Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#51 19. 2. 2006 20:28

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory

Re: Nové náboženství

Ale no tak, Pí, nemůžeš přeci reformaci stavět na stejnou platformu jako společenskou objednávku, byť bys jí dala sebeširší rozměr a osvobodila ji od chtění jednotlivců i tlaků jakýchkoli vrstev. Společenská objednávka není reformace, jistě chápeš ten propastný rozdíl. smile

Nicméně i kdybys tyto dva významy zaměnila, zdaleka tím nepostihneš vznik náboženství. Náboženství nepovstává ani společenskou objednávkou, ani reformací. To že se v něm nakonec projeví určité zápo*né prvky je důsledkem toho, jak některé mocenské vlivy, když ho nemohou rozbít zvenčí, vstoupí dovnitř, snaží se ho využít ve svůj prospěch a přeladit jeho elementární podstatu do zcela jiných praktik. To však nikterak nevypovídá o tom, že by prvotní myšlenka byla nedokonalá anebo dokonce špatná! Tohle se tady pořád slučuje do stejného významu. Ale my se musíme naučit rozlišovat a jít ke kořenům jednotlivých nauk, či náboženství.

V tomhle se mnou bude souhlasit zajisté každý. wink

Crabat

Není tady

#52 19. 2. 2006 21:03

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Crabate,
pod pojmeme reformace ja chapu vylepsit cosi, co z nejakeho duvodu nefunguje, nokoliv nastolit neco zcela noveho.
A dle meho nazoru ZADNY pokus o ZADNOU reformaci nikdy nebyl uspesny. Tudiz reformace jako takova je zcela zbytecna spolecenska objednavka smile Zbytecna ve vyznamu neco vylepsit, nezbytecna ve vyznamu uvolnit cestu necemu zcela novemu.
S tvou posledni vetou samozrejme souhlasim.

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#53 20. 2. 2006 15:54

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Je tady ještě jeden pohled a to ten, že nic není bez logiky. Společenská objednávka hraje svou roli. Ale, co když zde byla ještě další objednávka. Objednávka něčeho, co zahrnuje vše, objednávka něčeho, čeho se dotkly
Žena2 a Jelitko, jestli jsem je správně pochopila. Objednávka matky přírody. Té matky, která pro nás vytvořila
nervovou soustavu našeho typu, která nás obdařila základními pudy, které my nazýváme rodičovskou nebo partnerskou láskou a které jsou z hlediska psychologů vytvořeny pro přežití našeho druhu.
Co když, Bůh nesvořil přírodu, ale příroda Boha, protože nám bylo dáno jít dále, než zvířatům. A co když je potřeba náboženství lidem dána z nějakého důvodu, třeba pro  kompenzaci přebytečné agresivity nebo naopak pro kompenzaci potřeby lásky?
Nevím jestli existuje Bůh v té podobě, v jaké ho líčí jednotlivá náboženství, nevím jestli to není úplně jinak,
ale myslím si, že lidé náboženství potřebují. 
Prostě, naskýtá se ještě jedna otázka: Co když Bůh nestvořil přírodu, ale co když příroda stvořila Boha a tím i náboženství jako prvek potřebný k naší rovnováze?

Upravil(a) Bláža.. (20. 2. 2006 16:00)

Není tady

#54 20. 2. 2006 20:09

Žena 2
♥♥♥----

Blaženko,
pochopila jsi mne správně.Preferuji přírodu a její zákony, kterým lidé nerozumí.Nezničitelná energie, která se přenáší z místa na místo, fungující echolokace.Máme co objevovat.Především vesmír v nás.Poselství bible o chrámech, člověk jako takový je chrám boží, v každém z nás je bůh.To je dost silný nástin, kde ho hledat.A všichni dohromady jsme Bůh.Před mnoha lety jsem seděla celou noc kdesi u plesa v Tatrách a přemýšlela nad čtvrtým rozměrem.Stále mi z toho vycházelo jedno.Ten rozměr je v našem nitru.Vše je opravdu provázané.

Nebojte se hledat cesty ve tmě neboť světlo nosíte v sobě a to vás povede.

Není tady

#55 20. 2. 2006 21:33

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Ženo2, jenomže, ono je to ještě složitější. Jestli jsi četla knihu od Holgera Kalweita:
Keltská kniha mrtvých. Zde se hovoří ještě o jednom rozměru. Zásvětí. Myšlenky, které zůstávají a myšlenky z minula i budoucna se prolínají. Je ještě něco. Jen vím, že nemáme do toho rozměru vstupovat. Není náš. Myslím si, že jsme všechny energie ještě neobjevili.
I z toho důvodu chápu, proč se lidé v minulosti, když měli vyvinutější instikty,
silně upínali k náboženství. Věděli proč. Někdy si myslím, že lidé sami  jsou schopni vytvořit spirituální útvary myšlenek a někdy mi připadá, že jiný rozměr žije sám o sobě. Ta provázanost mi nepřipadá tak jednoznačná.
Ale připadá mi, že každý cítí jinak a vlastně má každý pravdu.

Není tady

#56 20. 2. 2006 22:05

Žena 2
♥♥♥----

Dozajista máš pravdu, ale je to polovina cesty.Ta druhá polovina je, že ten rozměr je náš a smí se do něj vstoupit za dodržení velmi přísných pravidel.A tím je velká osobní morální disciplína.Kdo ji však má???
Každý by ji rád měl, i já (přiznávám), ale úkoly, které na nás život klade jsou těžší a těžší a vrchol tak v nedohlednu.Jsem opět u bible a známého Joba.
Do tohoto rozměru kdo vstoupí sám bez Boha (tím myslím s myšlenkou na všechny ty lidičky okolo to je to velké B), jen se sebou je odsouzen k trestu, to máš pravdu.
To, že se lidé v minulosti upínali k vyznávání Bohů je právě ta ryzí víra, která měla za úkol udržení kmene, rodu.Lidé ji nezneužívali, ale využívali její sílu k rozvoji intuice instinktů.
Znali sílu rytmů, melodičnost slov jejichž pronášení při ritualech rozechvívaly vzduch, zemi, stromy i ptáci zmlkli.Žili v souladu s metronomem Země.
O prolínání myšlenek se rozepisovat nebudu, nejsou to jen myšlenky, ale i skutky.To zde už padlo mnohokrát.Jasně, že to tak je.

Nebojte se hledat cesty ve tmě neboť světlo nosíte v sobě a to vás povede.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí