Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 14. 10. 2009 10:51

amazonka2008
♥♥-----
Registrovaný: 2. 1. 2009
Příspěvky: 49

Srovná to život?

Docela by mě zajímalo, jestli má někdo zkušenost, že když někdo někomu ublíží, lže, podvádí, opustí rodinu a děti, nechá je v bytový i finanční nouzi, jestli se to tomu člověku někdy vrátí. Myslíte, že jsou nějaký boží mlýny nebo maj tyhle bezcitný týpky naopak lehčí život? A jak to odpustit, aby se člověku ulevilo?  Jde to? Má někdo zkušenost?

Není tady

 

#2 14. 10. 2009 11:02

dixina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 2750

Re: Srovná to život?

Já tedy na "boží mlýny" věřím - z vlastní zkušenosti wink
Jenže chce to čas, hooodně času, třeba i několik let.
Takže Amazonko - buď trpělivá stolt


Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

 

#3 14. 10. 2009 11:04

dixina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 2750

Re: Srovná to život?

A odpuštění...?
Já to mám vždycky na několik fází:
1. sebelítost, vztek
2. nenávist
3. smíření se se situací
4. odpuštění

Teď to tady hoklky někde psaly, to je takové to odpuštění ve smyslu, nezapomenu, ale už při vzpomínce nepíchne a nebolí.


Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

 

#4 14. 10. 2009 11:39

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 1732

Re: Srovná to život?

No, záleží amazonko jak to vezmeš ty.

Můj BM mi ublížil hodně. Ze začátku jsem se chlácholila tím, že se mu to všechno jednou vrátí. Teď? Už neřeším jestli se mu to vrátí nebo ne. Jen vím, že pokud dostane od života kopanec, bude mě to mrzet. Ten chlap šel se mnou kus života a záleží mi na něm. By již nejsme spolu.

Můj přítel to má zase jinak. Dle jeho slov čeká, až jeho ex padne na "papulku" a pak bude cítit zadosti učinění. Prý mu tak hodně ublížila, že chce aby poznala jaké to je.
Podle mě se s tím ještě nevyrovnal. A opravdu mě zajímá co udělá, až dojde na jeho slova.

Není tady

 

#5 14. 10. 2009 11:45

Kačátko
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3532

Re: Srovná to život?

Já se také přidávám Amazonko a doufám že boží mlýny opravdu melou a každý takový kdo ublíží si ten čumák namele! Nechci přát nic zlého,  ale nějakou tu facku životem si opravdu zaslouží!

Taky jsem právě v té době, kdy na tohle čekám že si můj manža namele!


http://ticker.7910.org/an1cxKV0g410010MzAwODQwMWR8NDc0NDk2NGRhfFRlcmV6a2EgamU.gif
http://ticker.7910.org/as1cCEO0g410010MjcyYmR8NjMyZHxLcnlzdPlmZWsgamU.gif

Není tady

 

#6 14. 10. 2009 14:26

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Srovná to život?

amazonka2008: Myslíte, že jsou nějaký boží mlýny ..?

Jéje big_smile, nedávno mě rozesmálo, když jsem slyšela, že do božích mlýnů se taky musí někdy fouknout wink big_smile
A nevím, jestli Ti to, amazonko, pomůže, ale já mám takovou teorii, že když je někdo darebák, tak už těch božích mlýnů není třeba. Ty už na něm totiž zafungovaly. wink

Není tady

 

#7 14. 10. 2009 14:46

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Srovná to život?

Holky a napadlo vás vůbec někdy, že boží mlýny melou i vaše vlastní "hříchy"? Tedy že vy teď, kdy se cítíte oklamané, podvedené, zavržené a ublížené, prostě jen dostáváte zpět to, co jste samy kdysi kdesi vyslaly......?
A ty "mlýny" vám to prostě jen přesně takhle "přemlely"?


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#8 14. 10. 2009 14:52

dixina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 2750

Re: Srovná to život?

Pandorraa napsal(a):

Holky a napadlo vás vůbec někdy, že boží mlýny melou i vaše vlastní "hříchy"? Tedy že vy teď, kdy se cítíte oklamané, podvedené, zavržené a ublížené, prostě jen dostáváte zpět to, co jste samy kdysi kdesi vyslaly......?
A ty "mlýny" vám to prostě jen přesně takhle "přemlely"?

Jasně, že jo stolt
Svatá pravda tummenupp


Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

 

#9 14. 10. 2009 14:57

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Srovná to život?

Ano, život to srovná. Melou a myslím že spravedlivě. Vypadá to nespravedlivě, ale není to tak.
Ale pozor !! melou všem! I těm, kteří teď právě prožívají nějakou nepohodu, to je také ono "meltí". Možná to rozpoutá diskuzi a hájení se..nicméně této spravedlnosti věřím.

Dřív jsem se různě přikláněla jestli to tak je, nebo není, ale dneska jsem si jista, že život to srovná sám. Raději se starat sám o sebe, hlídám své činy,  aby mi také nebylo "namleto" smile

Upravil(a) Wiki (14. 10. 2009 15:00)

Není tady

 

#10 14. 10. 2009 15:02

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Srovná to život?

Jojo, Pandorro, přesně tak by se dalo uvažovat. A je to pak všechno mnohem jednodušší. Když člověk ví... smile
Pořád si říkám, že jsem musela být v minulém životě, či prostě někdy "dříve", skoro svatá, když se teď mám tak dobře big_smile big_smile big_smile

Upravil(a) Tercila (14. 10. 2009 15:04)

Není tady

 

#11 14. 10. 2009 15:04

BB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1767

Re: Srovná to život?

No jo, pokud člověk  v současném životě "zlobí" a pak dostane afku - to jo, to si je člověk schopen "spárovat"  ... větší problém je, když  dostane afku a zaboha nemůže přijít za co.
To potom přijde na pořad dne heslo : v rámci reinkrarnace je ženská  chlap ve výkonu trestu   big_smile  ( a možná i naopak .... kdo ví ? big_smilebig_smile )


BB

Není tady

 

#12 14. 10. 2009 15:08

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: Srovná to život?

Věřím v spravedlnost. Sice  je  holka s očima zavázanýma občas z  pohledu toho, který je zrovna  "mletý" někde jinde, ale ono se to  překulí.   Myslím, že jakékoliv vědomé ublížení někomu se otočí proti mě. Jinak,  zdánlivě bez souvislostí, ale ano.  Někdy si říkám, že by mlynář mohl hýbnout kostrou, někdy zas  sedím nahoře na lopatě a tetelím se, jen a nefouká.... stolt
Když jsme tak u toho mletí- jak jinak oddělit zrno od plev,když ne mletím, že?!  big_smile

Není tady

 

#13 14. 10. 2009 15:10

amazonka2008
♥♥-----
Registrovaný: 2. 1. 2009
Příspěvky: 49

Re: Srovná to život?

To s těma vlastníma hříchama fakt stojí za zamyšlení.Já určitě nejsem bez viny, asi jsem v minulosti spoustě lidí nevědomky nebo lehkomyslně ublížila, třeba svý první lásce, rodičům, svejm vlastním dětem  při rozvodovejch tahanicích taky, no tak jestli mě za to ty mlýny takhle semlely.............Ale když si to budu myslet, že je to takhle spravedlivý , tak se snad už nikdy nebudu schopná znovu radovat. A co odpuštění, uměly jste odpustit? Jak jste to udělaly? Vlastně v tomhle kontextu by člověk měl odpustit nejen tomu, kdo mu ublížil, ale především sám sobě.

Není tady

 

#14 14. 10. 2009 15:22

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: Srovná to život?

amazonka2008 napsal(a):

To s těma vlastníma hříchama fakt stojí za zamyšlení.Já určitě nejsem bez viny, asi jsem v minulosti spoustě lidí nevědomky nebo lehkomyslně ublížila, třeba svý první lásce, rodičům, svejm vlastním dětem  při rozvodovejch tahanicích taky, no tak jestli mě za to ty mlýny takhle semlely.............Ale když si to budu myslet, že je to takhle spravedlivý , tak se snad už nikdy nebudu schopná znovu radovat. A co odpuštění, uměly jste odpustit? Jak jste to udělaly? Vlastně v tomhle kontextu by člověk měl odpustit nejen tomu, kdo mu ublížil, ale především sám sobě.

Ad vytučněné- Proč proboha?  Právě proto, že  pochopíš smysl- vědomě neubližovat se můžeš radovat.  Myslím, že nevědomky ublížil každý.  I vědomě. Jenže v okamžiku, kdy si uvědomíš ten "dopad" spravedlivé tlapy Osudu, si  dᚠbacha .  A začneš zjišovat , že i každá dobrá myšlenka se "vrací", každé dobré slovo, každá  radost  způsobená jiným z dobré vůle. Třeba zase jindy a jinak , než si myslíš , že potřebuješ. Teprve zpětně ti to začne docvakávat..
  Samozřejmě nelze použít  systém:  Teď převedu dědoucha přes přechod - a se dědek cuká, že chtěl jinam, já dělám dobrý skutek!   big_smile

Není tady

 

#15 14. 10. 2009 15:22

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Srovná to život?

Jo, Amazonko, to je moje řeč. Odpuštění sehrává obrovskou roli. Dle mého přesvědčení se tím také  pár litrů big_smile karmických hříchů vypustí..
Odpuštění je strašně důležité, přinaší obrovskou úlevu, osvobození..je to dobrá investice. smile

Není tady

 

#16 14. 10. 2009 15:24

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Srovná to život?

zuzi777a napsal(a):

amazonka2008 napsal(a):

To s těma vlastníma hříchama fakt stojí za zamyšlení.Já určitě nejsem bez viny, asi jsem v minulosti spoustě lidí nevědomky nebo lehkomyslně ublížila, třeba svý první lásce, rodičům, svejm vlastním dětem  při rozvodovejch tahanicích taky, no tak jestli mě za to ty mlýny takhle semlely.............Ale když si to budu myslet, že je to takhle spravedlivý , tak se snad už nikdy nebudu schopná znovu radovat. A co odpuštění, uměly jste odpustit? Jak jste to udělaly? Vlastně v tomhle kontextu by člověk měl odpustit nejen tomu, kdo mu ublížil, ale především sám sobě.

Ad vytučněné- Proč proboha?  Právě proto, že  pochopíš smysl- vědomě neubližovat se můžeš radovat.  Myslím, že nevědomky ublížil každý.  I vědomě. Jenže v okamžiku, kdy si uvědomíš ten "dopad" spravedlivé tlapy Osudu, si  dᚠbacha .  A začneš zjišovat , že i každá dobrá myšlenka se "vrací", každé dobré slovo, každá  radost  způsobená jiným z dobré vůle. Třeba zase jindy a jinak , než si myslíš , že potřebuješ. Teprve zpětně ti to začne docvakávat..
  Samozřejmě nelze použít  systém:  Teď převedu dědoucha přes přechod - a se dědek cuká, že chtěl jinam, já dělám dobrý skutek!   big_smile

souhlas..
Zuzko, ty jsi jiná zuzi? asi jo...smile
Teď jsi mě překvapila..

Upravil(a) Wiki (14. 10. 2009 15:25)

Není tady

 

#17 14. 10. 2009 15:28

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: Srovná to život?

Wiki napsal(a):

Jo, Amazonko, to je moje řeč. Odpuštění sehrává obrovskou roli. Dle mého přesvědčení se tím také  pár litrů big_smile karmických hříchů vypustí..
Odpuštění je strašně důležité, přinaší obrovskou úlevu, osvobození..je to dobrá investice. smile

Nevím, jestli odpuštění je potřeba.
Pokud  se smířím s  chodem světa, s jeho zákonitostmi , nepotřebuju nikomu odpouštět.  Není co. Ani jinému, ani sama sobě.  Odpuštění jako akt ztrácí smysl. Nepotřebuji - li si v sobě "podržet"   ukřivděnost ( vím, že křivdy za mě řeší NĚKDO jiný, mocnější) , nemusím odpouštět.  To je moje  přesvědčení.  stolt
Maximálně snad mohu  toužit po  odpuštění , pokud si nejsem jistá , že někomu  křivdím já.

Není tady

 

#18 14. 10. 2009 15:30

amazonka2008
♥♥-----
Registrovaný: 2. 1. 2009
Příspěvky: 49

Re: Srovná to život?

S tím odpuštěním, lehce se to řekne, ale já nejsem schopna odpustit i když bych chtěla a ulevilo by mi to. Ale jak to mám udělat? Možná, že ex závidím, že má svou lásku a já vlaju bezprizorně životem.

Není tady

 

#19 14. 10. 2009 15:35

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: Srovná to život?

Wiki napsal(a):

zuzi777a napsal(a):

amazonka2008 napsal(a):

To s těma vlastníma hříchama fakt stojí za zamyšlení.Já určitě nejsem bez viny, asi jsem v minulosti spoustě lidí nevědomky nebo lehkomyslně ublížila, třeba svý první lásce, rodičům, svejm vlastním dětem  při rozvodovejch tahanicích taky, no tak jestli mě za to ty mlýny takhle semlely.............Ale když si to budu myslet, že je to takhle spravedlivý , tak se snad už nikdy nebudu schopná znovu radovat. A co odpuštění, uměly jste odpustit? Jak jste to udělaly? Vlastně v tomhle kontextu by člověk měl odpustit nejen tomu, kdo mu ublížil, ale především sám sobě.

Ad vytučněné- Proč proboha?  Právě proto, že  pochopíš smysl- vědomě neubližovat se můžeš radovat.  Myslím, že nevědomky ublížil každý.  I vědomě. Jenže v okamžiku, kdy si uvědomíš ten "dopad" spravedlivé tlapy Osudu, si  dᚠbacha .  A začneš zjišovat , že i každá dobrá myšlenka se "vrací", každé dobré slovo, každá  radost  způsobená jiným z dobré vůle. Třeba zase jindy a jinak , než si myslíš , že potřebuješ. Teprve zpětně ti to začne docvakávat..
  Samozřejmě nelze použít  systém:  Teď převedu dědoucha přes přechod - a se dědek cuká, že chtěl jinam, já dělám dobrý skutek!   big_smile

souhlas..
Zuzko, ty jsi jiná zuzi? asi jo...smile
Teď jsi mě překvapila..

To mě mrzí, že jsem tě překvapila... Jsem pořád stejná. Zarputilá ochránkyně čestnosti , nepřítel podvodů  a  "držitelka manžela na řetězu" tongue ...  Věříš tomu?  cool

Není tady

 

#20 14. 10. 2009 15:38

OZ
♥♥-----
Registrovaný: 8. 2. 2009
Příspěvky: 66

Re: Srovná to život?

amazonka2008 napsal(a):

To s těma vlastníma hříchama fakt stojí za zamyšlení.Já určitě nejsem bez viny, asi jsem v minulosti spoustě lidí nevědomky nebo lehkomyslně ublížila, třeba svý první lásce, rodičům, svejm vlastním dětem  při rozvodovejch tahanicích taky, no tak jestli mě za to ty mlýny takhle semlely.............Ale když si to budu myslet, že je to takhle spravedlivý , tak se snad už nikdy nebudu schopná znovu radovat. A co odpuštění, uměly jste odpustit? Jak jste to udělaly?
Vlastně v tomhle kontextu by člověk měl odpustit nejen tomu, kdo mu ublížil, ale především sám sobě.

Tedy já mám tu zkušenost, že když se necítím se záležitostí "srovnaná" sama v sobě, ostatním odpustit neumím. Až potom, když se vypořádám sama se sebou. A pak už většinou nenajdu nic k "odpuštění".... Maximálně tak zjistím, že každej jsme jinej a jdeme jinou cestou....
Zatím jsem to tak měla - uvidíme, jak to dopadne s manželem smile


Když se člověk nepřipravil na svou šanci, tak jej jeho šance pouze zesměšní.
Pablo Picasso

Není tady

 

#21 14. 10. 2009 15:57

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Srovná to život?

amazonka2008 napsal(a):

To s těma vlastníma hříchama fakt stojí za zamyšlení.Já určitě nejsem bez viny, asi jsem v minulosti spoustě lidí nevědomky nebo lehkomyslně ublížila, třeba svý první lásce, rodičům, svejm vlastním dětem  při rozvodovejch tahanicích taky, no tak jestli mě za to ty mlýny takhle semlely.............Ale když si to budu myslet, že je to takhle spravedlivý , tak se snad už nikdy nebudu schopná znovu radovat. A co odpuštění, uměly jste odpustit? Jak jste to udělaly? Vlastně v tomhle kontextu by člověk měl odpustit nejen tomu, kdo mu ublížil, ale především sám sobě.

BINGO smile
Především sám sobě stolt To je totiž to nejt잚í.
A minulé životy do toho není potřeba ani tak zatahovat, protože chyby opakujeme stejně tak dlouho - a už návazně po mnoho životů a nebo pořád v různých omněnách ve stávajícím živtě - dokud si je neuvědomíme a nenapravíme je.
Tohle funguje, a věřím nebo nevěřím. Je to na mé víře zcela nezávislé - je to jeden ze zákonů přirody: co vyšleš, to se ti vrátí.

Osobně si myslím, že pokud člověk dokáže příjmout sám sebe, dokáže pak na sobě pracovat. Odpuštění je nezbytnou součástí jakéhokoliv posunu vpřed.
Když se naučí nesoudit sám sebe, nesoudí ani druhé a "život časem všechno srovná" stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#22 14. 10. 2009 16:00

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Srovná to život?

amazonka2008 napsal(a):

S tím odpuštěním, lehce se to řekne, ale já nejsem schopna odpustit i když bych chtěla a ulevilo by mi to. Ale jak to mám udělat? Možná, že ex závidím, že má svou lásku a já vlaju bezprizorně životem.

No..zuzi má pravdu: ty nemᚠco odpouštět. Jenže tohle si uvědomit, to je vlastně až druhý krok po té, co se odpustět nauč횠 stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#23 14. 10. 2009 16:07

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: Srovná to život?

OZ napsal(a):

amazonka2008 napsal(a):

To s těma vlastníma hříchama fakt stojí za zamyšlení.Já určitě nejsem bez viny, asi jsem v minulosti spoustě lidí nevědomky nebo lehkomyslně ublížila, třeba svý první lásce, rodičům, svejm vlastním dětem  při rozvodovejch tahanicích taky, no tak jestli mě za to ty mlýny takhle semlely.............Ale když si to budu myslet, že je to takhle spravedlivý , tak se snad už nikdy nebudu schopná znovu radovat. A co odpuštění, uměly jste odpustit? Jak jste to udělaly?
Vlastně v tomhle kontextu by člověk měl odpustit nejen tomu, kdo mu ublížil, ale především sám sobě.

Tedy já mám tu zkušenost, že když se necítím se záležitostí "srovnaná" sama v sobě, ostatním odpustit neumím. Až potom, když se vypořádám sama se sebou. A pak už většinou nenajdu nic k "odpuštění".... Maximálně tak zjistím, že každej jsme jinej a jdeme jinou cestou....
Zatím jsem to tak měla - uvidíme, jak to dopadne s manželem smile

Ad vytučněné-
Když si zanalyzuješ "křivdu"domněle  spáchanou na tobě jako  nezávislý pozorovatel nepotřebuješ nikomu odpouštět, protože zjistíš, že není co.  Je to někdy ale fest těžké,  oprostit se od té "křivdy". Čím víc dostaneš pod kůži  spravedlivost "božích mlýnů" , tím jednodušeji budeš zpracovávat  křivdičky. Takže klidně můžeš i manželovi  blahosklonně mávat z okna v okamžiku,kdy by ho jiná dáma přetáhla železnou trubkou. Ty víš v tom okamžiku, že  je to tak správně pro TEBE.  stolt

Není tady

 

#24 14. 10. 2009 16:15

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Srovná to život?

Nedavno jsem mela velice spatnou zkusenost s rodinnymi prislusniky. Doufam, ze se jim to jednou vrati. To proveri az zivot, zatim jsme na zacatku...

Není tady

 

#25 14. 10. 2009 16:16

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Srovná to život?

Sakura napsal(a):

Nedavno jsem mela velice spatnou zkusenost s rodinnymi prislusniky. Doufam, ze se jim to jednou vrati. To proveri az zivot, zatim jsme na zacatku...

DOUFÁŠ, že se jim to vrátí?

Nu.... a kola se budou točit dál.....


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů