Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 25. 8. 2009 12:59

malinkej
Letňátka 2008
Místo: Olomoucko
Registrovaný: 15. 6. 2006
Příspěvky: 14133
Web

včelín u plotu?

dobrý den,chtěla jsem se zeptat,soused má hned u našeho plotu včelíny,vzhledem ke vzdálenosti jejich umístění od našeho domu (cca 10m)  je možné se proti tomu nějak bránit???Rozumná domluva nehrozí, to už jsem zkoušela. Nechci dělat peklo, ale je vůbec možný, že je má tak strašně blízko obytného domu??? Vlastně celá ulicej e obytná zóna. Vzhledem k alergikům a malé dcerce v rodině by mě to zajímalo ..Děkuji

Není tady

 

#2 25. 8. 2009 13:32

mag
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 7438

Re: včelín u plotu?

Bohužel v dané věci nelze než požít ustanovení § 127 občanského zákoník, který se zabývá sousedskými spory (pokud je v rodině alergik, pak je vysoká šance, že soud rozhodne o odstranění včelínu), případně (pokud je včelín postaven nově) navrhnout ostranění u obecního úřadu s odkazem na ust. § 5 občanského zákoníku a požadovat obnovení pokojného stavu (tedy stavu, kdy tam včelín nebyl), nebo došlo ke zřejmému zásahu do pokojného stavu (ovšem to tam ten včelín nesmí stát od jara, protože pak je iž tento stav stavem pokojným).

Není tady

 

#3 25. 8. 2009 14:00

malinkej
Letňátka 2008
Místo: Olomoucko
Registrovaný: 15. 6. 2006
Příspěvky: 14133
Web

Re: včelín u plotu?

Mag mockrát děkuju za odpověď.
No ty včelíny tam stojí docela dlouho. Jsou to takové ty přenosné budky. Moje maminka je na bodnutí včelou opravdu hodně alergická s velice vážnou reakcí a nezbytně nutným odvozem do nemocnice. Nepomohla by např. petice od sousedů celé ulice??? Všichni mají děti (od miminek po 3.třídu) tak by možná zabrala tato cesta...?

Není tady

 

#4 25. 8. 2009 14:26

mag
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 7438

Re: včelín u plotu?

Petice je hezká věc,ale není nikterak vymahatelná, zkuste na souseda tlačit jako celá ulice, argumentujte alergií  maminky  a když nic nepomůže začněte mu hrozit soudem, bohužel jiná cesta není.

Není tady

 

#5 25. 8. 2009 14:36

malinkej
Letňátka 2008
Místo: Olomoucko
Registrovaný: 15. 6. 2006
Příspěvky: 14133
Web

Re: včelín u plotu?

Mag děkuju

Není tady

 

#6 25. 8. 2009 17:10

šarik
Host

Re: včelín u plotu?

 

#7 25. 8. 2009 21:02

xxxx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 9. 2006
Příspěvky: 3804

Re: včelín u plotu?

já bych zkusila RAID


dum spiro spero

Není tady

 

#8 26. 8. 2009 8:06

malinkej
Letňátka 2008
Místo: Olomoucko
Registrovaný: 15. 6. 2006
Příspěvky: 14133
Web

Re: včelín u plotu?

šarik napsal(a):

Něco podobného mᚠtu:
http://www.epravo.cz/top/soudni-rozhodn … 39751.html

Děkuji za odkaz, tak podle toho co jsem načetla s tím opravdu nic neudělám sad sad  a s chlapem nehnu aby si je odvezl pryč.

Není tady

 

#9 26. 8. 2009 10:12

šarik
Host

Re: včelín u plotu?

Nepropadej malomyslnosti. V té žalobě nebylo nic o tom, že na rozdíl od nich máte doma alergika. Kdyby se to šikovně rozmázlo v žalobním návrhu, že jde ve skutečnosti o ohrožení života a soused svým jednáním může přivodit smrt. Čili kvalifikavané jako přinejmenším ublížení na zdraví s následkem smrti. A kdybys mu to vylíčila v dopise s doručenkou, že může přivodit smrt členu vaší rodiny, tak pak kdyby to nějak nezačal řešit, tak pak by tam mohl být spatřen úmysl a mohlo by to být kvalifikováno jako vražda. A kdyby soud měl takové podklady, tak by jistě na celou věc nahlížel jinak, když jde o ohrožení na životě, než když včely chodí chmelit vodu z bazénu.
Napřed zajdi na obec a jestli mají právníka, tak to s ním prokonzultuj a začni §5 OZ. No a kdyby nic, tak můžeš podat žalobu.

 

#10 26. 8. 2009 12:45

malinkej
Letňátka 2008
Místo: Olomoucko
Registrovaný: 15. 6. 2006
Příspěvky: 14133
Web

Re: včelín u plotu?

3ariku děkuju. Ano, alergika máme,je to moje maminka,ale ta s náma nebydlí. Stejně tak je alergická moje sestra a obě dojíždí jen na návštěvy. Jen když vyjdu ven a slyším ty bzučíí úly,mám z toho husí kůži. Ale děkuji za radu,toto by mohl aplikovat soused z jeho druhé strany pozemku, ten je také alergik,takže  to zkusíme takto. Na obci nám řekli, že s tím neudělají nic, že proti tomu nejde nic dělat.

Není tady

 

#11 26. 8. 2009 13:05

šarik
Host

Re: včelín u plotu?

Tak pokud dojíždí jen na návštěvy, tak tam není trvalé ohrožení a soud by mohl vidět, že návštěvy se mohou konat i jinde než u vás. To je takové nejisté. Ale jestli je soused trvale bydlící alergik, tak to žeňte tímto směrem.
Přiznám se, že včely jsem v zástavbě zažil jen jednou a je to nepříjemné, nebo to lítá všude ve větším množství, je to na všem a mají snahu bodat při takové koncentraci. Mno, ale někdo to pořešil nějakým postřikem tam kde chodily a všecko to vychcípalo. Med mám rád, ale včelín u baráku je podle mě perverzní zhovadilost.

 

#12 26. 8. 2009 15:44

klementýna
♥♥-----
Registrovaný: 25. 2. 2009
Příspěvky: 41

Re: včelín u plotu?

Bohužel ti neporadím jak se nechtěných včelstev zbavit, ale chápu tě, soused měl 20 úlů.
My jsme se snažili případným potížím předcházet. Na plotě byl 2 metrový rákos (rohož) , včely když vyletěly musely nejdřív vystoupat a méně se pak vyskytovaly v naší "provozní výšce" , nikde nesmí výt nic odloženého co je přitahuje, použité hrnky, sklenice, slupky jablo, meloun... nepoužívala jsem avivហ(taky je přitahuje), pouze neutrální prací prášky, pokud je to takhle blízko tak bych omezila i deodoranty (na některé vůně jsou včely vysloveně vysazené) já jsem se mohla navonět jen když jsem šla pryč, jinak jsem jich za za sebou měla celý chvost. Táta měl taky těžkou alergii na včelí bodnutí tak tvé obavy chápu. Nebylo by možné použít ve vašem sporu třetí stranu? Známá použila pri velkých potížích se stavebním povolením mediátora, kterého jí doporučila obec a nakonec se dohodli ikdyž zpočátku byli nesmiřitelní. přeju pevné nervy

Není tady

 

#13 26. 8. 2009 16:02

malinkej
Letňátka 2008
Místo: Olomoucko
Registrovaný: 15. 6. 2006
Příspěvky: 14133
Web

Re: včelín u plotu?

Klementýno děkuji. Pan soused je již staršího věku, patřičně zatvrzelý, nezadaný (snad nikdy),bezdětný. Bohužel včelky se vyskytují nejradši v naší trávě,takže sekám co to dá na minimum aby ani jedna jetelinka neměla šanci rozkvést. Vzhledem k věku malé,kdy se učí chodit,takže převážně leze a trhání sedmikrásek je nejoblíbenější činností venku je to vážně na palici. Jeho argument je že i když je odveze,včely jsou již navyklé a budou se vracet.
Jednou jsem četla podobnou diskuzi a někdo tam psal,že si koupil postřit- pro rostliny neškodný leč včelám jedovatý a bylo to. Ale mě to zase nedá, ty včelky za to nemůžou. Budu se snažit domluvit se sousedem z druhé strany a zkusit mu to vysvětlit jak navrhoval šarik - přes jeho závažnou alergii.

Není tady

 

#14 26. 8. 2009 17:18

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: včelín u plotu?

šarik napsal(a):

Napřed zajdi na obec a jestli mají právníka, tak to s ním prokonzultuj a začni §5 OZ. No a kdyby nic, tak můžeš podat žalobu.

Docela by mě zajímalo na kolik tisíc tak asi vyjdou soudní poplatky tongue .

Není tady

 

#15 26. 8. 2009 17:29

šarik
Host

Re: včelín u plotu?

Miláčku,
jestli to nezdražili, tak kolek 1000,-.

 

#16 26. 8. 2009 17:37

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: včelín u plotu?

šarik napsal(a):

Miláčku,
jestli to nezdražili, tak kolek 1000,-.

Dík, co se týče soudních poplatků, tak jsem v této věci nepolíbená.

A ještě jedna otázka pro malinkatou: jak dlouho soused včely chová a jak dlouho tam bydlíte ?

Není tady

 

#17 26. 8. 2009 20:00

malinkej
Letňátka 2008
Místo: Olomoucko
Registrovaný: 15. 6. 2006
Příspěvky: 14133
Web

Re: včelín u plotu?

April dřív to tady byla jen zahradní kolonie, ale dnes jsou oni jediní kde nestojí dům, mají jen zeleninu a kvítka. A kámoška včely!!!Takže hodně dlouho tu ty včely má. Má ještě takový ten maringotkový úl za vsí, tak nechápu proč je nenarve všechny tam.

Není tady

 

#18 27. 8. 2009 6:40

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: včelín u plotu?

pak by tam mohl být spatřen úmysl a mohlo by to být kvalifikováno jako vražda
To zní jak z hodně blbý detektivky - vražda včelou http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png Jak bys tam chtěl ten úmysl prokazovat, prosímtě? I kdyby k poškození došlo, je to podle mě max. nedbalost, takže vina spíš podle § 5a než § 4 tr. z.
včelín u baráku je podle mě perverzní zhovadilost
Možná - ale "dřív to tady byla jen zahradní kolonie, ale dnes jsou oni jediní kde nestojí dům", tudíž ostatní sousedi se stěhovali ke včelkám a pravděpodobně spoléhali na to, že se jich "nějak" zbaví. Asi budou mít problém s dokazováním, že najednou hmyz zdivočel a pronásleduje je na vlastních pozemcích...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#19 27. 8. 2009 10:04

šarik
Host

Re: včelín u plotu?

Heleno: v prvním bodě to zkus udělat a pak se modli, abych se u toho soudu nevyskytl a pak bys viděla tu blbou detektivku. A jak bych to chtěl prokázat? Zkus si to odvodit z textu, pokud na to máš.
V druhém bodě jsi moc chytrá, ale jseš chytrá až po boji. Napřed byl můj příspěvek a pak následoval dovětek, že to byla zahrádkářská kolonie. Tudíž pracuješ s informací, která byla známa až PO mém příspěvku a při dostatečné mentální úrovni by asi tvůj příspěvek k tomuto bodu sotva vznikl, že?

 

#20 27. 8. 2009 10:38

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: včelín u plotu?

šariku,
ad 1) Jen aby se s tvým právním názorem ztotožnil i soud...
ad 2) I při mé katastrofální mentální úrovni časovou posloupnost ještě chápu. Tady nešlo o pořadí příspěvků, ale o podané informace - rozdíl mezi včelami nastěhovanými do obytné zóny a včelami, o kterých se vědělo předem je podstatný. Tak sorry, že jsem si dovolila tě citovat...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#21 27. 8. 2009 12:22

Myšák
♥♥♥----
Místo: Litomyšlsko
Registrovaný: 1. 2. 2009
Příspěvky: 129

Re: včelín u plotu?

Na základce jsme měli úly hned vedle hřiště, každý tělocvik aspoň jedno dítko s žihadlem. I alergické děti to občas schytaly. Angažoval se v tom i starosta, ale výsledek pří byl ten, že úly byly dřív, než se zřídilo vedle školy hřiště. Takže v tomto moc optimistická nejsem, jako jedinou možnost bych viděla domluvu, jinak se pan alergik prostě ke včeličkám stěhovat nemusel, pokud mu vadí. Nikdo ho nenutil. Ani vás. Jestli se budete soudit a vyhrožovat, sousedské vztahy nezlepšíte a zbude už jen ten postřik.

Není tady

 

#22 27. 8. 2009 12:36

malinkej
Letňátka 2008
Místo: Olomoucko
Registrovaný: 15. 6. 2006
Příspěvky: 14133
Web

Re: včelín u plotu?

ty pozemky jsou pořád stejných majitelů. Akorát si na nich postavili domy

Není tady

 

#23 27. 8. 2009 12:43

šarik
Host

Re: včelín u plotu?

Ad 1) nebude to pouhý právní názor, ale listinný důkaz.

 

#24 27. 8. 2009 12:47

Myšák
♥♥♥----
Místo: Litomyšlsko
Registrovaný: 1. 2. 2009
Příspěvky: 129

Re: včelín u plotu?

Pokud tam jsou ty včelíny dlouho, tak děláte problémy vy ostatní a vypadá to, jako byste se na něj spikli. Já vás naprosto chápu, včely bych u domu taky nechtěla, ale zas zkuste si být na místě toho páprdy, co má jen ty včeličky a všichni kolem jsou na něj zlí. Hmyzu se tím nezbavíte, opylovat stromy někdo musí.. Vlastně nᚠsoused (když jsem ještě bydlela u rodičů) měl taky včely, ale mezi úly a naším domem byl jeho dům, takže to bylo úplně jedno.

Není tady

 

#25 29. 8. 2009 7:48

Adamíra
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 9. 2006
Příspěvky: 423

Re: včelín u plotu?

trošku se zapojím-cca před 2 lety si nový majitel starého baráku postavil do předzahrádky cca 10 budek se včelami (halabala postavenými). Problém je ten, že je to cca 1-2 metry od dosti frekvenované komunikace, kde denně projdou desítky-stovky lidí a projedou auta. Nezdá se mi vhodné (a osobně je mi to velmi nepříjemné), mít včelín tak blízko u obecní komunikace (navíc poměrně často když jdu okolo jsou včely "divoké"-nevím,jestli se pak rojí či co,jdu raději rychle pryč). Může být včelín na takovém místě? Vadí to mnoha lidem, ale ještě nikdo s tím nic nedělal, hold asi budu první, nemíním být atakována včelou při každém nákupu v obchodě.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů