Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 6. 8. 2009 15:02

L_aura
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 7. 2007
Příspěvky: 985

Zkušenost s realitkou Reloca

Prosím, máte někdo zkušenost s realitní kanceláří Reloca? Chtějí při koupi bytu rezervační poplatek 380 tisic (jde o nemovitost za necelé 3M). Zdá se mi to moc. Všude, kde jsem se ptala, mluví o rezervačním poplatku okolo 50 tisíc ( i má hypotéční makléřka se s takovou částkou nikdy nesetkala - max 100). Jde o částku, která je prý nenávratná, proto se bojím. Kdyby šlo o 50, tak to tak strašné není, ale 380????

Není tady

 

#2 6. 8. 2009 21:51

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Zkušenost s realitkou Reloca

Většinou to bývá tak,že tzv.rezerv.záloha je vlastně provize realitky.A jestli je to skutečně tak,tak takový prachy bych teda nikomu na mé osobě vydělat nenechala.Za pouhý prodej bytu!Viděla si už jejich kupní či předkupní smlouvu,když už řešíš to,jestli jim platit takovouhle nesmyslnou zálohu?
Nevím jak dalece těmto věcem rozumíš,ale o smlouvách ohl.prodeje nemovistí (co musí obsahovat)je toho hodně na netu,aniž bys za to samé musela přeplácet "vševědoucí"právnické takyhlavy.

Není tady

 

#3 6. 8. 2009 22:27

Spina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 5. 2006
Příspěvky: 511

Re: Zkušenost s realitkou Reloca

Když jsme kupovali dům (MMreality) tak jsme myslím platili 5% ceny jako rez.poplatek. takže z 2.5 mil to bylo 125 tis. Těch 380 mi přijde dost...

Není tady

 

#4 7. 8. 2009 12:09

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Zkušenost s realitkou Reloca

Je to hrozně moc, max je tak 100 tis,někdy i méně.

Není tady

 

#5 10. 8. 2009 18:04

L_aura
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 7. 2007
Příspěvky: 985

Re: Zkušenost s realitkou Reloca

Díky. Ptala jsem se toho makléře přímo na to, proč je tak vysoký rezervační poplatek. Těch 380 TISÍC JE JEN PROVIZE REALITCE!!! V souvislosti s touto částkou dle mě také dost šílená rezervační smlouva: prý a nepočítám, že mi dají více než měsíc na splacení celé částky. Pokud bych například do měsíce nedejbože nedořešila hypotéku, o 380 tisíc přijdu. Také ten člověk vůbec o bytě nic nevěděl. Museli jsme například vlastně vůbec pátrat, co je za jednotlivými dveřmi, nedokázal odpovědět na řadu základních otázek, jen fabuloval. A to si dovolí říct o takovou částku!!!! Udělalo se mi z něj nevolno. I kdyby ten byt byl zlatý, a si ho nechají.

Není tady

 

#6 10. 8. 2009 22:42

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Zkušenost s realitkou Reloca

Těch 380 TISÍC JE JEN PROVIZE REALITCE!!! V souvislosti s touto částkou dle mě také dost šílená rezervační smlouva - ne že bych měla lauro radost,nicméně jsem ti tohle už psala,viď?Ale jsem ráda,že musí hledat dalšího možného adepta,který jim na tak nemsyslnou částku naletí.

Není tady

 

#7 19. 8. 2009 17:19

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Zkušenost s realitkou Reloca

L_aura napsal(a):

Díky. Ptala jsem se toho makléře přímo na to, proč je tak vysoký rezervační poplatek. Těch 380 TISÍC JE JEN PROVIZE REALITCE!!! V souvislosti s touto částkou dle mě také dost šílená rezervační smlouva: prý a nepočítám, že mi dají více než měsíc na splacení celé částky. Pokud bych například do měsíce nedejbože nedořešila hypotéku, o 380 tisíc přijdu. Také ten člověk vůbec o bytě nic nevěděl. Museli jsme například vlastně vůbec pátrat, co je za jednotlivými dveřmi, nedokázal odpovědět na řadu základních otázek, jen fabuloval. A to si dovolí říct o takovou částku!!!! Udělalo se mi z něj nevolno. I kdyby ten byt byl zlatý, a si ho nechají.

Na základě toho, co píšeš si dovoluju usoudit, že jde o nesolidní RK. Sice rezervační poplatek se skládá i  např. 10%, ani to nebývá vyjímkou, ale není to dogma. Mě tam zarážejí úplně jiné věci.
Měsíc na doplacení celé kupní ceny (nemáte-li ji v hotovosti na běžném účtu ) je velmi málo. A většinou se sjednává dohodou v reálných možnostech kupujícího  2-3měs..Obzvláště, kupuje-li nemovitost pomocí hypotečního úvěru. Mmch provize u takových kupních cen obvykle bývá 3, 4 %.  třeba + dph. Oni ji mají čtyřnásobnou. Nechápu prodávajícího proč si zvolil v takové velké konkurenci tuto RK.
Navíc bych chtěla coby kupující,  aby přílohou této rezervační smlouvy byla již i kupní smlouva nebo veškeré náležitosti, které budou v ní obsaženy. A ještě něco - můžete spíše udělat sml o bud smlouvě kupní - kterou banka stejně bude vyžadovat a vůbec rezervaci dělat nemusíte. Při jejím podpisu můžete také skládat zálohu.  A v ní už veškeré náležitosti kupní smlouvy by měly být.

1 měsíc je šibeničí, uvážíš-li, že např než tam dostanou (dostaneš) odhadce a vymámíš z něj odhad může trvat klidně 14dní a i celý měsíc. A musí proběhnout další krok - zástavní smlouva.. měsíc je nesolidní termín. Není to legrace. Tlačí vás ke zdi a nelíbí se mi to. Prodávající to nejpíše bude prodávat dál a nebo i s jinou realitkou - pokud máte o nemovitost velký zájem. ...

A krom toho, bych ještě jednala o ceně a vůbec - já bych navrhla podmínky, za jakých jsem ochotna nemovitosti koupit. Udělala bych jim návrh. Kdy kolik jak atd. Pak se může i vyjednávat.

Není tady

 

#8 6. 4. 2018 9:55

aspyre
♥------
Registrovaný: 6. 4. 2018
Příspěvky: 1

Re: Zkušenost s realitkou Reloca

Dobrý den. Připojuji mou zkušenost s touto realitní kanceláří. Potvrzuji slova, ktere zde již byly napsáno. Neprofesionálních přístup a nekorektní jednání ze strany RELOCA. Problémy s rezervační smlouvou / termíny, data /. Neochota se osobně setkat při podpisu řez. smlouvy. Nátlak na klienta. I přes dodržení podmínek. Den před termínem řez. smlouvy jsme od záměru koupí RD odstoupili. Určitě nedoporučuji.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů