|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Jsem po rozvodu rok, po odchodu manžela z domácnosti 2 roky. Manžel si našel jinou ženu a odešel ze dne na den.Během té doby 2 let neprojevoval o dcery zájem / 16,5 a 14,5 let./a několik měsíců neplatil výživné. Před Vánoci najednou obrátil a chce s dcerami navazovat vztahy. Ony po tak dlouhé době s ním nechtějí nic mít a ani já je nedokážu přesvědčit- řekly mu to a on se s tím nedokáže vyrovnat. Samozřejmě, že to celé teď obrátil a na vině jsem já. Od té doby mám peklo- posílá mi výhružné SMS, vyhrožuje úřady, sociální péčí .
Je možné podle nějakého zákona donutit děti, aby se s ním stýkaly, i přesto, že stále odmítají. V žádném případě se nejedná o manipulaci z mé strany, raději bych aby byl klid a ty vztahy se urovnaly.
Není tady

Podle zákona určitě děti nutit nemůžeš,ale zkus jim vysvětlit do jakých zbytečných problémů byste se mohli dostat,kdyby vás dal k soudu.Těch tahanic a dohadování.Určitě mají vůči otci averzi,protože Ti ublížil,tak jim vysvětli,že je to v pořádku a můžou spojit nutné z užitečným a občas tatíka trochu podojit jako správné dcerušky.
Není tady
Ivča K. napsal(a):
Podle zákona určitě děti nutit nemůžeš,ale zkus jim vysvětlit do jakých zbytečných problémů byste se mohli dostat,kdyby vás dal k soudu.Těch tahanic a dohadování.Určitě mají vůči otci averzi,protože Ti ublížil,tak jim vysvětli,že je to v pořádku a můžou spojit nutné z užitečným a občas tatíka trochu podojit jako správné dcerušky.
Můj manžel je soukromý podnikatel a od svého odchodu dcerám zatím nic nedal a kdyby nemusel, tak ani neplatí výživné. Když odcházel sebral i jejich stavební spoření společně s jejich vkladními knížkami, tak nevím jestli by jim najednou něco dal. Moc tomu nevěřím a jak znám dcery jsou hrdé a nic by si nevzaly.
Hlavně aby byl klid a žádné zbytečné tahanice, to nikomu neprospěje.
Není tady
nevím jestli máte soudně určený styk.Já mám kluky 17 a15 a otec soudně styk určený nemá..u soudu se přihlíželo na názor dětí.Byla za nimi paní z péče o dítě a ta u soudu taky tento styk nedoporučila.Děti jsou dost velké na to aby se mohly stýkat s otcem dle své vlastní vůle.t o že on nejeví zájem je věc druhá,Zkus se zeptat na tomto odboru ,třeba tri poradí.
Není tady
Hana 1
a nepřišlo ti že jen planě vyhrožuje a mlží???Nebo najednou chce děti vidět, aby si třeba něco odepsal z daní?Výživné má zaplaceno? Samozřejmě, bude-li je vidět, třeba něco kápne( a to myslím v dobrém slova smyslu). Ale děti jsou už dost velké, takže si sami přeci řeknou, jestli chtějí vidět tátu či ne
Není tady
poblinka napsal(a):
nevím jestli máte soudně určený styk.Já mám kluky 17 a15 a otec soudně styk určený nemá..u soudu se přihlíželo na názor dětí.Byla za nimi paní z péče o dítě a ta u soudu taky tento styk nedoporučila.Děti jsou dost velké na to aby se mohly stýkat s otcem dle své vlastní vůle.t o že on nejeví zájem je věc druhá,Zkus se zeptat na tomto odboru ,třeba tri poradí.
Styk dětí s otcem nemáme určený soudem. V době, kdy probíhalo výživné manžela děti vůbec nezajímaly/ 14 a 12 let- byly dle něj dospělé a mojí povinností bylo se o ně postarat/. Doufám, že se to vše uklidní.
Není tady
Pak si myslím,že by toho mohl dosáhnout jen soudní cestou a vzhledem k věku dětí,by se určitě bral ohled na jejich názor.Nejspíš jen vyhrožuje a pokud ho děti vidět nechtějí ,nenut je.Určitě bys pak mohla dokázat ,že seo ně vůbec nezajímal.
Není tady
Od 15 let se můžeš obrátit na odbor péče o dítě a tam dítě může vyjádřit svůj názor a zdůvodnit ho, potom se jde někdy k soudu, nekdy je nmožná dohodai
Není tady