Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 28. 9. 2009 7:54

Adamíra
♥♥♥♥---

JIné formy antikoncepce než prášky

Ahojky, vzhledem k tomu, že mám 4leté dítě (a další neplánuji) a v poslední době se mi párkrát podařilo zapomenout na prášek (po 17 letech práškování se tomu dost divím, dřív se mi to nestálo, ale asi roky přibývají wink ). Proto jsem se rozhodla změnit formu antikoncepce.
V přechodném období jsem užívala ant.čípky (nebo gel ? už nevím), dnes bych se asi přikláněla k tělísku, ale vůbec se v tom nevyznám. Před porodem jsem mívala dost často různé záněty, nyní již naštěstí ne, ale z toho mám trošku obavu. Samozřejmě si pohovořím s dr., ale ráda bych měla již předtím nějakou představu o možnostech.
Můžete, prosím, napsat jaké formy antikoncepce využíváte (mimo prášků) (vč. přibližných cen) a jak jste spokojeny? Předem děkuji. Jen pro upřesnění, je mi 32 let.

Není tady

#2 28. 9. 2009 10:36

sandra
♥♥♥♥♥♥-

Re: JIné formy antikoncepce než prášky

Adamíra napsal(a):

Ahojky, vzhledem k tomu, že mám 4leté dítě (a další neplánuji) a v poslední době se mi párkrát podařilo zapomenout na prášek (po 17 letech práškování se tomu dost divím, dřív se mi to nestálo, ale asi roky přibývají wink ). Proto jsem se rozhodla změnit formu antikoncepce.
V přechodném období jsem užívala ant.čípky (nebo gel ? už nevím), dnes bych se asi přikláněla k tělísku, ale vůbec se v tom nevyznám. Před porodem jsem mívala dost často různé záněty, nyní již naštěstí ne, ale z toho mám trošku obavu. Samozřejmě si pohovořím s dr., ale ráda bych měla již předtím nějakou představu o možnostech.
Můžete, prosím, napsat jaké formy antikoncepce využíváte (mimo prášků) (vč. přibližných cen) a jak jste spokojeny? Předem děkuji. Jen pro upřesnění, je mi 32 let.

Adamíro, já přemýšlím o antikoncepčním kroužku....prý stojí kolem 900Kč/3 kroužky.
Nemáte s tím některá zkušenosti? Je vhodný i pro ty, které ještě nemají děti?

Není tady

#3 28. 9. 2009 11:43

paya777
♥------

Ahoj,

mám tělísko Mirena, stojí zhruba 6000 Kč,ale je na 5 let....,funguje jako tělísko i jako HA, tj. uvolňuje hormony,ale pouze v děloze, prvního půlroku nic moc...rozhází vše, ale teď paráda !!

Není tady

#4 9. 10. 2009 8:31

D.a.n.y.
♥------

Já měla kroužek rok a vše bylo ok. Letos v červenci mě začalo jakoby tlačit v podbřišku a stupňovalo se to tak, že jsem kroužek musela vyndat a šla jsem na gyndu, tak vše ok..další měsíc jsem si kroužek dala opět a znova mě bolelo břicho..tak jsem ho potýdnu opět vyndala a šla na gyndu, tam mi vzali krev, jelikož si dr.myslel že probnlém není v antiko a byla mi zjištěná infekce, tak jsem brala ant.infekci ¨vyláčila a opět si teď dala kroužek a hned druhý den tlaky a bolest. Tak jsem ho vyndala a už ho nechci. Navíc tímto vyndaváním a zandaváním jsedm měla MS tento rok snad 14!!! :-( Z čehož má manžel radost..Teď přemýšlím co za ant.dál. Pilule moc nechci, nemám při nich chu na sex :-(  Asi teď na nějakou dobu vysadím úplně. Mimčo teda plánujeme, ale chtěla jsem ant.vysadit až tak březnu až budu mít po státnicích..takže asi kondom..Jinak má kamarádka má kroužek taky už přes rok a taky s tím má teď problémy

Není tady

#5 9. 10. 2009 15:49

eldorado
♥♥-----

já na prášky taky zapomínala, tak jsem asi 2 roky používala náplasti. Poslední dobou mi ale špatně drželi, odlepovali se (beru ještě jiné léky, tak uvažuju jestli třeba nemám nejakej toxickej pot). Tak jsem se radila s Dr., ta mi poradila kroužek. Ten mam teď druhý měsíc, zatím jsem spokojená. Jediný prolém spatřuju v tom, že když udlám nějaký pohyb, například v noci, když ležím na břiše a skrčím nohu (jakoby vedle sebe, nevím jak to popsat, myslím, že takhkle lehávají těhulky) tak se mi (ježíš, teď se malinko stydim) do pochvy dostane vzduch, jak je roztažená tím kroužkem, to je ale spíš úměvnej pocit, než nepříjemnej

Není tady

#6 9. 10. 2009 18:01

Mihule
♥♥♥♥---
Místo: kousek od Prahy

Já jsem používala vaginální krém PHARMATEX, je volně prodejný, není drahý.
Jediná nevýhoda je, že jste od toho potom trochu opatlaný..  dumbom

http://smileys.on-my-web.com/repository/Babies/small-stork.gif

máme vlasatou holčičku Barunku  ** 10.6.2010 ve 12,51 hod., 47 cm, 3 310g **

máme druhou vlasatou holčičku Verunku  17.7.2012 v 8,13 hod. ,51 cm, 3 240g

Není tady

#7 10. 10. 2009 7:13

Adamíra
♥♥♥♥---

BYla jsem u doktorky,ale byla tam jen sestra, tak mi dala letáček k tělísku Mirena (prý si ho moc pochvalují), prý u něho většinou vymizí i menzes. Ale je pravda, že mou mamku taky bolelo břicho při tělísku, tak teď vůbec nevím. Ta Mirena prý stojí 5000 a je na 5 let.

Není tady

#8 10. 10. 2009 9:44

D.a.n.y.
♥------

A nezpůsobuje ten krém nějaké výtoky. mykózy apod.?

Mihule napsal(a):

Já jsem používala vaginální krém PHARMATEX, je volně prodejný, není drahý.
Jediná nevýhoda je, že jste od toho potom trochu opatlaný..  dumbom

Není tady

#9 10. 10. 2009 9:48

D.a.n.y.
♥------

Adamíra napsal(a):

BYla jsem u doktorky,ale byla tam jen sestra, tak mi dala letáček k tělísku Mirena (prý si ho moc pochvalují), prý u něho většinou vymizí i menzes. Ale je pravda, že mou mamku taky bolelo břicho při tělísku, tak teď vůbec nevím. Ta Mirena prý stojí 5000 a je na 5 let.

Mamka měla taky při tělísku problémy. Ona měla DANU. Byla z toho nešastná, pořád měla gynekologické potíže.
Já myslím, že to je u každé ženy jinak. Některá to snáší dobře, jiná ne

Není tady

#10 10. 10. 2009 10:45

Mihule
♥♥♥♥---
Místo: kousek od Prahy

Dany, já jsem problém neměla.
Používala jsem ho krátce, asi 3 měsíce. Je to individuální, HA také nesedí každému, to samé tělísko...

http://smileys.on-my-web.com/repository/Babies/small-stork.gif

máme vlasatou holčičku Barunku  ** 10.6.2010 ve 12,51 hod., 47 cm, 3 310g **

máme druhou vlasatou holčičku Verunku  17.7.2012 v 8,13 hod. ,51 cm, 3 240g

Není tady

#11 14. 10. 2009 16:46

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha

Ano, u každé ženy je to jiné. Já mám už druhé tělísko (je na šest let) a libuji si - abslolutně žádné potíže nemám. Není to přímo Dana, je nějaké švédské - už nevím, jak se jmenuje. Vyrábí se i z různých materiálů, dokonce i zlaté, pro citlivé - mně stačí to obyčejmé - stojí kolem 1000 Kč.

Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

#12 17. 11. 2009 18:16

Adamíra
♥♥♥♥---

nevíte něco o nějakých podkožních antikoncepčních tyčinkách?

Není tady

#13 17. 11. 2009 18:30

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha

Adamíra napsal(a):

nevíte něco o nějakých podkožních antikoncepčních tyčinkách?

http://www.google.cz/search?hl=cs&c … =f&oq=

Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

#14 23. 11. 2009 14:24

dixina
♥♥♥♥♥♥-

Holky,  nemáte zkušenost s antikoncepční injekcí?

Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

#15 23. 11. 2009 14:36

Kuty
♥♥♥♥♥♥-

dixina napsal(a):

Holky,  nemáte zkušenost s antikoncepční injekcí?

Chodila jsem na ně před několika lety,už si nevzpomínám jak se jmenovaly,1xza čtvrt roku,ale pak jsem se dočetla,že byly zakázané,protože způsobují odvápňování kostí.
Jinak my leta používáme přeruš.soulož s kondomem a nemusím nic řešit ani platit.

Není tady

#16 9. 1. 2010 19:10

Adamíra
♥♥♥♥---

neužívá některá v poslední době nějaké antik.injekce? Jak často na ně chodíte, kolik stojí? Máte přitom menstruaci? Případně nějaké nežádoucí učinky? Moc dotazů, ale předem děkuji za reakce.

Není tady

#17 10. 1. 2010 11:19

arabela77
♥♥♥----

Injekce jsem pouzivala asi pred 8 lety, jmenovalo se to depo-provera nebo tak nejak. Bylo to hrozne pohodlny, ale udajne vedlejsich ucinku je docela dost. Osobne bych uz do toho nesla. Kamoska pouziva implantovanou tycinku. Je na 3 roky. A je spokojena. Kolik stoji nevim, protoze zije ve VB a tam je antikoncepce zadarmo...

Není tady

#18 16. 1. 2010 21:49

Adamíra
♥♥♥♥---

tak jsem konečně byla u dr. její názor: byla pro tělísko Mirena (jiné ne, prý je při nich moc vedlejších problémů), injekce taky ne (prý se teď ruší-také vedl.účinky),doporučila ještě náplasti (do těch se mi nechtělo),nakonec jsem se nechala uvrtat do kroužku. Koupila jsem si 3 na 3 měsíce (ale při ceně 940 Kč se mi protočily panenky) a uvidím.Ale už jen vzhledem k té ceně nepředpokládám,že u nich zůstanu (taky po přečtení letáčku asi nebudu dělat nic jiného než kontrolovat jestli tam kroužek je nebo ne mad ). Tak nakonec mi asi nezbude nic jiného než zůstat u prášků nebo antik. čípků. Z tělíska mám strach a nechce se mi dávat 6 tis. a za měsíc zjistit, že nevyhovuje dumbom

Není tady

#19 17. 1. 2010 7:27

HB
♥♥♥♥♥--

na ten krouzes si zvyknes, cesto to budes kontrolovat tak prvni mesic, nez zjistis, ze tam fakt drzi big_smile ja je pouzivam uz dva roky a jsem s nima spokojena..zezacatku me to taky trochu nervovalo, ale zvykla jsem si rychle, je to taaak pohodlny rodna jediny, co mi na krouzku lehce vadi, ze pri plavani v bazenu trochu "nabiram vodu" ale to je spis neprijemny pocit, nez ze by to nejak trapilo (bezne si po navstevach bazenu zavadim takove ty kapsle s laktobacilly a je to v pohode, zadne zanety..)
ja bych treba uz zpatky k praskum nesla, jednak je tam riziko zapomenuti a druhak se mi u nich hodne objevovalo spineni, ktere s krouzkem prakticky vymizelo, protoze ten krouzek uvolnuje hormony kontinualne a to mi vyhovuje...ale kazdymu muze vyhovovat neco jinyho..a ta cena fakt neni uplne lidova (v Praze krouzky stoji skoro 1100)

The worse is yet to come...
http://2.bp.blogspot.com/_G1vFx7mb8XA/SJ9omrz2tZI/AAAAAAAAAPI/ZOvV2pRwP4E/S187/support+Israel.jpg

Není tady

#20 17. 1. 2010 7:41

majkafa
Host

Léta používám náplasti a jsem s nimi moc spokojená. Předtím jsem měla 15 let prášky. I když náplasti taky nejsou nejlevnější. Ale oceňuju u nich, že nezatěžují trávící systém jako prášky.

#21 19. 1. 2010 4:30

Sakura
♥♥♥♥♥♥-

Taky  to chvi po druhem diteti resit jinak, nez praskama. Pekne mi zacvicily s telem...sad Premyslim o telisku, uvidime.

Není tady

#22 19. 1. 2010 9:19

Kuty
♥♥♥♥♥♥-

arabela77 napsal(a):

Injekce jsem pouzivala asi pred 8 lety, jmenovalo se to depo-provera nebo tak nejak. Bylo to hrozne pohodlny, ale udajne vedlejsich ucinku je docela dost. Osobne bych uz do toho nesla. Kamoska pouziva implantovanou tycinku. Je na 3 roky. A je spokojena. Kolik stoji nevim, protoze zije ve VB a tam je antikoncepce zadarmo...

Chodila jsem na ně  taky nějakou dobu,ale když jsem jednou četla článek,že tyto injekce mají neblahý vliv na řídnutí kostí,okamžitě jsem přestala.

Když to tady tak čtu,tak se sice zdá být nejlepší či nejpohodlnější náplast nebo tyčinky pod kůží,ale kdo ví jaké saj.ajty se z toho do těla uvolňují.A na co všechno to má vliv,krom zabránění početí.

Není tady

#23 27. 1. 2010 13:51

pat
♥♥-----

No tak i já se tímto problémem zabývám též už delší dobu, nebo mám prášky mercilon - za půl roku jsem přibrala 10 kg, chu na sex žádná, začaly mi migrény a možná to zhoršilo i psych.stav . Prášky už nechci, ale co jiného. Kroužek - no to nevím, cena je fakt vysoká, tělísko??? Jak je to u něj s krvinkami, prý majitelky trpí jejich nedostatkem? Asi nejspíš zůstaneme u klasiky -ochrany gumové. Kolik že stojí ty náplastě, ale tady pochybuji, že je snesu, nebo jsem na ty normální polštářkové alergická. Chtěla bych se zeptat, jak je to s podvázáním vaječníků, když už žena po dalších dětech netouží. Projeví se to na psychice, či sex. apetitu???

Není tady

#24 27. 1. 2010 14:21

Ona
♥♥♥----

pat napsal(a):

No tak i já se tímto problémem zabývám též už delší dobu, nebo mám prášky mercilon - za půl roku jsem přibrala 10 kg, chu na sex žádná, začaly mi migrény a možná to zhoršilo i psych.stav . Prášky už nechci, ale co jiného. Kroužek - no to nevím, cena je fakt vysoká, tělísko??? Jak je to u něj s krvinkami, prý majitelky trpí jejich nedostatkem? Asi nejspíš zůstaneme u klasiky -ochrany gumové. Kolik že stojí ty náplastě, ale tady pochybuji, že je snesu, nebo jsem na ty normální polštářkové alergická. Chtěla bych se zeptat, jak je to s podvázáním vaječníků, když už žena po dalších dětech netouží. Projeví se to na psychice, či sex. apetitu???

Tělísko(miréna) mohu jen doporučit, o tom , že je tam problém s krvinkami opravdu nic nevím. Zhruba po třech mesících od zavedení mi  zcela zmizela i menstruace -  vzhledem tomu kolik se ušetří za hyg. potřeby je jeho cena dostupná. Fungovala mi bez problémů 6 let a poté byla bez problémů vyměněna.stoltstoltstolt

Není tady

#25 27. 1. 2010 18:57

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté

Kdysi jsem užívala pilule a nešlo to,špinění,návaly jak v přechodu( asi,ještě v něm mejsem dumbom).Kamarádka měla tělísko,rozhodilo jí to jaterky a krevní obraz,navíc stále krvácela a bolelo jí břicho,jiná léta( asi 3 roky ) užívala náplasti,byla spokojená,pak dostala tak hroznou vyrážku,že je na pililích. Je to individuální a chce to i takový přístup. Dala bych na gynekologa...My to teda vyřešili stejně jako u "KUTYů"stoltstolt
Jinak my leta používáme přeruš.soulož s kondomem a nemusím nic řešit ani platit.- P͊E KUTY a já se ptám: kde se rozdávají kondomy zadáčo????big_smile žert. Ale možná,že dělᚠna radiologii a tam to jde.....

„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí