Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 24. 9. 2009 12:18

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: chci domů - ale kde je můj domov ?

To je krásný vlákýnko.... smile
Haiel, já jsem netušila odkud jsem, dokud jsem si nepřečetla jednu detektivku z prostředí Tibetu. Je to sama o sobě velmi zvláštní kniha - a já jsem se po jejím přečtení cítila tři dny naprosto v nirváně....a věděla jsem, že to tam důvěrně znám. Jenže je mi divný, proč nemám tendence jezdit alespoň do Tater? valol No - asi jsem si toho užila ažaž.
To s tou vodou je krásný.........
Je zvláštní, kolik vás je evidentně z jihu?
A Vanek tvrdí, že z Tibetu je tady spousta lidí - prej, aby se naučili zacházet s materiálnem rodna a já dodávám, že za odměnu smile nebo na prázdninách, nebo co....
Roz, já jsem se s Polabím smiřovala snad dese let. Smířila mě s ním ta obrovitánská obloha, který je tady vidět takovej kus....a ona není placka, jako placka - vzpomínám si, jak jsme kdysi jeli Maďarskem přes tu jejich originál pustu a to byl teda zážitek. Vypadalo to, jako by na zem někdo položil nádhernej peršan od obzoru k obzoru, nad tím ticho a vítr a uprostřed studna...ale žít bych tam asi nechtěla. roll
Judy, ale někdy je kukuřice úúžasná - víš, jak se v ní hraje na schovku? wink

Upravil(a) lupina montana (24. 9. 2009 12:19)


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#27 24. 9. 2009 12:49

Taisha
♥♥♥♥♥--
Místo: střední Morava
Registrovaný: 25. 4. 2007
Příspěvky: 871

Re: chci domů - ale kde je můj domov ?

Elo,..promiň, ale tvé vlákno mě pobavilo i rozčílilo zároveň.
Myslím, že trpíš pěknou iluzí o tom, co je život. Lidé se rodí přesně tam, kam se mají narodit, takže tvé primární místo je jistě tady: a zda se rozhodneš přestěhovat do teplých krajů, to už je součást dalšího tvého vývoje... Jak píše Hani, je jen na tobě, zda budeš sedět na zadku, nebo pohneš svými sny k jejich uskutečnění.

Stejně tak iluzorní jsou překážky v podobě hypotéky a nemovitostí... lol
A opravdu bych nesouhlasila, že tady žijeme JEN ve spěchu, stresu, řešením financí a já nevím čeho ještě. Každý to má přesně takové, jaké si to udělá. A věř tomu, že i v pravé poledne na Václaváku můžeš najít tolik klidu a pohody, kolik jen potřebuješ... Pokud ho mᚠuvnitř V SOBĚ - protože NIKDE, ani v tropickém ráji, ho jen tak válet nenajdeš.

Víš, je plno lidí na zemi, co nemají střechu nad hlavou. Stejně tak plno lidí nemá do čeho kousnout nebo nemohou mít děti. Ty mᚠtohle všechno a žiješ v poměrně klidné kulturní zemi. Přijde mi krapet nepokorné lkát nad tím, že nejsi jinde, namísto toho, aby ses snažila být co nejvíce ZDE.

Myslím, že a budeš kdekoliv na Zemi, stejně zjistíš, že všude je to plus mínus autobus stejné... A že všude je DOMA.


Poznání je jedno, ale hloupost se násobí.

Není tady

 

#28 24. 9. 2009 12:55

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: chci domů - ale kde je můj domov ?

Ježíšmarjá, Tai - co ses do toho tak vobula? va Vždy nejde o život, člověče..... dumbom


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#29 24. 9. 2009 13:00

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: chci domů - ale kde je můj domov ?

lupina montana napsal(a):

Ježíšmarjá, Tai - co ses do toho tak vobula? va Vždy nejde o život, člověče..... dumbom

Uplne jsi me to vzala z ust Lupi.  smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#30 24. 9. 2009 13:04

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: chci domů - ale kde je můj domov ?

Taisha napsal(a):

Lidé se rodí přesně tam, kam se mají narodit, takže tvé primární místo je jistě tady: a zda se rozhodneš přestěhovat do teplých krajů, to už je součást dalšího tvého vývoje... Jak píše Hani, je jen na tobě, zda budeš sedět na zadku, nebo pohneš svými sny k jejich uskutečnění.

Taisha,vzdyt zkladatelka vlakna psala ze vsechno ma svuj vyznam i to proc se narodila v CR.
I to ze zalezi na ni kudy pujde do budoucna je podle mne neco co si sama uvedomuje.  smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#31 24. 9. 2009 13:04

Décima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 9. 2006
Příspěvky: 892

Re: chci domů - ale kde je můj domov ?

Blossom napsal(a):

Tak to já se cítím doma tady u nás. Asi bych byla schopná žít i jinde v ČR, ale pokud nebudu muset, zůstanu tady - doma, mě se tu líbí. smile

Musím říct, že čím víc cestuju po světě, tím víc přicházím na to, že tady je to stejně nejhezčí, nejmalebnější, nejpestřejší.
Když třeba kolegyně ukazovala fotky z dovolené v Egyptě, ty  vyprahlé kamenité oblasti, nikde kousek zeleně, nikde žádný stín, asi bych z toho tam měla okamžitě depresi.

Takže já cítím - narodila jsem se správně - tady. stolt

Vyprahlá země, to není nic pro mě a nezachrání to ani moře... Mě se nejlíp líbí naše vlast a celá od nížin až po Vysočinu... Naše lesy, v nich jezírka, listnatá dubiska..., potůčky, studánky, mechové pažity, jen na ně přitančit víly... duch starý Keltů i Slovanů všade...bludné kameny, staré pověsti a hrady, zapomenuté kapličky  Božich muk...Ladovské Vánoce, Erbenova Kytice s pohanskými a křesanskými motivy.... Vždy, když jsem byla na rozpáleném Jihu na dovolené, strašně jsem se domů těšila jako do chladivého a těšícího chrámu...

Není tady

 

#32 24. 9. 2009 18:21

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 2557

Re: chci domů - ale kde je můj domov ?

To je opravdu krásné vlákno hjarta

Já teda taky nemám ráda zimu, ale jen proto, že je mi prostě zima.... jsem takový zimoumřivec. Zimní sporty neprovozuji, jen na bruslích mě to baví lol (ikdyž by mě zajímalo jestli bych to ještě zvládla).... no a moje ideální představa zimy je - sedím za oknem, pozoruji jak se venku pomaloučku k zemi snášejí krásné vločky, v dálce jsou zasněžené kopce a já se hřeju u krbu a usrkuju teplý groček big_smile ..... no není to nádhera?

Ano určitě sem do naší krajiny patřím.... když se totiž zastavím a rozhlídnu se kolem .... srdíčko se mi blahem zatetelí hjarta ... ne nechtěla bych žít jinde, přesto, že strašně ráda cestuji a poznávám nové kraje a cizí země, vím, že tady jsem Doma big_smile


Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

 

#33 24. 9. 2009 18:46

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: chci domů - ale kde je můj domov ?

Lupi, já vím, že i kukuřice má něco do sebe - ale skovku nemyslím gloria


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#34 24. 9. 2009 19:12

Rozmarila
Zablokovaný
Registrovaný: 20. 7. 2009
Příspěvky: 1407

Re: chci domů - ale kde je můj domov ?

pomněnka napsal(a):

To je opravdu krásné vlákno hjarta

Já teda taky nemám ráda zimu, ale jen proto, že je mi prostě zima.... jsem takový zimoumřivec. Zimní sporty neprovozuji, jen na bruslích mě to baví lol (ikdyž by mě zajímalo jestli bych to ještě zvládla).... no a moje ideální představa zimy je - sedím za oknem, pozoruji jak se venku pomaloučku k zemi snášejí krásné vločky, v dálce jsou zasněžené kopce a já se hřeju u krbu a usrkuju teplý groček big_smile ..... no není to nádhera?
big_smile

Zima je nádherná .........vášnivá a plná energie.........miluju zimní túry, kdy mě ošlehává vítr , mám zmrzlý tváře a kolem mně to nádherný bílo a klid, zima má úžasnou  energii .......a pak se stulit doma pod peřinu a dát si svařák se skořicí .......
Léto je moc statický, nic se neděje , jen vedro a nuda, ploužím se ........a jaro je depka a sebevraždy.........něco krásnýho končí a to bolí ..........nejvíc sebevražd je na jaře........

Upravil(a) Rozmarila (24. 9. 2009 19:14)


A si komplikujete život sebevíc, on sám se zjednoduší.

Není tady

 

#35 24. 9. 2009 19:47

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: chci domů - ale kde je můj domov ?

Opět s Tebou, Rozmarilo, souhlasím. Já mám sice ráda všechna roční období, ale procházky v zimě jsou super. Ty neunaví, ale opravdu osvěží. A pak doma teplíčko, kávička nebo čaj, to nemá chybu. Podobné je to i na podzim. A předjaří, když nalité pupeny pukají a venku je po dešti - to je taková nádherná vůně. A když to vezmu na kole lesem, podél řeky....


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#36 24. 9. 2009 20:13

majkafa
Host

Re: chci domů - ale kde je můj domov ?

lupino, sním o tom,  podívat se do Tibetu. Jakýmsi zvláštním způsobem mě přitahuje. Mám chu vyvěšovat 10. března vlajku za svobodu Tibetu, studuju cokoliv o něm, sním o mandale z písku, jaké dělají tibetští mniši, ... Prostě bych chtěla chvilku pobýt ve Lhase, navštívit Potalu i jen tak posedět s Tibeany na zápraží pod modlitebními praporky, ...

Miluju taky moře. Vydržím sedět hodiny u všech moří, ke kterým se dostanu, dívat se, jak jsou každou vteřinu jiná a stále krásná. Před mořem hluboce smekám, mám před ním hluboký respekt a úctu a pokaždé děkuji Bohu, že mi dopřál zažívat takovou nádheru. Ráda plavu v moři nahá, cítím, jak mě objímá.

A taky ráda tančím v našich lesích a na horských loukách kolem jedné malé slovenské vesničky, kde jsem se narodila a vyrostla.

Upravil(a) majkafa (24. 9. 2009 20:20)

 

#37 28. 9. 2009 17:37

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: chci domů - ale kde je můj domov ?

lupina montana napsal(a):

Ježíšmarjá, Tai - co ses do toho tak vobula? va Vždy nejde o život, člověče..... dumbom

Ale jde lupiš stolt
A já říkám: SLÁÁÁÁVA a KONEČNĚ!
Ela nech si to nebere osobně, protože se jí to vůbec netýká pussa a Taisha si to už přebere, bezpochyby správně stoltpussa


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#38 12. 10. 2009 22:33

DaiTerr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Valašsko
Registrovaný: 13. 3. 2009
Příspěvky: 1450

Re: chci domů - ale kde je můj domov ?

Ela.. napsal(a):

Nevím, zda to patří právě sem či zda by nebyla aktuálnější psychologická poradna.. ale mám problém - vnitřní problém, nevím, kde začít dřív, snad to správně popíšu, aby to bylo i správně pochopeno.

Již od dětství mám pocit, že nepatřím do těchto zeměpisných šířek. S příchodem podzimu a úbytkem sluníčka začínám trpět, příroda mi umírá před očima, zimu doslova protrpím, věčně zmrzlé nohy, ruce,  nechutně bílá obloha, ze které se sype to bílé šílenství.. ožiju s příchodem léta a tropických teplot - jakmile teplota vyskočí nad 25st, jsem konečně ve své kůži, sluníčko mě nabíjí, funguji doslova na solární pohon, srším energií, elánem, optimismem..
Po pár návštěv tropických exotických krajů jsem nabyla 100%ního dojmu, že do našich končim nepatřím. Nejde jen o ty venkovní teploty, ale i o životní styl, mentalitu lidí.. my životem ze všeho nejvíc připomínáme štvance - životem prosvištíme neustálou honbou za něčím - kariéra, peníze, pořád si říkáme  ještě tohle a tamto a pak bude líp, po tom "pak" následují další "pak" .. my životem tak nějak proběhneme, nežijeme ho, jen přežíváme, nemáme čas sami na sebe, na děti, na rodinu a když si ho uděláme, je to na úkor financí, které jsou modlou téhle společnosti a bez nichž to tady bohužel nejde.
Umím si představit žít někde dole na jihu mimo civilizaci, u tzv. primitivních domorodců, ale ŽÍT .. měla jsem možnost loni na podzim navštívit Karibik a tzv. zaostalou Venezuelu, ti lidi tam žili s málem, ale žili, byli opravdu šastní.. co bych za tohle dala !
Tady v ČR mě drží závazky v podobě hypotéky a dalších dluhů, které jen tak nevyplatíme, takže zůstávám, ale vnitřně trpím, jsem tady nešastná, cítím, že sem nepatřím..
Mám tady přitom dostatek přátel, babičky, tety.. celou rodinu, děti, manžela, rodinné vztahy jsou taky v relativním pořádku - v rámci běžných českých norem.. proč se tedy tady necítím DOMA ? Skoro se rozbrečím nad každým obrázkem klidného tichého tropického ráje grater

Zřejmě jsi kdysi žila ten nádherný život plný klidu, tam někde v palmovém ráji. Proto na to moc ráda vzpomínáš. To, že jsi se narodila zde, není jen tak. Mᚠsvé úkoly a poslání. Někdo říká, že hypotéka není důvod, aby sis neplnila své cestovatelské sny. No, hypotéka je taková bestie, která se na tebe bude smát ještě hezkých pár let. Navíc, jak píšeš někde níže - "zřejmě by ses rozešla s manželem, protože on je takový a makový a ty naopak taková a maková.." Co myslíš, nebyl by to přece jen útěk od daného "úkolu", kvůli kterému jsi se tady narodila? Co takhle pokusit se vyjít se vším se ctí? Pokud jsi v manželství jinak šastná, pak zkus jinou taktiku. Přenes si kus toho ráje k sobě domů. Předělej si jednu místnost jen pro sebe. Na zeď dej tapety ráje, vyzdob si jej celý podle místa, kde ses cítila dobře. Vytvoříš si tak skvělé relaxační místo. Fantazii se meze nekladou. A kdo ví, jestli časem nepřijdeš na něco, jak to všechno pořešit v klidu a pohodě pro všechny zúčastněné. Víš jak to je - "když nemůže Ela k ráji, musí ráj přijít Ele ..wink


Nehledejme dokonalých květů.. nebo všechny květy jsou dokonalé.  Všichni jsme naprosto dokonalí a naše cesta životem - to je postupné uvědomování si této dokonalosti.

Není tady

 

#39 9. 11. 2009 19:27

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: chci domů - ale kde je můj domov ?

Tak já zase jižan nejsem určitě. Mě to táhne naopak na sever. Irsko, Norsko.... horko se mi nelíbí a navíc ho moje tělo nesnáší. Jak je nad 25 stupňů, to je pro mě utrpení. V létě často nemám daleko ke kolapsu. Mám ráda podzim, kdy je slunce, ale už nepálí, jen příjemně hřeje, zalesněné hory, ale i i syrové, skalnaté  krajiny. Moje období je, když mám kraasy a tričko a cítím při tom lehký chlad na nohou a rukou. Také mám ráda vítr i meluzínu v komíně

Upravil(a) mashanka (9. 11. 2009 19:30)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#40 9. 11. 2009 19:34

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: chci domů - ale kde je můj domov ?

loni jsem byla ve Španělsku a naprosto jsem si ho zamilovala. jsem rak, takže blízkost vody - moře , pro mě naprosto užasný. a miluju teplo, ne uplně veliký vedro, ale teplo. v zimě tady u nás trpím, vítr, sníh a zima.....nic pro mě.

Není tady

 

#41 9. 11. 2009 20:31

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: chci domů - ale kde je můj domov ?

Mlj domov je zrejme v Stredomorí. Na Slovensku sa mi páči Záhorie, ktoré apsoň kedysi bývalo morom a dodnes sa tu nájdu skamenelinz morských živočíchov, piesok a borovice. smile


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#42 16. 11. 2009 20:06

Ra
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 5. 2006
Příspěvky: 952

Re: chci domů - ale kde je můj domov ?

Ahojky Elo,

pročítám tvá trápení a vzpomněla jsem si na vyprávění o jednom mistrovi.

Jeho nauky se znelíbily vládci a jeho rádcům, proto jej poslali do vyhnanství. Časem k němu začali opět chodit lidé pro rady, útěchu. Na jejich dotazy, zda někdy pocítil stesk po domově, mistr řekl že nikoli. Namítali, vždy nepostrádat svůj domov je nelidské. Na to mistr pravil: "Když objevíte, že vaším domovem je stvoření, přestanete být vyhnancem."

přeji ti tu radost objevit krásu právě tam, kde žiješ a s kým žiješ tummenupp
přeji ti štěstí uvědomit si sounáležitost gloria

hjarta

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů