Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#1 10. 9. 2009 12:23

Aluska
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Chrudim

Pomůže mi kineziologie?

Nevím, jestli jsem tu správně, ale žádám o radu:
Od doby co jsem sama matkou, nejsem schopna odpustit své matce mnoho věcí. To, že mi neumožnila stýkat se s vlastním otcem ačkoli o to stál, to, že neodešla od mého nevlastního otce, ačkoli to byl alkoholik a my byly se setrou svědky domácího násilí, to, že je to manipulátorka, která mě činila zodpovědnou za své štěstí..(jakmile jsem se chovala jinak, než jak ona očekávala, srdceryvně plakala, čeho se to dočkala) ..a to jsem byla vzorné dítě, jedničkářka, žádné problémy s chováním, když jsem jí oznámila, že končím s VŠ, ztropila hysterickou scénu, celou noc brečela a ráno si šla k doktorce pro neurol, další rána přišla, když jsem ji sdělila,že se svým manželem nejsem šťastná a hodlám se rozvést, následovala stejná scéna, neboť prý chudák on, co bude dělat a co řeknou lidi (to že je její dcera nešťastná nebylo přeci důležité)..atd...bylo by to na slohovou práci.

Teď už si žiju svůj život, přestala jsem dbát na to, zda se mé matce bude líbit co dělám a jsem šťastná. Ale nedokážu ji odpustit. Často se mi zdá, jak s ní řeším nějaký problém a snažím se jí vysvětlit, že jsem dospělá a že si budu dělat věci dle svého apod.
Ráda bych se s tím nějak srovnala a přestala to už konečně jednou pro vždy řešit.

Uvažuji o kineziologii, ale nejsem si jistá zda je to ta správná cesta..

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10752;127/st/20080416/n/Mathias/dt/7/k/4cbd/age.pnghttp://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10727;126/st/20090604/n/Ellen/dt/6/k/96e9/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10723;30/st/20111111/n/Mareike/dt/6/k/e8b9/age.png

Není tady

#2 10. 9. 2009 12:39

agewa
♥♥♥♥♥♥-

Re: Pomůže mi kineziologie?

já bych spíš zkusila konstelace, kineziologie myslím by moc nezabrala.

Není tady

#3 10. 9. 2009 12:50

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet

S tímhle tématem mám osobní zkušenost. Nenávist k mojí mamce (taky víc než zdatný manipulátor) mě žrala roky a to doslova.
Když už jsem lezla po zdi, tak jsem náhodou narazila na paní, která se věnuje EFT. Během 4 sezení, což mi zabralo jeden měsíc (chodila jsem tam místo klasické terapie) byla nenávist úplně a kompletně pryč. Dneska je náš vztah na víc než dobré úrovni.
Takže já ze svojí zkušenosti doporučuju EFT. Konstelace a kinezku používám jako doplněk k EFT. A jinak taky určo záleží na terapeutovi, jakého si vybereš.

I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

#4 10. 9. 2009 13:03

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Web

Alusko,
každému pomůže něco jiného. Záleží hlavně na to, čemu máš důvěru a co je ti příjemné.
Já nejraději chodím na konstelace, tam se dobře dají řešit problémy v rodině. Zjistíš, jak je to ve skutečnosti, ne jak to vidíš ty. Pokud to nebude reklama, konstelace tu dělá Martinka1.
Ale nejsem si jistá, zda ti konstelace pomůžou s odpuštěním. To musíš zvládnout podle mě sama.
Také jsem to řešila a myslím, že po několika letech je to už celkem OK.
Chce to dlouhodobé odpuštění, posílat jí lásku, pochopení, vděčnost za to, že tě porodila a vychovala. Docela mi pomohla meditace, ve které jsem si mamku zavolala a pak jsme to spolu řešily (řízená meditace jinou osobou).
Zkus se také mrknout na ho'oponopono http://www.cintamani.cz/vitale
Kineziologii jsem jednou zkoušela a nějak jsem z ní nadšená nebyla. Záleží asi na tom, kdo ji dělá a jak ti sedne.

Upravil(a) Tulipánka (10. 9. 2009 13:05)

Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

#5 10. 9. 2009 13:50

haiel
♥♥♥♥♥♥-

....." Ráda bych se s tím nějak srovnala a přestala to už konečně jednou pro vždy řešit."

Alusko, když budu vycházet z této tvojí krásné věty, tak ti žádnou řešící techniku nenabídnu. Protože ji a) nechceš a b) nepotřebuješ. A taky si myslím, že vlastně víš, co udělat. Moje maminka je asi z podobného hnízda jako ta tvoje. Já jsem to uzavřela s tím, že je prostě taková, jiná nebude. Co bylo, bylo, nedá se na tom nic změnit, dá se změnit jenom náhled. A záleží jenom na mně, co si pustím do hlavy jako problém k řešení. Kdybych měla řešit matku, musela bych tomu podřídit celý život. Pěstovat terapeutickou turistiku - od metody k metodě lol - nebo tak něco. Maminka se mě nazlobila už dost, nebude mě zlobit i tím, že ji budu sebou někde chronicky vláčet. Prostě neřeším. Mamčiny levity jsem jednou provždy strčila do "šanónu" s názvem Netrap se věcmi, které nejde změnit" a basta. Je tolik jiných aktivit....Nechce se mi obětovat můj čas na "řešení" manipulátorské maminky.  Mě tyhle atrakce nebaví a život je krátkej.  Koho to baví, ať řeší. Mám kamarádku, ta řeší maminku už 12 let. A je spokojená big_smile Pendluje od čerta k ďáblu, od kursu ke kursu, nadšená z nových technik, z nových známých....ze svojí matky si holt udělala životní program big_smile Proč ne, že. Nakonec - je to někde na těch kartách Hovory s Bohem - Nikdo nedělá nic, co dělat nechce. Tak nějak big_smile

Jo, a zmínila jsi ještě odpuštění. Víš, já cítím, že tím, jak jsem se k tomu postavila, jsem svojí mamince zároveň i odpustila big_smile Nesnažila jsem se o to. Přišlo to časem samo.

Upravil(a) haiel (10. 9. 2009 13:56)

Není tady

#6 10. 9. 2009 19:16

Aluska
♥♥♥♥♥♥-

Děkuji všem za příspěvky.
Haiel, to co píšeš....máš pravdu, nemám chuť po zbytek svého života řešit svojí matku. Nevím proč se tím pořád zabývám, ačkoli jsem si milionkrát říkala, co bylo, bylo, nezměníš jí, máš teď svoji rodinu, přijmi ji jaká je. Nedokážu to. Pořád myslím na to, že když se mě někdo zeptá na dětství, nedokážu si vybavit jedinou pěknou chvíli s rodiči.
Musím říci, že maminka se o nás starala "pěkně"...vařila nám teplé večeře, dělala s náma úkoly, mazlila se s náma..atd. z mnoha pohledů se nám opravdu věnovala. Celá rodina jsme často něco podnikali, jezdili na dovolené atd.
Přesto je mé dětství zahaleno v mlze, cítím prázdno. Pamatuji si jen krásné chvíle se svými prarodiči, s nimi mi bylo opravdu dobře. Když vzpomínám na ně, hřeje mě u srdce.
A jelikož ve mně matka od narození budovala pocit, že musím být vzorná a potom ona bude šťastná, i dnes když dělám něco, s čím vím, že by matka nesouhlasila, hlodá ve mně červíček: Neučiním ji nešťastnou?

Snažím si to v sobě srovnat už minimálně rok. Možná je to krátká doba, možná to dělám špatně...a možná by mi s tím někdo dokázal pomoci.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10752;127/st/20080416/n/Mathias/dt/7/k/4cbd/age.pnghttp://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10727;126/st/20090604/n/Ellen/dt/6/k/96e9/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10723;30/st/20111111/n/Mareike/dt/6/k/e8b9/age.png

Není tady

#7 10. 9. 2009 20:51

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Alusko, především bude hodně důležité podívat se, zda-li se tento vzorec ve tvojí rodině nějakým způsobem neopakuje. Dál bude potřeba zpracovat, jak si svůj život změnit a přitom přijmout mamčinu výchovu - že dělala jen to nejlepší, co uměla. A nakonec - vyrovnat se s myšlenkou, že lásku si musíš zasloužit. Nemusíš, holka, nemusíš....

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#8 10. 9. 2009 21:20

Blossom
Host

Alusko, někdy na jaře, myslím tak v březnu,  jsem založila vlákno týkající se kineziologie na Psychologické. Jmenovalo se to Závislost na kineziologii - prosím, poraďte. Tam kdyžtak najdeš hodně názorů, jak to na koho působí.
Pokud si vzpomínám, je to tak 50 na 50 - polovině lidem to zabírá, polovině nikoli. Stejný poměr máme i u nás v rodině - dcera je touto metodou nadšená, prý jí to pomáhá moc, a pro mě bylo sezení u její kinezioložky velmi nepříjemné a na mě neúčinné, já to pociťuju jako psychickou manipulaci, kterou si navíc dost draze zaplatím...

#9 11. 9. 2009 7:35

agewa
♥♥♥♥♥♥-

já ti rozumím. moje matka celý život upřednostnovala mojí sestru o dva roky mladší. dělá to do dnes. většinou mi to nevadí, pak to na mě někdy sedne, protože i vnoučata má takto "rozdělené"a mě to přijde líto. i když se s tím snažím vyrovnat, má to na mě učinek, který jsem si uvědomila nedavno tady na jiném vláknu. Mám obavy, jestli jsem dobrá matka pro obě své děti, jestli nejsem jako ona, studený psí čumák pro jedno a pro druhé ochotna čehokoliv.podle reakce dětí to tak u mě není, přesto ty pochybnosti ve mě jsou.

Není tady

#10 11. 9. 2009 9:21

miaa
♥♥♥♥♥--

Nepomůže. JSem natom stejně jako ty. Začínala jsem regresí, pak kineziologií, pak jsem naštěstí se dostala na konstelace. Tam jsem pochopila, že mne matka nikdy nechtěla a nemilovala a myslela, že už to mám konečně vyřešené. Stačí s ní jeden telef.hovor a je vše zpět, a že jsem se vědomě od ní odstěhovala hodně daleko.
Pak přišla EFT a nakonec matrix. Všude vyleze, že sice chci řešit jiný svůj problém, ale skončí to u matky. Už mne to nebaví, řešit furt matku a ještě zato platit.
Jak se zdá, podepsala se na mne dost. Bohužel, i na svém jediném vnoučeti. Já se zastala svého dítěte a od té doby je válka. Nechci o tom psát, neboŤ pak budu na celý den rozhozená. Už mne bude 5O, řeším ji od 4O-ti. Po jedné meditaci jsem odpustila, ale vážně stačí jeden hovor, kde s ní kape jed a zloba a je to.
Teď chodím na reflexí masáže nohou a reiki a jsem moc spokojená.

Není tady

#11 11. 9. 2009 9:26

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ

Aluško, měla jsem pocit, že čtu svůj příběh.. Cesta k odpuštění a k tomu, aby s mou matkou nebylo co řešit, byla dlouhá, ale když mi nedávno přítelkyně řekla, že nechápe, jak se můžu k mamce chovat tak hezky a vyrovnaně po tom všem, co jsem s ní zažila, jenom mi tím potvrdila, že se to podařilo smile Také mě napadá název první knížky, kterou jsem si tehdy před dlouhými lety koupila, když jsem se z toho všeho chtěla dostat(nebylo to samozřejmě jen o mé matce..), jmenovala se nějak jako ´Pomoz si sám, stejně ti nikdo jiný nepomůže´, což je myslím jedna ze zásadních věcí, na kterou občas zapomínáme. A nakonec.. myslím si - prostě zkoušej. Mně kineziologie moc nedala, sestře hodně..

Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

#12 11. 9. 2009 11:13

mariposa
♥♥♥♥♥♥-

Uz jsem tady nekolikrat psala, ze moje matka nechtela abych se narodila. Dlouho jsem to brala tak, ze mi zkazila zivot, ze muj zivot nema smysl prave kvuli tomu, ze jsem nepoznala jeji materskou lasku. Pak jsem se diky automaticke kresbe dozvedela, ze moje babicka - matka moji matky svoji dceru zavrhla, otocila se k ni zady, jeji dcera (moje matka) pro ni neexistuje.
V te chvili se ve me neco uvolnilo. Doslo mi, ze moje matka mi svoji lasku nabidnout nikdy nemohla, protoze ji sama od sve matky nedostala. Jak by mi mohla dat neco co sama nemela? Moje matka na tom tedy byla tak jako ja. Jak bych se po tom co tohle vim, mohla k takovemu slabemu cloveku otocit zady? Kdybych to udelala, jakobych se otocila zady sama k sobe.
Namisto toho jsem sve matce nabidla otevrenou naruc a usmev. A v te same chvili co jsem tohle nabidla sve matce, jsem to take dostala. Dostala jsem to sama od sebe. Tim, ze jsem to nabidla. Ty nejkrasnejsi veci v zivote jsou ty nejjednodussi, nejprostsi.

Vse se da odpustit. Vsem se da odpustit. Odpoustejte. smile

"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenuť. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

#13 11. 9. 2009 20:09

miaa
♥♥♥♥♥--

Ano, mé matce se stalo totéž mariposa a po konstelaci, kde jsem toto pochopila jsem ji taky nabídla změnu, smíření a jiné vztahy, než co byly do té doby. NEměla zájem, nechtěla nic měnit, prý je spokojená. A to leta má deprese, chodí k psychoušovi (kam mne před rokem dohnala taky svým chováním....).
Má matka je herečka, takže když jsme spolu brečely do tel., že teď už to bude jiné a máme se rády a už budem držet spolu, protože máme už jen jedna druhou, tak jsem tomu málem uvěřila. Já právě kvůli ní nelžu, mluvím pravdu, co řeknu co platí, nejsem hysterka. A málem uvěřila i proto, že co ji znám, nelze ji věřit ani slovo. Dokonce se mne omlouvala a žádala o odpuštění!!!! což je u ní absolutně neuvěřitelná věc, protože ona je dokonalá, chyby nedělá a neomlouvá se.
To ji vydrželo tak 2 měsíce a je horší než byla. Ani jsem netušila, že dokáže být až tak zlá. A to jsem myslela, že znám všechny její zlé stavy a podrazy. Pozor, je schopna otrávit zvíře, když se jí nelíbí (myslím cizí) a dělat podobné kousky. Skutečně škodit, lhát jako kniha a věřit tomu na 1000 %. Jen už to přehání asi jako naši politici. Už chce až tak manipulovat s lidma, že to přehání a za ty leta už ji lidi taky nevěří. A už za ní málem taky nikdo nechodí. Každého svým chováním odehnala, pomluvami a pod. A sama se staví do role lazara, trpitelky a zneužívané.
Každopádmě mé dítě má milující matku, t.j. mne, možná špatně, ale snažím se jí vynahradit své nicotné a hnusné dětství a to, že neví, co je milující babička a trápí ji to. Mé dítě už nezničí, i když se o to hooodně snažila.

Není tady

#14 11. 9. 2009 20:35

Axi
♥♥♥♥♥♥-

Pro pochopení situace v rodině, podniku nebo na projektu jsou docela dobré konstelace. Tahle vizualizace umožňuje dobře vidět motivy jednotlivých aktérů v druhém a třetím plánu a jak to všechno vlastně funguje. Třeba můj otec je hrozně hodný pán, ale má tendence neustále radit co, jak a kdy se má dělat. A byly doby, kdy mě to docela točilo. Vždycky jsem si myslel, že on tuhle nesnesitelnou vlastnost musí změnit a já mám právo to po něm požadovat. V konstelaci byla docela jasně vidět absurdnost takového postoje. Když jsem postoj vůči němu změnil na úctu, on sice radit nepřestal, ale mě to přestalo točit.

Pokud od těhle věcí očekávám, že to funguje jako penicilín (vše zařídí prášek nebo metoda, já mám za svoje peníze bez práce nárok......), zákonitě budu zklamán. Takhle to opravdu nefunguje. Chce to odvahu připustit si absurdnost některých svých postojů, např., že mohu něco odpouštět své matce, že se matka má změnit, nebo jiné šílenosti smile

Jsme příliš slábi ve víře a svatou pravdu na kříž vlekou...

Není tady

#15 11. 9. 2009 20:57

Olympia
Host

.

Upravil(a) Olympia (14. 4. 2010 18:42)

#16 12. 9. 2009 10:22

agewa
♥♥♥♥♥♥-

Olympia napsal(a):

A co jednoduse snazit se matku pochopit? Rict si, ze matka je “taky jenom clovek”? Treba jeji chovani vubec neni odrazem toho, ze by te mela min rada nebo ze bys ji nezajimala, treba je sama nestastna a treba to ani jinak neumi.

Ja to vidim sama na sobe. Kdyz jsem byla dite a nebo hodne mlada, myslela jsem si taky o me matce to spatne. Jak jsem byla starsi, chapala jsem jeji chovani vic.
Sama jsem matkou a mam obe deti moc rada a snazim se mit stejny a spravedlivy pristup k obema. Presto i ja se dovidam, ze jsem kdysi uprednostnila toho a jindy druheho… je to o subjektivnim vnimani daneho jedince. Protoze ja jsem nekdy hodne prekvapena, kdyz si s detmi povidame, ze mi reknou o svych davnych krivdach z raneho detstvi a ja si nejsem vedoma, ze bych ublizovala. Az na svych detech a na jejich uprimnosti jsem poznala, ze clovek muze mit ty nejlepsi a nejcistsi umysly a presto se to ktere dite muze citit ukrivdeno. A kdyz si promitam situace z meho detstvi, tak krivda, kterou jsem citila kdysi davno, kdyz to bylo aktualni, ta krivda tam ted neni, je tam moje matka-clovek, ktera taky mela nekdy vseho az po krk a jednala, jak nejlip umela.

ano, někdy jde o subjektivní pohled jedince. ovšem , mě to, že moje matka naprosto upřednostnuje a podbízí se mé sestře potvrdilo i několik lidí v mém okolí, takže nešlo jen o můj pohled.vzhledem k tomu, že jsme jen o dva roky od sebe, bylo to tím markantnější( nešlo to omlouvat větou.....ale ona je mladší). já mám děti od sebe taky dva roky, takže to vím, že je to o málo let.

Není tady

#17 12. 9. 2009 12:15

Aluska
♥♥♥♥♥♥-

U me to neni o tom, ze by ma matka byla zla ci neprejici. Mozna spis trochu sobecka v tom smyslu, ze me milovala az prilis moc, ze se o me nechtela delit s mym otcem (to mi sama pravila).
Proste nabyla dojmu ze ona vi nejlepe co ja chci a co je pro me dobre.

Nejsem si jista zda mi konstelace pomohou, uvedomuji si z ceho prameni jake vztahy v rodine,jake jsou priciny jednani mych blizkych, i to, ze problemy matka-dcera jsou u nas po generace. Ani po sve matce nechci aby se zmenila, neb je to absurdni.
Jedine co potrebuji je si sama v sobe srovnat co bylo a co je.

Není tady

#18 12. 9. 2009 20:12

mariposa
♥♥♥♥♥♥-

Miaa, rozumim tomu co pises, ale citim z Tvych slov, ze jsi matce jeste odpustit nedokazala. Jakmile opravdu odpustis, pak uz nemas potrebu druheho jakkoliv soudit (i kdyby to byl vrah). Zaklad je v uvedomeni si toho, ze ten druhy dela to nejlepsi co v te chvili dokaze, nijak jinak to neumi. Odpusteni je vlastne respekt, prijeti toho druheho at uz je jakykoliv. Neni to o tom druheho chtit zmenit, ale o tom nic nemenit a brat to takove jake to je. Tohle prijeti je nesmirne osvobozujici. Jde ale o to, aby bylo opravdove, aby to byl prozitek a ne jen slova. Po tomhle prijeti padnou vsechna sevreni, jak uvnitr Tebe, tak ve vztahu k tomu druhemu.
Da se to vyjadrit i mnohem jednoduseji: ZIT A NECHAT ZIT. smile

"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenuť. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

#19 12. 9. 2009 20:18

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

mariposa napsal(a):

Namisto toho jsem sve matce nabidla otevrenou naruc a usmev. A v te same chvili co jsem tohle nabidla sve matce, jsem to take dostala. Dostala jsem to sama od sebe. Tim, ze jsem to nabidla. Ty nejkrasnejsi veci v zivote jsou ty nejjednodussi, nejprostsi.

Vse se da odpustit. Vsem se da odpustit. Odpoustejte. smile

tummenupp

Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

#20 12. 9. 2009 21:01

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Dobře, když tohle všechno víš, co s tím uděláš? Víš, co chceš ty konkrétně udělat, co potřebuješ udělat abys měla klid? Co k tomu klidu potřebuješ?

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#21 12. 9. 2009 23:00

miaa
♥♥♥♥♥--

No, já už o ní nechci psát. Když jsem ji odpuštěla, tak tu chvíli to vycházelo ze mne a bylo to myšleno upřimně.
Já ji žít nechávám, to ona mne ne. Já celý život čekám na milující matku, která přitulí, pochopí, pohladí a pod. Závidím jiním dobré vztahy s matkou, protože já to neznám, ani normální vztahy s matkou neznám.
Mou matku třeba nahradila tchýně, která mne chápala a dodnes se máme rády a jsme kontaktu, ačkoliv jsem s jejím synem rozvedená bratru, dnes už málem 25 let. A i ona na mne vzpomíná, i když má dětí a vnoučat a pravnoučat dost, novou snachu, takže nemá důvod vůbec na mne myslet. A že když jsem doma, tak ji tajně navštěvuji s mou dcerou. To není, když musím jet k matce, k ní jdu, že chci, že mne to potěší a udělá radost nám všem.

Není tady

#22 12. 9. 2009 23:03

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

miaa napsal(a):

Nepomůže. JSem natom stejně jako ty. Začínala jsem regresí, pak kineziologií, pak jsem naštěstí se dostala na konstelace. Tam jsem pochopila, že mne matka nikdy nechtěla a nemilovala a myslela, že už to mám konečně vyřešené. Stačí s ní jeden telef.hovor a je vše zpět, a že jsem se vědomě od ní odstěhovala hodně daleko.
Pak přišla EFT a nakonec matrix. Všude vyleze, že sice chci řešit jiný svůj problém, ale skončí to u matky. Už mne to nebaví, řešit furt matku a ještě zato platit.
Jak se zdá, podepsala se na mne dost. Bohužel, i na svém jediném vnoučeti. Já se zastala svého dítěte a od té doby je válka. Nechci o tom psát, neboŤ pak budu na celý den rozhozená. Už mne bude 5O, řeším ji od 4O-ti. Po jedné meditaci jsem odpustila, ale vážně stačí jeden hovor, kde s ní kape jed a zloba a je to.
Teď chodím na reflexí masáže nohou a reiki a jsem moc spokojená.

Proč ji tedy tolik let řešíš, když tě to nebaví?
Říkáš, že jsi ji odpustila, takže jak je možné, že tě to vždy zase dostane?

Tohle mi připomíná řeči školáků, kteří tvrdí, že se ty slovíčka stejně nenaučí, ta matematika jim nikdy nenaleze do hlavy, tu gramatiku nemají šanci pochopit....... a ve skutečnosti jediná jejich činnost spočívá ve vytváření těhle negativních vět, skutečná jejich VLASTNÍ práce na tom, aby se teda něco naučili, se rovná nule.

Opravdu se tě nechci dotknout, neber to osobně, takhle tu nepíšeš jen ty.
Je jednoduché všechno pak svést na metodu, neschopného psychologo, šarlatány a nefungující kinezeiologii, konstalace, EFT.....
Možná by ale stačilo konečně pochopit, že NIKDO a NIC za vás, kteří máte nějaké problémy s rodiči, NIC neudělá.
Veškerou dřinu na svém vlastním "bloku" musíte odmakat sami. Jakákoliv metoda může jen ukázat JAK. Pokud to tak neděláte, výsledek se nedostaví.
Masáže jsou jistě fajn, ale příčinu toho, proč tě rozhodí pouhý telefonát s matkou neodstraní, je to jen super relax.

A souhlasím s hail - neproduktivně se patlat a tím ulpívat v minulosti lze roky. Někomu se to tak dokonce líbí - neodvažuje se žít TADY a TEĎ. Ale pokud je takový člověk už dospělý a svéprávný, je to jeho a jen jeho problém.
Co se stalo, stalo se a už se to "neodestane". Jediné, co v tom lze udělat, že změníš svůj POSTOJ k tomu, co se stalo, pročistit své emoce a té bolesti se konečně PUSTIT.

A k tomu každému může pomoci nejen kineziologie, konstalace, EFT atd. ale i dobrý psycholog. Každý si musí vyzkoušet, co mu sedne, čemu věří.

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#23 12. 9. 2009 23:11

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

miaa napsal(a):

Já celý život čekám na milující matku, která přitulí, pochopí, pohladí a pod. Závidím jiním dobré vztahy s matkou, protože já to neznám, ani normální vztahy s matkou neznám.

Tohle je tvůj "klíč". stačí si jím "odemknout" stolt

Není tady

#24 12. 9. 2009 23:14

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Alusko,
přesto, že jak říkáš víš..tak konstalace ti mohou pomoci.
Zjistíš na nich, proč jsi tak jakoby "ve vzduchu", neukotvená.
Taky si tam připomeneš, že prostě NEMÁŠ jinou matku. A pokud ji nepříjmeš, nepřijímáš ani sama sebe, protože ať je jaká je, bez ní bys tu nebyla a ani tvoje děti, které jistě miluješ, by tu nebyly.

Není tady

#25 13. 9. 2009 12:22

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Aluska napsal(a):

Nejsem si jista zda mi konstelace pomohou, uvedomuji si z ceho prameni jake vztahy v rodine,jake jsou priciny jednani mych blizkych, i to, ze problemy matka-dcera jsou u nas po generace. Ani po sve matce nechci aby se zmenila, neb je to absurdni.
Jedine co potrebuji je si sama v sobe srovnat co bylo a co je.

Vyborne Aluska smile
Osobne citim z Tvych slov dost velkou silu na to si pomoci sama. smile Mas na to.  smile To uvedomeni o kterem pises (vytucnene) a to co pises na konci (vytucnene) je dost na to prekrocit minulost.  tummenupp

Ten kdo v sebe veri, ten dokaze vsechno a dokonce sam.  smile

Upravil(a) hirondel (13. 9. 2009 12:22)

Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí