Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 21. 8. 2009 15:39

Lil
♥♥♥♥---
Místo: Morava

VPDM

VPDM - Věkem podmíněná degenerace makuly.

Zdravím všechny na Babinetu.
Před pár lety jsem tu pořešila své tristní problémky a dnes se vracím s věcí, která mi (a sourozencům) obrátila život naruby.
Já nevím, jestli jsem dala dobře toto téma/dotaz na správnou stránku ale nikde jinde (např. ve Zdraví) jsem jiné příhodnější vlákno nenašla.
Moje máma v létě prodělala menigitidu a poté přišla z 90% o zrak. Lékaři diagnostikovali VPDM. Veškeré informace o tomto nezvratném procesu už znám. Strávila jsem večery v práci na netu a hltala všechny možné zdroje v nadeji, že najdu zázračnou léčbu. Nenašla.

Je to hrozný, snažíme se být silní, moc to nejde. Prosím vás, nemáte někdo podobnou zkušenost? Neznáte někoho s podobným postižením?
Případně mě i přesměrujte na jiné vlákno. Děkuju.

Člověk musí mít odvahu každý den začínat nový život.

Není tady

#2 21. 8. 2009 15:46

mirka..
♥♥♥♥♥♥-

Re: VPDM

asi moc nepomůžu, ale děda to má taky. měl jezdit na nějaký injekce do sítnice, ale nakonec to dr nějak zavrhli a bral jenom nějaký kapky( spíš bych řekla placebo). navzdory tomu se mu zrak zlepšil, pracoval na sobě tak nějak celkově, fyzicky i psychicky. je malíř a ted už zas hodně maluje( v 84 letech). asi ale neměl sítnici postiženou tak moc.

Není tady

#3 21. 8. 2009 17:32

Lil
♥♥♥♥---

(ne)pomůžeš a děkuju za reakci. Pravděpodobně tvůj děda neměl vpdm, rozklad sítnice se bohužel zlepšit nedá. Není co zlepšovat. Jen pozastavit - snad. Máma je relativně "mladá", šedesátnice. Měla spoustu plánů, kam se podívá, co si přečte - knihy byly její život. O nitroočních injekcích už víme, je to další krok na který ji zrovna o víkendu chci připravit. Jenže ne každý je vhodný adept.

Je dobrý vědět, že tvůj děda je opět vitální.

Vidím, že těchto případů asi nebude moc... kouknu se sem po víkendu. Vlastně je dobře kdyby jich nebylo moc. Ztratit zrak je to nejhorší.

Není tady

#4 21. 8. 2009 21:53

mirka..
♥♥♥♥♥♥-

měl degeneraci maculy(žlutý skvrny). k tomu ještě má zákal..já tak moc nevím, nejsem moc doma. tak jediný buňky který nejsou schopny dělení jsou neurony, takže teoreticky by mělo mohlo být něco, co pomůže k regeneraci buněk sítnice. třeba by mohly pomoct ty injekce, myslim že sem četla nějaký prospekt k tomu a je to nějaká nová metoda ne?

Není tady

#5 22. 8. 2009 9:24

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Není tady

#6 24. 8. 2009 12:17

Lil
♥♥♥♥---

mirko, je to nová metoda, v podstatě na ni lékaři přišli před dvěma lety. Věda a výzkum v lékařství pokračuje rychle, třeba za pár let vědci přijdou zas na něco nového.
Aneri, děkuji za odkazy. Znám je, máme všechny možný informace z netu a i reakce lékařů.

Člověk se potřebuje někde svěřit, tak jsem to udělala tady. Bylo by "fajn" (opravdu jen v těch uvozovkách), najít nějakou stejně postiženou paní/pána, se kterým by mohla mamka třeba prohodit slovo. Ale i na to už jsou různá centra.
Děkuji za rekace.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí