Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 23. 9. 2009 9:25

petjule
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 20. 1. 2009
Příspěvky: 1942
Web

Orchidej-zastřihování

ahojky, dostala jsem orchidej v květináčku, moc krásnou, velkou, s plno květy, teď mi začíná odkvétat, květy padají a vypadá to, že se chystá na zasloužilý odpočinek :-D Chtěla jsem se zeptat, co teď s ní .. slyšela jsem, že se mají někde ty stonky zastřihnout, ale nevím přesně, ve kterém místě .. za posledním pupenem, kde byl květ, na každém stonku? mám jí dát do chladnější místnosti, kde je světlo?
jsem totální analfabet a moc kytičkám nerozumím, tak děkuji za každou radu .. Petra

Upravil(a) petjule (23. 9. 2009 9:26)


http://lbym.lilypie.com/PBeGp1.pnghttp://lb3m.lilypie.com/WYz8p1.pnghttp://lb1m.lilypie.com/mtq9p1.png

Nikdy nebudeme moci vychovávat své dítě znovu. Máme jen jedinou možnou, neopakovatelnou příležitost …

Není tady

 

#2 23. 9. 2009 13:50

Rozárka*
♥♥♥----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 102

Re: Orchidej-zastřihování

Ahoj, taky mám doma orchidej a všude píšou, že se má po odkvětu stonek zastřihnout za třetím očkem (počítá se od spodu, kde vyrůstá mezi lístky) a nechá se potom zaschnout. Ale dle rad mých kamarádek, kterým orchideje kvetou 10 měsíců v roce jsem zastřihla stonek dole u listů a začala jsem přihnojovat hnojivem s guaranem (v OBI za cca 35 Kč za litr) dle návodu na obalu. Než jsem se téhle jejich rady chytla, tak jsem čekala rok a pořád nic a po tomhle zákroku se stal asi "zázrak" a ono to zafungovalo. Teď mám 9 krásných květů a už krásně všechny drží od konce května. Začaly růst i nové lístky. Zálivku provádím 1x týdně tím způsobem, že obal v kterém mám kytičku namočím na půl až jednu hodinu do vody s hnojivem. Potom jen vyndám, necham lehce okapat a dám zase do okrasného obalu a šoupnu zpátky na okno (svítí mi tam sluníčko dopoledne). Opravdu chce orchidej hodně světla, ale ne přímé a ostré sluníčko, jinak popálí list (taky vlastní zkušenost) a když je dál od světla, tak se jí moc nechce nahazovat nové kytičky. Jo a ještě kamarádky radí rosit listy, ale mě to kvete i bez rosení. A ještě jedna rada...kamarádka na ně mluví a chválí je a její orchideje na okně jsou jedna radost :-D Snad ti mé laické rady pomůžou :-) Hodně štěstí a radosti :-)

Není tady

 

#3 23. 9. 2009 13:54

petjule
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 20. 1. 2009
Příspěvky: 1942
Web

Re: Orchidej-zastřihování

super, děkuju za radu, já si s kytičkama vykládám pořád big_smile .. daří se jim u mě


http://lbym.lilypie.com/PBeGp1.pnghttp://lb3m.lilypie.com/WYz8p1.pnghttp://lb1m.lilypie.com/mtq9p1.png

Nikdy nebudeme moci vychovávat své dítě znovu. Máme jen jedinou možnou, neopakovatelnou příležitost …

Není tady

 

#4 23. 9. 2009 18:47

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Orchidej-zastřihování

Rozárka* napsal(a):

Ahoj, taky mám doma orchidej a všude píšou, že se má po odkvětu stonek zastřihnout za třetím očkem (počítá se od spodu, kde vyrůstá mezi lístky) a nechá se potom zaschnout. Ale dle rad mých kamarádek, kterým orchideje kvetou 10 měsíců v roce jsem zastřihla stonek dole u listů a začala jsem přihnojovat hnojivem s guaranem (v OBI za cca 35 Kč za litr) dle návodu na obalu. Než jsem se téhle jejich rady chytla, tak jsem čekala rok a pořád nic a po tomhle zákroku se stal asi "zázrak" a ono to zafungovalo. Teď mám 9 krásných květů a už krásně všechny drží od konce května. Začaly růst i nové lístky. Zálivku provádím 1x týdně tím způsobem, že obal v kterém mám kytičku namočím na půl až jednu hodinu do vody s hnojivem. Potom jen vyndám, necham lehce okapat a dám zase do okrasného obalu a šoupnu zpátky na okno (svítí mi tam sluníčko dopoledne). Opravdu chce orchidej hodně světla, ale ne přímé a ostré sluníčko, jinak popálí list (taky vlastní zkušenost) a když je dál od světla, tak se jí moc nechce nahazovat nové kytičky. Jo a ještě kamarádky radí rosit listy, ale mě to kvete i bez rosení. A ještě jedna rada...kamarádka na ně mluví a chválí je a její orchideje na okně jsou jedna radost :-D Snad ti mé laické rady pomůžou :-) Hodně štěstí a radosti :-)

Taky jsme ufikli květ nad třetím očkem a čekáme butter . Zítra koupím hnojivo a zastřihnu až u listů tummenupp .

Není tady

 

#5 24. 9. 2009 10:57

Pikola
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2007
Příspěvky: 747

Re: Orchidej-zastřihování

Tak já z vlastní zkušenosti můžu říct, že pokud ten stonek neuschne (není hnědý) tak nestříhám, jelikož se mi už několikrár stalo že kytka kvetla dál znovu na stejném stoknku, nebo vyhnala bokem nový.

Jen upozorňuji, že ono to taky chvíli trvá, než to znovu vykvete.

Není tady

 

#6 26. 9. 2009 23:49

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Orchidej-zastřihování

Ahojky :-), tak zastřihávání orchidejí je zajímavá věc smile, protože mám kámošku, která zastřihne nad 3. očkem a kvetou jí, nebo některé stonky nechá jenom uschnout a kvetou jí taky. Zrovna tak kvetou, a už jsou na východní nebo na západní straně. A kvetou, a jsou v průhledném či neprůhledném květináči big_smile. Myslím, že s nimi nemluví, zato je pořád fotí!! big_smile Takže třeba jim dělá dobře ten blesk, nevím...... big_smile
Orchidejky, kterým jsem nechala zaschnout celý stonek, mi ještě nevykvetly, a ty, kterým jsem ustřihla stonek nad 3. očkem, mají třeba jen 3 květy.

Upravil(a) Tercila (26. 9. 2009 23:51)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů