Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#276 26. 1. 2011 23:03

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Samoléčba a samovyléčení

tamea napsal(a):

ahojky zdravím všechny
měla bych dotaz..mám kamaráda ještě mu není ani 40 a má stálé zdravotní problémy..sám mi nechce říct co vše jen se posledně zmínil o příšerných bolestech v lokti..doktoři mu prý nepomohou...obstřiky mu už zakázali,léky brát nemůže skrz špatný žaludek...nic mu prý nepomůže...sama mám z něj pocit,že je určitých způsobem uvnitř zablokovaný ,že není něco s psychikou v pořádku ,,,moc ráda bych mu pomohla jen nevím co mu poradit...prosím proto o radu tady vás zkušených..děkuji moc

Tam, to prostě nejde. Co mně se týče, můžu ti jen "přeložit", že pravděpodobně dělá něco, co velice, velice moc dělat nechce a vzpírá se tomu. Teď budu trochu hádat - možná sice jedná jako dospělý, ale ve skutečnosti mu to pěkně leží v žaludku a nejraději by se nechal opečovávat, jako malé dítě. Hádám ovšem jen z toho, cos řekla ty a ty zas z toho, co řekl on tobě - jak na tomhle chceš něco stavět?
Psychika je delikátní záležitost a není na ni ibuprofen hmm


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#277 27. 1. 2011 14:55

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Samoléčba a samovyléčení

Tameo, já myslím, že ty pro něj můžeš udělat jediné (chtěla jsem napsat "jen", ale ono to není jen): přát mu, či modlit se za něj nebo něco jiného, podle tvého přesvědčení, aby našel cestu. Ne konkrétní asi, protože ji možná má, ale ty to nevidíš. Nic víc. Když bude od tebe chtít něco dalšího, tak si pak řekne.


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#278 30. 1. 2011 13:10

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: Samoléčba a samovyléčení

Tameo - já bych řekla, že u kamaráda je jedno z velkých témat  nepřijímání sebe sama na spoustě úrovní. Tady bych asi doporučovala psychoterapeuta nebo klasického homeopata. Spíš ho nasměrovat tam, že si může nechat pomoct... bude-li chít


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#279 30. 1. 2011 13:21

tamea
♥------
Místo: Brno
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 7

Re: Samoléčba a samovyléčení

děkuji vám všem moc za odpovědi..na psychiku není opravdu žádný lék to vím...zkusím ho nasměrovat o co se už ostatně snažím ,ale bude záležet jen a jen na něm jak si poradí...Díky

Není tady

 

#280 30. 1. 2011 23:46

Fejdo
♥------
Registrovaný: 24. 1. 2011
Příspěvky: 2

Re: Samoléčba a samovyléčení

Moje zkušenost je taková, že nemoc (její fyzický projev - bolest) vzniká jako důsledek nerovnováhy energie čchi. Vlastně i psychika člověka je závislá na stavu a kvalitě čchi - energie, nerozlišoval bych tedy v otázce samoléčení v potížích psychických a fyzických. Obojí může být stejně nepříjemné.
Vrátím-li se k myšlence, že celý člověk je "energie čchi", pak nastolením rovnováhy dochází k léčení - samoléčení. Konkretně mám na mysli masហShiatsu (můžeme dosadit i Akupunkturu), kdy masiruji abych v těle toho, kdo masហpřijímá nastartoval ozdravný proces. Proto má být po Shiatsu masáži klid, aby tělo dostalo šanci a mohlo začít s léčením zevnitř.
Masហnepomáhá pouze fyzicky svalům a organům, protože se harmonizace čchi v těle musí odrazit i v psychice - je mi skvěle, jsem spokojený s tím, co je nyní. Tyto pozitivní myšlenky pomáhají naší psychice, ale připouštím, že "opravit" psychiku člověka je velmi težké a on sám musí chtít a musí vědět jak. Ideální je učitel - člověk, který vede a ví co děla.
Pokud už to samé řekl přede mnou, pak se omlouvám, nečetl jsem všechny příspěvky...

Upravil(a) Fejdo (30. 1. 2011 23:49)


Přeju krásný zbytek života...
www.prosapia-magna.cz

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů