. tummenupp

Brita

Není tady

#75 12. 1. 2010 23:31

Kaštanka
♥♥♥♥♥--

Já Tě chápu. Veronko, není to jednoduchý smile

Upravil(a) Kaštanka (13. 1. 2010 0:38)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí