Oznámení

6. ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

6. ledna : Nejzdravější a nejchutnější rybou je losos. Jak si ho snadno, rychle a pokaždé jinak připravit?

6. ledna : Zima přeje infarktům. Kardiologové vyzývají: volejte záchranku hned při prvních příznacích!

#1 15. 10. 2009 11:11

Lenka8
♥♥-----

Pomoc ubližování ve škole

Ahoj poradte co se synem chodí do 1 třídy ,je klidný nerad se pere.Ve třídě mají 9 kluků a ztoho 3 roubíři.Včera syn povídal že ho Filip kopl do zadku ze zadu když šel .Syn  mu to vrátil v družině .ale je ztoho špatný .Hlavně aby my neříkla že do školy nechce .Nemám ho přihlásit na judo .Ptala jsem se ho a on nechce .Poradtě co stím .Učitelka všude není ani družinářka před školou se mužou do budoucna prát .Jsem z toho špatná Děkuji za rady  Lenka

Upravil(a) Lenka8 (29. 12. 2009 12:44)

Není tady

#2 15. 10. 2009 11:24

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

Re: Pomoc ubližování ve škole

pokud mu to syn vrátil, dokázal, že se bránit umí a raubíř si to příště rozmyslí. Spíš než na judo bych synovi zvedla sebevědomí jinak. Tyhle typy kluků si jako obět vybírají ustrašené,plaché kluky. Pokud syn ukáže, že se jich nebojí, netroufnou si na něj. Takže s ním prober, jak by mě v daných situacích reagovat.
Můžeš se také domluvit s někým, kdo bude syna po škole vyzvedávat, aby nebyl prostor na nějaké rvačky.

Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

#3 15. 10. 2009 16:04

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

POkud nezabere judo, pak aikido, karate. Tahle bojová umění a nebo jakýkoli sport. Když bude umět něco, třeba stoj na rukou, získá si obdiv. Hlavní je, jak už napsala holčina přede mnou. Zvyšovat sebevědomí. Říct - bránit se můžeš a udělal jsi to dobře.  Hlavně řekni, že se ti to nelíbí at ti to nedělají.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#4 15. 10. 2009 21:50

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

No já bych to až tak černě neviděla,neměla bych strach z toho ,že by nechtěl do školy..Vždyt se syn bránil,tak je vidět ,že si nenechá nic líbit.,Špatné by bylo pokud by si to líbit nechal.Kluci si to mezi sebou prostě vyřídili.
Začla bych to řešit ,pokud by se to mělo opakovat.

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

#5 16. 10. 2009 8:06

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥

Takových situací bude víc a víc, děti se ve škole vždycky praly a prát budou, s provokování je to to samé. Tvůj syn si musí najít cestu, jak se tomu vyhnout, nebo jak si v takové situaci poradit (což už dokázal tím, že se nebál postavit tomu kdo mu ublížil). Bojové sporty jsou sice fajn, ale někdy můžou problémy spíš zhoršit. Pokud syn nechce, rozhodně nemá smysl ho nutit a spíš bych vyčkala, jak se jeho role v kolektivu bude dál vyvíjet, pokud by se situace zhoršila, měl by přijít na řadu zásah školy......... taky bych to neviděla tak černě, že by do školy nechtěl, chce to vyčkat a hodně se synem o kolektivu ve škole mluvit.....

Není tady

#6 29. 12. 2009 12:52

Lenka8
♥♥-----

Ahoj holky ,tak máme za sebou (bolímě břicho do školy nejdu ).Teď už to jde nestěžuje si ,ale pere se každý den a řek schválně kdo bude mít víc modřin .Připadá my že si na to zvyk Bere to jako součást školy .Kopou se a to jsou v 1 třídě .Děkuji za odpovědi Lenka

Není tady

#7 8. 1. 2010 23:27

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

Lenka8 napsal(a):

Ahoj holky ,tak máme za sebou (bolímě břicho do školy nejdu ).Teď už to jde nestěžuje si ,ale pere se každý den a řek schválně kdo bude mít víc modřin .Připadá my že si na to zvyk Bere to jako součást školy .Kopou se a to jsou v 1 třídě .Děkuji za odpovědi Lenka

Je dobré ,že si nenechá nic líbit jak jsem již psala.ale aby to byla součast hry:co:nebo školy ,je blbost .Co budou dělat v dalším ročníku??..Jestli je jich víc a hrajou kdo bude mít víc modřim-nevím asi bych to řešila na třídní schůzce i s učitelkou a s ostaními rodiči,.

Není tady

#8 9. 1. 2010 10:16

Lenka8
♥♥-----

Ahoj to jsem udělala na třídní schůzce jsem se zeptala co násilí a ubližování a učitleka mě hned odpověděla že tam žádné násilí nemáme a děti nebrečí a už  semnou nemluvila.Ted syn je vpohodě perese a já čekám kdy ty hranice překročí abych šla do ředitelny jiné řešení nemám.Lenka a Děkuji

Není tady

#9 9. 1. 2010 11:43

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

Leni ,to je divný,vypadá to tak,že  učitelka o tom nemá ani páru co se děje ve třídě a nebo o tom nechce slyšet!
Pokud ti syn chodí domů,že se neustále pere asi bych to nenechávala.Chtěla bych vědět příčinu toho praní.Pokud se kluci jen poštuchují ,to je asi běžné,ale mohlo by se pak stát ,že by to mohlo vyústit v něco většího.
Zkus se synem promluvit ,nějak opatrně. .proč to dělají a kdo.Mohla by si taky zjistit ,že on může být iniciátorem těch rvaček..Uvidíš ,třeba ho něco trápí.

Není tady

#10 9. 1. 2010 12:26

Lenka8
♥♥-----

Ahoj Učitelka je absolventka:-( a Kluka jsme se ptala proč to dělají a on že neumí Adam říc zdovolením a hned ho strčí a už jsou na zemi v sobě.Tak nevím  co nelíbíse mi to ,ale co máj dělat.Děkuji za rady.

Není tady

#11 9. 1. 2010 15:50

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

ahojky no asi jsem moc neporadila,je to těžké.Člověk chce,aby si dítko nenechalo nic líbit ,ale na druhou stranu........Musí být někde nějaká hranice ,aby to nepřerostlo v agresivitu.Nevím snažila bych se mu asi vysvětlit ,moudřejší ustoupí.Třeba by to toho druhého přestalo bavit.
Jsem ráda,že už mám děti velký ani ti to nezávidím.

Není tady

#12 9. 1. 2010 18:12

Lenka8
♥♥-----

Ahoj Děkuji za rady.:-) doufám že se to zlepší.Každé dítě má ty hranice jinde tak že to je těšké,

Není tady

#13 9. 1. 2010 20:59

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Osobně ti poradím, zjisti si výchovného poradce nebo sjednej schůzku se zástupcem a ptej se,jak zvládnout syna, že nechce do školy proto a proto a že uč tvrdí že o ničem neví. Bude se to muset řešit. Absolventka sice nemá zkušenosti, ale v tom případě jsi tu ty jako matka abys ějaké jednání iniciovala výš.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#14 10. 1. 2010 22:56

verynka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Svitavsko
Web

řešení je složité a pokaždé jiné,  ale je tu jedna věc.
Já jsem jako dítě prožila šikanu, tenkrát jsem nechápala proč, ale dnes vím.......... pokud to ten kluk dělá jenom jemu, možná ho tvůj syn něčím provokuje a sám neví čím, může to být nějaký jeho způsob chování, nebo určitá reakce na situaci......   
Být tebou zajdu do školy a pokusím se s učitelkou a výchovným poradcem domluvit, učitelka by měla mít přehled o tom, co se v její třídě děje..... ona může nenápadně sledovat jejich vzájemné chování a pak se třeba poradit, co se s tím dá dělat, ty jako rodič sama nic nezmůžeš.
To že je absolventka neznamená, že situaci nezvládne vyřešit, hlavní je, aby měla zájem něco řešit....

Není tady

#15 11. 1. 2010 9:19

Lenka8
♥♥-----

Ahoj je pravda aby měla zájem na třádní schůzce neměla.Nejedná se o jedno dítě jsou tam 3 kluci .,ale 1 si syna nevšímá a jíné maminky říkají jak ubližuje (nám né).Je to opravdu složité

Není tady

#16 11. 1. 2010 11:58

verynka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Svitavsko
Web

Lenka8 napsal(a):

Ahoj je pravda aby měla zájem na třádní schůzce neměla.Nejedná se o jedno dítě jsou tam 3 kluci .,ale 1 si syna nevšímá a jíné maminky říkají jak ubližuje (nám né).Je to opravdu složité

A který z nich je "vůdce"?
Tohle by se mělo řešit, čím budou starší, bude to horší. Jestli znᚠi ostatní maminky dětí, kterým je ubližováno, domluv se s nimi a zajděte společně do školy, takto máte větší šanci. Musejí s tím něco udělat, já věřím, že budou vstřícní, je to i v jejich zájmu.
Držím palce, a se to rychle vyřeší.

Není tady

#17 11. 1. 2010 16:43

Lenka8
♥♥-----

Ahoj čekám na třídní schůzku a stavím se u ředitele a optám se zda je to normální v dnešní době.Promluvila jsem na třídní chůzce všechny maminky baly ticho a ani jedna  se nepřidla sad pčed školou mají plnou hubu .Tak děkuji za rady.

Upravil(a) Lenka8 (11. 1. 2010 16:44)

Není tady

#18 11. 1. 2010 17:13

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

Naše dcerka chodí taky do 1.tř. a když přišla ze školy s modrákem na boku, ptala jsem se, co to má být a ona mi řekla, že s ní třísknul v družině o zem jeden kluk. Druhý den, když jsem ji vedla do šatny, tak malá mi říká: maminko, to je ten kluk, co mě včera shodil. Byl ob dvě šatny, vzala jsem malou za ruku a šla k jeho šatně, vlezla dovnitř, zezadu ho chytla za límec a vytáhla ven. Kluk se otočil, já ukázala na malou a zeptala se, jestli ví, o co jde?. Zčervenal a řekl mi: ale když ona mě nechtěla pustit v družině na PC. Podotýkám, že to byl třeák, o dvě hlavy vyšší, než dcerka. Tak jsem spustila doslova: ,,Takže si ty hajzlíku jeden zapamatuj, co Ti teď řeknu. Naše holka pro Tebe ode dneška neexistuje, ještě jednou se dozvím, že ses na ni jen podíval, tak Tě zvalchuju, že Tě vlastní máma nepozná a je mi totálně jedno, jestli to uvidí družinářka, nebo učitelka."
Jen něco zablekotal a myslím, že jsem vypadala dostatečně výhrůžně...od té doby je klid.
Jistě, že je nutné, aby o tom, že se Ti šikana nelíbí a mělo by se s tím něco dělat, věděla učitelka i ředitel. Ale není nad osobní pohovor z očí do očí...že takhle teda ne!

Není tady

#19 11. 1. 2010 19:01

Lenka8
♥♥-----

Ahoj také mě to radili ,ale dětě si vyzvedává babička nebo jdou ze školy v jinou hodinu.A todle si nechávám na posled.Kluk je ted vpohodě ,ale nelíbí se mi to Co bude až budou větší.Děkuji za odpověd Lenka

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí