Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 20. 10. 2009 0:07

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Odklad školní docházky

Dámy jaký máte zkušenosti s odkladem školní docházky?
Chtěli bychom aby nᚠjunior šel o rok déle do školy, tak jestli se mám připravit na nějaký problémy. Já vim že záleží na vývoji každýho dítěte a některý jsou připravený do školy třeba už v pěti letech, což ale není nᚠpřípad.
Prý o tom rozhoduje ředitel školy a psycholog kteří ho uvidí pět minut, což mi připadá naprosto idiotský..... ale u nás mě to nepřekvapuje.
Navíc je mlaďoch narozenej v červnu takže by šel opravdu hned v šesti letech.
Docela mi to připadá jako vcelku zásadní životní rozhodnutí a dobře vím o čem mluvim...... já šel coby zrozenej v červenci hned do školy a vím jak to dopadlo roll ...... tak bych to nechtěl zopakovat na synkovi. smile

Dík. wink

Upravil(a) Jeňýk (20. 10. 2009 0:08)


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#2 20. 10. 2009 7:15

sugar
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 1. 2009
Příspěvky: 457

Re: Odklad školní docházky

Nerozhoduje o tom ředitel ani psycholog, rozhoduje o tom RODIČ, psycholog ti jen poradí. V každém případě musíte na zápis v termínu jakoby nastupoval bez odkladu. Pak máte ještě dost času na rozhodnutí, stačí to, tuším, do konce srpna, ale to si nejsem jistá.

Není tady

 

#3 20. 10. 2009 7:42

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Odklad školní docházky

Jeňýk napsal(a):

Dámy jaký máte zkušenosti s odkladem školní docházky?
Chtěli bychom aby nᚠjunior šel o rok déle do školy, tak jestli se mám připravit na nějaký problémy. Já vim že záleží na vývoji každýho dítěte a některý jsou připravený do školy třeba už v pěti letech, což ale není nᚠpřípad.
Prý o tom rozhoduje ředitel školy a psycholog kteří ho uvidí pět minut, což mi připadá naprosto idiotský..... ale u nás mě to nepřekvapuje.
Navíc je mlaďoch narozenej v červnu takže by šel opravdu hned v šesti letech.
Docela mi to připadá jako vcelku zásadní životní rozhodnutí a dobře vím o čem mluvim...... já šel coby zrozenej v červenci hned do školy a vím jak to dopadlo roll ...... tak bych to nechtěl zopakovat na synkovi. smile

Dík. wink

dnes s tím mít problém nebudeš, pokud je ještě hodně dětskej a pro školu nezralej, je lepší mu dát odklad rovnou, než ho tam poslat a pak ho vracet zpátky do školy.
Já sama jsem šla do školy v 5letech, jsem narozena v září a byl to taky průšvih.
Zkus se zeptat učitelky v MŠ, jak ona syna vidí, možná ho zbytečně podceňuješ a pak by odklad taky nebyl dobrá volba, protože by se ve školce nudil


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#4 20. 10. 2009 8:25

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Odklad školní docházky

Ne já ho nepodceňuju, to spíš naopak se občas divim co z něj leze za moudra v jeho věku. smile
S učitelkama ve školce se samozřejmě taky radíme. Mě spíš jde o ten samotnej "proces" toho odkladu. Mám informace že v tom má právě hlavní slovo ředitel školy spolu s tím psychologem kterej musí napsat nějaký doporučení nebo co.
Tak shánim informace abych na ně byl vyzbrojenej...... protože by o tom měl rozhodovat právě především rodič ve spolupráci se školkou a třeba dětským doktorem.


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#5 20. 10. 2009 8:33

keny
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 882

Re: Odklad školní docházky

Nevím ale nᚠmladej je v srpnu 21. a už na nástup do školky ve třech,který mu byli cca 14 dní byl fakt malej a budu trvat na odkladu...kamarádky malej šel (květen)normálně a nepobírá to sice mu prý řekli že kluk je inteligentní ,ale to prý může být i problém .nevim nejsem odborník ,ale přijde mi že dětem ukrutně nakládají,takže oni přijdou 16:30 z družiny,pak půl hod.relax u kouzelné školky a pak úkoly a pak večeře a spát...úkoly jsou i na so a ne což mi přijde fakt drsný nevím kam to ty pedagogové ženou...no prostě já dám dítě o rok dýl a mám k tomu důvody jasné nic mu neuteče,střední si bude vybírat rozumově vyspělejší tvor a z toho dál i další studia nebo práce....

-já si vybírala školu v 15 letech a to bylo fakt brzo a taky to stojí za top svůj obor nenávidím a v 18 letech jsem šla do háku balit mrtvolky apod. dost drsná zkušenost:usch: takže tohodle všeho bych ho chtěla ušetřit...


Takže my jdem o rok dýl....
a rozhoduje o tom zásadně rodič,oni ti napíšou posudek ale definitivní rozhodnutí je na vás!!!!!Nikdo si nevezme na triko že by to kluk pak neustál a cesta zpět už neni a vy by jste pak mohli po nich jít,,,je to jen na rodiči poslední a def.slovo máte vy!!!!!!!!

Upravil(a) keny (20. 10. 2009 8:36)


http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,99,122,0,CD,MjAwNy8xMS8wNg==,QW5kZWxrYQ==http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,111,130,0,CD,MjAwNC8wOC8yMQ==,TWlrdWzhcw==

Není tady

 

#6 20. 10. 2009 10:41

hhanca
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 10. 2008
Příspěvky: 2343

Re: Odklad školní docházky

keny napsal(a):

-já si vybírala školu v 15 letech a to bylo fakt brzo a taky to stojí za top svůj obor nenávidím a v 18 letech jsem šla do háku balit mrtvolky apod. dost drsná zkušenost:usch: takže tohodle všeho bych ho chtěla ušetřit...

A v 16ti by sis vybrala líp jo?smile

Já teda co vidím (mám 2 mladší sestry, jedna o 4,5 druhá o 9let) a ve škole se toho dělá čím dál míň... to jen má zkušenost. Měli jsme daleko víc úkolů a přípravy do školy... ale každej na to asi kouká jinak...


http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/cW3AKDk.jpghttp://lb1f.lilypie.com/cW3Ap1.png

Není tady

 

#7 20. 10. 2009 11:31

keny
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 882

Re: Odklad školní docházky

No určitě bych si nevybrala zdravotnictví!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A myslím že by i naši reagovali jináč než v osmé třídě,když teď pujde o rok dýl a pak je devítiletka už je to znát....
nehledě na to že jsem chtěla na školu mimo město a hlavní problém byl intr to naši nepřekousli takže mě ušili tam s tím že hlavně že nemocní budou pořád a já si seženu práci vždycky...takový trochu komunistický názor hlavně do fabriky a nevymýšlet nic jiného jen pěkně makat...nevím já doufám že budu postupovat jinak....
i když vím že to naši mysleli dobře.....


http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,99,122,0,CD,MjAwNy8xMS8wNg==,QW5kZWxrYQ==http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,111,130,0,CD,MjAwNC8wOC8yMQ==,TWlrdWzhcw==

Není tady

 

#8 20. 10. 2009 12:37

Enji
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 9. 2008
Příspěvky: 592

Re: Odklad školní docházky

V každém případě k zápisu letos musíte, rovnou u zápisu požádejte o odklad, nejspíš dostanete nějaký formulář školy na vyplnění. Následující rok už k zápisu nemusíte, dítě by mělo být zapsáno následující rok do školy automaticky, ale taky můžete. Volila bych raději druhou variantu.
Rozhodnutí o odkladu určuje ředitel školy, můžete se proti tomu do nějaké určité doby odvolat.
Zda je bezpodmínečně nutné vyjádření z pedagogicko-psychologické poradny nebo od lékaře nevím, ale to Vám u zápisu určitě řeknou.
Myslím, že bych nečekala nějaké problémy ze strany školy, že by Vašeho syna za každou cenu chtěli vzít hned tento školní rok. wink

Není tady

 

#9 20. 10. 2009 13:36

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Odklad školní docházky

Červnový kluk je na hraně. Jeníku, moderní je odklad, jenže já v tom plus nevidím. Já vidím plus v řádném termínu zaškolení. Protože sám si nejistý a nesděluješ tady jak se k tomu staví pedagožky v Mš napíšu ti praxi.

O tom, zda je dítě zralé začni uvažovat v době zápisu. Vývoj probíhá skokově. Dej si pozor na nátlak u zápisu - dejte ho je šikovný, nedávejte ho je malý. Může svědčit o snaze naplnit normativ z ekonomického hlediska.
První co je důležité je fyzická zralost. Tu posoudí nejen pediatr ale možná bys ho dokázal posoudit i ty. Jde o vzled, aby měl hoch dostatečně dlouhé ruce, nebyl drobný, výzorem spíš školka. Vypadávání zubů je bohužel záležitost velmi indi vindi, takže na tu se spoléhat nedá.

Dalším hlediskem je vývoj psychický, podívají se na kresbu tvého synka, při tom budou sledovat samostatnost pozornost, u kresby se budou zaměřovat na její vyzrálost. Proběhne pamětový test, zkouška orientace v čase prostoru, sluchové vnímání a vady řeči. Poslední dvě jmenované získávají na důležitosti obzvláště v poslední době. . Možná  i další úkoly. Je toho dost, na čem se dá poznat zralost.  To bude ta další část.  Ty budeš především vyplnovat papíry a papíry. V případě že se ty i škola shodnete - odklad či přijmout, pak čekᚠna rozhodnutí školy. V případě nejisotty se ty nebo škola obracíte na PPP (pedagogicko psychologickou poradnu), kde se dítě vyšetří. Trvá to cca půl dne jestli se nepletu. Není to pět minut mezi dveřmi. A zjistit úroven dítěte se z takového testu dá. Páč mají zkušenosti a dětí ve stejném věku vidí hafo.  Pak tedy napíšeš žádost o odklad a počkᚠna vyjádření ředitele.

Osobně znám kluky nezralé v dubnu a zralé na konci srpna. Nedá se to říct a ani věk v tom nehraje až takovou roli.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#10 20. 10. 2009 14:56

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Odklad školní docházky

Pavlo dík za vyčerpávající odpověď, ty jseš učitelka pokud se nepletu, žejo? smile

Jestli ale něco nemam rád tak je to přesně takovýhle "testování" od psychologů atd. roll
Učitelky MŠ mi taky samozřejmě říkají a neplašim, že škola je zatim ještě daleko, no ale já jsem rád informovanej. cool
Ono v tom mým "plašení" hraje roli že já když ve vzpomínkách omylem zabloudím do školy tak mi stoupne tlak a ještě teď bych byl schopnej těm soudružkám učitelkám ublížit. Takže manželka už je smířená s tím že na rodičovský schůzky bude v budoucnu chodit především ona aby se mi náhodou nevrátili traumata z mládí a něco jsem tam nevyved. big_smile
Naštěstí máme dobrou dětskou doktorku i učitelky v MŠ tak se jim svěřím do péče a nějak to s juniorem vymyslíme....... smile



Keny, střední školu by měli se svým potomkem vybírat především rodiče. Kdo z nás byl v jejich věku natolik vyzrálej aby věděl co chce dělat? To bylo pár světlejch vyjímek, ostatní šli na to co jim doporučili jejich rodiče. Nebo lépe řečeno co vybrali spolu s rodičema. smile

Upravil(a) Jeňýk (20. 10. 2009 15:16)


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#11 20. 10. 2009 16:42

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Odklad školní docházky

Jeňýk napsal(a):

Jestli ale něco nemam rád tak je to přesně takovýhle "testování" od psychologů atd. roll
Učitelky MŠ mi taky samozřejmě říkají a neplašim, že škola je zatim ještě daleko, no ale já jsem rád informovanej. cool
Naštěstí máme dobrou dětskou doktorku i učitelky v MŠ tak se jim svěřím do péče a nějak to s juniorem vymyslíme....... smile

opravdu se toho neboj, poslední slovo mají rodiče, takže i když psycholog.testy prokáží zralost tvého syna, budeš-li na odkladu trvat,neměl by to být problém


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#12 20. 10. 2009 16:49

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Odklad školní docházky

keny napsal(a):

-já si vybírala školu v 15 letech a to bylo fakt brzo a taky to stojí za top svůj obor nenávidím a v 18 letech jsem šla do háku balit mrtvolky apod. dost drsná zkušenost:usch: takže tohodle všeho bych ho chtěla ušetřit...

tak to mᚠdobrý, já ve 13 letech, vzhledem k tomu, že jsem šla v 5letech a devítka nebyla.


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#13 20. 10. 2009 18:18

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Odklad školní docházky

Jenýku, pokud chceš být opravdu připraven, pak si zjisti, kdo by měl učit první třídu - na školách se většinou vedou dva cykly, bud se učitelé střídají 1-2; 3-5 ročník a nebo cyklus 1-5. Neboj se u zápisu ptát se, kdo bude učit první třídu, mezi rodiči se poptat na kredit učitele popř. učitelky a také podle toho se rozhodovat. V9š osobnost učitele je hodně důležitá. Některé děti mívají štěstí jiné nikoli. Některé děti se s blbým setkají až jako se šéfem v dospělosti, jiní si vyžerou už mš a pak jsou trochu obouchanější. Pro děti je škola  školou právě kvůli kolektivu dětí a zvládání situací než tím, že se nauči nějaká fakta. wink To je můj osobní názor.

V případě potřeby ti řeknu víc i soukromě.  PS. Mé zkušenosti s poradnami jsou velmi dobré. Nesetkala jsem se s žádným odborníkem, který by chtěl dítěti uškodit.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#14 21. 10. 2009 18:55

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Odklad školní docházky

Jojo o tom bych mohl napsat memoáry jak je důležitá osoba učitele. Já na ně měl štěstí do čtvrtý třídy, pak se to nějak otočilo.......... roll
Obouchanej sem z toho příliš nebyl, to spíš dobouchanej. big_smile Naštěstí mě matička příroda ve spolupráci s mýma rodičema vybavila povahou že si z ničeho nedělám těžkou hlavu, takže i snaha soudružek učitelek ze mě udělat trosku se jim příliš nezdařila.
Jediný co se jim povedlo je že nad sebou nesnesu žádný nadřízený a pokud příští učitelka nebude ta IDEÁLNÍ tak se mnou bude mít problém. Naštěstí mám manželku která mě dokáže uklidnit...... a vás tady samozřejmě. wink big_smile


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#15 21. 10. 2009 19:15

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 17441
Web

Re: Odklad školní docházky

Jeňýku, já se přikláním k tomu poradit se v poradně či u psychologa.
Neboj se toho.
Tam s dítětem budou dělat různé úkoly jako je poznávání tvarů, rozdílů, orientaci v prostoru, malování atd. atd.  .... zjišují prostě komplexní zralost dítěte. ČAsto buďto odklad přímo doporučí, nebo Ti řeknou, že odkladem nic nezkazíš. A i kdyby Ti přímo řekli, že doporučují aby šel do školy, tak se to nikam dál nedostane a rozhodnutí je na Vás jako na rodičích smile

Jituška má poruchu pozornosti s hyperaktivitou, takže také řešíme možnost odkladu..... ale je únorová, takže by šla až v 7,5 letech ,  je to takové půl na půl. Její výhodou je, že je malá, hubená, takže v případě odkladu výškově zapadne mezi děti o rok mladší tongue  ale zas by končila střední vzdělání ve 20ti a půl .....


http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

 

#16 24. 10. 2009 20:12

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Odklad školní docházky

Nám dala podnět k odložení školní docházky učitelka ve školce. Syn sice už uměl počítat, znal hodiny, moc hezky kreslil, ale byl nevyzrálý v chování - nevydržel se soustředit, pokud ve školce něco dělali, tak jim to kazil, vyrušoval, odbíhal, rozesmíval děti, odmítal se zapojovat. Už měl koupenou tašku i penál, ve škole u zápisu nás přesvědčovali, že je zralý, protože tam perlil v počtech i ve čtení písmen, ale nakonec jsme dali na učitelku ze školky, protože ta s ním trávila několik let a byla objektivnější než učitelé při zápisu, kde ho viděli 10 minut a syn se po tu dobu dovedl kontrolovat. Dneska jsem za to ráda, je ve škole bezproblémový. Zjistila jsem si, které učitelky budou učit první ročníky a došla jsem si k řediteli domluvit, u které bych chtěla, aby syn byl zapsaný a zatím nelituju, byla to dobrá volba. Druhý syn je na hraně - konec července, odklad nás tehdy vůbec nenapadl a dodnes toho lituju. Tehdy jsem ještě byla zásadně proti odkladům, dneska už to vidím jinak.
Ještě připisuju: se synem jsme byli u psycholožky a jednoznačně doporučila odklad i přes to, že konstatovala, že syn je hodně inteligentní a v něčem je i dopředu oproti ostatním dětem. Vyšetření trvalo asi hodinu, mohla jsem být přítomná, ale nesměla jsem vůbec zasahovat. Nakonec to se mnou psycholožka celý rozebrala a vysvětlila.

Upravil(a) Iveta X (24. 10. 2009 20:14)


Iveta X

Není tady

 

#17 17. 3. 2010 23:58

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10967
Web

Re: Odklad školní docházky

U nás vyšetření v PPP trvalo něco přes hodinu, prvních dvacet minut jsme tam byli spolu, pak už Jiřík sám - výsledek byl takový neslaný nemastný, první polovina papíru - určitě ano - druhá polovina - spíše ne, takže stejně dávám spíš na učitelku v MŠ, názor učitelek ZŠ u zápisu a na sebe s manželem - a ač je J. narozený v druhé půli července, půjde do školy už letos.


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů