Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 12. 2. 2006 15:11

Ivča
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 204

Převod nemovitosti do SJM

Chci se zeptat, manžel měl před naší svatbou chalupu a splácí na ni ještě do listopadu hypotéku.Chtěl by nemovitost převést do SJM, nebo jinou formou jí plovinu věnovat mi.Jaké jsou možnosti a taky kolik co stojí.Děkuji za odpovědi.Jestli je možné,ještě před doplacením hypotéky tuto otázku řešit, když je chalupa v zástavě do ukončení splácení.


http://www.rodice.cz/metrik/1433.png

Není tady

 

#2 12. 2. 2006 17:10

_s_
♥♥♥♥---
Registrovaný: 8. 2. 2006
Příspěvky: 259

Re: Převod nemovitosti do SJM

Nemovitost lze zahrnout do SJM tzv. rozšířením SJM o tuto nemovitost a to formou notářského zápisu. Věnovat polovinu nemovitosti Vám manžel nemůže, nebo darování mezi manželi je vyloučeno. Cena smlouvy o roršíření SJM je cca 3.000,-.

Není tady

 

#3 12. 2. 2006 17:16

anela
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 397

Re: Převod nemovitosti do SJM

darování mezi manžely je sice vyloučeno, ale týká se to pouze majetku, který je v SJM. Majetek, který je ve výlučném vlastnictví jednoho z manželů, lze druhému darovat.

Upravil(a) anela (12. 2. 2006 17:20)

Není tady

 

#4 12. 2. 2006 17:31

_s_
♥♥♥♥---
Registrovaný: 8. 2. 2006
Příspěvky: 259

Re: Převod nemovitosti do SJM

Ovšem. Ale v tom případě by vzniklo podílové spoluvlastnictví a já z otázky pochopil, že Ivči jde o převod do SJM. Jestli jsem pochopil špatně, tak se omlouvám.

Není tady

 

#5 12. 2. 2006 18:13

anela
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 397

Re: Převod nemovitosti do SJM

já jsem to pochopila tak, že Ivča se ptá na převod do SJM (v tom případě u notáře rozšířit společné jmění manželů o tuto nemovitosti) nebo nějakou jinou formou mít nemovitost v podílu (v tomto případě může manžel např. polovinu nemovitosti převést (darovat) do výlučného vlastnictí manželky a budou mít oba podílové spoluvlastnictví každý jednou polovinou). V případě rozvodu by se nemuselo vlastnictví řešit vypořádáním SJM, ale v případě nutnosti by se řešilo další spoluvlastnictví chalupy.

Není tady

 

#6 12. 2. 2006 18:17

_s_
♥♥♥♥---
Registrovaný: 8. 2. 2006
Příspěvky: 259

Re: Převod nemovitosti do SJM

Ano. Je to elegantnější. Nejen pro případ rozvodu, ale i pro případnou exekuci. Je to ovšem dražší (darovací daň, odhad).

Není tady

 

#7 12. 2. 2006 21:09

Ivča
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 204

Re: Převod nemovitosti do SJM

Děkuji všem za odpověďi,jen nevím,zda je to možné udělat,když je tam ta hypotéka,nebo je lepší počkat až do zaplacení?
Opravdu jde o to,mít na nemovitosti podíl,jen jsem nevděla,jakou formou to udělat.


http://www.rodice.cz/metrik/1433.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů