Oznámení

9.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.srpna : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#1 10. 2. 2006 10:12

Anina
Host

darování bytu

Chci se zeptat, zda se musím nějak finančně vyrovnat se sourozenci, když mi maminka darovala byt, ve kterém žije ještě můj bratr a dokud bude řádně platit veškeré poplatky bude nadále i bydlet. Slyšela jsem však, že bych se měla se sourozenci nějak finančně vyrovnat. Je to pravda nebo to bude jenom záležet na mě. Děkuji Anna

#2 11. 2. 2006 23:15

_s_
♥♥♥♥---

Re: darování bytu

Darování je dvoustranný (alespoň ve Vašem případě) právní úkon a je vyjádřením projevu vůle Vaší maminky Vám darovat byt a Vaším projevem vůle dar přijmout. Nikdo a nic Vám nepřikazuje vyrovnat se finančně se sourozenci. Zápisem vlastnického práva do katastru nemovitostí jste vlastníkem bytu se všemi právy a povinnostmi (např. právo na nájemné). Je však třeba upozornit, že hodnota daru (neobvyklého daru) je započitatelná do dědického podílu. Tzn. že sourozenci by mohli v dědickém řízení navrhnout, aby se Váš dědický podíl snížil o hodnotu darovaného bytu .

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí