Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 23. 9. 2009 18:30

kalop
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 3. 2008
Příspěvky: 149

opatrovnický soud

prosím,dcera dědila po svém otci,já jsem zák.zástupce,opatrovník se neurčoval,nebot jsem já nedědila.mohu prodat něco,co zdědila dcera,sama užívat až do její plnoletosti moc nebude a já z toho uhradím alespon část dluhů,které zdědila?

Není tady

 

#2 23. 9. 2009 19:00

marg
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 3. 2009
Příspěvky: 158

Re: opatrovnický soud

Pokud dědí nezletilé dítě, tak pokud mám zkušenosti, vždy dohlíží někdo nezúčastněný - tedy stát prostřednictvím opatrovnických soudů  a kolizních opatrovníků. Pokud by s majetkem bylo nakládáno tak, že by dítě bylo poškozeno....., lze se dostat i před trestní soud.


Nuzota z lidí vlky činí a vlky z lesů žene hlad.
F. Villon

Není tady

 

#3 23. 9. 2009 19:11

kalop
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 3. 2008
Příspěvky: 149

Re: opatrovnický soud

tak v našem případě jsme u dědictví žádného opatrovníka neměli,notářka stanovila mě,tudíž nevím jak ted mohu postupovat

Není tady

 

#4 23. 9. 2009 20:05

Nuni
♥♥♥----
Registrovaný: 17. 11. 2008
Příspěvky: 162

Re: opatrovnický soud

Asi nejrozumnější by bylo kontaktovat notáře. Záleží jak velké dluhy jsou a jestli a jak rychle se přihlásí věřitelé. Měla jsem něco podobného, a vše jsem řešila s notářkou, stálo to nějakou kačku, ale moc mi pomohla.


Život je boj, tak se klidně pozabíjejte a já bych s dovolením prošla ..........

Není tady

 

#5 23. 9. 2009 20:09

kalop
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 3. 2008
Příspěvky: 149

Re: opatrovnický soud

já už dluhy vyčíslené mám a věřitelé už mě kontaktovali.zajímá mě opatrovnický soud

Není tady

 

#6 24. 9. 2009 11:44

klementýna
♥♥-----
Registrovaný: 25. 2. 2009
Příspěvky: 41

Re: opatrovnický soud

dcera dědila tedy ty jako zákoný zástupce (předpokládám, že je nezletilá) jsi za ní převzala majetek a dluhy. Pokud s nimi budeš chtít manipulovat, prodat, pronajmout.... myslím že budeš muset požádat opatrovnický soud aby tě ustanovil opatrovníkem.  Například při prodeji nemovistosti nebo auta určitě nestačí abys byla jen odpovědný zástupce-rodič. Jdi se poradit na opatrovnický soud. Soudím tak  z príkladu kamarádky, její nezletilé dceři darovala prateta chatku,.malá byla na katastru zapsaná jako majitel s dodatkem, když město rozhodlo o likvidaci zahrádkářské kolonie, matka nemohla podepsat odkup nemovistosti městem. Musela čekat na ustanovení opatrovníka.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů