Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 8. 9. 2009 21:22

Meredith
♥------
Registrovaný: 8. 9. 2009
Příspěvky: 9

vztah s cizincem

Zajímalo by mne, co si myslíte o vztahu s cizincem - z jižní Ameriky (VŠ, umí česky).
Mně připadá, že asi třeba bude po těch pár letech studia tady jít zpět do své vlasti a proto je vztah neperspektivní.
Problém je v tom, že by se mi jako přítel líbil.


Díky za vaše postřehy a zkušenosti.

Není tady

 

#2 8. 9. 2009 21:35

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: vztah s cizincem

Přátel není nikdy dost no a bacha na prasečí chřipku.

Není tady

 

#3 8. 9. 2009 22:47

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: vztah s cizincem

Meredith napsal(a):

Zajímalo by mne, co si myslíte o vztahu s cizincem - z jižní Ameriky (VŠ, umí česky).
Mně připadá, že asi třeba bude po těch pár letech studia tady jít zpět do své vlasti a proto je vztah neperspektivní.
Problém je v tom, že by se mi jako přítel líbil.


Díky za vaše postřehy a zkušenosti.

Ahojky Meredith, člověk nikdy neví, co bude za x let...i český přítel se může po vystudování VŠ rozhodnout, že chce poznávat svět a už ho neuvidíš...takže já být tebou, užívala bych si prostě přítomnost a nesnažila se dívat do tak daleké budoucnosti...nikdo neví, jak to všechno nakonec bude. třeba spolu ještě chodit budete, třeba už ne, třeba spolu nebudete vůbec, třeba to ukončíš ty, nebo on, nebo oba...možností je x a fakt bych se tím momentálně netrápila wink

Není tady

 

#4 9. 9. 2009 2:39

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: vztah s cizincem

Meredith, vidim to jako Sandra. Nikdy nevime co bude. Zij pritomnosti! smile

Není tady

 

#5 9. 9. 2009 8:27

vosa
♥♥-----
Registrovaný: 22. 1. 2009
Příspěvky: 60

Re: vztah s cizincem

Ahoj Meredith,
jako kamaráda ano,ale do vztahu bych nešla.
Co kdyby to došlo tak daleko,že by jste se vzali?A on by chtěl,aby jsi šla s ním do Ameriky?
V Česku je jiný,přizpůsobí se,nic jiného mu nezbývá.
Ale doma,v jižní Americe,jak víš,jaký bude?
Vím,že to je teď pro tebe hudba budoucnosti,ale stůj nohama na zemi.
Přeji ti hodně štěstí.


Všechno zlé k něčemu dobré.

Není tady

 

#6 11. 9. 2009 8:16

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: vztah s cizincem

vosa napsal(a):

Ahoj Meredith,
jako kamaráda ano,ale do vztahu bych nešla.
Co kdyby to došlo tak daleko,že by jste se vzali?A on by chtěl,aby jsi šla s ním do Ameriky?
V Česku je jiný,přizpůsobí se,nic jiného mu nezbývá.
Ale doma,v jižní Americe,jak víš,jaký bude?
Vím,že to je teď pro tebe hudba budoucnosti,ale stůj nohama na zemi.
Přeji ti hodně štěstí.

tak,tak..může to fungovat i jako vztah, ale v okamžiku ,že to přejde v manželství s dětmi, riskuješ, že v případě rozvodu budeš pak bojovat o své děti, které když ti cizinec odvleče do své rodné země, budeš vídat tak maximálně o prázdninách.

Ale to hodně předbíhám..smile. Nicméně je na to třeba myslet, takových případů není málo.

Upravil(a) laminanonte (11. 9. 2009 8:16)


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#7 11. 9. 2009 13:49

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: vztah s cizincem

Meredith, jak píší ostatní - do budoucna nevidíš.
Případné problémy můžeš ale eliminovat. Poznat jeho zemi, prostředí, ve kterém vyrůstal, zvyky...
Musíš si popravdě říct, jestli bys zvládla žít i v jeho zemi - ta situace se může opravdu stát. Řešit to až s dvěma dětma na krku je pozdě.
Ale zatím by se ti líbil jako přítel. Třeba z něj nikdy nebude tvůj muž a otec tvých dětí. wink To jen kdyby se to vrbilo dál a dál a vztah nabíral na vážnosti. Bez znalosti země a rodiny - důkladného - bych do toho nešla.

Není tady

 

#8 11. 9. 2009 14:28

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: vztah s cizincem

Choď sa mrknú na Marciino vlákno vedža - je to dos poučné.

Upravil(a) Selima (11. 9. 2009 14:39)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#9 11. 9. 2009 14:42

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: vztah s cizincem

No, nejlepší je, se ho zeptat, jestli se chce usadit v ČR nebo se vrátit domů!
A Ty by ses mu jako přítelkyně líbila? :-)))

Samozřejmě, pokud Ty chceš zůstat v ČR a on se bude chtít vrátit domů... - tak to perspektivní není.
No ale, užívat si s ním tady, dokud je tu, můžeš.
Akorát si dej pozor abys neotěhotněla. Tahat se o dítě s otcem z Jižní Ameriky, asi nic moc.

Není tady

 

#10 11. 9. 2009 15:21

Marcia111
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 9. 2009
Příspěvky: 610

Re: vztah s cizincem

Meredith, ja z vlastni zkusenosti bych Ti to opravdu nedoporucovala. Predpokladam, ze on prijel do CR bud za studiemi nebo za praci a urcite se po case bude chtit vratit zpet do sve vlasti. Mentalita je odlisna a postupem casu by jsi mohla resit otazky, ktere resim ja dnes. Jestlize jsi schopna navazat vztah a v pripade jeho odchodu se bezbolestne nebo alespon rozumove rozejit, tak ano jdi di toho, ale na trvaly vzath opravdu nedoporucuji! Klidne si precti me vlakno NEVIM KAM PATRIM

Není tady

 

#11 11. 9. 2009 16:04

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: vztah s cizincem

Ještě s ním ani nechodí a už musí chudák myslet na budoucí děti a co by kdyby... wink

Ne, vážně. Myslím, že určitě stojí za to, ho trochu blíž poznat...však se nemusíte hned brát a stěhovat do jeho země....určitě je ale dobrý si něco dopředu nastudovat o jeho zemi, kultuře, vyznáních, atd. atd....stolt

Není tady

 

#12 11. 9. 2009 17:20

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: vztah s cizincem

sandra napsal(a):

Ještě s ním ani nechodí a už musí chudák myslet na budoucí děti a co by kdyby... wink

Ne, vážně. Myslím, že určitě stojí za to, ho trochu blíž poznat...však se nemusíte hned brát a stěhovat do jeho země....určitě je ale dobrý si něco dopředu nastudovat o jeho zemi, kultuře, vyznáních, atd. atd....stolt

pak je pozdě bycha honit smile


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#13 22. 9. 2009 18:10

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: vztah s cizincem

Jižní Amerika není Afrika či Asie, nebála bych se začít si něco s někým z J. Ameriky. Osobně jsem tam loni na podzim strávila nádherných 12 dnů a umím si tam představit strávit i zbytek života, mentalita tamnějších lidí mi v některých ohledech připadá dokonce na vyšší úrovni než ta naše.

Není tady

 

#14 22. 9. 2009 22:00

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: vztah s cizincem

Ela.. napsal(a):

Jižní Amerika není Afrika či Asie, nebála bych se začít si něco s někým z J. Ameriky. Osobně jsem tam loni na podzim strávila nádherných 12 dnů a umím si tam představit strávit i zbytek života, mentalita tamnějších lidí mi v některých ohledech připadá dokonce na vyšší úrovni než ta naše.

to mᚠpravdu, ale handrkuj se někým o dítě, když bydlí v Americe..smile


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#15 21. 10. 2009 21:37

Meredith
♥------
Registrovaný: 8. 9. 2009
Příspěvky: 9

Re: vztah s cizincem

Dotaz jsem psala jenom proto, že mne zajímalo, kolik lidí má zkušenosti ze vztahu z cizincem,  a jestli nejsou jen negativní.
Rozhodně bych si nikoho z J. Ameriky nevzala.
Sice mi nevadí cizí země, ale přece jen Evropa je kultivovanější.

Není tady

 

#16 21. 10. 2009 21:38

Meredith
♥------
Registrovaný: 8. 9. 2009
Příspěvky: 9

Re: vztah s cizincem

Ela.. napsal(a):

Jižní Amerika není Afrika či Asie, nebála bych se začít si něco s někým z J. Ameriky. Osobně jsem tam loni na podzim strávila nádherných 12 dnů a umím si tam představit strávit i zbytek života, mentalita tamnějších lidí mi v některých ohledech připadá dokonce na vyšší úrovni než ta naše.

Mně ta mentalita připadá také lepší, hlavně jak jsou pořád pozitivně naladěni.

Není tady

 

#17 21. 10. 2009 21:40

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: vztah s cizincem

Meredith napsal(a):

Dotaz jsem psala jenom proto, že mne zajímalo, kolik lidí má zkušenosti ze vztahu z cizincem,  a jestli nejsou jen negativní.
Rozhodně bych si nikoho z J. Ameriky nevzala.
Sice mi nevadí cizí země, ale přece jen Evropa je kultivovanější.

big_smile Znám jednu, co tohle říkala. Teď spolu s tím, co by si ho nikdy nevzala mají dítě a jsou manželé. wink Láska je láska aneb když ho miluješ, není co řešit. lol

Není tady

 

#18 21. 10. 2009 21:54

Meredith
♥------
Registrovaný: 8. 9. 2009
Příspěvky: 9

Re: vztah s cizincem

javena napsal(a):

Meredith napsal(a):

Dotaz jsem psala jenom proto, že mne zajímalo, kolik lidí má zkušenosti ze vztahu z cizincem,  a jestli nejsou jen negativní.
Rozhodně bych si nikoho z J. Ameriky nevzala.
Sice mi nevadí cizí země, ale přece jen Evropa je kultivovanější.

big_smile Znám jednu, co tohle říkala. Teď spolu s tím, co by si ho nikdy nevzala mají dítě a jsou manželé. wink Láska je láska aneb když ho miluješ, není co řešit. lol

Zrovna ve chvíli, když jsem si říkala, že bych si mohla najít přítele nějakého Čecha, tak se mi připletl do cesty tenhle cizinec.smile

Není tady

 

#19 22. 10. 2009 9:11

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: vztah s cizincem

Neřeš to. Jsi mladá, celý život mᚠpřed sebou. Zamilovala jsi se ? Fajn, ber ten vztah takový, jaký je, užívej si plnými doušky, vychutnávej si každý okamžik, žij EĎ .. však ono se to časem nějak vyvrbí.
Píšeš, že ještě studuje VŠ. Tím lépe, máte dostatek času na vzájemné poznávání se navzájem, ale i čas na odmilování (každá zamilovanost jednou přejde). A do té doby buď zjistíte, že vám to spolu vyhovuje, nebo se časem v klidu rozejdete a život půjde dál.
Víš, co je na životě nejhezčí ? Právě ta jeho nepředvídatelnost a pestrost. smile

Není tady

 

#20 4. 12. 2009 19:28

tříska
♥♥♥♥---
Místo: jižní Morava
Registrovaný: 15. 7. 2009
Příspěvky: 327

Re: vztah s cizincem

Ela.. napsal(a):

Neřeš to. Jsi mladá, celý život mᚠpřed sebou. Zamilovala jsi se ? Fajn, ber ten vztah takový, jaký je, užívej si plnými doušky, vychutnávej si každý okamžik, žij EĎ .. však ono se to časem nějak vyvrbí.

To je ten SPRÁVNÝ názor v dnešní podělané Evropě, kdy staré dobré pořádky pomalu, ale JISTĚ, přestávají platit.
Do 30-50 let bude Evropa muslimská.
Bohužel.
Díky tomu, že se umíme jen handrkovat a neumíme se ztišit, zamyslet a domluvit, tak nás muslimové převálcují svou několikanásobně efektivnější porodností a (co si budeme povídat) také rozpínavostí.
Na netu je ke shlédnutí video o invazi muslimů .... http://www.youtube.com/watch?v=UTzEpt49yeU
Rovnoprávnost žen se stane labutí písní, obětí bruselského mulikulti-byrokratismu.
Těch, co se chtějí NAPAKOVAT v Bruselu na úřednických postech, je hodně. Příliš hodně...
A prd jim záleží na tom, jak budou žít naše děti, naše vnoučata...
Chtěli jsme to? va

Co naplat: Civilizace, která se nedokáže uskrovnit, si asi nezaslouží právo na existenci.

Není tady

 

#21 10. 12. 2009 9:11

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Není tady

 

#22 3. 1. 2010 17:29

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: vztah s cizincem

Shlédla jsem obě videa a mám z toho divný pocit, do čeho přivádím svoje děti.

Není tady

 

#23 3. 1. 2010 18:30

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: vztah s cizincem

I já mám divný pocit, že není něco v pořádku....jezdím do Anglie, jsou tam mafie, které vraždí a neví si s nima rady.Už se o tom veřejně mluví a vysílá.  Trpí tam jiné rasy, které tasm již převládají, ale bojí se jich, proč asi ?  Zvláštní doba, kdy opravdu nevíme, co, kde, kdo a jak bude. Ale zabít někoho jen proto, že má někdo  špatná den a jiný se na něho  podívá, je silná káva! No, uvidíme, jak to všechno dopadne......

Není tady

 

#24 15. 1. 2010 23:26

Berberka
♥♥♥----
Registrovaný: 17. 5. 2008
Příspěvky: 174

Re: vztah s cizincem

Ahoj, Meredith, tak já do toho po dvou a půl měsících vztahu práskla se svým Berberem (který je mimochodem muslim, když už se tu do toho všichni tak obouvají usch ). Teď žijeme v Británii (můj neskutečně blbý nápad, nikdy se sem nestěhujte grater ) a s výjimkou halal kuchyně řešíme úplně normální problémy, nic exotického. Jinak Berberova rodina má ke mně velmi pozitivní vztah a myslím, že kdyby došlo k nějakým problémům, nestranili by výhradně jemu.
Jestli do toho jít nebo ne, Ti samozřejmě objektivně neporadím, ale pokud se Ti líbí, tak proč to nezkusit? Ber to jako experiment, pokus se na něj moc nenavázat a za nějakou dobu uvidíš... ;-)


Imperare sibi maximum imperium est.

Není tady

 

#25 15. 1. 2010 23:31

Berberka
♥♥♥----
Registrovaný: 17. 5. 2008
Příspěvky: 174

Re: vztah s cizincem

K těm muslimům bych jen dodala - bydlím na dost divokém místě, na malém sídlišti, kde bydlí 2 kategorie lidí 1. žadatelé o azyl z nichž mnozí jsou muslimové 2. skotští "junkies" tedy ti, co pobírají podporu a následně ji propijí. Když potkám na chodbě první skupinu, usmějeme se na sebe a pozdravíme. Když potkám tu druhou, sahám po pepřovém spreji. Myslím, některé dámy a pánové, že příliš dáte na masmédia.


Imperare sibi maximum imperium est.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů