Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#26 20. 9. 2009 18:50

Ivana
♥♥♥♥♥♥-

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

Já si myslím, že to ani není nějaká otrlost, spíš se člověk podvědomě brání takovým informacím. Jsme tím zahlceni. Neuběhne den, aby se něco podobného na nás neřítilo z médií. Člověk si zvykne to ignorovat, tak jako doktoři se musí smířit se smrtí a utrpením svých pacientů a taky se z toho nehroutí. Přijde mi to jako normální lidská reakce. Nemám tyto zprávy ráda, nevyhledávám je, ale když už je slyším nebo vidím, tak je přejdu s tím, že si řeknu:"No to je hrůza" a okamžitě na to zapomenu.
Kdyby se člověk s něčím takovým setkal jednou, dvakrát za život, jako tomu bylo v době, kdy nebyly ani noviny, tak potom věřím, že by ho to hodně zasáhlo. Ale každý den?

Není tady

#27 20. 9. 2009 19:20

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Je to o neúctě. Neúctě k životu jako takovému a zejména k lidskému, proto se tyhle věci dějí v současné době jako na běžícím pásu a následkem toho jsme vůči tomu otrlí..
Pro nezasvěcené - konflikt vznikl kvůli kočce, kterou si přinesl do společného příbytku postižený a jeho spolubydlící kočku zabil. Dotyčný se kvůli kočce s pachatelem pustil do rvačky a následně byl zavražděn.
Já bych si teda na jogurtu při tomhle rozhodně nepochutnala - to, že někde někdo někoho v Praze odkrouhne je bohužel dnes celkem normální. Spíš mě rozzuřilo, že nějaké hovado se nezastaví ani před bezbrannou kočkou, ani před člověkem a kdyby rvačku vyhrál majitel zabité kočky s tím, že hlavu by uřízl tomu kočkovrahovi, považovala bych to celkem za happy-end smile

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#28 20. 9. 2009 19:54

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

No, já otrlá nejsem, u tohohle mě přejde chu na cokoliv a pokud se jedná o děti, tak to mě rozbrečí.

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#29 20. 9. 2009 20:43

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

jsem otrlá jak na co!!
Nova to je černá kronika.tam snad o ničem jiném nemluví.
jinak jak jde o děti taky mě to vadí.

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

#30 20. 9. 2009 21:56

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Web

Kiara napsal(a):

Spíš mě rozzuřilo, že nějaké hovado se nezastaví ani před bezbrannou kočkou, ani před člověkem a kdyby rvačku vyhrál majitel zabité kočky s tím, že hlavu by uřízl tomu kočkovrahovi, považovala bych to celkem za happy-end smile

godlike godlike godlike
Ano na to jsem přesně myslela, kdyžt jsem tu zprávu četla. Že jestli je obětí s uříznutou hlavou kočkovrah, tak že je to vlastně dobrá zpráva. Bohužel ne.

Není tady

#31 21. 9. 2009 11:08

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Web

Naše mysl a mozek ve většině případů není schopen emočně zpracovávat takové množství informací/příběhů.
Truchlení a zármutek nad větším množstvím událostí nejsme schopni prožít do takové hloubky, jako když nám zemře někdo blízký (tím myslím někdo, koho jsme měli rádi).
Je to nějaký obranný mechanismus těla a psychiky, které je prý převážně nastaveno na život a životodárnou energii.
Plus to, že variabilita vnímání a "otrlosti" je opravdu velká. Stejně tak, jako každý jinak vnímáme fyzickou bolest, tak i tyto události vnímám každý trochu jinak.

Není tady

#32 22. 9. 2009 19:59

tříska
♥♥♥♥---
Místo: jižní Morava

aprill napsal(a):

... a už vůbec nechápu jak se někdo může dívat na válečné filmy nebo dokumenty.

Já naopak těžko snáším, když nějaký Ahmadíneřád tvrdí svým lidem, že nebyl žádný Holocaust.
A snáším to těžce právě proto, že se naopak na ty (nedělní) dokumenty dívám...

Není tady

#33 22. 9. 2009 20:09

tříska
♥♥♥♥---
Místo: jižní Morava

A při zprávě, která píše, jak nějací mladíci vytáhli z tramvaje řidiče a před očima cestujících ho zkopali,
vůbec nejsem otrlá - děsně mi totiž vadí, že mu nikdo z cestujících nepřišel na pomoc...
Tahle otrlost mě dovádí k zuřivosti. Fakt!

Je jasné, že jsme nemohhli nic udělat, když o neštěstí už čteme v novinách.
Ale když se děje něco špatného přímo před našima očima...

Není tady

#34 22. 9. 2009 20:22

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha

tříska napsal(a):

A při zprávě, která píše, jak nějací mladíci vytáhli z tramvaje řidiče a před očima cestujících ho zkopali,
vůbec nejsem otrlá - děsně mi totiž vadí, že mu nikdo z cestujících nepřišel na pomoc...
Tahle otrlost mě dovádí k zuřivosti. Fakt!

Je jasné, že jsme nemohhli nic udělat, když o neštěstí už čteme v novinách.

Tak když se děje něco před mýma očima, to jsem někdo jiný - mám tendenci zachraňovat, i kdyby to pro mě mělo být nebezpečné - prostě, impuls

Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

#35 23. 9. 2009 17:13

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

tříska napsal(a):

je to špatné,jenže lidi se bojí o svůj život .Dnes nevíš kdo na tebe vytáhne zbraň..a proto radši  děláj mrtvýho brouka!!

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

#36 23. 9. 2009 17:18

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Ja nie som hrdinka, ale vždy aspoň volám tiesňovú linku... myslím, že už ma majú zaznamenanú ako chronickú sažovatežku. big_smile

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#37 23. 9. 2009 17:30

Rozmarila
Zablokovaný

Selima napsal(a):

Ja nie som hrdinka, ale vždy aspoň volám tiesňovú linku... myslím, že už ma majú zaznamenanú ako chronickú sažovatežku. big_smile

Ty jsi hlavně osamělá , tak si tu frustraci vybíjíš, kde se dá .......život se ti nepoved.

A si komplikujete život sebevíc, on sám se zjednoduší.

Není tady

#38 23. 9. 2009 18:00

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Aj ja a mám rada, Hamsun. smile

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#39 23. 9. 2009 18:45

mirka..
♥♥♥♥♥♥-

selimo, ty at ted řekneš kdekoli cokoli na babi, tak se ti ten život prostě nepoved:-)

ta otrlost je pud sebezáchovy, kdyby měl člověk prožívat všechny ty hrůzy moc zblízka, tak by se zbláznil. někteří lidi to právě mají tak, že jim to může dělat až fyzicky zle a co sem poznala lidi, jsou to jedinci se slabší psychikou, kteří se trápí věcma, co s nima zdánlivě nesouvisí.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí