Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 9. 8. 2013 11:18

Honzina
♥♥-----
Registrovaný: 8. 8. 2013
Příspěvky: 37

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

Pandorraa napsal(a):

Vychovávat své děti podle svého nejlepšího vědomí s svědomí není žádná omluvenka pro duchovní lenost a neschopnost přijímat nové věci, učit se a zbavovat se starých bolestí, křivd, zranění a vzorců chování a tak děti vychovávat lépe a s větší lehkostí.

KAŽDÝ, kdo dostane jakoukoliv zprávu - a to odkudkoliv - že dělá někde chybu, a nezamyslí se sám nad sebou, setrvá ve svých přesvědčeních a zvycích, už děti nevychovává tak nejlépe, jak umí, ale tak, jak mu velí jeho nemocné ego.
To je třeba si uvědomit.
Protože pokud jde o výchovu dětí, vždy je co se učit a vylepšovat.

Je například propastný rozdíl mezi tím dávat dítěti hranice a tak ukotvovat jeho svět, aby vědělo, co je pro něj správné a co není a nebo dítě cepovat a tak striktními příkazy a zákazy lámat jeho osobnost.
Volná výchova, kdy dítě smí všechno, je pro něj stejnou pohromou jako výchova, kdy nesmí nic a nebo jen to, co rodiče řeknou.

Pochopitelně vždy je třeba přihlížet k věku dítěte a přiměřeným způsobem mu stanovit hranice.
Batoleti opravdu nebudu vysvětlovat, že nesmí samo na silnici, ale na druhou stranu mu taky například nepřikážu, že si teď hned musí přestat hrát a hračky do deseti minut uklidit, jinak..blá blá.

Ve své praxi jsem viděla už desítky lidí "od rány" zhroucených, rozstřílených a zoufalých samých ze sebe, z toho, co nejen svým blízkým, ale především sami sobě, tou "ránou" způsobili. Největší bolestí pro ně pak je, když si uvědomí, že to, co se stalo už nemohou nijak napravit...Takového člověka není vůbec těžké rozložit na prvočástice, rozplakat, rozzuřit..dostat do emocí a tak zesměšnit a nebo jinak zmanipulovat.

Tihle lidé jsou na povrch velmi sebevědomí a tvrdí, ale uvnitř je většinou jeden velký strach... jsou zranění a velmi křehcí...
Záleží pak jen na nich, zda si na toho siláka, na kterého si jen tak nikdo nepřijde a který si bude dělat jen to, co sám uzná za vhodné, budou (časem už jen sami se sebou) hrát dál a nebo zda se podívají do svého nitra - a začnou pracovat sami se sebou a pro sebe.
Někomu to trvá desítky let a napáchá především sám na sobě mnoho škod (můžu o tom dloooooouze vyprávět), jinému to dojde hodně brzy a tak si ušetří mnoho zklamání a bolesti.

Je sice pravdou, že bolestmi a strastmi člověk roste, ale neplatí to vždy.
Znám mnoho životem obouchaných lidí, kteří se z toho nic nenaučili a jen stále naříkají a pláčou, jak je ten svět zlej, ale také znám lidi, kteří životem proplouvají bez větších šrámů a překážek, přesto jsou moudří a laskaví.
Takže "těžkej" život není tou jedinou cestou, jak dojít k životní moudrosti.
Tudíž: není třeba se trápit. Ani s výchovou dětí, ani s tím, že nemám kamarádky (protože mám děti)
Ono je to všechno ve skutečnosti totiž mnohem jednodušší smile

Nu a na závěr: všichni vědí, že jsem taky "od rány". Jenže já se s tou "ránou" už celkem slušně naučila zacházet.
Ale HOLD klidně příjmu stolt smile

big_smile také teorie........

Není tady

 

#102 9. 8. 2013 11:24

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

Asi jsi už přečetla všechny psychologické a pedagogické knihy, znᚠvšechna stěžejní filozofická díla a prožila jsi jako matka minimálně třicet let, abys to mohla takhle šmahem a jednoznačně tvrdit smile
Nu pokud ti to pomáhá přežít, proč ne... smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#103 9. 8. 2013 11:25

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

také teorie........
Ty dost špatně snášíš, když není po tvým, viď?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#104 9. 8. 2013 11:30

Honzina
♥♥-----
Registrovaný: 8. 8. 2013
Příspěvky: 37

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

Honzina napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Vychovávat své děti podle svého nejlepšího vědomí s svědomí není žádná omluvenka pro duchovní lenost a neschopnost přijímat nové věci, učit se a zbavovat se starých bolestí, křivd, zranění a vzorců chování a tak děti vychovávat lépe a s větší lehkostí.

KAŽDÝ, kdo dostane jakoukoliv zprávu - a to odkudkoliv - že dělá někde chybu, a nezamyslí se sám nad sebou, setrvá ve svých přesvědčeních a zvycích, už děti nevychovává tak nejlépe, jak umí, ale tak, jak mu velí jeho nemocné ego.
To je třeba si uvědomit.
Protože pokud jde o výchovu dětí, vždy je co se učit a vylepšovat.

Je například propastný rozdíl mezi tím dávat dítěti hranice a tak ukotvovat jeho svět, aby vědělo, co je pro něj správné a co není a nebo dítě cepovat a tak striktními příkazy a zákazy lámat jeho osobnost.
Volná výchova, kdy dítě smí všechno, je pro něj stejnou pohromou jako výchova, kdy nesmí nic a nebo jen to, co rodiče řeknou.

Pochopitelně vždy je třeba přihlížet k věku dítěte a přiměřeným způsobem mu stanovit hranice.
Batoleti opravdu nebudu vysvětlovat, že nesmí samo na silnici, ale na druhou stranu mu taky například nepřikážu, že si teď hned musí přestat hrát a hračky do deseti minut uklidit, jinak..blá blá.

Ve své praxi jsem viděla už desítky lidí "od rány" zhroucených, rozstřílených a zoufalých samých ze sebe, z toho, co nejen svým blízkým, ale především sami sobě, tou "ránou" způsobili. Největší bolestí pro ně pak je, když si uvědomí, že to, co se stalo už nemohou nijak napravit...Takového člověka není vůbec těžké rozložit na prvočástice, rozplakat, rozzuřit..dostat do emocí a tak zesměšnit a nebo jinak zmanipulovat.

Tihle lidé jsou na povrch velmi sebevědomí a tvrdí, ale uvnitř je většinou jeden velký strach... jsou zranění a velmi křehcí...
Záleží pak jen na nich, zda si na toho siláka, na kterého si jen tak nikdo nepřijde a který si bude dělat jen to, co sám uzná za vhodné, budou (časem už jen sami se sebou) hrát dál a nebo zda se podívají do svého nitra - a začnou pracovat sami se sebou a pro sebe.
Někomu to trvá desítky let a napáchá především sám na sobě mnoho škod (můžu o tom dloooooouze vyprávět), jinému to dojde hodně brzy a tak si ušetří mnoho zklamání a bolesti.

Je sice pravdou, že bolestmi a strastmi člověk roste, ale neplatí to vždy.
Znám mnoho životem obouchaných lidí, kteří se z toho nic nenaučili a jen stále naříkají a pláčou, jak je ten svět zlej, ale také znám lidi, kteří životem proplouvají bez větších šrámů a překážek, přesto jsou moudří a laskaví.
Takže "těžkej" život není tou jedinou cestou, jak dojít k životní moudrosti.
Tudíž: není třeba se trápit. Ani s výchovou dětí, ani s tím, že nemám kamarádky (protože mám děti)
Ono je to všechno ve skutečnosti totiž mnohem jednodušší smile

Nu a na závěr: všichni vědí, že jsem taky "od rány". Jenže já se s tou "ránou" už celkem slušně naučila zacházet.
Ale HOLD klidně příjmu stolt smile

big_smile také teorie........

Já například nijak poznamenaná nejsem, dětství jsem měla krásné....a to, že svým dětem dám za něco přes ruce, není následek nějaké špatné zkušenosti. A např. má dvouletá dcera, když jí řeknu, aby si šla uklidit pokojíček, tak jde a uklidí ho...a nemusím na ní ani křičet ani jí dát přes ruce...má staršího sourozence a hodně se od něj učí. Ale to už je jedno...celá tahle debata pro mě byla jen ztrátou času....

Není tady

 

#105 9. 8. 2013 11:35

Honzina
♥♥-----
Registrovaný: 8. 8. 2013
Příspěvky: 37

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

helena napsal(a):

také teorie........
Ty dost špatně snášíš, když není po tvým, viď?

big_smile ne, jen mě naštvalo, když mě tu druzí označovala za nějakou hroznou matku bo co, když dám dětem občas přes ruce...a to jenom proto, že mají své pravdy....kdyby tu do mě nezačaly šít, nenapsala bych ani slovo....oni si mysli, že to, co dělají, dělají správně, já si zas myslím, že to co dělám já, není špatné.....to je celé....smile jenom se hold nenechám moralizovat od cizích ženských, co mě ani neznají...

Není tady

 

#106 9. 8. 2013 11:41

Honzina
♥♥-----
Registrovaný: 8. 8. 2013
Příspěvky: 37

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

Pandorraa napsal(a):

Asi jsi už přečetla všechny psychologické a pedagogické knihy, znᚠvšechna stěžejní filozofická díla a prožila jsi jako matka minimálně třicet let, abys to mohla takhle šmahem a jednoznačně tvrdit smile
Nu pokud ti to pomáhá přežít, proč ne... smile

Ne....za to ty jsi chytrá jak rádio big_smile

Není tady

 

#107 9. 8. 2013 11:49

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

jenom se hold nenechám moralizovat
Aha - takže ty si myslíš, že když tě něco "naštvalo" můžeš bejt sprostá... to jo...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#108 9. 8. 2013 11:55

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

Honzina napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Asi jsi už přečetla všechny psychologické a pedagogické knihy, znᚠvšechna stěžejní filozofická díla a prožila jsi jako matka minimálně třicet let, abys to mohla takhle šmahem a jednoznačně tvrdit smile
Nu pokud ti to pomáhá přežít, proč ne... smile

Ne....za to ty jsi chytrá jak rádio big_smile

Jak rádio?
Ne ne, já jsem mnohem a mnohem chytřejší neb jsem chytrá od přirození stolt
K tomu taky vzdělaná, přirozeně inteligentní a téééééměř osvícená.
Nu a abys to měla komplet, tak: tam, kde jsi teď ty, tam já už byla albert


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#109 9. 8. 2013 11:58

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

laminanonte napsal(a):

nevidím nic zlého na nastavení pravidel..2x tě upozorním, potřetí přiletí pohlavek, nebo zákaz..
Vychovávala jsem své děti také přísněji..když lhaly, přišel větší trest, než když se přiznaly..
zákaz u nás byl jen na jeden den..tv, pc...protože dýl bych to nevydržela. Bití, jako výprask, to u nás nebylo..ale někdy je facka účinnější, než domlouvání. Zhruba od 10let věku jsem upustila i od té facky, už mi to přišlo nedůstojné a navíc to nebylo třeba. V té době už věděly, kde mají hranice.

Dnes mám děti ve věku 20 a 17 let a jsou skvělý. Máme opravdu moc pěkný vztah.

Když dnes vidím, že některé matky praktikují tzv.americkou výchovu, kdy dítě smí všechno, tak si říkám "holka, ty se budeš jednou divit"

souhlasim , delala jsem to podobne ... sice jsem mirnejsi , ale situace byly , kdy prisla na radu nejaka ta facka a ja osobne si myslim, ze jich mohlo byt vice  a hranice prisnejsi . Vztah mame vyborny .


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#110 9. 8. 2013 12:02

Honzina
♥♥-----
Registrovaný: 8. 8. 2013
Příspěvky: 37

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

Pandorraa napsal(a):

Honzina napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Asi jsi už přečetla všechny psychologické a pedagogické knihy, znᚠvšechna stěžejní filozofická díla a prožila jsi jako matka minimálně třicet let, abys to mohla takhle šmahem a jednoznačně tvrdit smile
Nu pokud ti to pomáhá přežít, proč ne... smile

Ne....za to ty jsi chytrá jak rádio big_smile

Jak rádio?
Ne ne, já jsem mnohem a mnohem chytřejší neb jsem chytrá od přirození stolt
K tomu taky vzdělaná, přirozeně inteligentní a téééééměř osvícená.
Nu a abys to měla komplet, tak: tam, kde jsi teď ty, tam já už byla albert

big_smile tak ty jsi taky kus.....

Není tady

 

#111 9. 8. 2013 12:03

Honzina
♥♥-----
Registrovaný: 8. 8. 2013
Příspěvky: 37

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

helena napsal(a):

jenom se hold nenechám moralizovat
Aha - takže ty si myslíš, že když tě něco "naštvalo" můžeš bejt sprostá... to jo...

pokud vim, tak vůči tobě jsem nic neřekla......................

Není tady

 

#112 9. 8. 2013 12:04

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

laminanonte napsal(a):

něco ti napíšu Honzino. Přesně tyhle samé pisatelky, které tě tu kamenují za to, že své děti plácneš přes ruku, tu jiným klidně napíšou, že je rodiče vychovávali, jak nejlépe uměli, když se tu dotyčný svěří s tím, že je rodiče třeba bili, nebo jim neprojevovali dostatek citu.
Takže ty vlastně nedělᚠnic jihého, než že vychovávᚠsvé děti, jak nejlépe umíš.

Navíc si myslím, že nemᚠpovinnost tu svoji výchovu obhajovat. Z těch pár řádek co jsi tu napsala, si každý udělá jen zkreslenou představu, jak to u vás funguje.

tummenupp


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#113 9. 8. 2013 12:05

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

pokud vim, tak vůči tobě jsem nic neřekla
On je v tom nějakej rozdíl?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#114 9. 8. 2013 12:15

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

Já myslím, že toto není diskuze o přísné x ležérní výchově.
Také nejsme zastáncem volné výchovy, a si děti dělají, co chtějí..
A naprosto souhlasím s tím, že mladší dítě se do jisté doby učí příkladem toho staršího. Tak cca do 4+- let, kdy si začne uvědomovat samo sebe a přestane se "opičit".

To je spíš o tom, co si kdo pod pojmem "přísná výchova" představuje.
Každému to pochopitelně podle jeho vlastních prožitků evokuuje něco jiného.
Stejně tak jako názory druhých v každém probouzí něco jiného a on pak podle toho reaguje. Pak si může říkat, co chce, ale pokud vyzařuje, vysílá do okolí něco zcela jiného, stejně mu nikdo neuvěří... Tedy pokud nehraje stejné hry jako on sám.
Jestli si to dotyčný uvědomí a nebo se bude bít jak lev ve stylu: to ne já, to ty ty ty...to už je jeho věc.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#115 9. 8. 2013 12:21

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

Honzina napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Honzina napsal(a):


Ne....za to ty jsi chytrá jak rádio big_smile

Jak rádio?
Ne ne, já jsem mnohem a mnohem chytřejší neb jsem chytrá od přirození stolt
K tomu taky vzdělaná, přirozeně inteligentní a téééééměř osvícená.
Nu a abys to měla komplet, tak: tam, kde jsi teď ty, tam já už byla albert

big_smile tak ty jsi taky kus.....

Co ti mám povídat big_smile
Tvoje krevní skupina, jen o pětačtyčicet let "vycvičenější" stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#116 9. 8. 2013 12:34

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

laminanonte napsal(a):

něco ti napíšu Honzino. Přesně tyhle samé pisatelky, které tě tu kamenují za to, že své děti plácneš přes ruku, tu jiným klidně napíšou, že je rodiče vychovávali, jak nejlépe uměli, když se tu dotyčný svěří s tím, že je rodiče třeba bili, nebo jim neprojevovali dostatek citu.
Takže ty vlastně nedělᚠnic jihého, než že vychovávᚠsvé děti, jak nejlépe umíš.

Navíc si myslím, že nemᚠpovinnost tu svoji výchovu obhajovat. Z těch pár řádek co jsi tu napsala, si každý udělá jen zkreslenou představu, jak to u vás funguje.

Tak nějak to vidím taky.
Když jsem něco provedla, dostala jsem normálně na pr.del. Žádný psychický následky to na mě nezanechalo. Vím, že jsem dostala právem. Když jsem byla jako puberačka držkatá a otvírala jsem si "hubu"na naše, tak jsem dostala facana. právem. S odstupem to vidím tak, že jsem k tomu naše vyloženě provokovala. Ale vím od máti, že jsem nebyli s bráchou razcapení, neotravovali jsme okolí.
Když vidím, jak některý děti jsou nevychovaný a rodiče neřeknou ani popel, natož aby svoje děcko okřikli, tak si myslím, že příliš liberální výchova nikam nevede.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#117 9. 8. 2013 12:55

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

Modroočka napsal(a):

laminanonte napsal(a):

něco ti napíšu Honzino. Přesně tyhle samé pisatelky, které tě tu kamenují za to, že své děti plácneš přes ruku, tu jiným klidně napíšou, že je rodiče vychovávali, jak nejlépe uměli, když se tu dotyčný svěří s tím, že je rodiče třeba bili, nebo jim neprojevovali dostatek citu.
Takže ty vlastně nedělᚠnic jihého, než že vychovávᚠsvé děti, jak nejlépe umíš.

Navíc si myslím, že nemᚠpovinnost tu svoji výchovu obhajovat. Z těch pár řádek co jsi tu napsala, si každý udělá jen zkreslenou představu, jak to u vás funguje.

Tak nějak to vidím taky.
Když jsem něco provedla, dostala jsem normálně na pr.del. Žádný psychický následky to na mě nezanechalo. Vím, že jsem dostala právem. Když jsem byla jako puberačka držkatá a otvírala jsem si "hubu"na naše, tak jsem dostala facana. právem. S odstupem to vidím tak, že jsem k tomu naše vyloženě provokovala. Ale vím od máti, že jsem nebyli s bráchou razcapení, neotravovali jsme okolí.
Když vidím, jak některý děti jsou nevychovaný a rodiče neřeknou ani popel, natož aby svoje děcko okřikli, tak si myslím, že příliš liberální výchova nikam nevede.

Když kluci něco provedli, nedostali na pr.del. Rozebrala jsem to s nima, proč to udělali a tak. Do deseti let jsem je vůbec nemlátila, to až v pubertě dostali facku, když mi jednou řekli,že jsem blbá. Jednou a dost. Pak už si dávali pozor na pusu.
Možná že jsem vychovávala americky (jakže se vychovává americky lol ) . Od mala se mi nebáli svěřit, ani ted. Přijdou s problémem hned a nebojí ho říct (jako jsem se bála já). Spolu to pak probereme. žádné zákazy jsem nedávala. Nejsou rozcapení a nikoho neotravujou.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#118 9. 8. 2013 12:58

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

Přijde mi úsměvné, jak už jsem psala, jak tu Honzina obhauje svou výchovu. Honzino - udělej si to, jak to cítíš ty. Ale každý prostě vychováváme jinak. Jen nechápu, proč se tak čertíš.
Dítka mᚠmalý a víš prdlačku o pubertě svých dětí. Takže pozor na soudění tady ženských,který už maj děti dospělý a prošli si "skoro" vším na rozdíl od tebe.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#119 9. 8. 2013 13:03

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

No, když bylo mladšímu synkovi patnáct, seřezala jsem ho řemenem. Já výčitky nemám a on nedávno říkal, že se mi ani nediví wink že s odstupem by si nařezal taky a že se diví, co jsem všechno vydržela. Ale že jsem ho vychovávala dobře. Tak snad jo.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#120 9. 8. 2013 13:12

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

Taky bych bez občasnejch pár pohlavků nebo přes zadek tu smečku nezvládla... a nepřipadám si proto jako špatná matka - ale budiž mi omluvou, že "hrubýho fyzickýho násilí" jsem užívala pouze v sebeobraně http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#121 9. 8. 2013 13:19

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

Modroočko - a pomohlo to?
Já jsem občas doma dostala v pubertě, když jsem nechtěla v sobotu ráno uklízet. Mamka vždycky říkala, já tu lenost z tebe vymlátím (vyprovokovala jsem jí, byla jsem na ní drzá) takže se nedivím, že sem dostala.
Nicméně to stejně nepomohlo. Muselo mi to docvaknout, že taková nemám být až v dospělosti, až když jsem měla svou domácnost, své děti.
Neříkám, že jsem proti jedné výchovné. Nejhorší je seřezat v pocitu beznaděje, když už nevím, co dělat.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#122 9. 8. 2013 13:23

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

Bane, dusi... nejhorší je trest slibovat, trestem vyhrožovat... protože pak už musíš i kdybys nechtěla.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#123 9. 8. 2013 13:28

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

dusička napsal(a):

Modroočko - a pomohlo to?
Já jsem občas doma dostala v pubertě, když jsem nechtěla v sobotu ráno uklízet. Mamka vždycky říkala, já tu lenost z tebe vymlátím (vyprovokovala jsem jí, byla jsem na ní drzá) takže se nedivím, že sem dostala.
Nicméně to stejně nepomohlo. Muselo mi to docvaknout, že taková nemám být až v dospělosti, až když jsem měla svou domácnost, své děti.
Neříkám, že jsem proti jedné výchovné. Nejhorší je seřezat v pocitu beznaděje, když už nevím, co dělat.

Nepomohlo, no, ne úplně na 100%, pomohlo to jen částečně, bál se rány jako čert kříže, takže na čas to fungovalo. Ale chtěla jsem ho umlátit lol hajzlíka, co mi dělal za paseku. Od osmnácti už na něho neplatilo nic, teď mu bude 21 a doufám, že konečně začíná dostávat rozum. Ještě před rokem mi dělal psí kusy, takže jsem ho vyhodila z domova. Teď bojuje sám a asi začíná fakt dostávat rozum. Musí.
Ale jinak se choval vždycky slušně, nevztekal se, neotravoval okolí, ani jeden ze synů, to jsem vždycky slyšela, jak jsou to hodní kluci big_smile


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#124 9. 8. 2013 13:52

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

Honzina napsal(a):

Víte co, vy histerky?? Už na vás kašlu! Jste normální dyliny, co se zabejvaj jednou hovadinou.....některý tu byly důležitý, že tohle není žádná inzerce a tak, ale sami moc inteligence nepobraly big_smile jste strašně morální, a to pro mě znamená, že jste jedna horší než druhá, prostě takový ty slepice, co jsou nejlepší jen přes net....smile)))))) Každej kdo je normální chápe, že plácnutí přes ruce není začátek špatné výchovy. Já si o tom hold myslim své a vy si ten vᚠnázor strčte víte kam smile)) já své děti miluju!!! A oni mají rady mě a rozhodně to není ze strachu smile))) mám líp vychované děti, než zakomplexovaný třicítky big_smile Ještě jedna taková maličkost.....když David Beckham s Victorii, mají stejnou výchovu zhruba jako já, tak jsou taky tak špatný???? Já se o tom zmínila tady - oni to řekli na férovku celému světu (že jsou přísnějšími rodiči atd....) tak jim honem všichni napište, že jsou špatní rodiče smile)))))))))))))))))))))))))))))))

Take jsem mela deti vychovany,kdyz chodili do skolky nebo na prvni stupen zakladky,taky byli jine v kolektivu deti nikomu neublizovali,neprali se jako ostatni.Dokonce me ucitelka v prvni tride ,kdyz jsem byla na rodicaku na kluka rekla,ze je,az moc hodny coz je u kluka nezvykle.A ja si v duchu rikala,ze asi neni normalni,kdyz je takhle tichy a nekonfliktni.Prala jsem si,aby byl jako ostatni a obcas zazlobil.Ubehlo par let a v 8 a 9 tride to byl ten ktery byl mezi nejvetsima grazlama ve tride.Vse se uplne otocilo.Dokud nemas deti dospele nemuzes rikat,ze je mas dobre vychovany.Ver,ze deti mohou hooodne prekvapit.A ty muzes vychovavat jak chces a pokud se dite necha stahnout tak ty s tim nic nenadelas.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#125 9. 8. 2013 13:54

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Nemám žádné opravdové kamarády

helena napsal(a):

Bane, dusi... nejhorší je trest slibovat, trestem vyhrožovat... protože pak už musíš i kdybys nechtěla.

Tojono


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů