Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#201 19. 10. 2009 20:01

majkafa
Host

Re: Skuhrací chlívek VIII.

U nás na Slovensku se taky říká - zima ako v psiarni.
Dnes jsme měli skoro celý den zimu ako v psiarni. Konečně jsem doma a řádně se ohřeju. smile

Možná to rčení pochází z psince, kde chovají husky, nebo ma(la)muty nebo tak něco, prostě ty psí rasy, co jsou ve psím spřežení a mají rádi zimu.

Upravil(a) majkafa (19. 10. 2009 20:08)

 

#202 19. 10. 2009 20:10

Blossom
Host

Re: Skuhrací chlívek VIII.

Tak  váhám, zda psát na Skuhrací, a nebo raděj do Co vás dnes rozesmálo.... Ale jelikož je to skoro černý humor, píšu to sem:
Mám jakousi názorovou neshodu se starostou našeho města ohledně jedné připravované akce... Dnes jsme spolu měli takovou menší mailovou názorovou přestřelku... a on mi napsal, že mé iniciativy jsou sice  chválihodné , ale že on by prý mohl říct, že to nedělám pro město, ale hlavně pro svou firmu...

Tak se šklebím té hrubce, je to o to trapnější, že takto píše nejen starosta města, ale on je to navíc bývalý učitel... dumbom

 

#203 19. 10. 2009 20:11

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Skuhrací chlívek VIII.

Zima jako v psírně se říká i nás, ještě se u nás říká -zima jako v morně. A kdyžř někdo říká, že je mu zima, odpovídá se u nás - Vrany padají horkem na hubu a tobě je zima? A můj děda říkával - čtyři už zmrzli a ty budeš pátá.
Ale dnes bylo o něco tepleji než minulý dny. Přesto, abych nebyla od tématu, skuhrám, že je léto nenávratně pryč a bude zima a tu já tuze nerada.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#204 19. 10. 2009 20:12

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Skuhrací chlívek VIII.

majkafa napsal(a):

U nás na Slovensku se taky říká - zima ako v psiarni.
Dnes jsme měli skoro celý den zimu ako v psiarni. Konečně jsem doma a řádně se ohřeju. smile

Možná to rčení pochází z psince, kde chovají husky, nebo ma(la)muty nebo tak něco, prostě ty psí rasy, co jsou ve psím spřežení a mají rádi zimu.

Jo, to zní logicky - asi to tak je tummenupp


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#205 19. 10. 2009 20:16

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Skuhrací chlívek VIII.

majkafa napsal(a):

U nás na Slovensku se taky říká - zima ako v psiarni.
Dnes jsme měli skoro celý den zimu ako v psiarni. Konečně jsem doma a řádně se ohřeju. smile

Možná to rčení pochází z psince, kde chovají husky, nebo ma(la)muty nebo tak něco, prostě ty psí rasy, co jsou ve psím spřežení a mají rádi zimu.

Četla jsem husy a fakt jsem se hodně, ale hodně divila lollollollollollollol .

Není tady

 

#206 19. 10. 2009 20:17

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Skuhrací chlívek VIII.

Blossom napsal(a):

Tak  váhám, zda psát na Skuhrací, a nebo raděj do Co vás dnes rozesmálo.... Ale jelikož je to skoro černý humor, píšu to sem:
Mám jakousi názorovou neshodu se starostou našeho města ohledně jedné připravované akce... Dnes jsme spolu měli takovou menší mailovou názorovou přestřelku... a on mi napsal, že mé iniciativy jsou sice  chválihodné , ale že on by prý mohl říct, že to nedělám pro město, ale hlavně pro svou firmu...

Tak se šklebím té hrubce, je to o to trapnější, že takto píše nejen starosta města, ale on je to navíc bývalý učitel... dumbom

Třeba učil fyziku big_smile
Já měla kdysi za šéfa bývalého profesora na stavební fakultě. Po revoluci si zařídil stavební firmu. Měl 86 titulů včetně CSc, ale pravopis, nic moc. Ale on to měl obráceně - když nevěděl jaké i, napsal tvrdé lol Jinak moc chytrý pán godlike


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#207 19. 10. 2009 20:39

Blossom
Host

Re: Skuhrací chlívek VIII.

mashanka napsal(a):

Blossom napsal(a):

Tak  váhám, zda psát na Skuhrací, a nebo raděj do Co vás dnes rozesmálo.... Ale jelikož je to skoro černý humor, píšu to sem:
Mám jakousi názorovou neshodu se starostou našeho města ohledně jedné připravované akce... Dnes jsme spolu měli takovou menší mailovou názorovou přestřelku... a on mi napsal, že mé iniciativy jsou sice  chválihodné , ale že on by prý mohl říct, že to nedělám pro město, ale hlavně pro svou firmu...

Tak se šklebím té hrubce, je to o to trapnější, že takto píše nejen starosta města, ale on je to navíc bývalý učitel... dumbom

Třeba učil fyziku big_smile
Já měla kdysi za šéfa bývalého profesora na stavební fakultě. Po revoluci si zařídil stavební firmu. Měl 86 titulů včetně CSc, ale pravopis, nic moc. Ale on to měl obráceně - když nevěděl jaké i, napsal tvrdé lol Jinak moc chytrý pán godlike

Fyziku ne, ale tělocvik. big_smile
Ale to ho neomlouvá, jako starosta (asi 15 let v této funkci) by měl psát bez hrubek, a nebo když už se to za těchto 15 let nenaučil, tak mu to má psát sekretářka.
U běžných lidí - třeba tady na Babinetu mi hrubky nevadí. U veřejně činných a celkem vysoce postavených osob je to ale  trapas jako Brno.

 

#208 19. 10. 2009 20:43

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Skuhrací chlívek VIII.

Mně vadí u každého, pokud není zjevné, že jde o překlep, ale jen tak trochu, vnitřně. Někdy to obsah přebije (ale většinou ne ) smile


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#209 19. 10. 2009 20:46

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Skuhrací chlívek VIII.

Mně se hrubky taky nelíbí, ale jsem tolerantní. Každý nemůže být lumen. Vadí mi to ale v oficiálních písemných projevech. Nám přišlo ze školky, před 14 lety, vyrozumění, že nám kluka přijali. Adresa zněla -  Rodičům Petra Večeřy. To tvrdý Y po Ř, to bylo střela. Jsem se musela fakt smát, jak to mohla ředitelka školky napsat.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#210 19. 10. 2009 20:47

Blossom
Host

Re: Skuhrací chlívek VIII.

Skuhrám, že po opakovaných výpadcích proudu mi nejenže nešlo se 2 dny přihlásit (musela jsem požádat o pomoc administrátora), ale nyní to tu mám všechno podivně zpřeházené. Chvílemi to jde normálně, ale chvílemi mám příspěvky úplně rozházené časově, většinou konec  - tedy nejaktuálnější část diskuse - vůbec nemůžu najít.

Nevíte někdo co s tím?

(Ale bojím se, že i když mi někdo odpovíte, tak vaši odpověď a radu vůbec nenajdu, když se mi tu objevují na začátku i na konci diskusí příspěvky několik měsíců staré... )

 

#211 19. 10. 2009 21:04

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Skuhrací chlívek VIII.

aprill napsal(a):

majkafa napsal(a):

U nás na Slovensku se taky říká - zima ako v psiarni.
Dnes jsme měli skoro celý den zimu ako v psiarni. Konečně jsem doma a řádně se ohřeju. smile

Možná to rčení pochází z psince, kde chovají husky, nebo ma(la)muty nebo tak něco, prostě ty psí rasy, co jsou ve psím spřežení a mají rádi zimu.

Četla jsem husy a fakt jsem se hodně, ale hodně divila lollollollollollollol .

husy nebo mamuty, to máš jedno - je tam prostě zima jak v psírně lol


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#212 19. 10. 2009 21:09

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Skuhrací chlívek VIII.

Modroočka napsal(a):

Mně se hrubky taky nelíbí, ale jsem tolerantní. Každý nemůže být lumen. Vadí mi to ale v oficiálních písemných projevech. Nám přišlo ze školky, před 14 lety, vyrozumění, že nám kluka přijali. Adresa zněla -  Rodičům Petra Večeřy. To tvrdý Y po Ř, to bylo střela. Jsem se musela fakt smát, jak to mohla ředitelka školky napsat.

Mně to hodně vadí při zprávách. Když třeba řeknou "koukněte se s námi", neumí číst číslovky......... předkládat národu informaci, že tři sta třicet tři stříkaČEK stříkaLO, to je ostudné. Bezkonkurenční v tomhle byla vždycky Čejková, ale dnes už ji spousta těch nových dohnala


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#213 20. 10. 2009 0:08

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40313

Re: Skuhrací chlívek VIII.

majkafa napsal(a):

U nás na Slovensku se taky říká - zima ako v psiarni.
Dnes jsme měli skoro celý den zimu ako v psiarni. Konečně jsem doma a řádně se ohřeju. smile

Možná to rčení pochází z psince, kde chovají husky, nebo ma(la)muty nebo tak něco, prostě ty psí rasy, co jsou ve psím spřežení a mají rádi zimu.

Tak my hovoríme skôr "zima ako v psinci"... a ja som si vždy predstavovala skôr koterec... len také voľné priestranstvo, bez búdy... alebo prístrešok, ale otvorený, kam fúka. brrr.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#214 20. 10. 2009 9:18

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Skuhrací chlívek VIII.

My říkáme "zima jak v pr.deli ledního medvěda".
Ovšem dneska jen v pr.delce ledního medvíděte - kotel jede tak napolovic, ale aspoň zavlaží.
PS - pohotovostní zbytek višňovky mám při ruce http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#215 20. 10. 2009 9:43

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Skuhrací chlívek VIII.

Já mám zimu ráda, protože v zimě hubnu. Možná je to tím, že potřebuji víc energie k udržení teploty - mám nízký tlak a pořád studené ruce a nohy - jsem nějaká divná - většinou každý hubne lépe v létě.


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#216 20. 10. 2009 10:46

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Skuhrací chlívek VIII.

Jsem včera dostala pokutu za parkování!!!! Prej stání na chodníku! Leda houby. Chvíli jsme si doma pohrávali s myšlenkou na osobu blízkou ( nakonec by to byla i pravda ) ale kvůli pokutě za parkování za dvě stovky to asi nestojí za to.

Není tady

 

#217 20. 10. 2009 11:03

Tiffany
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 9. 2007
Příspěvky: 579

Re: Skuhrací chlívek VIII.

mashanka napsal(a):

Já mám zimu ráda, protože v zimě hubnu. Možná je to tím, že potřebuji víc energie k udržení teploty - mám nízký tlak a pořád studené ruce a nohy - jsem nějaká divná - většinou každý hubne lépe v létě.

Jéé, jak to děláš? Já to mám naopak, v zimě pár kil přiberu a pak je uplně nenásilně s teploučkem zase shodim. Někdy mi připadá, jako bych měla v hlavě přepínač, protože jak začne být teplo, tak se chuť k jídlu automaticky sníží a to o dost smile .

Není tady

 

#218 20. 10. 2009 11:50

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2370

Re: Skuhrací chlívek VIII.

Tiffany napsal(a):

mashanka napsal(a):

Já mám zimu ráda, protože v zimě hubnu. Možná je to tím, že potřebuji víc energie k udržení teploty - mám nízký tlak a pořád studené ruce a nohy - jsem nějaká divná - většinou každý hubne lépe v létě.

Jéé, jak to děláš? Já to mám naopak, v zimě pár kil přiberu a pak je uplně nenásilně s teploučkem zase shodim. Někdy mi připadá, jako bych měla v hlavě přepínač, protože jak začne být teplo, tak se chuť k jídlu automaticky sníží a to o dost smile .

Tak já mám chuť k jídlu pořád ať je léto nebo zima a taky podle toho vypadám big_smile ( 180cm, 86 kg)


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#219 20. 10. 2009 11:58

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Skuhrací chlívek VIII.

Já mám chuť pořád stejnou, jen v zimě asi tělo hodně spotřebuje na ohřátí.


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#220 20. 10. 2009 16:32

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2370

Re: Skuhrací chlívek VIII.

To se tak někdo má, když ohříváním hubne big_smile


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#221 22. 10. 2009 14:59

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Skuhrací chlívek VIII.

Klukovi dnes ukradli u dílen na praxi kolo. A on mi klidně řekl, že je to snad jeho kolo, tak co prudím. Jsem z něho na mrtvici.
Poslední dobou mě tak vytáčí, že jeho osmnáctin za deset měsíců se nedožiju ve zdraví butter

Upravil(a) Modroočka (22. 10. 2009 15:01)


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#222 22. 10. 2009 16:17

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Skuhrací chlívek VIII.

Mám rýmečku, bolí mě v krku a vůbec je mi na umření kapitulationkapitulationkapitulationkapitulation .

Není tady

 

#223 22. 10. 2009 17:40

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Skuhrací chlívek VIII.

Modroočka napsal(a):

Klukovi dnes ukradli u dílen na praxi kolo. A on mi klidně řekl, že je to snad jeho kolo, tak co prudím. Jsem z něho na mrtvici.
Poslední dobou mě tak vytáčí, že jeho osmnáctin za deset měsíců se nedožiju ve zdraví butter

tak to musíš mít radost ... já kupovala kolo mladýmu letos na jaře, představa, že by mu ho někde šlohli a 10 tisíc by bylo v pr ... roll
hele Oli, neboj .. oni až budou mít svý děti, tak jim to všechno vrátí big_smilewinkvissla


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#224 22. 10. 2009 17:43

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Skuhrací chlívek VIII.

aprill napsal(a):

Mám rýmečku, bolí mě v krku a vůbec je mi na umření kapitulationkapitulationkapitulationkapitulation .

si uvař cibulovej čaj, je to hnus, ale mě pomáhá ...


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#225 22. 10. 2009 17:46

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Skuhrací chlívek VIII.

PPavlaa napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Klukovi dnes ukradli u dílen na praxi kolo. A on mi klidně řekl, že je to snad jeho kolo, tak co prudím. Jsem z něho na mrtvici.
Poslední dobou mě tak vytáčí, že jeho osmnáctin za deset měsíců se nedožiju ve zdraví butter

tak to musíš mít radost ... já kupovala kolo mladýmu letos na jaře, představa, že by mu ho někde šlohli a 10 tisíc by bylo v pr ... roll
hele Oli, neboj .. oni až budou mít svý děti, tak jim to všechno vrátí big_smilewinkvissla

No, posala jsem to na právním, protože "viník" se našel. Spolužík si ho "vypůjčil" na výjezd k požáru, je dobrovolný hasič. Akorát to synovi neřekl, kdokolo má se syn dozvěděl náhodou a ještě se musel kluka dovolávat a zteď si pro kolo musí ještě sám jít.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů