Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 12. 8. 2009 8:10

martinna
♥------
Registrovaný: 12. 6. 2007
Příspěvky: 4

muž v přechodu

ahoj, chci se podělit o Vaši zkušenost, pokud ji taky máte, jak přežít mužský přechod. Je mi 42, mému muži 55. Doteď jsme spolu byli úplně v pohodě (oba máme za sebou jedno nevydařené manželství, tak si toho našeho vztahu moc vážíme), jenže ... posledního půl rok je manžel podrážděný,nervozní, všechno, co navrhnu já, odmítá. Připadá mi, že začíná blbnout - směje se věcem, kterým se dřív nesmál, je milý na všechny naše známé a na mé dvě kamarádky, které raději jezdí, když on není doma, tak je přehlíží, že se za něj stydím. Snažím se být na něj milá, ale když mluvím, je to špatně, všechno neguje, když nemluvím, tak si ho nevšímám, všichni kolem jsou fajn, jen já na něm pořád něco vidím. Kolikrát jsem si s ním sedla, když měl jakž takž dobrou náladu a vše jsem mu v klidu řekla, jak to vidím a co on na to. Ale manžel si svoje chování nepřipustí, jeden den to s ním jde, a pak je to zas nanovo ... Přitom nám nic nechybí, děti jsou již samostatné. Letos jsme si dostavěli nový dům, po kterém jsme vždycky snili, nemáme dluhy, máme oba práci a jsme zdraví (až na ty jeho problémy - ubývá mu testosteron,má pocit, že už není chlap, bolí ho hlava atd.). Jinak se to hodný chlap, trochu žárlivý, ale pracovitý a věrný. Nechci si stěžovat, ale jak jste to přežili vy? Poraďte jak ho nepřizabít.

Není tady

 

#2 12. 8. 2009 8:53

Berry
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 11. 11. 2006
Příspěvky: 6418

Re: muž v přechodu

.

Upravil(a) Berry (1. 12. 2010 22:27)

Není tady

 

#3 12. 8. 2009 10:11

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: muž v přechodu

Přechod je od slova přechodně, tak to budeš muset vydržet a za pár let to vydrží on s tebou, až budeš mít přechod (a to taky není žádná lahůdka, ještě si vzpomeneš...) lol


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#4 6. 11. 2009 13:37

lady ZP
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 191

Re: muž v přechodu

No a taky bych se rozhlídla, jestli se kolem nemíhá něco na co nyvě čučí. Oni sice věrní jsou, ale najednou jim ujíždí vlak a ještě by chtěli z toho sterotypu něco utrhnout. Mému strejdovi bylo sedumdesát sice už žádné techtle, ale mechtle na zahradě s babama to jo. Teta se až divila.


Žít a nechat žít

Není tady

 

#5 14. 11. 2009 9:21

Petuli80
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 19. 3. 2008
Příspěvky: 1271

Re: muž v přechodu

Martinno, teda ty jsi normalne popsala myho tatu lol Je mu 55 a ma snad vsechny symptomy muzskeho prechodu. Ale u nej je to zvyraznene jeste tim, ze v uplynulem roce a pul ziskal statut dvojnasobneho dedecka albert albert
Lituju trochu mamy, bo obcas je to s nim fakt tezky...je popudlivej, neguje vsechno co mama rekne, neustale do ni reje. Ale nastesti na to u nej existuje recept - vyhnat zahalku lol Takze se rozhodl, ze letos najede 4000km na kole (uz mu chybi jen 100 tummenupp ), zacal se znovu ucit anglicky a taky zacal predelavat byt. Myslim si, ze bez toho by to bylo mnohem vyhrocenejsi.
Snad ti nevadi, ze sem pisu z pozice dcery...

Není tady

 

#6 13. 12. 2009 22:03

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: muž v přechodu

Hele a nejsou ty pánové v přechodu celý život???...a jen občas mezitím mají menší přestávku????
no ,ale teď vážně ,jsem na to opravdu zvědavá.prej už je na ten jejich přechod taky lék.Tak snad na ně bude zabírat lol


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#7 18. 12. 2009 11:30

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: muž v přechodu

Bety napsal(a):

Přechod je od slova přechodně, tak to budeš muset vydržet a za pár let to vydrží on s tebou, až budeš mít přechod (a to taky není žádná lahůdka, ještě si vzpomeneš...) lol

Myslis vydrzet , jako tolerovat ?  Ja mu spise trenuju ovladani se .


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#8 9. 12. 2010 21:57

Ona
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 7. 2008
Příspěvky: 122

Re: muž v přechodu

martinna napsal(a):

ahoj, chci se podělit o Vaši zkušenost, pokud ji taky máte, jak přežít mužský přechod. Je mi 42, mému muži 55. Doteď jsme spolu byli úplně v pohodě (oba máme za sebou jedno nevydařené manželství, tak si toho našeho vztahu moc vážíme), jenže ... posledního půl rok je manžel podrážděný,nervozní, všechno, co navrhnu já, odmítá. Připadá mi, že začíná blbnout - směje se věcem, kterým se dřív nesmál, je milý na všechny naše známé a na mé dvě kamarádky, které raději jezdí, když on není doma, tak je přehlíží, že se za něj stydím. Snažím se být na něj milá, ale když mluvím, je to špatně, všechno neguje, když nemluvím, tak si ho nevšímám, všichni kolem jsou fajn, jen já na něm pořád něco vidím. Kolikrát jsem si s ním sedla, když měl jakž takž dobrou náladu a vše jsem mu v klidu řekla, jak to vidím a co on na to. Ale manžel si svoje chování nepřipustí, jeden den to s ním jde, a pak je to zas nanovo ... Přitom nám nic nechybí, děti jsou již samostatné. Letos jsme si dostavěli nový dům, po kterém jsme vždycky snili, nemáme dluhy, máme oba práci a jsme zdraví (až na ty jeho problémy - ubývá mu testosteron,má pocit, že už není chlap, bolí ho hlava atd.). Jinak se to hodný chlap, trochu žárlivý, ale pracovitý a věrný. Nechci si stěžovat, ale jak jste to přežili vy? Poraďte jak ho nepřizabít.

Je to trefné jako kdybych to psala já o tom "mém" a to je mu teprve 50.godlike

Není tady

 

#9 15. 12. 2010 9:02

carlos
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 7. 2010
Příspěvky: 332

Re: muž v přechodu

No chlapský "přechod" se od toho ženského liší tím, že jaksi není k čemu přejít a už se to pak dál jen zhoršuje. U ženské přechod udělá přechodnou hormonální bouři, ženy třeba přestanou mít chu na sex, je jim najednou po*ný atd,  ale potom se to usadí a mnoho žen si znovu začne užívat sex a mají na něj opět velkou chu.. Takže rozdíl je myslím jasný!

Není tady

 

#10 15. 12. 2010 10:11

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: muž v přechodu

carlosi, testosteronová substituce dělá zázraky http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#11 15. 12. 2010 10:21

carlos
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 7. 2010
Příspěvky: 332

Re: muž v přechodu

helena napsal(a):

carlosi, testosteronová substituce dělá zázraky http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

a koho se to týká? Žen co jim převáží věkem testosteron, nebo mužů co si ho tabletami přidávají??

Není tady

 

#12 15. 12. 2010 10:39

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: muž v přechodu

U mužů byla prokázána vysoká účinnost substituční léčby testosteronem. Není to ovšem východisko a řešení pro každého. Je zde možnost jiných zdravotních potíží, které se na první pohled mohou jevit jako důsledek mužského přechodu. Proto je nutné, aby ošetřující lékař prověřil veškeré možnosti především laboratorními vyšetřeními a zjistil vhodnost substituční léčby. Při této léčbě se v podstatě neprojevují žádné vedlejší účinky. Naopak zde dochází k velmi pozitivním změnám jako např. : zlepšení nálady, zeslabení hněvu, smutku a nervozity, zvýšení svalové hmoty a potencionální snížení rizika onemocnění srdce.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#13 15. 12. 2010 10:47

carlos
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 7. 2010
Příspěvky: 332

Re: muž v přechodu

helena napsal(a):

U mužů byla prokázána vysoká účinnost substituční léčby testosteronem. Není to ovšem východisko a řešení pro každého. Je zde možnost jiných zdravotních potíží, které se na první pohled mohou jevit jako důsledek mužského přechodu. Proto je nutné, aby ošetřující lékař prověřil veškeré možnosti především laboratorními vyšetřeními a zjistil vhodnost substituční léčby. Při této léčbě se v podstatě neprojevují žádné vedlejší účinky. Naopak zde dochází k velmi pozitivním změnám jako např. : zlepšení nálady, zeslabení hněvu, smutku a nervozity, zvýšení svalové hmoty a potencionální snížení rizika onemocnění srdce.

To zní hezky, škoda že to není tak jednoduché. Pokud by to tak pekně fungovalo a hlavně na sex, bylo mi mnoho věcí vyřešeno..

Není tady

 

#14 20. 12. 2010 14:54

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: muž v přechodu

ale jak jste to přežili vy?

Tak u nás doma ta situace ještě nenastala, ale pamatuji si, že kolem oslavy tátových padesátin se to s ním dalo vydržet jen velmi těžko. Žádná domluva tehdy nebyla možná, tudíž máma zvolila rozvod. Že táta dodnes lituje, to víme všichni nabeton (možná i jeho nová partnerka).
Můj šéf se nám kdysi dokonce sám omlouval, že ví, že je protivný, protože ho ta léta nějak berou big_smile.

Zajímavé mi připadá, že ženy si svoje potíže spojené s přechodem sakramentsky uvědomují, zatímco muži ne (i přes veškerou dnešní informovanost), a dokonce jsou někdy za tento zdravotní stav ženy svým nejbližším okolím (partnerem) ponižovány, muži jsou naopak chápáni.
Zrovna dnes ráno jsem četla v nějakém časopisu odpověď sexuologa na otázku, co proboha dělat s manželem, který opravdu neustále vyžaduje chválu big_smile, že už se to skoro nedá vydržet a při vynechání pochvalných slov manžel vyloženě dokáže manželku stresovat.
Musím uznat, že na chlapa byla ta odpověď vskutku brilantní tummenupp Odpověděl v tom smyslu, že dotyčná tazatelka má prostě automaticky chválit a chválit, asi tak, jako když automaticky někomu odpovídá na "dobrý den" big_smile. Že chlapi tohle prostě potřebují, změnit se nechtějí, rozsah jejich ješitnosti se rovná hodnotě ležaté osmičky a jakákoli její racionální reakce (snaha o nápravu, vysvětlování atd.) by se u něj nesetkala s úspěchem.
Dámy, ale řekněte, máme tohle zapotřebí? big_smile Jsou snad ti pánové tvorstva dementní nebo co? big_smile

Upravil(a) Tercila (20. 12. 2010 22:23)

Není tady

 

#15 21. 12. 2010 6:42

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: muž v přechodu

Dámy, ale řekněte, máme tohle zapotřebí?
No nemáááme, samozřejmě... http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png ale léta soužití s oním živočišným druhem mě poučila, že to funguje, i když je to (pro nás) poněkud nepochopitelné, vzhledem k neúměře snadnosti provedení a (téměř pravidelně) se dostavivšího výsledku http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png
Jsou snad ti pánové tvorstva dementní nebo co?
Ale no tak... řekněme jednodušší, že http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png a nezáleží na dosaženém věku, vzdělání či výši konta.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#16 21. 12. 2010 9:15

Petra1234
♥♥-----
Registrovaný: 14. 4. 2010
Příspěvky: 92

Re: muž v přechodu

Vyplatilo se mi nad muži zase tak mnoho nepřemýšlet, stejně jsem nikdy k žádnému rozumnému výsledku nedospěla. Když bylo uvařeno, doma klid a sex 2Xdenně, bylo vše OK.  Jooo, začínám se učit......Přechod nastal i u mě - neřešim, ale žiju.

Není tady

 

#17 21. 12. 2010 10:46

carlos
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 7. 2010
Příspěvky: 332

Re: muž v přechodu

Píšeš: "Zajímavé mi připadá, že ženy si svoje potíže spojené s přechodem sakramentsky uvědomují, zatímco muži ne (i přes veškerou dnešní informovanost), a dokonce jsou někdy za tento zdravotní stav ženy svým nejbližším okolím (partnerem) ponižovány, muži jsou naopak chápáni." Nj, ale já zase četl, že hormonální bouře při ženském přechodu se poté usadí a většina žen zase časem dostane chu na sex a začne si znovu užívat, což u chlapů rozhodně neplatí..

Není tady

 

#18 21. 12. 2010 10:51

carlos
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 7. 2010
Příspěvky: 332

Re: muž v přechodu

carlos napsal(a):

Píšeš: "Zajímavé mi připadá, že ženy si svoje potíže spojené s přechodem sakramentsky uvědomují, zatímco muži ne (i přes veškerou dnešní informovanost), a dokonce jsou někdy za tento zdravotní stav ženy svým nejbližším okolím (partnerem) ponižovány, muži jsou naopak chápáni." Nj, ale já zase četl, že hormonální bouře při ženském přechodu se poté usadí a většina žen zase časem dostane chu na sex a začne si znovu užívat, což u chlapů rozhodně neplatí..

Chtěl jsem tím vlastně napsat, že zkoumání informací o mužském "přechodu" je pro muže celkem k ničemu.

Není tady

 

#19 21. 12. 2010 11:19

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: muž v přechodu

že hormonální bouře při ženském přechodu se poté usadí a většina žen zase časem dostane chu na sex a začne si znovu užívat, což u chlapů rozhodně neplatí
Ale di... to mᚠkus vod kusu. Některou ženskou to přestane bavit po prvním děcku a některej chlap honí baby ještě v pětasedmdesáti - a úspěšně.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#20 21. 12. 2010 12:03

carlos
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 7. 2010
Příspěvky: 332

Re: muž v přechodu

helena napsal(a):

že hormonální bouře při ženském přechodu se poté usadí a většina žen zase časem dostane chu na sex a začne si znovu užívat, což u chlapů rozhodně neplatí
Ale di... to mᚠkus vod kusu. Některou ženskou to přestane bavit po prvním děcku a některej chlap honí baby ještě v pětasedmdesáti - a úspěšně.

Nemᚠvůbec pravdu, znám řadu ženských co si užívají sexu naplno a je jim třeba 56. Mohly by každý den a pořád.  A to s těmi hormony je pravda, rozhodně to je velký rozdíl mezi mužským a ženským přechodem. Co se týče, že to nějakou "přestane bavit po prvním děcku" tak to je opět přechodné, kdy mají ženy první děcko??? Jak víš, že už nikdy nebidou se chtít mlovat, třeba s novým pratnerem? Jo a ty pohádky o přestárlých dědcích co to chtějí každý den jsou spíše vyjímkami potvrzjícími pravidlo. Prostě a jasně, většině chlapů po 55 a mnohým dříve nastane nevratný přechod, po kterém je to už jen a jen horší. Je to úbytek testosternou!

Není tady

 

#21 21. 12. 2010 12:55

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: muž v přechodu

Hele, carlosi, to že TY mᚠproblémy, přece vůbec neznamená, že je musí mít i ti ostatní...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#22 22. 12. 2010 8:04

carlos
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 7. 2010
Příspěvky: 332

Re: muž v přechodu

helena napsal(a):

Hele, carlosi, to že TY mᚠproblémy, přece vůbec neznamená, že je musí mít i ti ostatní...

Kde píšu, že mám problémy? Vycházím ze stohů vyjádření starších žen, ale i mužů např. na serveru doktorka.cz ale i jinde. No jestli narážíš na mojí poznámku, že se mi to stalo také (je mi 40) to snad neznamená nějaké "problémy" nebo ano? Člověk snad není robot..a není mi 20. Pokud bych z toho měl vyvodit, že mám "problémy" možná bych se i k nějakým mohl přiblížit.. neutral

Není tady

 

#23 4. 6. 2013 10:51

Zuzula
♥------
Registrovaný: 6. 12. 2012
Příspěvky: 16

Re: muž v přechodu

Zrovna toto téma jsme řešily nedávno s mámou. Neváhala jsem, sedla jsem na net a četla. Po pár recenzích ženksých v jejím věku, které už něco pro sebe udělaly jsem dala na jejich rady a koupila pro ni reklama. Dobře jsem udělala, protože ona sama by se styděla něco takového řešit. Bere to už přes měsíc a změny jsou viditelné. Konečně zase chodí mezi lidi a neřeší kde bude a nebude wc, je příjemnější(ty její nálady někdy stály za to) a konečně je to zase zpátky moje máma smile

Není tady

 

#24 29. 11. 2015 19:31

eviik.s
♥------
Registrovaný: 19. 4. 2014
Příspěvky: 18

Re: muž v přechodu

Ahoj holky prosim vás co byste mi doporučili pro taku, který se potýka s tzv. andropauzou? Čím ho nakopnout?

Není tady

 

#25 30. 11. 2015 21:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: muž v přechodu

Nakopnúč sa musí sám... nejakým koníčkom?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů