Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#1 11. 2. 2006 19:06

nadia
Host

neviem sa rozhodnut

Ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu. Uz tri a pol roka chodim s mojim priatelom. Viem, ze ho milujem a asi to bude laska mojho zivota. Zatial studujem, ale popri studiu som sa vzdy snazila si zarabat, a vacsinou to bolo v zahranici, nikdy tym nebol nadseny, ale vzdy "ma pustil". Az doteraz, mala by som opat odist na 2 mesiace cez leto, ale on o tom nechce ani pocut, vraj ho uz nebavi trapit sa vzdy koli mne, ked tu niesom a ze ak pojdem, tak je koniec. Vlastne by som sa mu ani necudovala, lebo po tom ako som bola prec naposledy sa nas vztah dost nastrbil, ale dali sme vsetko doporiadku. Vzdy mi povie, ze zarabat sa da aj tu, a snazil sa mi tu najst pracu, ale mne nejde o peniaze, ale o to plnit si sny. Ide mi o to vidiet svet a milujem cestovanie, a preto by som velmi rada isla. Ale neviem sa rozhodnut laska ( a viem, ze je to ta prava, z oboch stran). Alebo  cestovanie a kariera, ale bez lasky....

#2 11. 2. 2006 21:29

Rybička
♥♥♥♥♥--

Re: neviem sa rozhodnut

nadia napsal(a):

Ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu. Uz tri a pol roka chodim s mojim priatelom. Viem, ze ho milujem a asi to bude laska mojho zivota. Zatial studujem, ale popri studiu som sa vzdy snazila si zarabat, a vacsinou to bolo v zahranici, nikdy tym nebol nadseny, ale vzdy "ma pustil". Az doteraz, mala by som opat odist na 2 mesiace cez leto, ale on o tom nechce ani pocut, vraj ho uz nebavi trapit sa vzdy koli mne, ked tu niesom a ze ak pojdem, tak je koniec. Vlastne by som sa mu ani necudovala, lebo po tom ako som bola prec naposledy sa nas vztah dost nastrbil, ale dali sme vsetko doporiadku. Vzdy mi povie, ze zarabat sa da aj tu, a snazil sa mi tu najst pracu, ale mne nejde o peniaze, ale o to plnit si sny. Ide mi o to vidiet svet a milujem cestovanie, a preto by som velmi rada isla. Ale neviem sa rozhodnut laska ( a viem, ze je to ta prava, z oboch stran). Alebo  cestovanie a kariera, ale bez lasky....

Od Tvého přítele je to trochu citové vydírání, nemyslíš? Pozor na člověka, který se Tě snaží omezovat už teď. Neřeknu, kdyby Tě přemlouval, a nejedeš, že mu bude smutno... Ale říct "buď nepojedeš nebo je konec"? To zní opravdu divně.

Není tady

#3 11. 2. 2006 22:41

LeeLoo
Host

Chapem aj teba aj jeho. Je pravda, ze ti nemoze davat taketo ultimata, ale ma pravo, povedat svoj nazor, co si uprimne mysli a co by chcel. Zaroven, ty ho musis vypocut a spracovat si to, do akej miery ti zalezi na jeho pocitoch a do akej miery chces staviat do hry vas vztah, ktory, ako sama hovoris sa uz takto nastrbil. Cestovanie, kariera a podobne veci sa nemusia vylucovat s laskou. Idealne je pristupit na nejaky kompromis:

1. Skus ho presvedcit, aby ste isli spolu.
2. Skus mu navrhnut, aby isiel niekde on sam, nech si to vyskusa.
3. Skus skratit dlzku svojho pobytu tak, aby to bolo pre neho unosne.
4. Skus mu to vynahradit tak, ze po prichode budete spolu intenzivnejsie, napr. budete sami mesiac cestovat alebo nieco podobne.

Ja som to mala tiez tak podobne, ze som citila silne tuzby po poznavani noveho, ale ono to casom prejde. Zistis, ze vsetky zazitky, krajiny, aj ludia a situacie s nimi sa vlastne uz opakuju a zacnes si vazit nejaku stabilitu, ritual, nemennost, ktoru prestanes pokladat za jednotvarnu, ale najdes v nej mozno to, co hladas po tom celom svete smile

#4 12. 2. 2006 11:05

nadia
Host

dakujem za rady, je pravda, ze je to forma citoveho zneuzivania, vsetko by bolo lahsie, keby som ho tak nelubila...,  a co sa tyka tych rad, cestovat so mnou nechce a ani nemoze, on ma pracu tu a nemoze z nej odist a ja ho zo sebou vziat tiez bohuzial nemozem, cestovat spolu sice mozme, ale jeho predstavy su dost rozdielne ako moje a snim sa dostanem najdalej na dovolenku niekde tu v okoli a toto mam ist o dost dalej... po com vobec on netuzi, skusala som ho uz presvedcit vselijako, ale nejde to, vraj sa nechce zase tak trapit ako naposledy ked som bola prec, kazdy vecer na mna mysliet co asi robim, vraj to radsej bude nestastny bez lasky, ale nebude sa trapit takto, raz by som mala rada rodinu a dobru pracu tu, ale teraz mam moznosti este trochu spoznavat a splnit si sny, keby som ho stretla o take 4 roky vobec nerozmyslam...  a je to pre mna dost tazke rozhodnutie a najhorsi je tlak okolia, vraj preco ma chce tak obmedzit, ze iskra casom vyprsi a budem to lutovat, nech nespravim rovnake chybi ako oni, ze si mozem najst ineho, lenze asi nechapu, ze ineho nechcem, tak je to trochu aj rozhodnutie typu sklamat rodicov, alebo asi byt stastnejsia s nim, len neviem ci by som si to, ze som nesla nevycitala..., ale je tu aj ta moznost, ze by som sa tam dostala inak ako na pracu, o par rokov na dovolenku, len to je vo hviezdach, mala by som ist do Kapskeho mesta a bolo mojim snom vidiet ho...

#5 13. 2. 2006 9:14

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha

Nadio, já si myslím, že pokud přistoupíš na ultimatum v době, kdy ste ještě svobodní a nezávislí, budeš na něj potom přistupovat pořád - zvykne si, že to na Tebe platí.
Dohoda, kompromis.. prosím, ale ultimátum nebrat !

Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí