Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#26 4. 8. 2009 22:54

host5522
Host

Re: Jak začít s vykládáním karet?

Martinka1 napsal(a):

yellow108 napsal(a):

Natálie napsal(a):

Holky, když už se tady bavíte o kartářkách.
Byla jste některá nebo znáte někoho, kdo byl u D. Kludské?
Děkuji.

Natálie, já jsem u ní byla v 12/2006.
Nesplnilo se vůbec nic. Když jsem šla od ní, sedla jsem si do cukrárny, která byla za rohem a napsala jsem si vše, co mi řekla, na papír. Před půl rokem jsem ho našla při stěhování a dost jsem se tomu zasmála.

Takže to byla moje první a poslední zkušenost s kartářkami.

A z téhle paní jsem měla celkově docela rozporuplné pocity. Přišlo mi, že to fakt dělá jen na kšeft. Platila jsem myslím 700 a byla jsem tam tak 20minut.

Neřekla mi myslím nic extra, co by nemohla "vyčíst" z mého data narození, z mého zevnějšku, vystupování apod. A nesmysly typu brzy se vdáte a budete mít nejdřív kluka (ten bude po manželovi) a brzy po něm dceru .... No to může vyprávět každý, která nemá prstýnek na prstě. fuckyou Jinak mi řekla spoustu věcí, které o mém znamení píšou v každém horoskopu (a které na mě nesedí) roll

Šla jsem k ní jen proto, že mě zlanařila kámoška, že to vyzkoušíme. Takže jsem vyzkoušela, a stačilo dumbom

Vždyť Tobě jsem karty taky vykládala (ještě než jsi otěhotněla, pamatuješ?)... máš pocit, že to bylo mimo? :-)

No vidíš to, já jsem sklerotik...... tongue lol dumbom Zapomněla jsem asi proto, že to nebyla předem plánovaná akce. No ale víc těch zkušeností už opravdu nemám big_smile

Až budu mít čas, napíšu ti o tom SZ. stolt

#27 5. 8. 2009 16:57

VVeronika
♥♥-----

Martinka1 napsal(a):

Když to tam píšu, tak to jde :-)

A prozradíš,jak to vypadá v praxi? smile wink

Život je jak omalovánky. Je jen na člověku, jaké použije barvy!

Není tady

#28 5. 8. 2009 17:29

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha

VVeronika napsal(a):

Martinka1 napsal(a):

Když to tam píšu, tak to jde :-)

A prozradíš,jak to vypadá v praxi? smile wink

Podobně jako při výkladu naživo - s tím rozdílem, že karty nevytáhneš Ty, ale já za Tebe.
I jsem dělala výklad před skype - tj. vlastně jsme telefonovali přes internet.
Možná by to šlo k s obrazem (ten se mi nepodařilo zprovoznit).

Jinak to můžu napsat i do mailu nebo soukr. zprávy, samozřejmě musím vědět zadání a okolnosti toho problému.

Není tady

#29 5. 8. 2009 17:47

VVeronika
♥♥-----

Martinka1 napsal(a):

Podobně jako při výkladu naživo - s tím rozdílem, že karty nevytáhneš Ty, ale já za Tebe.

Jinak to můžu napsat i do mailu nebo soukr. zprávy, samozřejmě musím vědět zadání a okolnosti toho problému.

A to nevadí,že ty karty vytáhneš Ty místo mě? va To teda koukám va
Takže teoreticky když bych Ti napsala konkrétní dotaz,jsi schopná říct jak to dopadne (to zní hrozně blbě,to přeci nemůže vědět nikdo,nebo jo? gloria ),nebo spíš nastínit...?

Není tady

#30 5. 8. 2009 19:21

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

VVeronika napsal(a):

Martinka1 napsal(a):

A to nevadí,že ty karty vytáhneš Ty místo mě? va To teda koukám va
Takže teoreticky když bych Ti napsala konkrétní dotaz,jsi schopná říct jak to dopadne (to zní hrozně blbě,to přeci nemůže vědět nikdo,nebo jo? gloria ),nebo spíš nastínit...?

Teoreticky... jak to dopadne to neumím, ale můžu vytáhnout kartu na tu situaci a uvidíš... jaká je tam energie. Jak to skutečně dopadne, to pak záleží na Tobě... (např. když se rozhoduješ mezi 2 variantami, tak se dají dát 2 karty, na každou variantu jednu... - a pokud v podvědomí už jsi "rozhodnutá" a jenom to vědomě nevíš, tak se to ukáže. Jakože která varianta je pro Tebe "lepší"... pokud nejsi rozhodnutá ani podvědomě nebo jsou pro Tebe obě varianty stejně dobré, tak se ukážou 2 "dobré" nebo 2 "špatné" karty... - schválně píšu v uvozovkách, z principu není žádná karta špatná ani dobrá.
Ne, nevadí to, že je vytáhnu místo Tebe... nějak to funguje i tak :-)
Samozřejmě se nedělá, abych si doma tahala karty na cizí lidi bez jejich svolení :-)

Není tady

#31 5. 8. 2009 20:39

Lenka8
♥♥-----

Ahoj já byla u Kludské Alice a fakt se trefila ve všem byla jsem jak omámená nevěděla kdo příjde ani jméno a vše tam z minulosti sedělo.Říkají že ona to na člověku vidí karty má  jen doprovod ty  nepotřebuje,Byly jsem tam 40 min.Dagmara ta opravdu dodržuje čas.Byla tam sestra a půlka se splnila .Alice je opravdu lepší povídala my .Čauky.

Není tady

#32 5. 8. 2009 20:42

VVeronika
♥♥-----

Martinko poslala jsem Ti SZ smile

Není tady

#33 5. 8. 2009 20:46

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno-Praha-Brno

Tak vcera jsem si vykladala na to,jestli se mi splni to,po cem tak touzim - cekam na vyjadreni o nove praci do konce tohoto tydne a kdyz jsem michala karty,tak mi jedna vykluzla,tak jsem ji "poslechla" a vybrala si ji. A ejhle, byl 6tak holi, tak jsem se potesila, myslim,ze tim krasne odrazi,jak malo si clovek duveruje. Jsem momentalne jen u karty dne,ale po tom tydnu,co se ucim a asi jsem narocna,ale pouzivam vsech 78 karet, nam cim dal vetsi pocit,ze je to az neuveritelne,jak karty oteviraji ty tajne komurky a zacinaji se mnou rozmlouvat. Je pravdou,ze jsou karty,ke kterym nepotrebuji cist ani komentar, trosku jsem se zatim neszila s Malou arkanou,ale ta Velka je uzasna. Vim,ze vsechno chce cas,ale netusila jsem,ze to takto muze fungovat,ale je to neco uzasneho a zacinam tomu propadat. smile

"Nikdo si nezaslouží Tvé slzy či pláč a ten, kdo si je zaslouží, Tě nikdy nerozpláče..."
http://lbyf.lilypie.com/r1htp1.png
1. ROK: 8,570 kg, 74 cm, 2. ROK: 11,0 kg, 86 cm, 3. ROK: 12,0 kg, 93 cm
http://lb2f.lilypie.com/lQfmp1.png
1.ROK: 7,400 kg, 72 cm, 2. ROK: 9,6 kg, 81 cm

Není tady

#34 6. 8. 2009 11:47

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy

Slniečko napsal(a):

Tak vcera jsem si vykladala na to,jestli se mi splni to,po cem tak touzim - cekam na vyjadreni o nove praci do konce tohoto tydne a kdyz jsem michala karty,tak mi jedna vykluzla,tak jsem ji "poslechla" a vybrala si ji. A ejhle, byl 6tak holi, tak jsem se potesila, myslim,ze tim krasne odrazi,jak malo si clovek duveruje. Jsem momentalne jen u karty dne,ale po tom tydnu,co se ucim a asi jsem narocna,ale pouzivam vsech 78 karet, nam cim dal vetsi pocit,ze je to az neuveritelne,jak karty oteviraji ty tajne komurky a zacinaji se mnou rozmlouvat. Je pravdou,ze jsou karty,ke kterym nepotrebuji cist ani komentar, trosku jsem se zatim neszila s Malou arkanou,ale ta Velka je uzasna. Vim,ze vsechno chce cas,ale netusila jsem,ze to takto muze fungovat,ale je to neco uzasneho a zacinam tomu propadat. smile

Můžu se zeptat, z jakých karet si vykládáš?

Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

#35 6. 8. 2009 13:14

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥

Naty, jako uplny zacatecnik jsem zvolila naprostou klasiku,takze mam Univerzalni tarot tzn. klasiku od Waita. Na zacatek mi prisel hodne srozumitelny,v obchode jsem jich videla hodne,ale tyto karty si me vybraly. Je tam psan i jako pro zacatecniky,coz ja jsem. smile

"Nikdo si nezaslouží Tvé slzy či pláč a ten, kdo si je zaslouží, Tě nikdy nerozpláče..."

Není tady

#36 12. 8. 2009 14:13

Ajax
♥♥♥♥♥--

čaute "čarodějky" :-) taky mě tohle láká, pomýšlím na to delší dobu,ale nějak nemám odvahu... zaujaly mě cikánské karty a taky andělské, jenže je jich tolik druhů, že vůbec nevím, kterýma bych měla začít. A jen tak na slepo mi to nejde - mám takový zvláštní respekt u toho.. U nás v Orlové se nikde neprodávají, nebo jsem teda neměla štěstí na něco narazit.. a po internetu mi to příjde neosobní, takže fakt nevím, kde se mám dostat k tomu, abych si je osahala.... Ale zvláštním způsobem (pro mne) k tomu "tajemnu" vzhlížím...

Není tady

#37 12. 8. 2009 14:45

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Ajax napsal(a):

čaute "čarodějky" :-) taky mě tohle láká, pomýšlím na to delší dobu,ale nějak nemám odvahu... zaujaly mě cikánské karty a taky andělské, jenže je jich tolik druhů, že vůbec nevím, kterýma bych měla začít. A jen tak na slepo mi to nejde - mám takový zvláštní respekt u toho.. U nás v Orlové se nikde neprodávají, nebo jsem teda neměla štěstí na něco narazit.. a po internetu mi to příjde neosobní, takže fakt nevím, kde se mám dostat k tomu, abych si je osahala.... Ale zvláštním způsobem (pro mne) k tomu "tajemnu" vzhlížím...

Karty se kterýma pracuju jsou všechny zobrazené
Dost karet je zobrazených různě po internetu, stačí zadat do vyhledávače a hledat.
Karty si můžeš nechat poslat i poštou... a u většiny karet je i nějaká knížka s významem karet.

Ale úplně nejlepší asi je, když najdeš prodejnu, kde by ty karty prodávali. Prý i v knihovnách karty mívají k půjčení. Nebo kamarádku, která karty má...

Karty Tě musí hlavně oslovit, jinak k Tobě nebudou "mluvit" a nebudeš s nima ráda pracovat.

Není tady

#38 13. 8. 2009 7:03

Ajax
♥♥♥♥♥--

Martinko, však o tom píšu, že po internetu si karty objednat, mi příjde velmi neosobní.. tak mi nezbývá, než  hledat ten obchudek:-)

Není tady

#39 13. 8. 2009 13:16

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥

Ajax,odkud jsi, muzu Ti dat tip na obchudky v Brne nebo v Praze. smile

Není tady

#40 14. 8. 2009 10:30

Ajax
♥♥♥♥♥--

Jsem z okolí Orlové... tam jsem, bohužel, nic nenašla...

Není tady

#41 14. 8. 2009 10:40

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥

Je pravdou,ze jak pise Martinka jsem se do karet take zakoukala pres internet,ale sla jsem si je koupit osobne, braska se ted zblaznil do Krystaloveho tarotu a nastesti jsme shaneli jako o zivot a nakonec jsme sehnali a nemusi je nechavat posilat pres net,takze asi na tom neco bude. S tim obchudkem Ti asi neporadim,napada me jen udelat si vylet do vetsiho mesta. smile

Není tady

#42 21. 8. 2009 8:02

Ajax
♥♥♥♥♥--

Takže hlásím úspěch v koupi:-) sehnala jsem si karty od Ivy Huttnerové a cikánské karty... zvětšila návod, ale nějak jsem z toho zmatená... tak nějak nevím jak začít... ufff

Není tady

#43 21. 8. 2009 8:19

Lúthien
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Tam, kde Vysočina začíná...
Web

Ajax napsal(a):

Takže hlásím úspěch v koupi:-) sehnala jsem si karty od Ivy Huttnerové a cikánské karty... zvětšila návod, ale nějak jsem z toho zmatená... tak nějak nevím jak začít... ufff

Zkusím se podívat na netu, jak ty cikánské vypadají, už delší dobu mi to zní zajímavě smile Ale slyšela jsem, že jsou dost složité....

Svět je jako zrcadlo: směj se na něj, bude se na tebe smát. Mrač se na něj, i on se na tebe zamračí. Herbert Samuels

http://www.tvorbaprodusi.estranky.cz/

http://lpmf.lilypie.com/q91Ap1.png

Není tady

#44 21. 8. 2009 14:45

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥

Ajax,ty karticky od Ivi Huttnerove mam take doma,jsou uzasne,hrozne moc se mi kdysi libily,vidis,musim je trosku oprasit. smile Ja se ted prodiram Tarotem, zatim stale jen zkousim Kartu dne,abych se s nim seznamila,ale jak jsem psala, zacinaji si povidat se mnou samy,tak uvidime. Tuhle mi vypadlo Kolo stesti, umrel mi kralik a vubec, byl den "blbec",tak jsem si rekla,to asi neni me, dala jsem ji do balicku, zamichala a co myslite,ze jsem si vytahla. big_smile Proste jesm presvedcena,ze to uz si se mnou zacinaji opravdu povidat. smile

Není tady

#45 22. 8. 2009 9:12

Nick3594
Host

Sluní, a počkej, až si budeš vykládat déle wink. Pak už ti možná klasický Wait přestane stačit a vyrazíš do obchodu znovu jako já gloria. Jak ses mě včera ptala, zkus si dál vyložit na konkrétní situaci. 3x zamíchat, pravou rukou hromádku rozdělit na 3 kopičky k sobě. Dále pak dáš první kartu doprostřed, 2nahoru, 3dolů,4 doleva za první a pak směrem doprava pět karet. Střed - přítomnost, vlevo - minulost, nahoře-pozitivní vlivy na situaci, dole - negativní vlivy na situaci, pět karet od středu vývoj situace do budoucna. Takto to proběhne, pokud s tím nic neuděláš...... smile. Hodně mi to pomohlo vyvarovat se různých karambolů a bolestných situací....

#46 22. 8. 2009 14:24

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥

Lvice, predpokladam,ze jsi popsala kelstsky kriz. big_smile Knihy mam doma 2 a obe uz i prectene,takze jen potrebuji trosku vic casu,abych se do karet mohla poradne zakousnout,ale to,co jsi popsala zni velice dobre,takze se nat o o vikendu vrhnu a pak dam zpravu. big_smile

Není tady

#47 24. 8. 2009 11:18

Nick3594
Host

Neee big_smile, Keltský kříž je obdobný, liší se pouze tím, že postavení karet se dělá trochu jinak a přes centrální kartu si dáváš ještě jednu. Pak je ještě modifikovaný Keltský kříž. Ono těch výkladů lze dělat několik a záleží i na typu karet a výkladové knize, kterou používáš. Zda ti jde o duchovní vývoj, nebo tě spíš zajímá "světská" stránka věci (peníze, práce, vztahy....). Já už si dělám jen ten první, na to druhé mám VOS a zbytek nechávám Vesmíru wink. Takže to, co jsem ti popsala je klasický vývoj situace např. pro vztahy, práci apod. A propó, já nevím, jakou literaturu používáš, je toho habaděj a v každé knížce je něco trochu jiného smile.

#48 24. 8. 2009 15:15

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

lvice, umíš vykládat marijášky ?

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#49 24. 8. 2009 15:54

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy

PPavlaa napsal(a):

lvice, umíš vykládat marijášky ?

Taky bych se chtěla zeptat, jestli tu někdo umí vykládat z mariášek?
Děkuji moc.

Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

#50 24. 8. 2009 20:18

Nick3594
Host

Pavlo, neumím. Zabývám se jen taroty.

NÁŠ TIP:

Zápatí