Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 29. 8. 2009 20:19

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Pujcky

Muj pritel je skoro rok rozvedeny se svou manzelkou.Nejdrive mu volali z cetelemu,ze neuhradil pujcku pres 3000 o ktere on vubec nevedel,nakonec ji uhradila jeho byvalka,ktera si nasekala dluhy.Jak je,ale mozne,ze meli jeho tel.cislo. a on o pujcce nemel ani paru.Ta pujcka ,uz je udajne splacena.Ale tento tyden mu volali tentokktat se sporitelny,ze neni splacena pujcka a opet on o zadne pujcce co si ona brala nevi.Da se nekde vubec zjistit jake dluhy ma ona?Proc volaji jemu?


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#2 29. 8. 2009 21:00

šarik
Host

Re: Pujcky

Nejspíš udělala dluhy za manželství a uváděla manžela jako spoludlužníka. Proto znají jeho číslo a volají mu, když bývalka neplatí. Nesplacené dluhy by se daly třeba zjistit v databázi neplatičů. Ale jaké kde nadělala dluhy za manželství je nedohledatelné. Jedině, že by si ji vzal na pašlál a vymlátil to z ní.

 

#3 29. 8. 2009 21:15

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Pujcky

šariku, ale kdyby si ho vzala jako spoludlužníka, tak by on o tom musel vědět, ne? Musel by něco podepisovat...


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#4 30. 8. 2009 7:59

Adamíra
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 9. 2006
Příspěvky: 423

Re: Pujcky

určitě hlavně u bank musel půjčku podepsat i on

Není tady

 

#5 30. 8. 2009 8:03

majkafa
Host

Re: Pujcky

Adamíra napsal(a):

určitě hlavně u bank musel půjčku podepsat i on

Ne, nemusel. Dneska už to není, jako kdysi, že vše musí podepsat oba manželé.
Když od nás odešel můj BM, taky si vzal půjčku v České spořitelně, o které jsem neměla ani tušení. Zjistila jsem to, až když ze sporožira, kam už chodila jenom má výplata, začaly odcházet splátky. Když si BM půjčku bral, bylo ještě sporožiro psáno na něj a já byla jen spolumajitel.
Ptala jsem se v České spořitelně, jak je možné, že manžel dostal půjčku, aniž bych já jako manželka cokoliv podepsala. Odpověděli mi, že konkrétně oni dávají půjčku až do výše 100 000,- bez vědomí a souhlasu druhého manžela.
A tak to dnes dělají snad všechny banky do různé výše půjčky.

Takže mé naivní představy, že pokud si manžel bere půjčku, musím ji podepsat i já, vzaly rychle za své. Dneska už je jiný svět.

Upravil(a) majkafa (30. 8. 2009 8:04)

 

#6 31. 8. 2009 8:02

Pikola
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2007
Příspěvky: 747

Re: Pujcky

Půjčky jsou s ručitelem a bez. Pokud to mᚠs ručitelem, zohledňují i manžela, pokud bez (jako že má muž záznam a kvůli tomu by nepůjčili), jede každý sám na sebe. Ve finále ale je, že dluh je za manželství vlastně obou :-(

Já se takhle děsím, kdy na mě doma zazvoní exekutor, jako se to už jednou stalo, když hledal BM.

Není tady

 

#7 31. 8. 2009 12:16

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Pujcky

No, nemusí vždy oba podepisovat, ale také nemusí vždy oba platit. Pokud si vezme manžel půjčku bez manželky, určitě ona se nemusí podílet na placení /jsem někde četla..../

Není tady

 

#8 31. 8. 2009 13:28

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Pujcky

Aneri, ale když přijde do bytu exekutor, neptá se, co je jeho a co tvoje. Nehledě na to, že podle zákona je dluh za dobu trvání manželství společný.
Možná někdo s dobrým advokátem spor o placení vyhrál, ale vyjímka potvrzuje pravidlo.
A dobrý je, že za dluhy partnera platíš i ty ale třeba na prodej společného majetku (auto, byt...) potřebuješ jeho souhlas. dumbom Postavený na hlavu je to...

Není tady

 

#9 1. 9. 2009 17:46

ed123
♥------
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 6

Re: Pujcky

Dobrý den,
jsem v podobné situaci.
Manželka v domění že si polepší rozhodla, že každý si zřídí svůj bankovní účet a všechny platby budeme platit napůl (manželství je v podstatě nefunkční). Jako první krok k nezávislosti si pořídila několik karet jako " OK" "AURA" a podobně.V případě že je všechny vyčerpá, dluh bude kolem " 200 000 Kč.Jelikož nemá na splácení těchto dluhů, hledá po internetu novou půjčku a to 400 000 Kč aby předchozí dluhy splatila.Nedá si říct a tvrdí že to je jenom její věc! Zatím exekutoři nenastoupily  ale já se bojím abychom nepřišli o zatím družstevný byt.( dvacet let se zdála normální a vůči dluhům moc opatrná, až do doby,kdy si našla chlapa)                                                                                                                                                             Ví někdo jak tomu zabránit ?

Upravil(a) ed123 (1. 9. 2009 17:48)

Není tady

 

#10 1. 9. 2009 18:00

majkafa
Host

Re: Pujcky

ed, lze tomu zabránit pouze urychleným rozvodem.
Prozatím aspoň nechat zúžit SJM u notáře anebo u soudu.

 

#11 1. 9. 2009 20:00

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Pujcky

Naprostý souhlas s Majkafou. Prakticky nemᚠjinou šanci. sad

Není tady

 

#12 2. 9. 2009 10:49

ed123
♥------
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 6

Re: Pujcky

Děkuji za radu.Vím že rozvod je jediné východisko,ale žel, mám s tím problém.Pokud oba po rozvodu zůstaneme v jednom bytě,jsem si jistý že nastane peklo. Už teď ignoruje,nebo porušuje všechny dohody ve financování domácností( nájem,inkaso,apod.).A já v sobě nenajdu tolik síly abych ji donutil se odstěhovat.Máme dvě školopoviné děti,členem bytového družstva jsem já,ona je spoluvlastník,nebo tak nějak.
Tak že odejdu já a stanu se bezdomovec.A to se mi moc nelíbí.

Není tady

 

#13 2. 9. 2009 11:46

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Pujcky

Ede, co výměna bytu za dva menší? I když se to asi už moc nedělá, známí takhle vyměnili dva menší byty (jeho obecní a její majitelův) za větší obecní. Mohla by tě taky vyplatit (ale to vzhledem původnímu dotazu půjde těžko), nebo ty ji. Možná by se jí prachy hodily a šla by k amantovi. Já vím, že tam lítaj děti, ale to se dá taky dohodnout. Je to těžký, ale právě kvůli dětem jsem to rozsekla já...

Není tady

 

#14 2. 9. 2009 14:14

ed123
♥------
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 6

Re: Pujcky

Byt za dva menší v Praze nevyměním a hledat byt tam kde je ale není práce,nevím. A  vyplatit ji ? Mám 57 let a z platu zámečníka je to prakticky nemožné. Jedině se zadlužit a splácet to budou děti. A to nachci.Nebo dělat do smrti.Vím že jiná možnost jak radíte neni ale... asi jsem pořádnej vůl.

Není tady

 

#15 2. 9. 2009 14:33

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Pujcky

Zúžení majetku v SJM u notáře je sice možnost, ale na dluhy jen do budoucna. Na dluhy, které vznikly před sepisem, se to nebude vztahovat.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#16 2. 9. 2009 14:58

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Pujcky

Ede, jestli jste byl členem družstva před uzavřením manželství, na jeho užívání máte nárok po rozvodu Vy. Manželce vzniklo patrně právo společného nájmu z titulu manželství, které ale samo o sobě nezakládá právo na byt a už vůbec ne po rozvodu. Můžete proto po rozvodu na manželku podat žalobu o vyklizení bytu s odůvodněním, že i v době trvání manželství se odmítla finančně podílet na chodu domácnosti a úhradu poplatků spojených s provozem bytu.
Ve Vaší situaci vidím jen jedno řešení - urychlený rozvod. Ujasněte si, co a jak s dětmi a začněte jednat, nebo z Vás manželka bude dřít kůži až do smrti a díky dluhům přijdete i o ten byt.
Čím dřív se rozvedete, tím méně dluhů budete splácet a bude to rozhodně únosnější, než abyste složil ruce do klína a čekal, až přijdete o všechno.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#17 2. 9. 2009 15:18

ed123
♥------
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 6

Re: Pujcky

Nela napsal(a):

Zúžení majetku v SJM u notáře je sice možnost, ale na dluhy jen do budoucna. Na dluhy, které vznikly před sepisem, se to nebude vztahovat.

Neli,jak ji ktomu notáři asi dostanu? Jinak děkuji všem.

Není tady

 

#18 2. 9. 2009 20:16

majkafa
Host

Re: Pujcky

Nela napsal(a):

Zúžení majetku v SJM u notáře je sice možnost, ale na dluhy jen do budoucna. Na dluhy, které vznikly před sepisem, se to nebude vztahovat.

Je to tak, ale aspoň něco. Ovšem to zúžení musí u notáře podepsat oba.
Lze to ale udělat i soudně. To nemám nastudované, my dělali zúžení u notáře proto, že jsme prodávali společný dům a pak jsme si chtěli každý koupit svůj byt, tak aby byt už nebyl v SJM, protože rozvedeni jsme ještě nebyli.

 

#19 2. 9. 2009 20:18

majkafa
Host

Re: Pujcky

Vidím to stejně, jako Kiara. Ede, měl bys řešit teď hned, než přijdeš o všechno, ty a možná i děti. Vždy lze najít nějaké řešení.

 

#20 2. 9. 2009 21:07

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Pujcky

ed123 napsal(a):

Nela napsal(a):

Zúžení majetku v SJM u notáře je sice možnost, ale na dluhy jen do budoucna. Na dluhy, které vznikly před sepisem, se to nebude vztahovat.

Neli,jak ji ktomu notáři asi dostanu? Jinak děkuji všem.

Pokud nebude chtít, jako že asi nebude, tak ji tam nedostaneš.  V tom případě  bych asi  zvážila urychleně podat návrh na rozvod.   Bohužel ty  "podivné instituce " s tím počítají, že  půjčky bude splácet  druhý z manželů.  Je to začarovaný kruh a doplatí na to nejvíce ti zodpovědnější. Bohužel.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#21 3. 9. 2009 6:28

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pujcky

SJM se dá zúžit i soudně (tedy bez notáře) a tam už se dostavit víceméně musí, když ji předvolají. Tady mᚠvzor návrhu
http://www.vzory.cz/vzory/rodina-a-manz … i-manzelu/


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#22 3. 9. 2009 9:38

ed123
♥------
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 6

Re: Pujcky

helena napsal(a):

SJM se dá zúžit i soudně (tedy bez notáře) a tam už se dostavit víceméně musí, když ji předvolají. Tady mᚠvzor návrhu
http://www.vzory.cz/vzory/rodina-a-manz … i-manzelu/

Děkuji za vzor. Dneska je to už jasné. Včera jsem dostal upomínku z byt.družstva.Od Ledna udělala na nájemném 
20 000 oví dluh.Podle dohody nájem měla platit ona.Peníze odemne na to dostávala.Jdu psát návrh na sjm.

Není tady

 

#23 3. 9. 2009 11:16

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Pujcky

eremuruss napsal(a):

Muj pritel je skoro rok rozvedeny se svou manzelkou.Nejdrive mu volali z cetelemu,ze neuhradil pujcku pres 3000 o ktere on vubec nevedel,nakonec ji uhradila jeho byvalka,ktera si nasekala dluhy.Jak je,ale mozne,ze meli jeho tel.cislo. a on o pujcce nemel ani paru.Ta pujcka ,uz je udajne splacena.Ale tento tyden mu volali tentokktat se sporitelny,ze neni splacena pujcka a opet on o zadne pujcce co si ona brala nevi.Da se nekde vubec zjistit jake dluhy ma ona?Proc volaji jemu?

Napadla tě možnost, že on kecá a moc dobře o půjčkách ví ?


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#24 3. 9. 2009 12:13

majkafa
Host

Re: Pujcky

ede, jen upozorňuju, že i pokud budeš mít SJM rozděleno soudem, věřitelé prvotně netuší, že tomu tak je, takže např. i exekutor vás bude brát prvotně jako manžele se společným bydlištěm a dokazovat budeš až následně.
Jestli je to už takhle daleko, na tvém místě bych se rozhodně co nejdříve rozváděla. A našla si bydlení třeba s dětmi, abyste nepřišli o střechu nad hlavou, jak už jsem psala.

Upravil(a) majkafa (3. 9. 2009 12:18)

 

#25 3. 9. 2009 12:20

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Pujcky

ed123 napsal(a):

helena napsal(a):

SJM se dá zúžit i soudně (tedy bez notáře) a tam už se dostavit víceméně musí, když ji předvolají. Tady mᚠvzor návrhu
http://www.vzory.cz/vzory/rodina-a-manz … i-manzelu/

Děkuji za vzor. Dneska je to už jasné. Včera jsem dostal upomínku z byt.družstva.Od Ledna udělala na nájemném 
20 000 oví dluh.Podle dohody nájem měla platit ona.Peníze odemne na to dostávala.Jdu psát návrh na sjm.

Já bych rovnou sepsala žádost o rozvod. sad Držím palce ede. Při představě exekutora odnášejícího cokoli z dětského pokoje to jde snáz. Věř mi...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů