Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 27. 8. 2009 19:34

majkafa
Host

Svatební dar - finanční

Prosím o rady, nápady, jak dát vhodně - taktně, humorně, ... vědět svatebním hostům případně dalším příbuzným - třeba s rozesíláným svatebním oznámením, že budoucí manželé by si raději, než věcné svatební dary přáli penízky?
Potřebují řešit bydlení. Domácnost - kuchyň atd. celkem zařízenou mají.
Děkuji.

Upravil(a) majkafa (27. 8. 2009 19:35)

 

#2 27. 8. 2009 19:40

Dey
♥♥♥♥♥--
Místo: obývák
Registrovaný: 1. 12. 2008
Příspěvky: 570
Web

Re: Svatební dar - finanční

asi bych vymyslela nějaký rým - než na novou ledničku, naplňte nám kasičku smile No, básník ze mě nebude, někde jsem viděla i přímo oznámení s takovým dodatkem a bylo to hezké


http://lb2f.lilypie.com/OxQ6p2.png

Není tady

 

#3 27. 8. 2009 20:08

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Svatební dar - finanční

Jo hlavně a se neostýchají a klidně si to napíšou, v poslední době jsem byla na dvou svatbách a obojí novomanželé upřednostnili finanční dárek, a musím říct že i nám se tím ulevilo, člověk opravdu neví jak se trefí do vkusu a jestli se jim to bude hodit když má něco vybírat!


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#4 27. 8. 2009 21:08

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Svatební dar - finanční

Majko, a nemají někoho kdo organizuje účast svatebčanů? My měli na oznámení prosbu o RSVP s číslem na koordinátorku a ta rovnou svatebčany informovala, že upřednostňujeme finance (navíc hosté se jí na to sami ptali, jestli by jim nedala tip).

Není tady

 

#5 27. 8. 2009 21:30

majkafa
Host

Re: Svatební dar - finanční

Fidorko, koordinátorku nemají. Organizují si to sami.
Prosím, co je to RSVP? Já to fakt netuším. Dík za vysvětlení.

Nu, vyhledávač mi našel všechno možné od nějakých součástek přes hororový film po karetní hru. lol

Je to - odpovězte, prosím? To mi vyhodilo v nějakých netových zkratkách. dumbom Za nás takové věci nebyly, tak nevím. big_smile

Upravil(a) majkafa (27. 8. 2009 21:34)

 

#6 28. 8. 2009 8:41

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Svatební dar - finanční

Přesně tak, znamneá to répondez s'il vous plait, tedy Odpovězte prosím a dává se to na pozvánky.
Není totiž nic horšího než rozeslat 70 pozvánek a pak hosty obvolávat, jestli se ráčí dostavit. Většinou se totiž lidi zatetelí, daj si datum do diáře, pozvánku píchnou na lednici a tím to pro ně zvadne.

Jinak jim teda tu koordinátorku poraď. Může to být jenom kamarádka, která prostě dohlédne na některé věci, zrovna třeba jako je ta účast apod. Nevěsta bude mít dost práce i tak a tuhle pomoc zvládne opravdu každý aspoň trochu spolehlivý blízký člověk. Anavíc může na sebe vzít i tuhle "povinnost" - hostům doporučit fin.dar...

Upravil(a) Fidorka (28. 8. 2009 8:42)

Není tady

 

#7 28. 8. 2009 8:51

majkafa
Host

Re: Svatební dar - finanční

JJ, poradím. To je dobrý nápad, ta koordinátorka.
S odpověďmi, já to znám tak, že spoustě lidí se pošle svatební oznánemí a těm, kdo jsou zváni na svatbu, se pošle pozvání ke svatebnímu stolu a s těmi se počítá, že přijdou. Patří k tomu i osobní pozvání.

 

#8 1. 9. 2009 0:43

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10967
Web

Re: Svatební dar - finanční

Dostali jsme nedávno svatební oznámení, ke kterému byl přiložen lístek s instrukcemi - kam se dostavit v jakém čase, kde bude hostina, přiložené mapky - a dole poznámka: Pokud nás budete chtít při této příležitosti něčím obdarovat, protože domácnost už zařízenou máme, uvítáme příspěvek na svatební cestu.


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

 

#9 1. 9. 2009 22:23

Blossom
Host

Re: Svatební dar - finanční

Nedávno se ženil bývalého kolegy syn. Co se týkalo svatebních darů, měli to na dáno nternetu, a to takovou formou, že tam měli vypsané jmenovitě co by do domácnosti potřebovali - např. mixér značky XYZ. No a zájemci si tam vždycky zaškrtli určitou věc, co oni koupí,  na netu se to označilo nějak jako zabukované (aby to nekoupil i někdo jiný a nesešlo se to třeba dvakrát).
Jak to přesně na tom netu bylo, můžu kdyžtak zjistit, zařizovaly to kolegyně, já jim jen chvilku koukala přes rameno.

Myslím, že tohle je praktické. Možná až moc... a trochu bez překvapení...ale každý podle svého gusta. stolt

 

#10 2. 9. 2009 9:00

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Svatební dar - finanční

Blossom napsal(a):

Nedávno se ženil bývalého kolegy syn. Co se týkalo svatebních darů, měli to na dáno nternetu, a to takovou formou, že tam měli vypsané jmenovitě co by do domácnosti potřebovali - např. mixér značky XYZ. No a zájemci si tam vždycky zaškrtli určitou věc, co oni koupí,  na netu se to označilo nějak jako zabukované (aby to nekoupil i někdo jiný a nesešlo se to třeba dvakrát).
Jak to přesně na tom netu bylo, můžu kdyžtak zjistit, zařizovaly to kolegyně, já jim jen chvilku koukala přes rameno.

Myslím, že tohle je praktické. Možná až moc... a trochu bez překvapení...ale každý podle svého gusta. stolt

Přesně tak,je to tolik praktické,že já osobně bych do toho nešla.Zvl᚝ když si představím,že dobrá polovina osazenstva na většině svateb jsou lidi,kteří s netem vůbec nedělají nebo jen málo.A z vl.praxe moc dobře vím,jak jsou lidi schopní zpackat neuvěřitelně jednoduché věci,a už je to třeba nepozorností,či tím,že prostě si "mysleli,že" atd.

Mě osobně se hodně líbí jak tu bylo napsáno a vtipně sděleno svatebčanům,že mají mlaďoši zájem o  fin.dar.To fakt nemá chybu a nakonec pak při nákupu praktických věcí za tyto penízky přijdou na to,že než pův.vybraný mixer XYZ jim bude ještě mnohem víc vyhovovat ten XXX.

Není tady

 

#11 13. 9. 2009 20:13

majkafa
Host

Re: Svatební dar - finanční

Děkuji za všechny rady. smile

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů