Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 6. 9. 2009 23:23

Bublina
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 2. 2006
Příspěvky: 672

Kam má směřovat hlava při spánku?

Předělali jsme si pokoj.Jen tad tápem jak si dát postel a kam by měla směřovat hlava.Zda na sever,jih,východ,západ?
Nevíte někdo kde je to pozitivní a nebo kam určitě ne?
Někde sem to četla,ale nemůžu to najít.
Na jakou světovou stanu?

Není tady

 

#2 7. 9. 2009 8:36

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Kam má směřovat hlava při spánku?

Bubli, nevím, kterým směrem, ale podle feng-šuej by postel měla stát co nejdále od dveří a taky by neměla být pod oknem. nebo aspoň hlava by neměla být pod oknem, může to způsobovat neklid, za hlavou by měla být pevná zeď. zkus si sjet net, určitě k tomu něco najdeš.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#3 7. 9. 2009 8:45

Lúthien
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Tam, kde Vysočina začíná...
Registrovaný: 6. 10. 2007
Příspěvky: 1144
Web

Re: Kam má směřovat hlava při spánku?

Bublino, tak jak píše Pavla tummenupp A ještě je fajn, když hlava směřuje na sever nebo na východ - mám to vyzkoušené a nejen já. Je to bezva, hlavně pro citlivější lidi tummenupp


Svět je jako zrcadlo: směj se na něj, bude se na tebe smát. Mrač se na něj, i on se na tebe zamračí. Herbert Samuels

http://www.tvorbaprodusi.estranky.cz/

http://lpmf.lilypie.com/q91Ap1.png

Není tady

 

#4 7. 9. 2009 8:54

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: Kam má směřovat hlava při spánku?

Mám na vícero známých odzkoušeno, že ideální je  hlava na sever.  Muž má mít postel blíže ke dveřím, žena   jakoby za ním, dítě, pokud je s nimi v ložnici tak v koutě za  ženou.
My to máme obráceně- muž spí v koutě, já blíže ke dveřím, protože v ložnici s námi spí prcek  a postýlka by se mu nevešla do rohu- má ji  vedle mé postele  v zádveří. Když jsme se prohodili s mužem ( prcek nebyl doma), spala jsem klidněji. Jako by ten u dveří "hlídal" vchod do jeskyně wink
Ale ten sever je  děsný zvyk. I na dovolené jsme štelovala postelemi abychom byli  "vycentrovaní". stolt

Není tady

 

#5 7. 9. 2009 9:43

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Kam má směřovat hlava při spánku?

Zuzi, u nás taky ex spával blíž ke dveřím, já až za ním. Nevím proč, ale vadilo by mi spát blíž ke dveřím, jen ta představa mi nedělá dobře.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#6 7. 9. 2009 10:18

Blossom
Host

Re: Kam má směřovat hlava při spánku?

No potěš koště: Já spím s hlavou na jih, a k tomu pod oknem...ale zatím na sobě necítím nějaké škodlivé účinky.

Jaké by to spaní "nesprávným směrem" mělo mít dopady? A čím má být pozitivní spaní "správným " směrem?

 

#7 7. 9. 2009 11:16

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: Kam má směřovat hlava při spánku?

Blossom- my jsme  takhle vyšilovali už od mých dětských let. Už moje babička tvrdila, že to tak má být. Ona to "věděla" stolt Pak jsem  narazila na  teorie uspořádání  feng - šuej, jak píše i Ppavlaa a ono to tam je  také  vysvětlované.
Můj muž,když mě poznal,   si chvíli dělal legrácky z mého  stěhování postelí . Říkal, že musím s sebou vozit kompas abych mohla jít spát... Pak jsme spolu byli u známých, kterým cestovalo mimino po postýlce a já tam  radila  změnit  polohu postýlky.     Ono to zafungovalo a tak už byl i on lehce zviklán.  Jezdil na kamionu a  z jedné cesty mi psal, že už je totálně zblbý, protože na parkingu dával kamion  naštorc, aby mohl spát ve správném směru.  lol Prostě si odzkoušel, že se tak fakt spí líp.   Nedávám to do úplné souvislosti pouze se spaním, ale když jsem ho poznala , měl popraskané žilky v očích, velmi často ho bolela hlava. Te´d už nic z toho nepozorujeme. A sám od sebe  vyhledává "správný" směr při spaní...

Není tady

 

#8 7. 9. 2009 11:39

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: Kam má směřovat hlava při spánku?

zuzi777a napsal(a):

Blossom- my jsme  takhle vyšilovali už od mých dětských let. Už moje babička tvrdila, že to tak má být. Ona to "věděla" stolt Pak jsem  narazila na  teorie uspořádání  feng - šuej, jak píše i Ppavlaa a ono to tam je  také  vysvětlované.
Můj muž,když mě poznal,   si chvíli dělal legrácky z mého  stěhování postelí . Říkal, že musím s sebou vozit kompas abych mohla jít spát... Pak jsme spolu byli u známých, kterým cestovalo mimino po postýlce a já tam  radila  změnit  polohu postýlky.     Ono to zafungovalo a tak už byl i on lehce zviklán.  Jezdil na kamionu a  z jedné cesty mi psal, že už je totálně zblbý, protože na parkingu dával kamion  naštorc, aby mohl spát ve správném směru.  lol Prostě si odzkoušel, že se tak fakt spí líp.   Nedávám to do úplné souvislosti pouze se spaním, ale když jsem ho poznala , měl popraskané žilky v očích, velmi často ho bolela hlava. Te´d už nic z toho nepozorujeme. A sám od sebe  vyhledává "správný" směr při spaní...

Já tak zblbla kolegyňi a ona pak svého přítele lol
Kamion naštorc tummenupp

Není tady

 

#9 7. 9. 2009 12:43

majkafa
Host

Re: Kam má směřovat hlava při spánku?

Po přestěhování z domu do bytu po rozvodu spím s hlavou na sever. Ale pro mě je zajímavé, že spím na dvoulůžku v posteli, ve které spával BM. Když jsem nedávno zase zkusila po třech letech spát v "mé" posteli, spalo se mi velmi špatně a vracely se mi nedobré vzpomínky. Tak jsem se přesunula na "jeho" postel a vše je OK.

 

#10 7. 9. 2009 12:52

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Kam má směřovat hlava při spánku?

K severu by měla směřovat hlava - nebo k východu. K východu chápu (podvědomě nám asi vadí být hlavou "proti směru" otáčení zeměkoule) - proč k severu....napadlo mě, jestli na to nemá vliv naše tisícileté přesvědčení, že sever je "nahoře" lol
Neměly by být u postele například police, které by budily dojem, že ti můžou padnout na hlavu - nebo dokonce trám nad postelí,nebo by neměla na postel mířit hrana otevřených dveří, nebo tak. Poněvadž to si můžeš furt dokola opakovat, že je to dobře přidělaný a nemůže to spadnout; podvědomí ti to neuvěří.
Okno bude totéž - prostě se člověk nevědomě cítí bezpečnější, když mu nemůže jen tak někdo skočit na hlavu smile
Bloss, no holt jsi odolná nátura lol každý nemusí mít stejnou vnímavost na nějaké podprahové podněty...


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#11 7. 9. 2009 17:28

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Kam má směřovat hlava při spánku?

Já jsem kupodivu tohle nikdy neřešila, stavěla jsem si postel automaticky tak, jak jsem se cítila dobře  a jaksi "krytá". A samozřejmě dle možností...

Vlastně to samé, co feng šuej, jen pocitově vyjádřené, aniž bych to předtím četla..

Teď se mi dostalo i vědeckého výkladu - poslední 2 roky se věnuju stavbě a skupuju  všechny časopisy o bydlení. Všechno, co to obnáší, jsou mi příjemné pocitové vjemy, které bych volila i bez informací. Materiály, barvy, orientace, uspořádání.. atd..

Já si Bloss nemyslím, že by se ti mělo něco stát...big_smile...pokud se ti dobře spí, tak spi dál s postelí klidně na jihozápad a vůbec se nevzrušuj. Až pakliže by se ti blbě spalo, tak pak jo. A vůbec bych se nedivilo, kdyby se ti začlo spát blbě ode dneška..big_smile
Já jsem taky nechodila po kafe čůrat, ale až mi řekli , že je močopudné, tak chodím furt..lol

Není tady

 

#12 7. 9. 2009 17:57

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 2557

Re: Kam má směřovat hlava při spánku?

Nooo, tak to abych přestavěla ložnici!!!
Ležím hlavou na jih a ještě k tomu u dveří dumbom


Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

 

#13 7. 9. 2009 18:06

tříska
♥♥♥♥---
Místo: jižní Morava
Registrovaný: 15. 7. 2009
Příspěvky: 327

Re: Kam má směřovat hlava při spánku?

Tak tady čtu - a nestačím se divit - sever či východ? - my spíš dosud řešili, zda spát vodorovně, anebo s mírně zvednutýma nohama (kvůli lepšímu prokrvení mozku), anebo s mírně podloženou hlavou (kvůli hučení v hlavě - asi příliš krve do mozku). Anebo je to spíš podle krevního tlaku? .... Když je nízký, tak nohy podložit?
dumbom

Není tady

 

#14 7. 9. 2009 20:04

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Kam má směřovat hlava při spánku?

Já jen vím, že postel nemá být nohama ke dveřím....znamená to smrt, nebo vážnou nemoc :-(

Není tady

 

#15 7. 9. 2009 20:04

Blossom
Host

Re: Kam má směřovat hlava při spánku?

Nechci vůbec tvrdit, že spaní v určitém směru nemá žádný vliv. Možná má. Ale těch vlivů na dobrý spánek je mnohem víc.
Co se týká mě, zrovna jsem si o tom shodou okolností popřemýšlela o tomto víkendu: V týdnu, když jsem doma sama, nějak nedovedu stoprocentně vypnout, ani v noci. V noci se budím kdykoli mám nějaké starosti, ale i kdykoli mám třeba nějaké nové nosné  nápady.
Možná, že to buzení souvisí i s tím, že se cítím na mnoho věcí sama, uvědomuju si, že mnohé musím vyřešit jen já, není to na koho přehodit, zejména v práci.

No, a pak přijde víkend, kdy mám s kým usínat, kdy mám ke komu se uprostřed noci přitulit, kolikrát v polospánku vnímám to živočišné teplo a fakt vnímám takový snad pravěký pocit bezpečí z toho pramenící...no a to jsem pak schopná spát jak mimino třeba 11 hodin v kuse.... smile  směry -nesměry wink

Upravil(a) Blossom (7. 9. 2009 20:08)

 

#16 7. 9. 2009 20:06

Blossom
Host

Re: Kam má směřovat hlava při spánku?

Káča napsal(a):

Já jen vím, že postel nemá být nohama ke dveřím....znamená to smrt, nebo vážnou nemoc :-(

Proboha, už raděj nic nepřidávejte, žádné další instrukce: Já spím hlavou pod oknem, a k jihu, no a nohama samozřejmě ke dveřím... sad smile

 

#17 7. 9. 2009 20:20

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Kam má směřovat hlava při spánku?

Káča napsal(a):

Já jen vím, že postel nemá být nohama ke dveřím....znamená to smrt, nebo vážnou nemoc :-(

Tohle jsem nikde nevyčetla - ale že nemá být nohama k OTEVŘENÝM dveřím, to jo, protože to právě dělá (oni tomu říkají šíp) takový pocit, že je na člověka něco namířenýho. Já spím naproti dveřím na terasu a je teda pravda, že někdy si zatáhnu závěs, protože jsou celý skleněný a zvl᚝ když je mám v létě otevřený, trochu se šiju. Přestože tam mám čubu - hoodně hlídací.
Bloss - všecko se musí brát s určitou rezervou - všetně tak úctyhodnýho umění, jako je Feng-šuej lol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#18 8. 9. 2009 8:54

Vachu
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 25. 6. 2009
Příspěvky: 767

Re: Kam má směřovat hlava při spánku?

Káča napsal(a):

Já jen vím, že postel nemá být nohama ke dveřím....znamená to smrt, nebo vážnou nemoc :-(

No jo - třeba když chlap přijde domů z flámu... sotva najde ložnici... svalí se na postel a už se ani nehne...
(samozřejmě nohama ke dveřím - to pak přece vypadá jako mrtvola! lol - a ráno se tak i cítí ... dumbom )

Není tady

 

#19 8. 9. 2009 18:38

Lena01
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 2. 2007
Příspěvky: 526

Re: Kam má směřovat hlava při spánku?

Tak u nás máme hlavu na severu, já ležím blíž dveřím a partner blíže oknu, okno mi příjde víc nebezpečné jak dveře (bydlíme v přízemí).
A na které straně postele spí vᚠpartner? Beru to z pohledu když stojíte před postelí u nohou... co mám vypozorováno z okolí tak většina ženských spí vpravo a muži vlevo....

Upravil(a) Lena01 (8. 9. 2009 18:39)

Není tady

 

#20 8. 9. 2009 21:43

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Kam má směřovat hlava při spánku?

A víš, že mᚠpravdu? va Jestli to nebude tím, že z pohledu z postele je muž napravo a žena nalevo - takže jakoby každej na svý straně (mozku, myslím lol )


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#21 8. 9. 2009 22:11

Hledač
♥♥-----
Registrovaný: 6. 9. 2009
Příspěvky: 69

Re: Kam má směřovat hlava při spánku?

Lena01 napsal(a):

Tak u nás máme hlavu na severu, já ležím blíž dveřím a partner blíže oknu, okno mi příjde víc nebezpečné jak dveře (bydlíme v přízemí).
A na které straně postele spí vᚠpartner? Beru to z pohledu když stojíte před postelí u nohou... co mám vypozorováno z okolí tak většina ženských spí vpravo a muži vlevo....

Není to doufám úchylka, že jsem vždy s partnerkou spával v obráceném gardu? Já v pravo, ona vlevo.sova

Není tady

 

#22 9. 9. 2009 6:09

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 2557

Re: Kam má směřovat hlava při spánku?

Hledač napsal(a):

Lena01 napsal(a):

Tak u nás máme hlavu na severu, já ležím blíž dveřím a partner blíže oknu, okno mi příjde víc nebezpečné jak dveře (bydlíme v přízemí).
A na které straně postele spí vᚠpartner? Beru to z pohledu když stojíte před postelí u nohou... co mám vypozorováno z okolí tak většina ženských spí vpravo a muži vlevo....

Není to doufám úchylka, že jsem vždy s partnerkou spával v obráceném gardu? Já v pravo, ona vlevo.sova

Hmmm, taky doufám, že není něco špatně, když já spím na té mužské polovině va


Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

 

#23 9. 9. 2009 6:10

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 2557

Re: Kam má směřovat hlava při spánku?

Sakra, když nat tím tak uvažuju ... mám všechno nějak obráceně, co se týče postele dumbom ale jinak jsem fakt normální lol


Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

 

#24 9. 9. 2009 17:13

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Kam má směřovat hlava při spánku?

Holky a tak mně ještě řekněte, jestli postel těsně ke zdi nebo ne. Já spím hlavou na SV a naproti oknu, ale jenom proto, aby mi netáhlo na hlavu. Dřív jsem spávala pod oknem a hlavou k jihu. Já ale musím mít trošku odsunutou postel ode zdi. Nevím proč. To taky něco znamená nebo je to jedno? Dík.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#25 9. 9. 2009 21:05

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Kam má směřovat hlava při spánku?

pomněnka napsal(a):

Hledač napsal(a):

Lena01 napsal(a):

Tak u nás máme hlavu na severu, já ležím blíž dveřím a partner blíže oknu, okno mi příjde víc nebezpečné jak dveře (bydlíme v přízemí).
A na které straně postele spí vᚠpartner? Beru to z pohledu když stojíte před postelí u nohou... co mám vypozorováno z okolí tak většina ženských spí vpravo a muži vlevo....

Není to doufám úchylka, že jsem vždy s partnerkou spával v obráceném gardu? Já v pravo, ona vlevo.sova

Hmmm, taky doufám, že není něco špatně, když já spím na té mužské polovině va

Ste blbýýý - jenom jsem hádala! lol Hele a nejste třeba leváci?
Judyno, to fakt netuším...tak si zkus představit, co by se stalo, kdybys musela spát nacpaná na zdi?Co by tě napadalo za myšlenky?  Třeba přijdeš na to, co za tím vězí...


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů