Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 9. 10. 2009 10:49

Heluška
♥♥♥♥♥♥-

Svetřík pro holčičku

sova sova sova

Halooo!! vstáváme, trochu to provětrámbig_smilebig_smile big_smile

Ženy a dívky, po létech jsem zakoupila pletací přízi, nemohla jsem odolat. ŽÁDNÝ NÁPAD co s tím , to je to jediné, co mám lol

Značka Standart, je to ve výsledku nadýchaně chlupaté. Jen mě nenapadá, kolik oček, jaký tvar svetříku zvolit pro mou roční vnučku. Budu to kombinovat s nechlupatým pevnějším materiílem značky...áá překvapivě..taky Standart. Ani jsem si nevšimla, požádala jsem prodavačku, výbornou pletařku o pomoc, dobře to udělala.Takže chlupatá a nechlupatá nemají každá vlastní jméno. Nevadí.Doporučila jehlice velikost 4,5.

A já vás tu prosím, pošlete mi něco, od čeho se můžu odrazit. Mělo by to být na první dobrou, ta vlna se moc nedá párat, příliš by se tím poškodila, takže nepočítám se zkouškou na nečisto.
Píšu to proto, že jsem ne lehce , ale přece ,vypárala i téměř hotová záda, protože jsem se sebe zeptala, jestli budu chodit v něčem, co má nedostatek, chybu ve vzoru. No nechodila, takže vypárat a znova.
Nebo mi dejte odkaz, moc moc děkuji

Není tady

#2 9. 10. 2009 10:55

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Svetřík pro holčičku

Najdi si vzor velikosti a střihu který holčičce pasuje, změř - začneš asi zády? Změříš dolní okraj. Uštrikuješ vzorek cca 10x10 a uvidíš jakou to má velikost, z toho spočítᚠna kolik oček budeš začínat. Přidej na zašití švu. Pojedeš nahoru, přiměřuješ  na výšku, v podpaží ubereš klasicky 3-2-1
no a nějaký jednoduchý vzoreček si už najdeš!

Strach je malá smrt...

Není tady

#3 9. 10. 2009 10:57

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Jestli se to blbě párá, možná bude stačit vzorek 10x5, z toho taky už uvidíš jak je to velké a z toho vyvodíš, na kolik oček mᚠzačínat... je to lepší než aby jsi pak párala velký kus že je to malé nebo velké...

Strach je malá smrt...

Není tady

#4 9. 10. 2009 11:03

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Vezmi si svetřík, který malé sedí a použij ho jako mustr. Můžeš malinko přidat do šířky i délky, abys měla jistotu, že ho oblékne nejen teď. Nevím, jak chceš kombinovat, ale počítej s tím, že chlupatá a nechlupatá vlna může mít na stejný počet řad a oček úplně jiný rozměr, takže bych radila zkušební vzorek plést z obojího a tím vzorem, kterým hodlᚠštrikovat.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#5 9. 10. 2009 12:12

Nick3594
Host

Heluš, podle mého syna vím, že děti nesnášejí cokoliv těsného přetahovat přes hlavu, takže buď zvol svetřík na zapínání dopředu, nebo počítej s tím, že na ramínku udělat dvě dírky na knoflíčky, aby se lépe přetahovalo přes kebulku big_smile. Vzorečků jsem měla doma hromadu, ale vyházela jsem to a před rokem jsem se stěhovala rovnou z porodnice a čert ví, kde skončil ten zbytek big_smile vissla. Ale existuje spousta dobrých časopisů na pletení - Diana a já nevím co ještě, mrkni se na stánky a určitě tě něco bude inspirovat.

#7 9. 10. 2009 21:26

Heluška
♥♥♥♥♥♥-

Lvice, díky, měla jsem na mysli propínací svetřík ze stejného důvodu, který uvádíš. Docela si pamatuji, jak mě nervovalo oblékání svetrů těsných kolem krku. Mám tři děti a to je nějakých svetříků, co jsem napletla, jen potřebuji opáčko.
Modely jsou pěkné- některé, ale ta moje příze se tam neobjevila, tak jsem moc nepokročila, zkusím tu Sandru a taky zkusím zalovit na netu, jen nevím jestli budu úspěšná jako Ty. hmm

Není tady

#8 10. 10. 2009 9:26

Nick3594
Host

Heluš, já z chlupatých vln moc nepletla přesně z důvodů, které jsi uváděla. Navíc po praní pak puckatí, tak jsem šla raději do jiných vln. A co jsem tak koukala, na ty prcky z těch chlupatých taky moc nepletou. Ale když už ji mᚠdoma, je škoda ji nevyužít big_smile. Zkusím ještě prorejdit net.... big_smile.

#9 10. 10. 2009 14:20

Heluška
♥♥♥♥♥♥-

Holky ,díky, já ale nechci moc zkoušet nanečisto, proto bych potřebovala přesný popis i s variantou kombinace chlup a nechlup.
Blbě jsem se podívala, ta chlupatice se jmenuje LILIPUT. A viděla jsem na fotkách soupravičky v tomto stylu ,bylo to moc krásné. Jen ta paní má teď před výstavami  a tak neplete na kšeft, v Praze budou všechny její práce v prodeji, ale to asi budou i pražské ceny a kvůlivá tomu tam nepojedu. Plete i na panenky a barbíny, fak - paráda.
Poradila mi to, co mi radíte i vy - dorovnat počet oček při přechodu na jinou přízi....
Napadá mě, že by nebylo od věci plést od krku dokulata, límeček, lemy i pérka na rukávech nakonec doplést a doháčkovat nechlupatou, ale nechlupatý pruh jeden či dva by i v ploše svetřík oživily a ozvláštnily. Jsem teď zatím pletařka teoretik .
Mám to tak, že když se chystám na takovou věc, když si trochu nevím rady ,musím to ze všech stran obracet , přehazovat a i jinak promýšlet, potřebuji mít čistý byt, uklizeno kolem, nějakou časovou rezervu , kdy nikam nespěchám a pak pomalu něco ze sebe vytlačím.
Právě jsem ve fázi úklidu a předběžné přípravy.
Je zajímavé, že dříve, jsem odešla i z neuklizené kuchyně a když děti spaly, v  klidu jsem sedla ke stroji, nebo s jehlicemi. Nějaký provozní binec mi neovlivnil tvůrčí myšlenky. Zvláštní, ale je to tak.

Není tady

#10 10. 10. 2009 14:23

Heluška
♥♥♥♥♥♥-

Úplně prvotní impulz byl takový, že snacha dostane přízi a porve se stím sama, ale je to velká výzva, tak jdu do souboje se svou pamětí, zručností a šikovností. Jestli se mi to povede, fotnu to a ukážu. Tak mi držte palce, a zvítězím nad pohodlností a pochybami.   stolt

Není tady

#11 15. 11. 2009 18:35

Heluška
♥♥♥♥♥♥-

http://img.fotoalba.centrum.cz/img15/12 … 1258_4.jpg

To je vždycky napínavé jako malé gatě, jestli se mi podaří fotku vložit, nebo ne.

Dílo se zdařilo,myslím vložení obrázku a jestli se mi svetřík s čepičkou podařil se uvidí, až to ta malá obleče. Můj názor je takový, že svetřík bude těsný a čepička ještě trochu volná. Pletla jsem to od krku a nepřidala jsem v každé lícní straně ale měla jsem to udělat.  Je to heboučké jako  malý mazlíček.

Upravil(a) Heluška (15. 11. 2009 18:39)

Není tady

#12 17. 6. 2010 12:57

prajerova
♥------

Pro dětské úplety a doplňky nabízím zbylá klubíčka české i zahraniční pletací příze.
Atraktivní barvy a kvalita.
Výhodná cena.

Není tady

#13 9. 4. 2013 14:07

lenkin
♥------

Jako předlohu je, jak už někdo tady psal, nejlepší použít stávající oblečení. Jinak si myslím, že je taky důležitý materiál - v tomto případě pletací příze , tak opatrně při výběru a se ti světřík hned nenatáhne.

Není tady

#14 9. 4. 2013 19:29

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Lenkin - tohle je reklama, přečti si pravidla babinetu
A zrovna u vás bych neobjednala, jukla jsem třeba na oblíbenou camillu a máte jí předraženou. Na netu se dá sehnat i za 28 Kč a vy jí máte za 34 (to je u nás v obchodě)

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#15 17. 12. 2015 10:48

Abdikate
♥------

Nejaka inspirace? Taky bych nejaky rada upletla ale uz jsem jich pletla tolik ze mi dochazi fantazie :-) vlny mam doma pozrehnane, ted mi prisla velka kupa do zasoby

Není tady

#16 20. 1. 2016 10:27

Anubil
♥------

Na netu toho je hodne, take zalezi z jake příze nej pletes

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí