Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 16. 11. 2009 11:04

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 2557

Re: Ovlivňování reality

Tleskám, to je nádhera godlike godlike

Jééé dva valaši se nám tu sčuchli..... to vaše psaní je taky rotomilé big_smile

Jinak k tomu Tajemství. Nejdřív jsem si přečetla knížku a pak shlédla ten film. A taky jsem dospěla k názoru, že ten film je takový ten hurá styl. Ale někde jsme už o tom tady psali.

Upravil(a) pomněnka (16. 11. 2009 11:05)


Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

 

#27 16. 11. 2009 11:13

DaiTerr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Valašsko
Registrovaný: 13. 3. 2009
Příspěvky: 1450

Re: Ovlivňování reality

pomněnka napsal(a):

Tleskám, to je nádhera godlike godlike

Jééé dva valaši se nám tu sčuchli..... to vaše psaní je taky rotomilé big_smile

Jinak k tomu Tajemství. Nejdřív jsem si přečetla knížku a pak shlédla ten film. A taky jsem dospěla k názoru, že ten film je takový ten hurá styl. Ale někde jsme už o tom tady psali.

K tomuto jsem "čuchnul" u knihy od Barbel Mohrové a dalších. Ale nějak se nemůžu dokopat to dodržet. Zřejmě to nyní nepotřebuju. Uvidíme časem.


Nehledejme dokonalých květů.. nebo všechny květy jsou dokonalé.  Všichni jsme naprosto dokonalí a naše cesta životem - to je postupné uvědomování si této dokonalosti.

Není tady

 

#28 16. 11. 2009 11:51

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Ovlivňování reality

elderxxx napsal(a):

Vo filme The Secret tvrdia ze staci si priat a vsetko sa splni ze ak mozgu dostatocne intenzivne vsugerujeme nase prianie tak ho splni :-)
Vo filme sa tiez dozviete ze bez toho aby sme si priali a len tak doma sedeli sa nic nstane musiem pre to nieco urobit a tu je ten hacik ktory mnoho ludi prehliada...

Pandpraa napsal(a):

Myšlenka je bezpochyby tvůrcem reality každého člověka.

elderxxx napsal(a):

Kazdopadne suhlasim lebo o tom hovorim...
Myslienka je plan a plan sa ma plnit iba tak clovek dosiahne ovplyvnenie reality...

Pandoraa napsal(a):

já si myslím, že například v tebou zmiňavaném Tajemství jde o to, aby si lidi konečně uvědomili, že je to právě myšlenka, která je to důležité.

elderxxx napsal(a):

Ak by u the secret slo o to aby si ludia uvedomili ze myslienka je ta dolezita potom to robia najhorsim moznym sposobom lebo napriklad film je prezentovany tak ze si staci nieco priat a vesmir ti to splni co je samozrejme hlupost uz vo svojej podstate...
Bez toho aby clovek pre ten "sen" nieco neurobil

Pandoraa napsal(a):

Hele a nedívali jsme se my dva náhodou na dva zcela ROZDÍLNÉ filmy?
Protože já v něm to, co ty prostě neviděla.
A co vím určitě: neočekávala jsem od něj žádný ZÁZRAČNÝ návod na zázraky, což je časté očekávání všech materialitů: tak TEĎ mně snad už konečně ten ZÁZRAK předvedou.
Ale jinak s tebou souhlasím, filmové Tajemství je prezentováno dost haha americkým způsobem, takže propojení ZÁMĚRU a VLASTNÍ SNAHY tam ten, kdo očekává zázraky, nepostřehne.

Tenhle rozhovor me osobne prijde dost zajimavy.  smile 
Neni me jasny proc Pandora pise,ze v nem (ve filmu) proste nevidela to co elder. 
Ja vidim uplne jinou vec,ze elder vidi to co Pandora. A Pandora vidi to co elder.  big_smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#29 16. 11. 2009 12:20

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Ovlivňování reality

Tercila napsal(a):

Hir, myslíš to tak, že by člověk svoji vlastní podvědomou ochranu před "nebezpečím" dokonce ani nemusel postřehnout? Možné to jistě je.
Nevím, pro mě je to pořád otevřená otázka.
Autonehodu si taky nikdo nepřeje, že jo. A stane se.

Ještě trochu odbočím. Stává se vám taky (a často), že se absolutně bez předchozího záměru nebo přemýšlení náhle podíváte nějakým směrem a z toho místa na vás někdo upřeně kouká jakoby bez důvodu?

Terci,
Osobne to nenazvu dle sebe slovem postrehnout. Nemluvim o postrehu,mluvim o vnimavosti o schopnosti vycititnastalou situaci pomoci intuice (pokud to vsak musu nazvat intuici to nevim,neb jde o to jak to kdo podle sebe nazyva,nazve)  smile 

Autonehoda.Predstav si,ze i tomu je mozne se vyhnout diky teto schopnosti,potencialu.  smile

Ano,stava se me casto, ze se bez nahle otocim a neprekvapi me, ze nekdo, i zvire na me kouka a to at jiz ma duvod ci nikoliv.  wink
To ma uzkou souvislost s tim o cem se pokousim mluvit.  smile

Upravil(a) hirondel (16. 11. 2009 12:20)


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#30 16. 11. 2009 12:23

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Ovlivňování reality

pomněnka napsal(a):

Jo pokavaď si nezatáhneš za provaz, který je tou cihlou zatížený lol vissla

Pom,
at delam co delam,nevim co rikas. Opravdu nevim.   hmm  smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#31 16. 11. 2009 12:45

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 2557

Re: Ovlivňování reality

Ježíšku Hir, to byla sranda - nadsázka. lol

Ale mojí mamince takhle na hlavu spadla, když plela záhonek u baráku, visel tam kabel, tak ho chtěla dát na stranu, zatáhla... a bylo to. Nahoře ten kabel byl zatížený cihlou usch


Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

 

#32 16. 11. 2009 12:50

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Ovlivňování reality

Já si myslím, že i když moderně  pojatá (mnoha autory) myšlenka zhmotňování snů,  svůj účel , i přesto  má.
Trošku mi vadí, že se z této tisíce let staré metody stal m´dní trhák, který je velmi zjednodušen, a proto je jím i pohrdáno (viz Eldrex) - což ale naprosto chápu.. To mi vadí, že je interpretována populisticky a velmi zjednodušeně. Ale člověk, kterému to přemýšlí, si zjistí víc a vytěží z této prvotní informace více a třeba ji i dokáže aplikovat.

Ale je dobře, že alespoň mnohé nakopne, a přenese jejich myšlení na jinou, užitečnou kolej.. A to je moc dobře. Dneska , při hektickém životě, kdy má člověk desítky neřešitelných problémů a dostane se mu náhodou do ruky kterákoliv kniha (Mohr, Tajemství atd), vlije mu to krev do žil a povzbudí ho to, a možná uvidí naznačenou cestu...směr. 
Chci jen věřit, že si lidé uvědomí, že k úspěchu v jakémkoliv směru je také poteba i něco udělat. Ta myšlenka a víra v ni je jen začátek, náboj, který se promítá celým obdobím (třeba i životem). Není samospasitelná a samolřešící. Ale je velmi důležitá a bez ní by vlastně nebylo ničeho, posunů ani změn a byli bychom jestě v těch jeskyních s loučemi (jak tady někde někdo napsal..)

Není tady

 

#33 16. 11. 2009 13:00

elderxxx
♥♥♥----
Registrovaný: 10. 11. 2009
Příspěvky: 125

Re: Ovlivňování reality

Wiki
"myšlenka zhmotňování snů"

Myslim ze tu je na case vysvetlit co si pod tym vlastne predstavujes? Lebo ked si myslis ze tym pohrdam tak potom asi neviem o com je rec...


"Nic není tak vzácné jako skutečně dobré srdce - ti, kteří si osobě myslí, že je mají, jsou obvykle jen buď měkké, nebo přímo slabé povahy."
Francois de la Rochefoucauld

Není tady

 

#34 16. 11. 2009 13:20

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Ovlivňování reality

pomněnka napsal(a):

Ježíšku Hir, to byla sranda - nadsázka. lol

Ale mojí mamince takhle na hlavu spadla, když plela záhonek u baráku, visel tam kabel, tak ho chtěla dát na stranu, zatáhla... a bylo to. Nahoře ten kabel byl zatížený cihlou usch

Ted uz Tve myslence rozumim a to teprve kdyz me pises o tom prebehu ze zivota s mamcou.    smile
Me to neslo nijak do hlavy,protoze jsem nevedla co tim myslis.
Dijy za vysvetleni.  smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#35 17. 11. 2009 18:27

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Ovlivňování reality

hirondel napsal(a):

elderxxx napsal(a):

Vo filme The Secret tvrdia ze staci si priat a vsetko sa splni ze ak mozgu dostatocne intenzivne vsugerujeme nase prianie tak ho splni :-)
Vo filme sa tiez dozviete ze bez toho aby sme si priali a len tak doma sedeli sa nic nstane musiem pre to nieco urobit a tu je ten hacik ktory mnoho ludi prehliada...

Pandpraa napsal(a):

Myšlenka je bezpochyby tvůrcem reality každého člověka.

elderxxx napsal(a):

Kazdopadne suhlasim lebo o tom hovorim...
Myslienka je plan a plan sa ma plnit iba tak clovek dosiahne ovplyvnenie reality...

Pandoraa napsal(a):

já si myslím, že například v tebou zmiňavaném Tajemství jde o to, aby si lidi konečně uvědomili, že je to právě myšlenka, která je to důležité.

elderxxx napsal(a):

Ak by u the secret slo o to aby si ludia uvedomili ze myslienka je ta dolezita potom to robia najhorsim moznym sposobom lebo napriklad film je prezentovany tak ze si staci nieco priat a vesmir ti to splni co je samozrejme hlupost uz vo svojej podstate...
Bez toho aby clovek pre ten "sen" nieco neurobil

Pandoraa napsal(a):

Hele a nedívali jsme se my dva náhodou na dva zcela ROZDÍLNÉ filmy?
Protože já v něm to, co ty prostě neviděla.
A co vím určitě: neočekávala jsem od něj žádný ZÁZRAČNÝ návod na zázraky, což je časté očekávání všech materialitů: tak TEĎ mně snad už konečně ten ZÁZRAK předvedou.
Ale jinak s tebou souhlasím, filmové Tajemství je prezentováno dost haha americkým způsobem, takže propojení ZÁMĚRU a VLASTNÍ SNAHY tam ten, kdo očekává zázraky, nepostřehne.

Tenhle rozhovor me osobne prijde dost zajimavy.  smile 
Neni me jasny proc Pandora pise,ze v nem (ve filmu) proste nevidela to co elder. 
Ja vidim uplne jinou vec,ze elder vidi to co Pandora. A Pandora vidi to co elder.  big_smile

Mᚠtam chybu (nejednu), až mi zase příště budeš manipulovat s příspěvky, tak si alespoň dej bacha, jak mi přepíšeš nick wink
Jinak všichni zřetelně uvidí, co vidí hirondel a to by pro ni mohl být docela i průšvih stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#36 17. 11. 2009 21:12

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Ovlivňování reality

Pandorraa napsal(a):

Mᚠtam chybu (nejednu), až mi zase příště budeš manipulovat s příspěvky, tak si alespoň dej bacha, jak mi přepíšeš nick wink
Jinak všichni zřetelně uvidí, co vidí hirondel a to by pro ni mohl být docela i průšvih stolt

lol
A co jako?  big_smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#37 19. 11. 2009 11:48

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Ovlivňování reality

elderxxx napsal(a):

Wiki
"myšlenka zhmotňování snů"

Myslim ze tu je na case vysvetlit co si pod tym vlastne predstavujes? Lebo ked si myslis ze tym pohrdam tak potom asi neviem o com je rec...

myslím tím splnění svých přání..

reagovala jsem na toto, co jsi  napsal, .." Vo filme The Secret tvrdia ze staci si priat a vsetko sa splni ze ak mozgu dostatocne intenzivne vsugerujeme nase prianie tak ho splni :-)
Vo filme sa tiez dozviete ze bez toho aby sme si priali a len tak doma sedeli sa nic nstane musiem pre to nieco urobit a tu je ten hacik ktory mnoho ludi prehliada..."

Ale nepsala jsem nic proti tobě, alespoň tím nebylo nic podobného myšleno, pokud bys měl tento pocit... A pokud jo, tak vymažu to, co jsem dala do závorky...není to pro ten text zásadní.big_smile OK?

Upravil(a) Wiki (19. 11. 2009 11:48)

Není tady

 

#38 19. 11. 2009 11:54

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Ovlivňování reality

Eldreex...teď jsem si ještě 10x přečetla tu tvou větu, kterou jsem ocitovala výše  a došlo mi, že je její význam jiný, než jsem mu prve rozuměla...že vlastně píšeš jinými slovy to co já a že jsem tě špatně pochopila. Nechci ten předchozí příspěvek mazat, proto takto vysvětluju..
Omluva smile

Není tady

 

#39 19. 11. 2009 12:42

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Ovlivňování reality

elderxxx napsal(a):

Vo filme The Secret  tvrdia ze staci si priat a vsetko sa splni ze ak mozgu dostatocne intenzivne vsugerujeme nase prianie tak ho splni :-)
Vo filme sa tiez dozviete ze bez toho aby sme si priali a len tak doma sedeli sa nic nstane musiem pre to nieco urobit a tu je ten hacik ktory mnoho ludi prehliada...
Ak chcem peniaze musim pre ne nieco urobit musim mat plan ako sa k tomu cielu dostanem a to je to tajomstvo ....

elderxxx napsal(a):

......ze film ozaj prezentoval to zazracne staci verit a vesmir vam to splni ja ten film mam na disku a viem o com hovorim...

Elde prosim Te ,ja Tve vety chapu tak ,ze tvrdis ze ve filmu tvrdi to i to=prat si - neco proto udelat.
A na zaver reknes ze film byl prezentovan jako ze zazracne staci verit.  va
Me osobne (dle meho pohledu ) se zda,"zda" (zdani ale i klame big_smile) ze si protirecis svym zpusobem.  smile
Muzes me to nejak osvetlit?  smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů