Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#126 22. 10. 2009 13:54

pigi22007
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 9. 2009
Příspěvky: 138

Re: Služební cesta:-((

Ano taky to vidím tak,že to závisí hodně na firmě u které manžel pracuje,ale pokud by to šlo a firma by jim vyšla vstříc,tak je to jen o létání,které se dá vyřešit(cesta po zemi:-)...pokud to nejde a firma rodinu nepodpoří,tak je to asi trochu zkouška vztahu...já osobně,jako mamina čtyř dítek,bych tu šanci manželovi dala,ale je pravda,že i když mám 2.5letého prcka,tak chodím do práce a mám dvě velké dcery,které pomáhají...je to hodně o tom zázemí...

Není tady

 

#127 22. 10. 2009 13:54

MoonlightShadow
♥♥-----
Registrovaný: 22. 5. 2009
Příspěvky: 27

Re: Služební cesta:-((

Ale když nad tím tak přemýšlím tak se obávám že na rok by to MOZNA slo, ale kdyby to byl jen půl rok tak asi ne.. myslím tím pobyt pro celou rodinu.

Z firem co znám, kde se jezdí do ciziny je jako první signál že s Vámi počítají jako s rodinou už to, že si člověka převezme personální oddělení dané země, které pak posílá informace právě o školách, bytech, etc., mají už zkušenosti s cizinci kteří tam jsou, takže to jde jak po másle.
V drtivé většině případů pak zaplatí letenky pro daného člověka+manželku, kde si během pár dnů prohlédnou volné byty a pro některý se rozhodnou.. někde letí sám chlap, záleží na firmě a aktuálních financích (nebo krizi tongue )

Pokud je to takhle narychlo, bude to podle mě "jen" ta služebka.. manželovi by to už určitě řekli, že počítají i s rodinou, takhle si myslím že bude na hotelu a nebude mít ani byt pro ně.

Pak je otázka jak často by mohl přijíždět za nimi do CR.. a jsme u původního dotazu zakladatelky, co to může udělat se vztahem. A to bohužel nikdo neví sad

Není tady

 

#128 22. 10. 2009 13:54

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Služební cesta:-((

MoonlightShadow napsal(a):

martinko, kdepak, zeptej se kterekoliv manzelky expata.. detem se plati od 2-3 let skolky, v cizine uz byvaji od peti let natvrdo skoly. Nekdy je to tzv. pripravna trida, ale urcite to firma bude brat jako nutnost zajistit skolu/skolku pro petilete dite.

Tak to nevím, myslela jsem, že je to podle českých zákonů. - Ty to znáš, takže se nepřu :-)

A je fakt, že pokud půjde jen o půl roku, že se to firmě možná nebude chtít platit. To je krátká doba, není to ani jeden školní rok, aby se to vyplatilo.

No odpověď nedá nikdo jiný než manžel a jeho firma.

Ale myslím si, že to určitě není tak, že by manžela na 1/2 roku nebo rok odveleli s tím, že se nesmí celou tu dobu podívat domů - navíc, když prý ten let trvá jen 5 hodin bez přestupu do Vídně... - určitě mu budou umožňovat cesty domů i v průběhu té doby...

Není tady

 

#129 22. 10. 2009 13:57

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Služební cesta:-((

MoonlightShadow napsal(a):

Pokud je to takhle narychlo, bude to podle mě "jen" ta služebka.. manželovi by to už určitě řekli, že počítají i s rodinou, takhle si myslím že bude na hotelu a nebude mít ani byt pro ně.

A nebo mu to řekli, on řekl "ale manželka se bojí letět letadlem, ta by určitě se mnou nechtěla, vždy i na dovolené létáme bez ní" - takže to zazdil rovnou...

Není tady

 

#130 22. 10. 2009 14:02

MoonlightShadow
♥♥-----
Registrovaný: 22. 5. 2009
Příspěvky: 27

Re: Služební cesta:-((

Martinko, určitě mu něco budou platit, při dlouhých pobytech se platí 2x do roka většinou, pro celou rodinu; tak pro jednoho by to mohlo být častěji.. navíc by si určitě cestu nebo dvě mohl zaplatit sám.

Ale asi ten hlavní problém, jak se zakladatelka bojí aby si nezvykli být spokojenější bez sebe než spolu, to nevyřeší.. a nikdo jí nemůžeme říct jestli ta cesta bude hřebíček do rakve nebo pozitivní impuls, bohužel.

A ten manžel - já si myslím že pak by to aspon zakladatelka věděla, že s ním můžou jet, že by jí to manžel řekl.. ale to je jen domněnka smile

Jsem sama zvědavá s jakou přijde, až přijde!

Není tady

 

#131 22. 10. 2009 14:09

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: Služební cesta:-((

k těm "výletům" domů - předpokládám že je to asi jak kde, můj táta taky takhle hodně lítal na služebky, ale většinou na půl roku a byl tam opravdu celou dobu, nelítal domů. Stejně tak tam nebyla nikdy s ním máma. Ale když tam třeba jiní z firmy žili (bylo to u nich tak že někdo tam žil a ostatní se tam střídali podle fáze výroby), protože třeba zakázka byla ně několik let, tak tam byli i s rodinama

Není tady

 

#132 22. 10. 2009 14:48

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Služební cesta:-((

Kuty napsal(a):

mashanka napsal(a):

Tyhle věci si měli asi vyjasnit lidé ještě před tím, než si udělali tři děti - jaké má kdo priority. Je jasné, že ambiciózního, ctižádostivého člověka těžko někdo udrží u domácího krbu, i kdyby měl třeba deset dětí. A naopak, člověk, který má silné kořeny a nestojí o to, pořád někde harcovat, se nenechá vláčet po všech čertech.

Asi si to holt nevyjasnili, tak budou muset teď - tohle za ně nikdo nevyřeší.

godlike Naprostý souhlas,velmi trefně napsáno.A přitom mě hned taky napadá,že zároveň rodiny,kde není prioritou kariéra a finance,žijí ale také za úplně jiného standardu než lidé ambiciozní a i co se vzdělání týká,vystačí si třeba s učňákem a následně jednoduchou prací,kdy jsou někým řízeny a manipulovány.A ke štěstí jim stačí denní tisk s turkem.Proč ne,když je takhle někdo spokojený,je to taky styl života a v takových rodinách opravdu o peníze nejde.

Môj otec je umelec, stýrko docent, a o peniazoch to tiež nie je... aspoň nie hlavne alebo LEN. Nemᚠty trochu pokrútený pohžad na svet? Alebo si ešte nezistila, že okrem vyučených a podnikatežov existujú aj iné skupiny žudí, wink Tak odparkuj auto, choď sa prejs po svete a dobre sa poobzeraj.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#133 22. 10. 2009 14:51

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Služební cesta:-((

Martinka1 napsal(a):

Holky, tohle není jenom o služ. cestě... - je to i o životním postoji. Vždy nemusíme všechno dělat se svýma chlapama. Pokud chceme - tak ano. Pokud nechceme - tak a si to dělá sám.
Ale zakazovat dělat chlapovi něco, co my samy dělat nechceme - ale nechceme, aby to dělal bez nás???

To by se nám přece taky nelíbilo...

Samozřejmě off topic :-)

Napríklad ten sex...? wink S nejakou exotickou kráskou alebo nejakou osamelou Európankou v SAE? prečo by sme mu to mali zakazova, že?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#134 22. 10. 2009 14:56

pigi22007
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 9. 2009
Příspěvky: 138

Re: Služební cesta:-((

Joo..ale to může stejně tak dobře doma a nemus ína služební cestu...záleží na tom,jak jsou doma v pohodě:-)v tomhle ta vzdálenost zas není tak důležitý faktor,ne?

Není tady

 

#135 22. 10. 2009 14:56

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Služební cesta:-((

Selima napsal(a):

Martinka1 napsal(a):

Holky, tohle není jenom o služ. cestě... - je to i o životním postoji. Vždy nemusíme všechno dělat se svýma chlapama. Pokud chceme - tak ano. Pokud nechceme - tak a si to dělá sám.
Ale zakazovat dělat chlapovi něco, co my samy dělat nechceme - ale nechceme, aby to dělal bez nás???

To by se nám přece taky nelíbilo...

Samozřejmě off topic :-)

Napríklad ten sex...? wink S nejakou exotickou kráskou alebo nejakou osamelou Európankou v SAE? prečo by sme mu to mali zakazova, že?

Sex nemůžeš manželovi zakázat, ani když je doma. Když mu to prostě s Tebou nebude vyhovovat, tak se Tě ptát nebude ("můžu si zasouložit s někým jiným?") - takže mu to nemůžeš ani "povolit" dumbom

To je úplně mimo mísu.

Není tady

 

#136 22. 10. 2009 15:02

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Služební cesta:-((

No, to nie, ale keď by boli rok oddelení bez možnosti vidie sa - alebo len minimálne - tak sa treba asi porozpráva aj o tom, čo a ako s tým sexom... vissla Je to iná situácia, ako keď sa denne vídate, nemyslíš?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#137 22. 10. 2009 15:08

Blossom
Host

Re: Služební cesta:-((

pigi22007 napsal(a):

Joo..ale to může stejně tak dobře doma a nemus ína služební cestu...záleží na tom,jak jsou doma v pohodě:-)v tomhle ta vzdálenost zas není tak důležitý faktor,ne?

Já myslím, že v tomhle je vzdálenost naopak velmi důležitý faktor: Když jsou půl roku nebo dokonce rok  x km od sebe daleko, tak spolu sex nemůžou mít vůbec (tedy kromě sexu po telefonu, ale to tedy jaksi není ono, nebo každý zvl᚝ systém já+já sad ) Proto při dlouhodobém odloučení doma v pohodě v oblasti sexu prostě být zákonitě nemůžou, tedy pokud nejsou OBA v tomto extrémně chladní a nenároční...

Takže pak zbývá buď nemít sex vůbec a nebo mít sex s někým jiným... sad
Obě zmíněné varianty jsou pro vztah nedobré...

A tedy já za svůj život nepoznala chlapa, kterému by roční celibát nevadil.... když tedy bychom vzali jako fakt, že většinou ženě s malým mimčem by celibát nevadil. Ale i tady říkám - jak které.... vissla

Upravil(a) Blossom (22. 10. 2009 15:26)

 

#138 22. 10. 2009 15:13

pigi22007
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 9. 2009
Příspěvky: 138

Re: Služební cesta:-((

Ale vydržet se to dá:-D

Není tady

 

#139 22. 10. 2009 15:16

Blossom
Host

Re: Služební cesta:-((

pigi22007 napsal(a):

Ale vydržet se to dá:-D

Pigi, než hlásat obecnou pravdu, právě toto a každý posoudí raděj jen sám za sebe...

 

#140 22. 10. 2009 15:38

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Služební cesta:-((

pigi22007 napsal(a):

Ale vydržet se to dá:-D

Chvížu sa dá vydrža aj visie na šibenici, otázka znie - ako dlho? wink (A aj tu môže by odpoveď individuálna.)

Upravil(a) Selima (22. 10. 2009 15:39)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#141 22. 10. 2009 17:21

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Služební cesta:-((

Selima napsal(a):

pigi22007 napsal(a):

Ale vydržet se to dá:-D

Chvížu sa dá vydrža aj visie na šibenici, otázka znie - ako dlho? wink (A aj tu môže by odpoveď individuálna.)

big_smile tummenupp

Není tady

 

#142 22. 10. 2009 17:32

pigi22007
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 9. 2009
Příspěvky: 138

Re: Služební cesta:-((

Jasně,že je to individuální.. mě by spíš chyběl ten osobní kontakt..pohlazení a pohled na manžela jak si hraje s dětmi...je to těžké rozhodnutí..nejlepší by bylo kdyby se rodinka mohla stěhovat celápar

Upravil(a) pigi22007 (22. 10. 2009 17:33)

Není tady

 

#143 23. 10. 2009 21:07

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: Služební cesta:-((

Kuty napsal(a):

Ivana*M napsal(a):

Ja bych m. urcite nebranila. Na druhou stranu chlap co si udela tri deti , asi musi pocitat s nejakymi omezenimi a kompromisy. Pokud by mu prislo normalni , jit na rok na ciziny pracovat na sve kariere nebo ziskavat zkusenosti a nechat m. s tremi detmi doma asi bych mela celkem jasno .

No jasno bys tak jedině měla asi v tom,že se 3 dětmi není dobré se rozvádět z tak malicherných důvodů,že manžel pracuje 1 rok v cizině.Vždy proboha rok uteče jako voda a zapomínáte na nezanedbatelný fin.přínos pro celou rodinu,obzvl᚝ jsou-li tam 3 děti!Se má jejich otec zahrabat tady jen proto,že má 3 děti?A za nějaký ten rok,až ho z práce vylejou jako neperspektivního,který nikam nechce či nemůže jezdit,čili pro zaměstnavatele je takový pracovník nezajímavy,tak bude docházet na pracák a mrčet jak spousta z Vás tady,co si počne,když v jeho městě zavřeli jedinou továrnu která tam je a co bude děla dál a jak se uživí ta jeho rodina,ne?
Zkuste se podívat taky trochu dál do budoucna než jen na špičku svého nosu!

Fidorko,ve tvých příspěvcích,jak tak sleduju si hodně odporuješ.Píšeš,že si jižní či letní typ,že do švédska bys proto nejela,ale do uK to by bylo něco jiného - počasí je tam taky hodně hnusné,ale SAE nikdy.Ale tam je nejtepleji.A zrovna fakt,že nemůžu alkohol popíjet na ulici či na veřejosti,by mě od toho nemohl odradit.Dá se pít všude možně jinde,ne?

No jasno bys tak jedině měla asi v tom,že se 3 dětmi není dobré se rozvádět z tak malicherných důvodů,že manžel pracuje 1 rok v cizině.Vždy proboha rok uteče jako voda a zapomínáte na nezanedbatelný fin.přínos pro celou rodinu,obzvl᚝ jsou-li tam 3 děti!

Ja jsem , ale o rozvodu nic nepsala ?  Ja bych se jen nadale zaridila podle sebe , protoze bych to brala tak, ze rodina pro m. nebude prioritni, takze pro mne by uz taky nebyl .

Není tady

 

#144 23. 10. 2009 21:18

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: Služební cesta:-((

Martinka1 napsal(a):

Jo a navíc, po roce práce v Německu (nebo kde)... kdy to prostě šlo... - musí být překvapenej, když najednou je to špatně, pracovat v zahraničí, a předtím to bylo v pohodě...
- oprostím se od problému letadla - prostě pojedou po zemi. To není problém (jet po zemi).

Já jsem si myslela (opravte mě) že rodina a děti mají být radost - a ne, když si člověk pořídí rodinu, že se musí vzdát svých snů? I když se mu nabízí jejich splnění...

Naopak i pro rodinu, manželku a děti, "roční dovolená" v exotické zemi, by nemusela být tak velkou újmou.

Ale stejně si jen tak polemizujeme, tohle si stejně oni dva (nikoli ptát se dětí) musí vyřešit sami. - aby potom ani jeden nelitovali.

A pokud je manželství v nepořádku... - jakože tam byl náznak - tak je možná lepší si na půl roku od sebe odpočnout, zjistit jak si chybíme... - než držet manžela proti jeho vůli doma, protože "přece si nadělal děti tak teď má povinnost se o ně DOMA starat". - a když zůstane doma, tak zase bude riziko že nebude dost vydělávat pro 5 lidí atd. ...

Já jsem si myslela (opravte mě) že rodina a děti mají být radost - a ne, když si člověk pořídí rodinu, že se musí vzdát svých snů? I když se mu nabízí jejich splnění...


Ale ta zena si s porizenim 3 deti take asi nemuze plnit nejake sny , s tim asi pocitala , ze se bude muset dosti veci vzdat a pro manzela to neplati ?

Není tady

 

#145 23. 10. 2009 21:29

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: Služební cesta:-((

mashanka napsal(a):

Tyhle věci si měli asi vyjasnit lidé ještě před tím, než si udělali tři děti - jaké má kdo priority. Je jasné, že ambiciózního, ctižádostivého člověka těžko někdo udrží u domácího krbu, i kdyby měl třeba deset dětí. A naopak, člověk, který má silné kořeny a nestojí o to, pořád někde harcovat, se nenechá vláčet po všech čertech.

Asi si to holt nevyjasnili, tak budou muset teď - tohle za ně nikdo nevyřeší.

presne tak tummenupp

Není tady

 

#146 23. 10. 2009 22:08

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: Služební cesta:-((

Petruša napsal(a):

k těm "výletům" domů - předpokládám že je to asi jak kde, můj táta taky takhle hodně lítal na služebky, ale většinou na půl roku a byl tam opravdu celou dobu, nelítal domů. Stejně tak tam nebyla nikdy s ním máma. Ale když tam třeba jiní z firmy žili (bylo to u nich tak že někdo tam žil a ostatní se tam střídali podle fáze výroby), protože třeba zakázka byla ně několik let, tak tam byli i s rodinama

Jo to teda mimo tema, ale moji rodice byli sluzebne 5 let v cizine. My jsme zustaly tady v CR.

Není tady

 

#147 1. 11. 2009 7:39

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Služební cesta:-((

Já mám nyní odpracován rok v Rusku a přítel kdyby chtěl: Mohl jet se mnou. Nejel, kvůli svojí práce, já to chápu a navíc to je o to jednodušší, že Rusko je opravdu blízko a firma mi dala velký rozpočet na letenky, na který mohu létat já i blízká rodina. Létám tak často jak chci a ještě z toho rozpočtu zbylo...
Já být Tebou, zbavím se strachu z létáním, manžela pustím, nechám ho tam najít byt atd... a letěla bych za ním i s dětmi. Asi bych nevydržela v cizině celou dobu... a létala po po pár měsících vždy cca na měsíc domu...

Jak pracuji v tom Rusku, tak samozřejmě většina kolegů jsou ženatí chlapi a jejich manželky jet do Ruska nechtěli. Každý druhý si našel v Rusku milenku a i já jsem měla od 2 ženatých nabídku "dobrého sexu" když jsme tam tak sami, že?
Dost mě překvapil jeden, který má 3 děti, takový to byl správný taka, který chtěl, aby tam za ním manželka jela, dost dlouho odolával a ženský od sebe odháněl, ale taky se nakonec nechal ulovit mladičkou Ruskou. Oni teda Rusky loví chlapy určitě aktivněji, než Češky nebo Arabky... no asi po tom co jsem viděla, bych se bála chlapa na rok někam pustit samotného. A to nejsem nijak žárlivá.
Z pohledu financí mi práce v cizině určitě pomohla. Nyní čekám další miminko a určitě nebudu muset řešit to co jsem finančně řešila, když jsem byla sama s prvním. A si říká kdo chce, co chce, bez peněz to jde, ale s nimi je to lepší... takže ten rok byl hodně těžký, ale stálo to za to. Zbav se strachu z létání a umožni manželovi to práci v cizině. Pokud ho tam firma potřebuje, postarají se i o to, aby tam mohl být s Vámi.
Ještě musím dodat: Na půl roku firma přesun rodiny neplatí. Půl roku se ale dá přežít docela dobře i v odloučení. Toho půlroku vydrží většina i bez milenek.

Upravil(a) eva4444 (1. 11. 2009 7:47)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů