Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 14. 9. 2009 14:35

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 438

Svatební zvyky

Hezký den smile

Co by podle Vás nemělo chybět na české svatbě? Budu organizovat svatbu pro brášku, který si bere cizinku a zahraniční hosté se těší, že poznají českou svatbu, ale co to pro Vás vlastně je? Svíčková s knedlíkem a polévka s knedlíčky, rozbitý talíř při vstupu do restaurace, koláčky na výslužku?
A ještě mě napadá, vyzdobili byste nějakým způsobem kapli pro necírkevní obřad? Při zařizování obřadu mi paní říkala, že si ji můžeme vyzdobit jak chceme, ale je pravda, že mě toho moc nenapadá, asi bych to ani nedělala, možná kytici na koncertní křídlo..

Díky za Vaše postřehy smile


Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

 

#2 14. 9. 2009 19:07

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Svatební zvyky

Tak to si ani všechno nevzpomenu - například když se ten talíř rozbije a oni zametají, tak se tam hodí drobné peníze a kdo je první sebere, ten bude držet kasu,  taky záleží na tom jestli jeden drží lopatku a druhý zametá (= budou spolupracovat) nebo se chopí zametání automaticky jeden z nich a ten druhý "diriguje", polívka se jí jednou lžící a krmí se vzájemně, při obřadu nevěsta šlápne ženichovi na botu aby byl pod pantoflem,  při odchodu z kaple se hází na novomanžele rýže aby byli bohatí,  když jdou k oltáři tak napřed jdou družičky a sypou okvětní lístky, pak se při odchodu či odjezdu tzv. "zatahuje cesta" a každý se musí vykoupit aby mohl projít, při tom např. ženich s nevěstou plní nějaké úkoly - např. přebalujou panenku jako mimino a přitom mají spolu svázané ruce...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#3 15. 9. 2009 16:37

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Svatební zvyky

Ahoj "D.",

já myslím, že dost info najdeš na forech jako beremese.cz a svatba.cz, atd.
co se týče vyzdobení té kaple - záleží na tom, jestli je ta kaple už "ozdobená" dost nebo jsou to jen holé stěny...nějaké květiny bych tam ale dala asi tak jako tak....

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů