Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#1 1. 8. 2009 21:22

VVeronika
♥♥-----

Jak začít s vykládáním karet?

Ahoj,chtěla bych začít vykládat karty,zatím jen sama sobě.Ale vůbec si nevím rady,jaké karty pro začátek zvolit,našla jsem,že jich je spoustu druhů.Jsem absolutní začátečník,skoro nic o tom nevím,takže spoléhám na to,že mi tady některá z Vás poradí,jak začít :-)
Děkuju pussa

Život je jak omalovánky. Je jen na člověku, jaké použije barvy!

Není tady

#2 2. 8. 2009 14:48

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha

Re: Jak začít s vykládáním karet?

Ahoj Veroniko :-)
Já jsem začla tak, že když jsem se seznámila s manželem, on jedny vykládací karty měl, byly to Osho Zen Tarot. Tak se mi zalíbily, že jsem mu je začla brát... - tak mi koupil moje... a oba jsme se přihlásili na cyklus kurzů (3 víkendy) u Ranky... - a asi po druhém kurzu mě to tak chytlo, že jsem začla vykládat kolegům atd.
Teď je to cca 3 roky.
Samozřejmě mám karet doma víc, které mě oslovily, ale u výkladu (hlavně jiným lidem) se pořád držím těch původních.

Hlavně, ty karty Tě musí oslovit, jsou karty, které ani mně nic neříkají, klasické taroty třeba hodně pracují se symboly, ty mně nevyhovují, ošovky jsou obrázky, ze kterých se dá hodně vyčíst i bez toho, abys k tomu měla napsaný význam karet.

Možná zajdi do obchodu, např. v Praze v krámku U Džoudyho mají velký výběr, nech si pár balíčků ukázat, a pak si vyber ty, které Tě osloví, které se Ti budou líbit. Jinak Tě ani nebude bavit se jima zabývat.

U většiny karet jsou knížky s významy karet, dělají se i kurzy. Ale ta hlavní práce stejně pak bude na Tobě, to zkoušet a pokoušet se rozumět těm výkladům, a hlavně tomu, co to znamená pro Tebe.

Každý člověk totiž vykládá jinak, záleží to i na osobnosti toho člověka.

Tak hodně štěstí :-)

Pokud jsi z Prahy, můžu Ti poradit i osobně...

Není tady

#3 2. 8. 2009 14:58

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

mně by zajímalo, proč když je to teda teoreticky taková brnkačka se to naučit, udělám si pár kurzů - o nic nejde, je teda takovej rozdíl v kartářích. těch dobrejch co fakt umí je málo, za to těch ostatních na lopaty.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#4 2. 8. 2009 15:07

agewa
♥♥♥♥♥♥-

musí ti karty sednout. mě oslovili jako první runové, bylo to v době, kdy o runách nikdo nic nevěděl, na netu taky nic moc. pak jsem si koupila zase runový, ale jiné. to už jsem rozuměla i výkladům na netu, nejdřív mi přišli nesrozumitelné.
ted si nejraději vykládám andělské, mám troje různé.
někdy to dělám tak, že když vím, že jsou někjaké , co by se mi líbily, tak si je půjčím v knihovně, očistím si je a chvíli s nimi pracuju, pak vím, jestli ano nebo ne.

Není tady

#5 2. 8. 2009 15:19

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

PPavlaa napsal(a):

mně by zajímalo, proč když je to teda teoreticky taková brnkačka se to naučit, udělám si pár kurzů - o nic nejde, je teda takovej rozdíl v kartářích. těch dobrejch co fakt umí je málo, za to těch ostatních na lopaty.

Protože je to v osobnosti těch lidí, kteří vykládají.
Karty jsou jenom pomůcka, berlička, technika... - ti "dobří" už karty ani nepotřebují... používají je jen jako "můstek" pro komunikaci s tím klientem.

Karty se dají vykládat "mechanicky"... a nebo se ten člověk "napojí nahoru" (karty nepotřebuje) a prostě říká, co "vidí"...

A každý kartář si taky přitáhne svoji klientelu...

Není tady

#6 2. 8. 2009 15:21

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

agewa napsal(a):

musí ti karty sednout. mě oslovili jako první runové, bylo to v době, kdy o runách nikdo nic nevěděl, na netu taky nic moc. pak jsem si koupila zase runový, ale jiné. to už jsem rozuměla i výkladům na netu, nejdřív mi přišli nesrozumitelné.
ted si nejraději vykládám andělské, mám troje různé.
někdy to dělám tak, že když vím, že jsou někjaké , co by se mi líbily, tak si je půjčím v knihovně, očistím si je a chvíli s nimi pracuju, pak vím, jestli ano nebo ne.

Runové mám doma taky, líbily se mi obrázky, ale pro výklady je nepoužívám.
Taky mám doma "vílí", jsou moc pěkné... - a spoustu dalších.

Ale stejně pořád zůstávám u těch, které mě oslovily jako první... - ty ostatní mám jen jako doplněk.

... v knihovně se dají půjčit i karty? va V Praze?

Upravil(a) Martinka1 (2. 8. 2009 15:22)

Není tady

#7 2. 8. 2009 15:27

agewa
♥♥♥♥♥♥-

já si je pujčuju ve Vědecké knihovně na Kladně.

Není tady

#8 2. 8. 2009 15:29

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

agewa napsal(a):

já si je pujčuju ve Vědecké knihovně na Kladně.

Aha :-) Já chodím do Městské knih. v Praze, tak se tam zkusím zeptat :-) Knihovna je to obrovská, mohli by mít i karty... - díky za tip :-)

Není tady

#9 2. 8. 2009 15:31

x256987
Host

Veroniko, ať už si vybereš jakékoli karty, začni tím, že si budeš tahat jednu kartu na den. Ráno se na ni chvilku dívej, nech běžet myšlenky a pocity. Přes den si najdi čas, aby sis ke kartě něco přečetla (u každých karet bývá sešitek se základním výkladem), večer se na kartu znovu dívej, vnímej, co v tobě vyvolává, rovnej si to s tím, co ses dozvěděla, popřemýšlej, jak asi karta souvisí s tím, co jsi přes den zažila. Postupně začneš přicházet na souvislosti, karty s tebou začnou komunikovat. Chce to čas.

#10 2. 8. 2009 16:05

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Martinka1 napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Karty jsou jenom pomůcka, berlička, technika... - ti "dobří" už karty ani nepotřebují... používají je jen jako "můstek" pro komunikaci s tím klientem.

Karty se dají vykládat "mechanicky"... a nebo se ten člověk "napojí nahoru" (karty nepotřebuje) a prostě říká, co "vidí"...

no mně právě přijde, že dneska se kartami zabývá kde kdo. ale potkala jsem jen jednu kartářku, o které můžu říct, že mi vidí až do duše.
ty ostatní zatím víceméně střílely od pasu, občas se trefily, ale většinou byly s tím co řekly mimo.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#11 2. 8. 2009 16:12

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

PPavlaa napsal(a):

Martinka1 napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

no mně právě přijde, že dneska se kartami zabývá kde kdo. ale potkala jsem jen jednu kartářku, o které můžu říct, že mi vidí až do duše.
ty ostatní zatím víceméně střílely od pasu, občas se trefily, ale většinou byly s tím co řekly mimo.

No jak píšu, záleží to na konkrétní osobnosti té kartářky a na tom, jak moc je napojená "nahoru" a jak moc "jen čte" karty...

Není tady

#12 2. 8. 2009 16:17

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

nevím, ta moje čte z ruky . byla jsem překvapená, kolik informací o mně se dozví jen z toho, že mi prohlídne dlaň. sedělo to. i časové úseky o kterých mluvila. vykládá i karty - marijášky. říkala, že karty nelžou, že jde jen o to, jestli si dobře ten symbol ona sama vyloží. vůbec sjem ani nepochopila, jak z nich pozná, co je minulost, co budoucnost, co přítomnost. musím říct, že mi dala pěkně zabrat. řekla mi podle nich i věci, které jsem si v hloubi duše přála, ale nikdy bych je nikomu neřekla nahlas. ani nejlepší kamarádce. běhal mi z ní mráz po zádech, cítila jsem se před ní jako nahá.

Upravil(a) PPavlaa (2. 8. 2009 16:20)

Není tady

#13 2. 8. 2009 16:20

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

PPavlaa napsal(a):

nevím, ta moje čte z ruky . byla jsem překvapená, kolik informací o mně se dozví jen z toho, že mi prohlídne dlaň. sedělo to. i časové úseky o kterých mluvila. vykládá i karty - marijášky. říkala, že karty nelžou, že jde jen o to, jestli si dobře ten symbol ona sama vyloží. vůbec sjem ani nepochopila, jak z nich pozná, co je minulost, co budoucnost, co přítomnost. musím říct, že mi dala pěkně zabrat. řekla mi podle nich i věci, které jsem si v hloubi duše přála, ale nikdy bch je nikomu neřeka nahlas. ani nejlepší kamarádce. běhal mi z ní mráz po zádech, cítila jsem se před ní jako nahá.

Tak to je fakt dobrá :-) - ale stejně si myslím, že taková paní už ani Tvoji ruku nebo karty nepotřebuje (max. jako vodítko)... že to tahá "shora" big_smile

Není tady

#14 2. 8. 2009 16:22

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

ale je fakt, že na ruce se mi dívala, že mám nějáký obrázek, nebo co. nevěděla, co znamená, že se s tím ještě nesetkala, ale chce to prozkoumat, o co jde. tak to jsem zvědavá, na co přijde lyssna

Není tady

#15 2. 8. 2009 16:24

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Martinka1 napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

nevím, ta moje čte z ruky . byla jsem překvapená, kolik informací o mně se dozví jen z toho, že mi prohlídne dlaň. sedělo to. i časové úseky o kterých mluvila. vykládá i karty - marijášky. říkala, že karty nelžou, že jde jen o to, jestli si dobře ten symbol ona sama vyloží. vůbec sjem ani nepochopila, jak z nich pozná, co je minulost, co budoucnost, co přítomnost. musím říct, že mi dala pěkně zabrat. řekla mi podle nich i věci, které jsem si v hloubi duše přála, ale nikdy bch je nikomu neřeka nahlas. ani nejlepší kamarádce. běhal mi z ní mráz po zádech, cítila jsem se před ní jako nahá.

Tak to je fakt dobrá :-) - ale stejně si myslím, že taková paní už ani Tvoji ruku nebo karty nepotřebuje (max. jako vodítko)... že to tahá "shora" big_smile

jo, je to možný. je to už starší paní 50 - 60 let. nenajdeš ji nikde na netu, že by tam nabízela své služby. ale všichni, kdo k ní chodí jsou spokojeni. a občas i vyvalení - to když k ní šla kámoška, která tomuhle všemu nevěří, prostě jen ze zvědavosti, co ji řekne a ta na ni začala všechno chrlit, včetně toho, že už má x let kromě manžela bokem chlapa lol čučela jak puk, červená až na pr... lol

Upravil(a) PPavlaa (2. 8. 2009 16:28)

Není tady

#16 4. 8. 2009 10:48

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy

Holky, když už se tady bavíte o kartářkách.
Byla jste některá nebo znáte někoho, kdo byl u D. Kludské?
Děkuji.

Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

#17 4. 8. 2009 10:52

host5522
Host

Natálie napsal(a):

Děkuji.

Natálie, já jsem u ní byla v 12/2006.
Nesplnilo se vůbec nic. Když jsem šla od ní, sedla jsem si do cukrárny, která byla za rohem a napsala jsem si vše, co mi řekla, na papír. Před půl rokem jsem ho našla při stěhování a dost jsem se tomu zasmála.

Takže to byla moje první a poslední zkušenost s kartářkami.

A z téhle paní jsem měla celkově docela rozporuplné pocity. Přišlo mi, že to fakt dělá jen na kšeft. Platila jsem myslím 700 a byla jsem tam tak 20minut.

Neřekla mi myslím nic extra, co by nemohla "vyčíst" z mého data narození, z mého zevnějšku, vystupování apod. A nesmysly typu brzy se vdáte a budete mít nejdřív kluka (ten bude po manželovi) a brzy po něm dceru .... No to může vyprávět každý, která nemá prstýnek na prstě. fuckyou Jinak mi řekla spoustu věcí, které o mém znamení píšou v každém horoskopu (a které na mě nesedí) roll

Šla jsem k ní jen proto, že mě zlanařila kámoška, že to vyzkoušíme. Takže jsem vyzkoušela, a stačilo dumbom

Upravil(a) yellow108 (4. 8. 2009 14:12)

#18 4. 8. 2009 10:52

Natálie
♥♥♥♥♥--

Jinak já ze trochu zabývám mariáškama, ale trochu mě zmátlo, že jsem našla více způsobů výkladu. Tak nevím, ale nejvíce mě vyhovuje ten výklad od D. Kludské, tím jsem začínala.

Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

#19 4. 8. 2009 10:54

Natálie
♥♥♥♥♥--

yellow108 napsal(a):

Natálie napsal(a):

Děkuji.

Nesplnilo se vůbec nic. Když jsem šla od ní, sedla jsem si do cukrárny, která byla za rohem a napsala jsem si vše, co mi řekla, na papír. Před půl rokem jsem ho našla při stěhování a dost jsem se tomu zasmála.

A z téhle paní jsem měla celkově docela rozporuplné pocity. Přišlo mi, že to fakt dělá jen na kšeft. Platila jsem myslím 700 a byla jsem tam tak 20minut.

Moc děkuju za zkušenost. Ušetřila jsi mi peníze smile .

Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

#20 4. 8. 2009 11:10

agewa
♥♥♥♥♥♥-

mě zajímá Liana, co vykládá z kávové sedliny, prý se učila i u Růžičkové H.

Není tady

#21 4. 8. 2009 13:46

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno-Praha-Brno

Pavli, je velke tajemstvi, kdo Ti hadal z ruky? Chtela bych to alespon jednou zazit,ale bojim se,ze natrefim na nekoho,kdo to prave moc neumi. Poradis,prosim?
Jinak ja ted zacinam s klasickymi taroty a trenuji prave jen tu jednu kartu, je to drina,ale doufam,ze se to snad casem sladi. smile

"Nikdo si nezaslouží Tvé slzy či pláč a ten, kdo si je zaslouží, Tě nikdy nerozpláče..."
http://lbyf.lilypie.com/r1htp1.png
1. ROK: 8,570 kg, 74 cm, 2. ROK: 11,0 kg, 86 cm, 3. ROK: 12,0 kg, 93 cm
http://lb2f.lilypie.com/lQfmp1.png
1.ROK: 7,400 kg, 72 cm, 2. ROK: 9,6 kg, 81 cm

Není tady

#22 4. 8. 2009 17:41

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

yellow108 napsal(a):

Natálie napsal(a):

Děkuji.

Neřekla mi myslím nic extra, co by nemohla "vyčíst" z mého data narození, z mého zevnějšku, vystupování apod. A nesmysly typu brzy se vdáte a budete mít nejdřív kluka (ten bude po manželovi) a brzy po něm dceru .... No to může vyprávět každý, která nemá prstýnek na prstě. fuckyou Jinak mi řekla spoustu věcí, které o mém znamení píšou v každém horoskopu (a které na mě nesedí) roll

Šla jsem k ní jen proto, že mě zlanařila kámoška, že to vyzkoušíme. Takže jsem vyzkoušela, a stačilo dumbom

Vždyť Tobě jsem karty taky vykládala (ještě než jsi otěhotněla, pamatuješ?)... máš pocit, že to bylo mimo? :-)

Upravil(a) Martinka1 (4. 8. 2009 17:42)

Není tady

#23 4. 8. 2009 19:03

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Slniečko napsal(a):

Pavli, je velke tajemstvi, kdo Ti hadal z ruky? Chtela bych to alespon jednou zazit,ale bojim se,ze natrefim na nekoho,kdo to prave moc neumi. Poradis,prosim?
Jinak ja ted zacinam s klasickymi taroty a trenuji prave jen tu jednu kartu, je to drina,ale doufam,ze se to snad casem sladi. smile

Slniečko, hádala mi z ní kartářka, u které sjem byla. když jsem přišla, nejdřív mi četla z ruky, pak až z karet. jméno ti můžu písnout do sz.

jo a včera se na mě v parku vrhla cigánka, byla dost neodbytná, chtěla mi číst z ruky, co mně čeká usch

Není tady

#24 4. 8. 2009 21:53

VVeronika
♥♥-----

Koukám,jak se to tu pěkně rozjelo,to jsem nečekala,děkuji všem za odpovědi wink
Martinko,četla jsem na Tvých stránkách,že děláš výklad karet i přes internet,to jde ? va Vždycky jsem si myslela,že u toho musí být člověk přítomný osobně... dumbom

Život je jak omalovánky. Je jen na člověku, jaké použije barvy!

Není tady

#25 4. 8. 2009 22:27

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

VVeronika napsal(a):

Koukám,jak se to tu pěkně rozjelo,to jsem nečekala,děkuji všem za odpovědi wink
Martinko,četla jsem na Tvých stránkách,že děláš výklad karet i přes internet,to jde ? va Vždycky jsem si myslela,že u toho musí být člověk přítomný osobně... dumbom

Když to tam píšu, tak to jde :-)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí