Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Právní
  •  » poplatek spojený se studiem na veřejné vysoké škole

#1 11. 2. 2006 11:22

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Zlínský kraj
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 26781

poplatek spojený se studiem na veřejné vysoké škole

záleží to na Vašem věku - neřeknu to teď naprosto přesně, ale po 26 letech si studium už student musí platit sám a nezáleží na formě.

Není tady

 

#2 11. 2. 2006 11:36

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Zlínský kraj
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 26781

Re: poplatek spojený se studiem na veřejné vysoké škole

a máte to první studium ukončené? (vím, že ne řádně, ale jestli Vás náhodou ještě nevedou jako svou studentku....)
Můžu se zeptat o jakou částku se jedná? Studuji totiž dálkově a plánuji změnit obor....

Není tady

 

#3 11. 2. 2006 11:51

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Zlínský kraj
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 26781

Re: poplatek spojený se studiem na veřejné vysoké škole

tak to je poměrně hodně... asi bych se na Vašem místě informovala na studijním oddělení. Protože pokud Vám ještě nebylo 26, je to divné... řada mých kolegyň ze studia si školu platí, protože jsou starší, ale je to mnohem nižší částka - obzvláště u dálkového studia, kdy za Vás nemají téměř žádné náklady....

Není tady

 

#4 11. 2. 2006 21:18

_s_
♥♥♥♥---
Registrovaný: 8. 2. 2006
Příspěvky: 259

Re: poplatek spojený se studiem na veřejné vysoké škole

Věk studenta nehraje pro vyměření poplatku žádnou roli. Platí se každé další studium (nezáleží na tom, zda je to předcházející ukončeno řádně či předčasně). Těmto poplatkům se říká tzv. velké poplatky. Dále je zpoplatněno studium delší než je řádné + 1rok - tzv. malé poplatky. Forma studia nehraje pro určení poplatků žádnou roli. Údaje pro výpočet jsou čerpány z matriky studentů vysokých škol.

Není tady

 

#5 11. 2. 2006 22:50

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Zlínský kraj
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 26781

Re: poplatek spojený se studiem na veřejné vysoké škole

můžu se zeptat, jak vysoké ty částky jsou, zda to určuje sama škola, či je to nějak dáno jako pevná částka ze zákona? Plánuji totiž změnu školy a celkem by se mě to dotýkalo.... za to přesně ty poplatky jsou a na co slouží? vždy přece u kombinovaného studia za nás nemají téměř žádné výdaje... moc děkuju za odpověď a příadně i odkazy nebo tip, kde bych mohla nalézt víc informací....

Není tady

 

#6 11. 2. 2006 23:05

_s_
♥♥♥♥---
Registrovaný: 8. 2. 2006
Příspěvky: 259

Re: poplatek spojený se studiem na veřejné vysoké škole

Zákon o vysokých školách svěřuje stanovení výše poplatků do samosprávné působnosti vysoké školy. Je tedy pouze věcí rozhodnutí univerzity (nebo fakulty), jakou výši poplatků zvolí. Konkrétní výši zjistíte z vyhlášky Vaší školy. Např. v Brně viz odkaz  http://www.muni.cz/study/tuition.html

Není tady

 

#7 11. 2. 2006 23:17

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Zlínský kraj
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 26781

Re: poplatek spojený se studiem na veřejné vysoké škole

já jsem k tomu ještě našla přesné znění školského zákona:
http://certik.ruk.cuni.cz/asuk/zakon9804.html
Už jsem snad i pochopila, jak je to s těmi poplatky, cituji ze strának UP Olomouc:
"Studuje-li student déle, než je standardní doba studia zvětšená o jeden rok v bakalářském nebo magisterském studijním programu, stanoví mu veřejná vysoká škola poplatek za každý další započatý měsíc studia. Do doby studia se započte též doba předchozího studia v bakalářských a magisterských studijních programech, které nebylo řádně ukončeno (získáním akademického titulu). "
Andreo, myslím, že u Vás jde o to, že se Vám přičetla předchozí délka studia... a taky jsem byla překvapena, že je to tak vysoká částka, ale i na jiných VŠ se to pohybuje mezi 2000 - 3000 tisíci....
Ale moc chci za toto poděkovat, protože už aspoň vím, že je lepší to nynější studium ukončit ihned a aspoň nebudu překvapena, až mi přijde složenka smile

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Právní
  •  » poplatek spojený se studiem na veřejné vysoké škole
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů