Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 19. 9. 2009 18:43

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Jsme nezdravě otrlí ?

Před chvílí jsem četla na Novinkách článek o tom, že ve Vysočanech našli policisté zahrabanou mrtvolu muže, který měl od těla oddělenou hlavu. Z hrůzou jsem si uvědomila, že při tom s chutí jím jogurt. Kdyby to byl film, prosím, to člověk bere jako film, ale tohle byla realita. Jednalo se o skutečného člověka - navíc, ze stejného města, ne z druhého konce světa....
Vím, že nejsem jediná, ale nevím, jestli je normální, že už u nás podobné zprávy nepřekvapují, nevyvolávají v nás  žádné emoce, natož aby nám znechutily brambůrky nebo jogurt


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#2 19. 9. 2009 18:47

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

Myslím, že jste tím zavalení a už jsme otupělí. Ono, kdybys byla na místě, - činu, tak by Tě ta chu na jogurt rychle přešla. Kdybys ho viděla na vlastní oči. "Jenom" obrázek tolik nezabere. Na to už jsme trénovaní médiama.

Není tady

 

#3 19. 9. 2009 18:49

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

Vím, že obrázek nezabere, ale nějak mám pocit, že aby byl člověk otřesen, měla by stačit jen pouhá informace o tom, že se to stalo. Děsí mě, že necítím vůbec nic sad

Upravil(a) mashanka (19. 9. 2009 18:50)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#4 19. 9. 2009 18:52

bloncka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 382

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

Mě osobně teda při takových zprávách spolehlivě přejde chu na cokoliv. Ale otrlá jsem taky - jsem naštvaná, co mi to zase servírujou, že si ani nemůžu v klidu sníst jogurt...

Upravil(a) bloncka (19. 9. 2009 18:53)

Není tady

 

#5 19. 9. 2009 19:39

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

Tak jsem zjistila, že vůbec, ale vůbec nejsem otrlá grater grater grater
http://www.novinky.cz/krimi/179465-otec … -syna.html


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#6 19. 9. 2009 19:41

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

Tak já otrlá nejsem, stačí mi titulek a vím, že to číst nebudu a hlavně číst nemůžu usch

Není tady

 

#7 19. 9. 2009 19:49

henrietta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 6. 2007
Příspěvky: 400

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

Když jím jogurt, tak takové zprávy neotvírám. Některé neotvírám vůbec ani když nejím. Tuhle jsem taky četla a bylo mi z toho na setinu vteřiny divně, pak jsem to zavřela a nevzpomněla si na to až doteď. Jsem asi otrlá jen napůl.

Není tady

 

#8 19. 9. 2009 19:54

bloncka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 382

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

Je pravda, že některé zprávy taky vůbec neotvírám, ani když nic nejím. Hlavně pokud se to týká ubližování malým dětem sad

Upravil(a) bloncka (19. 9. 2009 19:54)

Není tady

 

#9 19. 9. 2009 20:02

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

Tak já jsem otrlá taky asi tak napůl... většinou takové zprávy raději ani neotvírám, tuto zprávu jsem nečetla, pouze titulek o tom na hlavní stránce a ten jsem přešla asi stejně jako ty... v čem otrlá nejsem ani malinko, tak to jsou zprávy o zvířatech, když je v telce další případ, že někde někdo týral psa... jen to zaslechnu a odcházím z místnosti, protože tohle prostě nemůžu vidět, je mi z toho hrozně grater


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#10 19. 9. 2009 20:05

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

LENNNA napsal(a):

Tak já jsem otrlá taky asi tak napůl... většinou takové zprávy raději ani neotvírám, tuto zprávu jsem nečetla, pouze titulek o tom na hlavní stránce a ten jsem přešla asi stejně jako ty... v čem otrlá nejsem ani malinko, tak to jsou zprávy o zvířatech, když je v telce další případ, že někde někdo týral psa... jen to zaslechnu a odcházím z místnosti, protože tohle prostě nemůžu vidět, je mi z toho hrozně grater

Jsem na tom stejně a už vůbec nechápu jak se někdo může dívat na válečné filmy nebo dokumenty, pro mě je drasák si pohádka o Bajajovi kapitulation .

Není tady

 

#11 19. 9. 2009 20:15

Lúthien
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Tam, kde Vysočina začíná...
Registrovaný: 6. 10. 2007
Příspěvky: 1144
Web

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

mashanka napsal(a):

Před chvílí jsem četla na Novinkách článek o tom, že ve Vysočanech našli policisté zahrabanou mrtvolu muže, který měl od těla oddělenou hlavu. Z hrůzou jsem si uvědomila, že při tom s chutí jím jogurt. Kdyby to byl film, prosím, to člověk bere jako film, ale tohle byla realita. Jednalo se o skutečného člověka - navíc, ze stejného města, ne z druhého konce světa....
Vím, že nejsem jediná, ale nevím, jestli je normální, že už u nás podobné zprávy nepřekvapují, nevyvolávají v nás  žádné emoce, natož aby nám znechutily brambůrky nebo jogurt

Myslím, že je to tím, že jsme zahlceni takovými zprávami. Tyhle hrůzy se děly, dějou a dít budou stejně jako krásné věci. Bohužel se média zaměřují hlavně na ty hrůzy... Začínám být proti takovým zprávám taky otrlá, ale kdybych to viděla na vlastní oči, asi bych se zcvokla usch
Jé, víš na co jsem si teď vzpomněla? Tuhle jsem si na chalupě pročítala Světozory (znᚠto?) z roku 1800 něco až do roku 19 raz dva a tenkrát ti lidé daleko víc vnímali ty pozitivní události (alespoň v těch Světozorech). To ti je nááádhera to číst! A když se tam píše o nějaké takové hrůze, tak decentně, citlivě a s úctou tummenupp No ale co bolo, to bolo kapitulation


Svět je jako zrcadlo: směj se na něj, bude se na tebe smát. Mrač se na něj, i on se na tebe zamračí. Herbert Samuels

http://www.tvorbaprodusi.estranky.cz/

http://lpmf.lilypie.com/q91Ap1.png

Není tady

 

#12 19. 9. 2009 20:29

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

tyhle věci se snažím vůbec nečíst. necítila bych se pak dobře, tak je přeskakuju.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#13 19. 9. 2009 21:27

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

mashanka napsal(a):

Vím, že obrázek nezabere, ale nějak mám pocit, že aby byl člověk otřesen, měla by stačit jen pouhá informace o tom, že se to stalo. Děsí mě, že necítím vůbec nic sad

Kdybys měla vše tak intenzivně prožívat,bylo by to jedno velké zeměstřesení a ty už dávno v ústavu pro blázny.tak mᚠjistotu že seš člověk dnešní doby,naprosto normální.Zbývá jen si přát,abychom my a naši blízcí neskončili stejně a tím se zároveň utěšovat a papat pitom něco hoodně dobrého.

Není tady

 

#14 19. 9. 2009 21:39

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

Mashanko, já ti nevím. Já bych ten jogurt jedla taky dál. Normálně by mě ta zpráva jakoby minula.
Děsivá by mi přišla teprve tehdy, kdybych se nad ní začala hlouběji zamýšlet a představovat si detailně co se vlastně stalo (brutální vražda), jak se to stalo (technicky, důvod), kdo asi zemřel (něčí táta, něčí manžel, něčí syn) a kdo mu to udělal (lidská bestie, nebo na pohled normální "strejc", někdo jako tvůj soused..).
Pak teprve mi to přijde strašlivý a nepatřičný jíst k tomu jogurt. Takže asi jsem otrlá co se týče zpráv.

Nicméně když vidím na Nově ty autonehody, tak to taky se mnou vůbec nic nedělá. Přitom když jsme před pár lety jeli na Mělnicku na vinobraní a byli jsme přímými svědky nehody, při který zemřeli dva lidi, tak to bylo strašný, otřáslo to se mnou hodně.

Mashanko a teď jsem si přečetla o celé události víc a je mi z toho fakt zle. Teď už bych si ten jogurt vážně nedala. http://www.novinky.cz/krimi/179459-muz- … radum.html

Není tady

 

#15 19. 9. 2009 21:39

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

Asi jsme opravdu jen zahlceni. Jen jsem se lekla, co se to s námi (se mnou) děje, když je mi to prostě jedno. Jsem poměrně mírumilovný člověk, je mi do breku, když jedu na kole a omylem přejedu třeba hlemýždě, ale při zprávě o uřízlé hlavě mě napadne jen to, že jsem si měla koupit ty jogurty dva, že ten je, jako když prdne do moře

Upravil(a) mashanka (19. 9. 2009 21:44)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#16 19. 9. 2009 21:42

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

mashanka napsal(a):

Vím, že obrázek nezabere, ale nějak mám pocit, že aby byl člověk otřesen, měla by stačit jen pouhá informace o tom, že se to stalo. Děsí mě, že necítím vůbec nic sad

Taky jsem necítila nic, dokud jsem nečetla okolnosti události.

Není tady

 

#17 19. 9. 2009 22:01

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

Trestné činnosti, neopatrnosti, tragických zpráv a pod. je denně tolik, že nás to již otupělo, nebo aspoň někoho.  Když nechci nic slyšet, nepouštím rádio, televizi a pustím si jen hudbu, která se mi líbí. Myslím, že jinak  jsme schopni vzít na vědomí nějakou tragedii, pokud ji jen slyšíme/vidíme a jinak by jsme ji prožívali, kdyby se nás přímo týkala. Ale jídlo mi chutná stále a při všem....

Není tady

 

#18 19. 9. 2009 22:06

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10967
Web

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

Nevím, většinou mě od čtení zprávy taky odradí už titulek, jsem máčka, ale vždycky si vzpomenu na větu, kterou mi říkal manžel, když se učil na zkoušku ze statistiky: "Když při autonehodě zemřou čtyři lidi, je to tragédie, když při zemětřesení tisíc, je to statistika." Takže je to možná i v našem vnímání tak, že čím je takových případů víc, tím častěji si zdánlivě bez mrknutí řekneme "Už zase..." a život jde dál...


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

 

#19 20. 9. 2009 12:15

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

Martinka1 napsal(a):

Myslím, že jste tím zavalení a už jsme otupělí. Ono, kdybys byla na místě, - činu, tak by Tě ta chu na jogurt rychle přešla. Kdybys ho viděla na vlastní oči. "Jenom" obrázek tolik nezabere. Na to už jsme trénovaní médiama.

No, ja som spočiatku na dfotkami v tlačových agentúrach plakávala, ale potom som pochopila, že to je a, márne b, len ma to vysižuje a ničomu nepomôže. Našla som čiastočne spôsob, ako s tým niečo urobi, a inak to hádžem za hlavu. Tých žudí je mi žúto(tuná išlo napr,. o to, že mu spolubývajúci zabil mačku, oni sa pohádali, no tak potom zabil aj jeho... roll ), ale je toho na svete tožko, že pri dnešnej informačnej prepojenosti by som nerobila nič iné, len plakala a trápila sa. Tak im venujem myšlienku a potom sa ide ďalej...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#20 20. 9. 2009 12:24

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

Bety napsal(a):

Tak jsem zjistila, že vůbec, ale vůbec nejsem otrlá grater grater grater
http://www.novinky.cz/krimi/179465-otec … -syna.html

Ja som nielen otrlá, ale v takýchto prípadoch aj cynická... Tvrdím, že pri svojej "šikovnosti" a "triezvosti" sa požovníci za chvížu vystriežajú navzájom, a bude pokoj... Ale toho chalana mi je žúto: otca si nikto nevyberie, pravda...
Som proti požovníkom zaujatá. Jedna vec je zabi zviera férovým spôsobom, keď umieram od hladu a zjes ho, ale niečo celkom iné je prenasledova všetko, čo sa hýbe, vo vrtužníkoch, s termovíziou, dokonalými zbraňami a zabíja na vzdialenos niekožkých kilometrov. To považujem za zvrhlé, vrátane víazného halali.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#21 20. 9. 2009 13:06

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 2557

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

Já takové zprávy na netu nevyhledávám a když vím, že se budu dívat na TV noviny abych rámcově věděla co se děje, tak si "postavím" takový ochraný štít kolem sebe..... ale když se přimotám nepřipravená, tak to docela dobře "odskáču".... to mi stačí zpráva třeba o tom, že někdo má rozdrcenou nohu a hned cítím bolest....a co vůbec nesnáším, tak to jsou zprávy o dětech, kdy je jim ublíženo... to mi setsakra bolí u srdíčka grater A válečné filmy, nebo dokumenty?.... to už vůbec NE!


Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

 

#22 20. 9. 2009 13:21

Blossom
Host

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

mashanka napsal(a):

Asi jsme opravdu jen zahlceni. Jen jsem se lekla, co se to s námi (se mnou) děje, když je mi to prostě jedno. Jsem poměrně mírumilovný člověk, je mi do breku, když jedu na kole a omylem přejedu třeba hlemýždě, ale při zprávě o uřízlé hlavě mě napadne jen to, že jsem si měla koupit ty jogurty dva, že ten je, jako když prdne do moře

Co se to s tebou děje? Nic závažného - jen funguje psychický pud sebezáchovy. Kdybys měla totiž každou novinovou zprávu o tragédiích prožívat, tak už bys byla asi v blázinci.

Ono to člověka úplně jinak zasáhne,pokud jde o jemu neznámého člověka - tam je jistá dávka lhostejnosti normální...
Kdyby ale šlo třeba o tvého souseda, kolegu z práce, nebo nedej bože příbuzného, určitě by tě to zasáhlo, a to velmi.

Já v rámci svého duševního zdraví na drastické záběry v televizi nekoukám, knihy např.z gulagů a koncentráků cíleně nečtu, vím, že by to se mnou otřáslo, a jen bych byla rozhozená a ničemu by to neprospělo.

Snažím se třídit situace  na ty, se kterými můžu něvco udělat, můžu nějak ovlivnit, a tam se o to snažím, a pak na situace, se kterými nemůžu udělat já vůbec nic - např. mrtvola nalezená v parku, jak popisuješ. Takovým informacím se cíleně vyhýbám, a nebo když už je někde přečtu, snažím si je nepustit k tělu.

 

#23 20. 9. 2009 13:33

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 894

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

Mash, já se na zprávy zejm. na Nově nedívám vůbec.


Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

 

#24 20. 9. 2009 13:34

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 894

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

pomněnka napsal(a):

Já takové zprávy na netu nevyhledávám a když vím, že se budu dívat na TV noviny abych rámcově věděla co se děje, tak si "postavím" takový ochraný štít kolem sebe..... ale když se přimotám nepřipravená, tak to docela dobře "odskáču".... to mi stačí zpráva třeba o tom, že někdo má rozdrcenou nohu a hned cítím bolest....a co vůbec nesnáším, tak to jsou zprávy o dětech, kdy je jim ublíženo... to mi setsakra bolí u srdíčka grater A válečné filmy, nebo dokumenty?.... to už vůbec NE!

Mám to podobně, hlavně ty děti grater .


Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

 

#25 20. 9. 2009 16:44

Rozmarila
Zablokovaný
Registrovaný: 20. 7. 2009
Příspěvky: 1407

Re: Jsme nezdravě otrlí ?

Tak jako já většinu takových věcí ani nečtu ........když se povražděj dva bezdomovci.............jestli znáte Vysočany, tak tam jich je moc.......tak mě to zas tak nevytočí,ale když de*bil ukope 2 letou holčičku pze se počůrala , nebo otčím uvaří chlapečka ve sprše a pak ho nechá bez pomoci .....tak z tohodle už spát nemůžu !

Nebo když kluci umučí kočku ....to mám chut tam jet a zabíjet taky..


A si komplikujete život sebevíc, on sám se zjednoduší.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů