Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 11. 9. 2009 10:39

Marcia111
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 9. 2009
Příspěvky: 610

Nevim kam patrim

Nevim kam patrim a hlavne a nevim jak se rozhodnout. Vzala jsem si cizince se kterym mam dve deti a ziju s nim v jeho zemi uz 13 let. Cim roky pribyvaji tim si zacinam uvedomovat, ze jsme uplne odlisni a ze si pomalu ani nemame co rict. Nejradeji bych vratila cas zpatky a nikdy do jeho zeme neodjela a ani si ho nevzala, ale to uz samozrejme nejde. A co ted? Jsme tady nestastna, ale vracet se zpet po tak dlouhe dobe a jeste se dvema detma neni jednoduche. Zavinila jsem si to vse sama a ted za sve chyby musim platit, ale jak se mam rozhodnout abych se cely zivot jen netrapila? mate nekdo podobne zkusenosti se zivotem v cizine, nebo dokazal se nekdo z Vas z ciziny vratit a zacit novy zivot?

Není tady

 

#2 11. 9. 2009 11:23

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Nevim kam patrim

Marcia111 napsal(a):

Zavinila jsem si to vse sama a ted za sve chyby musim platit,

ale ne, to dopředu nikdo neví jak to dopadne, a doma nebo v cizině... akorát to mᚠteď ještě t잚í... co děti, jak jsou velké, mluví česky, jak se školou? Sehnala bys tady bydlení nebo už nějaké máš, jak to bude s prací...nebude otec dětí bránit jejich odjezdu...Budeš muset hodně přemýšlet, těžko něco radit...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#3 11. 9. 2009 11:42

Marcia111
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 9. 2009
Příspěvky: 610

Re: Nevim kam patrim

Ahoj Bety, znam te z babinetu hlavne z kuchynky. Rada si prohlizim tve fotecky a hltam ocima a pripominam si ceskou kuchyni. Jsi opravdu sikula. To jen tak na uvod. Prvni ma 14 a mensi rocek. Starsi mluvi i cesky, nebo spis domluvi se a ten maly by se taky casem naucil, zatim jen zvatla. Ja tady mam docela dobrou praci, ktera mne drzi nad vodou, jinac bych se z toho zivotu tady asi zblazila. V CR by to asi pri dnesni krizi s praci bylo mnhoem tezsi, kdovi jestli bych si vubec neco nasla a taky kolik bych za to dostala a jestli by to vystacilo na obzivu nas 3. Otec ma deti rad, nejvice se vidi v tom nejmensim. V odjezdu by nam asi nebranil, tezko rict, ale nevim jestli bych pak v tom pripade od neho mohla ocekavat nejakou pomoc, zvlaste tu financni. On nechce abych se vratila a rozbijela rodinu, ale na druhou stranu se moc nesnazi abych tady byla spokojena. Opravdu nevim jak se rozhodnout, uz kvuli detem a financni zavislosti, ale cas bezi a mam strach tady zestarnout a na stara kolena se vracet zpet kde uz pak nebudu mit ani rodice je silene dilema, ktere resim denodenne. :-( Byla jsem i u psycholozky, ale nic moc mi neporadila a ani neuklidnila, nekdy jsem v depresich a nevim jak z toho ven. Pro mne je to bezvychodna situace. :-(

Není tady

 

#4 11. 9. 2009 11:58

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Nevim kam patrim

Marcio, jak myslíš to, že se manžel nesnaží, abys tam byla spokojená va


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#5 11. 9. 2009 12:04

Marcia111
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 9. 2009
Příspěvky: 610

Re: Nevim kam patrim

Jediny duvod proc jsem do jeho zeme prijela byl ON. A proc se proc pisu, ze se nesnazi? Tak se napriklad nesnazi ani o komunikaci, o to aby nas vzal nekam ven na prochazku, do restaurace, k vode, do obchodu. Proste aby se nam i venoval. Jen jeho samotna pritomnost, to ze je doma k manzelstvi, partnerstvi, rodicovstvi prece nestaci. Samozrejme, ze chodim a delam tyto veci sama a s detma nebo se znamyma, ale prala bych si aby i on byl v tomto smeru iniciativni. K cemu a o cem potom takovy vztah je?

Není tady

 

#6 11. 9. 2009 12:15

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nevim kam patrim

Marcio... a v jaké zemi žijete? To je taky důležité, jak funguje tamější společnost... - třeba tam rodinné vztahy fungují podle jiného modelu a ten "náš" on nezná?

Není tady

 

#7 11. 9. 2009 12:20

Marcia111
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 9. 2009
Příspěvky: 610

Re: Nevim kam patrim

Rodinne vztahy? Ano, ty jsou urcite jine, ale ty nase taky zna. Zil v CR nejakou dobu, pak jsme se odstehovali k nemu. A to je prave to co ja ted resim, mam s nim zustat kvuli detem a trapit se terba do konce zivota, nebo se to zmeni anebo se vratim s detma zpet, pricemz nevim jak si tam zvyknu/eme.

Není tady

 

#8 11. 9. 2009 12:24

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nevim kam patrim

Marcia111 napsal(a):

Rodinne vztahy? Ano, ty jsou urcite jine, ale ty nase taky zna. Zil v CR nejakou dobu, pak jsme se odstehovali k nemu. A to je prave to co ja ted resim, mam s nim zustat kvuli detem a trapit se terba do konce zivota, nebo se to zmeni anebo se vratim s detma zpet, pricemz nevim jak si tam zvyknu/eme.

No, pořád jsi neodpověděla na otázku, v jaké zemi žijete... asi o tom nechceš mluvit. Nevadí.

Obecně, si myslím, že je blbost zůstávat s chlapem, se kterým být nechci, jen kvůli dětem.

Samozřejmě, Ty to mᚠmnohem t잚í kvůli tomu, že žiješ v cizí zemi...

Jednoduchá technika, kterou můžeš vyzkoušet... zavři si oči a představ si, obě situace. Jednak tu - že zůstaneš s manželem v jeho zemi... představ si sama sebe teď, za rok, za pět let... - jak se cítíš?

Pak si představ tu druhou variantu. Jak se cítíš? Představ si sebe za rok, za pět let... - jaký je to pocit?

No a pak srovnej. Ve které situaci ses cítila líp?

Není tady

 

#9 11. 9. 2009 12:29

Marcia111
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 9. 2009
Příspěvky: 610

Re: Nevim kam patrim

To co navrhujes´jsou jen predstavy o tom jake by to mohlo byt, clovek nikdy nevi jaka ho ceka realita a kdyby to bylo tak snadne jak navrhujes, tak uz bych se urcite davno rozhodla. Myslim taky na deti, potrebuji otce, ale nechci zapominat na sebe. Je to slozita situace a nedokazi se rozhodnout. Navic nejde o to, ze s nim byt nechci, ale o to, ze on mne nedela stastnou, zeme kde ziji mne ubiji, styska se mi po rodine v CR..........

Není tady

 

#10 11. 9. 2009 12:31

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nevim kam patrim

Jinak jak to cítím... že Tvé soužití s manželem v cizině se chýlí ke konci, začíná se "naplňovat čas" ke změně... - a doma v ČR Ti bude dobře. - samozřejmě to neřeší ty praktické věci, kterými si budeš muset projít. Myslím, že je potřeba nechat tomu čas, nechat to "dozrát" a ono to půjde samo, nesnaž se to rozhodnutí uspěchat (ale samozřejmě to zase nezahrabej pod koberec).
Prostě víš, že se to děje, a svou rychlostí tomu nech "volný" průběh.
Myslím, že sílu a energii na to máš. I když to není jednoduchá situace.

Není tady

 

#11 11. 9. 2009 12:33

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nevim kam patrim

Marcia111 napsal(a):

To co navrhujes´jsou jen predstavy o tom jake by to mohlo byt, clovek nikdy nevi jaka ho ceka realita a kdyby to bylo tak snadne jak navrhujes, tak uz bych se urcite davno rozhodla. Myslim taky na deti, potrebuji otce, ale nechci zapominat na sebe. Je to slozita situace a nedokazi se rozhodnout. Navic nejde o to, ze s nim byt nechci, ale o to, ze on mne nedela stastnou, zeme kde ziji mne ubiji, styska se mi po rodine v CR..........

To co jsem napsala, je práce s INTUICÍ, což je Tvoje vnitřní moudrost. Jedině ta ví správnou odpověď! :-)
Ten další příspěvek, jsem si dovolila vytáhnout na Tvůj problém karty, a to je to, co jsem z toho vyčetla.
Víc neporadím... přemýšlení je na Tobě :-)
Držím palce a hodně síly.

Není tady

 

#12 11. 9. 2009 12:35

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nevim kam patrim

Jinak logicky... pokud Tě chlap nedělá šastnou, je potřeba mu to říct... a to tak, aby to pochopil. Pokud nepochopí a nezmění svoje chování, je na Tobě, jestli s ním dál budeš nebo od něj odejdeš... protože na prvním místě mᚠsama sebe.

Vůbec je to o prioritách. Jestli mᚠna prvním místě vztah - tj. bude vztah, Ty budeš nešastná.
Nebo na prvním místě mᚠsebe - budeš štastná... a už bude vztah, nebo ne.

Někdy nelze mít oboje dohromady... - ale samozřejmě můžeš udělat všechno pro to, abys to měla :-)

Je to o komunikaci s manželem...

Není tady

 

#13 11. 9. 2009 12:39

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nevim kam patrim

Vlastně bych se měla zeptat: víš, co chceš? ... pokud si to uvědomíš, sama pro sebe, co SKUTEČNĚ chceš (Ty, bez ohledu na to, co by řekli sousedi, rodina atd.) ... tak mᚠpolovinu problému vyřešenou.
Zkus si uvědomit, co skutečně chceš... tj. ne "co bys měla" s ohledem na děti, rodinu, atd. - pouze co TY CHCEŠ!
Ne, není to sobecký, je to Tvůj život, ale na druhou stranu, jestli se chceš dalších 18 let obětovat "dobru dětem" které to stejně neocení (aby ses pak nedočkala reakcí typu "mami proč jsi od táty neodešla když jsi nebyla šastná") - tak nic proti tomu.
Za svůj život jsi zodpovědná Ty sama... ne Tvůj manžel, rodina, děti atd.

Není tady

 

#14 11. 9. 2009 12:40

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nevim kam patrim

Jo a rozvodem děti o otce nepřijdou. Pořád to bude jejich otec a bude se s nima stýkat (pokud bude chtít).

Není tady

 

#15 11. 9. 2009 12:50

Marcia111
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 9. 2009
Příspěvky: 610

Re: Nevim kam patrim

Muj stav uz pretrvava delsi dobu, porad a prakticky od zacatku co jsem sem prijela tak jsem se porad rozhodovala jestli zustanu, nebo se vratim. No a dopadlo to tak, ze jsem tady dodnes bez toho aniz bych byla schopna dojit k nejakemu realizovatelnemu zaveru. Vim jen, ze kdybych nemela deti tak uz bych tady davno nebyla. Ted jsem sice s nim, ale zaroven bez neho, protoze si zije takovy svuj egoisticky zivot a kolem mne jen prochazi a v CR bych treba byla uplne sama, protoze bych si uz asi k sobe stejne nikoho nenasla. Ja vim co chci: Byt stastna! Ale jak to udelat nevim. Tolik co uz jsem premyslela, kalkulovala, vzpominala....jsem dnes jen z uvazovani vycerpana, uz se mi nechce, nebo spise nemam ani silu abych nad nevyresitelnou situaci premyslela i kdyz se o to snazim.

Není tady

 

#16 11. 9. 2009 12:56

Marcia111
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 9. 2009
Příspěvky: 610

Re: Nevim kam patrim

Martinka1 napsal(a):

Jo a rozvodem děti o otce nepřijdou. Pořád to bude jejich otec a bude se s nima stýkat (pokud bude chtít).

Martinko, rozvodem deti neprijdou o otce v pripade, ze se jedna o ceske pary, ktere ziji v bezprostredni blizkosti a tudiz otec muze v pripade, ze to matka tak chce deti navstevovat denodenne. Ucit se s nima, byt jim na blizku kdyz je potrebuje, kdyz jsou nemocne, venovat se jim a tpd. Jenze my, kdybychom se rozvedli, tak ano, deti o otce prijdou, ale o toho fyzickeho o otce jako takoveho samozrejme ne. Ale co je pro deti dulezite, vedet ze pouze maji nekde daleko otce, ale kdyz vyjdou ven a koukaji na ostatni deti jak si s nima otec kope balon, nebo jsou na hristi, tak kde je vlastne ten jejich otec? Nam to dalka nedovoli. Zijeme opravdu daleko!

Není tady

 

#17 11. 9. 2009 12:59

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Nevim kam patrim

Marcio, pokud budete rozumní, děti o otce nepřijdou, ani když se vrátíš domů. Tím, jak nefunguje manželství se ti logicky stýská. Máte děti, tím se ti komplikuje rozhodování.
A teď řešení.
Můžeš zůstat v manželství, který ti nevyhovuje. Zbytečně se trápit...
Můžeš zůstat s manželem a zkusit něco změnit. Nevím ale, jak dlouho máte krizi. Možná už nechceš nic zkoušet.
Můžeš se rozvést a zůstat kvůli dětem v jejich rodné zemi - pracuješ + nějaké to výživné. To bys mohla zvládnout, ne? Stesk po domově třeba přejde, až budeš mít svůj domov v pohodě. wink
Můžeš se rozvést a vrátit se domů.
Teď si musíš říct především ty, co chceš. Co zvládneš.
Já bych asi volila variantu rozvod a setrvání v zemi, kde jsou doma moje děti. Vrátit se můžeš i později. Každý začátek je těžký a řešit rozvod, přestěhování dětí do "ciziny" a shánět práci, to by na mě bylo moc. Šla bych cestou nejmenšího odporu.

Není tady

 

#18 11. 9. 2009 13:03

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Nevim kam patrim

Píšeš, že bydlíte daleko. Co prázdniny, na ty je to taky daleko? Starší dítě může s tátou komunikovat i přes rok. V době internetu se můžou i vidět přes web kameru...
Nezlob se, ale mě přijde, že jsi vlastně nikdy nevěděla, co chceš. Jen jsi věděla, že takhle to nechceš. To tě holka těžko potká štěstí, když nevíš, jak má vypadat.

Není tady

 

#19 11. 9. 2009 13:17

Marcia111
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 9. 2009
Příspěvky: 610

Re: Nevim kam patrim

javena napsal(a):

Nezlob se, ale mě přijde, že jsi vlastně nikdy nevěděla, co chceš. Jen jsi věděla, že takhle to nechceš. To tě holka těžko potká štěstí, když nevíš, jak má vypadat.

Trochu tvrda slova......Brala jsem si ho kdyz jsem byla jeste mlada, asi jsem do budoucna moc neuvazovala a taky jsem nevedela co mne ceka. Tenkrat jeste nebyl internet abych si mohla nastudovvat jak ta zeme vypada a co mne vubec ceka. Milovala jsem ho a zila pro neho. Vim co chci: Mit rodinu, ktera bude v pohode a manzela i otce zaroven, ktery se nam bude venovat, ktery mi bude oporou, kamaradem a ktery se mnou bude komunikovat.

Není tady

 

#20 11. 9. 2009 13:18

Vladena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 12. 2007
Příspěvky: 1732

Re: Nevim kam patrim

Marcio, Tobě se moc a moc stýská, ale na tuto otázku jsi už měla znát odpověď dříve. Chápu, byl tu ON a sliboval,že Tě udělá šastnou. Ale čekat několik let, že budeš stále šastná jenom z přítomnosti JEHO, nelze. Teď mᚠroční děcko, přečti si stesky maminek. Ono je to opravdu ,,na palici" ta mateřská dovolená. Třeba se to zlepší až půjdeš znovu do práce, do kolektivu a s dětmi budeš dělat více aktivit. Tohle ,,vyhoření" by tě možná potkalo i tady. Já bych setrvala, alespoň do třetího věku dítěte (zde jsou MŠ od tří let) a činila sebe též šastnou vlastním přičiněním. Dovolená, hezké věci,které si koupíš a úspěchy dětí. To,že vidíš nějakého tatínka pobíhat po dětském hřišti,  je asi vidět Mikuláše v létě. Není to zeměpisnou šířkou, ale chlapským pojetím způsoba žití. Ještě pokud mᚠdoma 14-ti letého chlapce můžeš na něm pozorovat, že kluci mají jiné ,,vnímání lásky" než děvčata. Jen pro zajímavost, zkus si na něm promítnout ,jak on by se staral o rodinu. Stará se o sourozence, bere vše svědomitě? Jasně , že ne, nechtěj moc a stýskej na babinetu. Posílám pusu. pussa

Upravil(a) Vladena (11. 9. 2009 13:27)

Není tady

 

#21 11. 9. 2009 13:26

Marcia111
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 9. 2009
Příspěvky: 610

Re: Nevim kam patrim

Kdyby se zeme ve ktere ziji podobala alespon castecne te nasi, urcite by situace ohledne reseni navratu nebyla tak dramaticka. Ziji v rozvojove zemi, ktera si prosla valkou. Je tu temer vse znicene, nikam moc se neda chodit a uz vubec ne treba vyjet nekam ven s kocarkem na prochazku jak je u nas zcela bezne. Je to pro mne deprimujici. Faktoru jez to zpusobuji je strasna spousta. Rozhodovani opravdu neni lehke, at uz kvuli detem, tak po strance financni, existencni, rodinne.........

Není tady

 

#22 11. 9. 2009 13:33

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Nevim kam patrim

Muj stav uz pretrvava delsi dobu, porad a prakticky od zacatku co jsem sem prijela tak jsem se porad rozhodovala jestli zustanu, nebo se vratim. No a dopadlo to tak, ze jsem tady dodnes bez toho aniz bych byla schopna dojit k nejakemu realizovatelnemu zaveru. Vim jen, ze kdybych nemela deti tak uz bych tady davno nebyla.
Zdá se ti to tvrdé, ale tohle jsi psala ty. Neber to jako útoky. Z toho, co píšeš mě to vychází. Vlastně nevíš co chceš teď, nevěděla jsi to ani tehdy. Chtěla jsi být šastná... tomu se ale musí jít naproti.
Hele já byla taky mladá, taky jsem lecos nevěděla a ani teď toho nevím (a jsem teda pořád mladá tongue). Věděla jsem co chci, ale už ne, jak tomu jít naproti.
Mám otázku. Změnil se tvůj muž, nebo s vámi nechodil moc na procházky ani předtím. Komunikoval vždy a teď už to nedělá. Lidi se zas tak moc nemění. Podle mě takový byl vždy. Ale ty zamilovaný oči - spoustu toho nevidí.
Vzdychat nemá smysl. Hoď si to na papír - pro a proti. Proč zůstat a proč jít od sebe.

Upravil(a) javena (11. 9. 2009 13:34)

Není tady

 

#23 11. 9. 2009 13:34

Marcia111
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 9. 2009
Příspěvky: 610

Re: Nevim kam patrim

[quote=Vladena

I tyhle slovva clovek potrebuje slyset aby si uvedomil i tu druhou stranku veci. Je mi jasne, ze chlapi maji jine mysleni, jine vyznavani lasky a i jine potreby. Starsi syn si s detatkem hraje jen malokdy a moc mi nepomaha, zajimaji ho ted jen hry a internet. Ale to by mi zas tak nevadilo, je to porad jen kluk a dite. Ja uz do prace castecne chodim a diky bohu za to, takze ten muj stav nebude zavinen materskou. A navic tady se ani moc aktivit a to nejen s detmi podnikat neda. Malo kulturniho vyziti, ne moc pekne prostredi atk pod...

Není tady

 

#24 11. 9. 2009 13:41

Marcia111
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 9. 2009
Příspěvky: 610

Re: Nevim kam patrim

javena napsal(a):

[
Mám otázku. Změnil se tvůj muž, nebo s vámi nechodil moc na procházky ani předtím. Komunikoval vždy a teď už to nedělá. Lidi se zas tak moc nemění. Podle mě takový byl vždy. Ale ty zamilovaný oči - spoustu toho nevidí.
Vzdychat nemá smysl. Hoď si to na papír - pro a proti. Proč zůstat a proč jít od sebe.

Ted uz to vim, byl vzdycky takovy........malomluvny, nikdy se mu nikam nechtelo, rad sedi doma u TV a tak. Jenze tenkrat jsem byla zamilovana a jak pises i SLEPA. Jenze jsem doufala, ze se to vse zmeni, ze i on se zmeni, ze to bude lepsi a proto jsem tu dodnes zustala. Ne prot, ze bych nevedela co chci, ale proto, ze jsem verila v lepsi zivot, v rodinu.

Není tady

 

#25 11. 9. 2009 13:58

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Nevim kam patrim

Marcia111 napsal(a):

javena napsal(a):

[
Mám otázku. Změnil se tvůj muž, nebo s vámi nechodil moc na procházky ani předtím. Komunikoval vždy a teď už to nedělá. Lidi se zas tak moc nemění. Podle mě takový byl vždy. Ale ty zamilovaný oči - spoustu toho nevidí.
Vzdychat nemá smysl. Hoď si to na papír - pro a proti. Proč zůstat a proč jít od sebe.

Ted uz to vim, byl vzdycky takovy........malomluvny, nikdy se mu nikam nechtelo, rad sedi doma u TV a tak. Jenze tenkrat jsem byla zamilovana a jak pises i SLEPA. Jenze jsem doufala, ze se to vse zmeni, ze i on se zmeni, ze to bude lepsi a proto jsem tu dodnes zustala. Ne prot, ze bych nevedela co chci, ale proto, ze jsem verila v lepsi zivot, v rodinu.

Nejsi první, ani poslední. pussa Každá něčemu věříme. No, ale teď pohádka skončila a měla bys to řešit. Ale třeba i tak, že si řekneš, no tak málo mluví, ale je hodný, má mě rád, děti má rád, finančně nás zajistí. Kdysi jsem ho milovala. To zas není málo.
Jenže ono to fakt mnohdy nestačí. Než zůstávat ve vztahu, který mě nenaplňuje... Co kluk, jak by reagoval? Ten malý si zvykne, ale puberák...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů